0 oy
5,708 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar tam 19 aydır çekiyorum. Herkesin dediği tek kelime şu Allah sana yardım etsin. Olmuyor el bebek gül bebek bakıyorum her şeyini alıyor en iyisini yedirip en güzel şekilde yetiştirmek istiyorum. Gel gelelim önce sebebini anlatayım linç yiyeceğimden hiç şüphem yok çünkü. 19 aydır çok sorunlu bir bebek ile uğraşıyorum. Sorundan kastım 8 aylıkken ilk çocuğum diye tatile götürmek istedim eşim gitmeyelim durmaz dedi. Velakin gittik ama ne gezdik ne denize girdik gittiğimiz gibi geri geldik. Almadığım aktivite oyuncağı kalmadı. Dışarı çıkmak istiyor çıkarıyorum çatlıyor eve girmek istiyor. Eve getiriyorum gece gündüz çatlıyor. Yemek yemiyor tam 9. Aydan itibaren bıraktı yemeyi. Bugün sırf 2 saat 23 dakika kahvaltı verdim. Sebebi ise ağzında bekletiyor oturarak yemiyor kafası dik pozisyonda yiyor. Beni bacak arasına alıyor ayağıyla her yerime vuruyor sert bir şekilde ve bundan çok hoşnut oluyor. Yemeği ağzına aliyor ve ağzından çıkarıp gülüyor. Canıma tak etti. Dün ilk defa hayatımda bir arkadaş edindim onunda bebeği var. Birlikte bime gitmek için sözleştik. Ve gittik kadın beni alelacele eve getirdi ve dediği şu Allah sana kolaylık versin bacım. İnsanlar benim sabrıma hayret ediyor. Doktor ağlamayı huy edinmiş dedi. Kanda falan her şeyi normal çıkıyor. Dişleride çıktı. Hiç uyumuyor 24 saatin 22 saati uyanığım. Bugün ilk defa dövdüm çok pişmanım ama canıma tak etti. Her şeyi alıyorum onunla oyun oynamak istiyorum kimseyle oynamıyor. Oyuncak sevmiyor. Dün yan komşum bile dedi yazık senin kızın sesi hep bizim evde bir yeri mi ağrıyor. Arkadaşlar her dakika ağlıyor her şeye ağlıyor hemde öyle miz miz değil çatlaya çatlaya artık kafam ağrıyor uykusuzluktan bir evladım daha var. O bile uyurken sıçriyor kızımın sesine çocuk bile korkuyor. Ya görseniz dün ki komşum neler neler aldı verdi marketten hiç birini istemiyor. Çarşının ortasında çatlaya çatlaya ağladı eve zor attım kendimi. Hiç bir şey fayda etmiyor. Canımdan can çıktı. Saçlarım bembeyaz. Hem eş sorunu hem evlat sorunu ile boğuşuyorum. Vurdum ve o kadar şiddetli bağırdım ki korkudan tir tir titredi sonra geldi yemeğini yedi ve şuan ilk kez uyudu. Bağırınca çok sakinliyor şimdiye kadar hiç vurmadım hep bağırdım bağırınca kendine geliyordu. Evde açmadığım dua kalmadı herkes nazar duası okuyor fayda etmiyor ne olur bana bir şey deyin. Bir şey istediği için ağlamıyor. Öyle olsa yeterki sussun diye her şeyi alırım yaparım 

47 Cevaplar

0 oy
(1,323 puan) tarafından
Canm seni çok iyi anlıyorum gerçekten benim oğlumda 2 buçuk yaşında birde 30 haftalık hamileyim çok yoruyor beni inan saatlerce oturup ağlıyorum maşallah çok zeki bir çocuk herşeyi biliyor anlıyor ama o kadar yaramaz ki anlatamm sana sebepsiz yere ağlıyor yemiyor içmiyor bütün gün merdivenlerde bir aşağı bir yukarı bende pesinde kosturuyorum onun korkusundan hiç bir yere çıkamıyorum . Seninde Allah yardımcın olsun mecbur idare edecez onları . 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence pedoga götür canım..seninde biras dinlenmene kafa dagitmaya ihtiyacım var senin gerginliğini de hissdiyo çocuk .mutsuz anne mutsuz çocuk demek..altında yatan muhakkak bir sebeb vardır böyle davranmasını..
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Herşeyi alıp her müsamayı gösterdiğin için çocugun şımarık büyüyor anladıgım kadarıyla ve kardeş kıskançlıgı var büyük ihtimal. Bir pedagoğa gidin. Sende robot değilsin yani insansın kimse vurmak istemez çocuguna 
0 oy
(10,470 puan) tarafından
Linç etmeyeceğim yaptığın yanlış zaten biliyorsun uyurken yüzüne bak evladının onu sen istedin dünyaya getirdin. O sana yalvarmadı beni doğur diye evlat emanettir biz aracıyız sadece.,
(10,470 puan) tarafından
Ağlamıyor fakat aşırı yaramaz benim kızım da canım her bebeğin sorunu farklı 15 aylık fakat sürekli bir şeylerin tepesinde gece uykusu çoğu kez sorun en uzun uykum 4 saat benim de sabah 5 en gec 6 da kalkar . Bu zamanlar gececek yani hep böyle kalmayacak evladın ama senin el kaldırman hem onu hem seni yaralar
tarafından
Ay bu sozun beni cok duygulandırdı cok masumlar ya
(10,470 puan) tarafından
Herkes bunu linç saymış maksadım linç değildi benim canım. Ben uyurken kızımı izlediğimde ağlarım genelde ağzı yüzü burnu ne güzel yaratmış Allah ve ne büyük bir şeye vesile kılmış bizi. Dünya üzerindeki bir canın aracısı biziz. Yoktan var eden Allah onu bize emanet edıyor.
tarafından
Bende simdi bakinca duygulandim gercekden. Okadar dogru ki sanki o mu istedi bu dunyaya gelmeyi.
Cok masum herseyden habersiz hicbirseye gucu yetmez Allahim korusun onlari. Gercekden bu zamanda cocuk yetistirmekde zor. Ne yapicaz nasil korucaz ortalik cok kotu
(10,470 puan) tarafından
Evlat sahibi olduktan sonra kendin eksilip onu çoğalmaya çalışıyorsun canım kolun kopsa allahım burnu mu kanıyor diyebiliyorsun o güç var içimizde. Sen gözünü ayırma emanetin sana verildiğini bil başkasına emanet etme Allah da korur inşallah. Yoksa bu dünya gerçekten çöplük inanmak lazım hem Yaradana hem de anneliğine
0 oy
(211 puan) tarafından
Sıkma canını olur böyle şeyler her istediğini yaptığın için daha çok ağlamaya sorunlu olmayaa çalışır çocuk bu her istedgnn de olmasinnda bilmeli öğrenmeli onun iyiliği için dövme ama disiplinli ol o ne isterse alma yoksa başa çıkmasın bı akrabamdan biliyorum
tarafından
Kuzum istediğini yapmadım diye 6 saat çatlaya çatlaya ağladı geçen gün
(211 puan) tarafından
Ağlasin her gün çekeceğine birgün çek bak denemeye çalış her istediğini verme
0 oy
tarafından
Zaten hata yaptığını biliyorsun canım sende kim ister evladına kıymak ama bir pedagogla görüş bence 
0 oy
tarafından
Üzüldüm ne diyebilirim bilmiyorum. Allah yardımcın olsun. Kızabilirsin bagırabilirsin ama birdaha vurma zaten çok üzülmüşsün pişman olmuşsun. Destek al eşinden dostundan. Derdini anlamaya çalışsan acaba ne istiyor
0 oy
tarafından
Canım benim kızım da 1 buçuk yaşında her odaya girer deliği filan kurcalar dün deterjan yeri i kurcaliyordu elim hafif değdi yüzüne sonra bende pişman oldum anlamıyorlar vurmaktan bacım daha vurma yazık o pişmanlığı dün yaşadım bende çok kötü oldum uyudu ama hep aldım kucağıma bebek bu ne anlasin aklı ermiyor deterjanları yicek diye korkuyom dolapları bagliyom normalde dün açık unutmuşum almış elinde baktım Allah dan gördüm Allah korusjn
0 oy
(564 puan) tarafından
Acilen çocuk psikiyatristine götürme lisin hiperaktivite ya da başka bir şeyi olabilir davranışları normal değil canım 
0 oy
tarafından
Maşallah dersin hepsi çocuk terapisti siz büyütmeyi iyi biliyorsunuz .. kadın artık canına tak etmiş. kim ister çocuğuna vursun pişman olmuş zaten yargi dagitacaginiza kadına kziacaginiza onu sakinlestirmeyi ya da sabırlı olması gerektiğini ya da çocuğunu düzeltmeye dair.fikirler verseniz ya .....

Kimsenin çocuğu kimsenin çocuğu gibi değil kimsenin annesi de kimsenin annesi gibi değil siz çocuğunuz anasio davranıyorsunuz sizin cocugunuz nasıl kimse kimseyi bilmez ....

Kuzu olan olmuş bı kere yapacak bişey yok ama çocuğun uyandığı zaman onunla oynamaya calis korkusunu üstünden atmasina yardımcı ol .. bundan sonra da sabırlı ol sakın her dediğini yapma her istediğine evet deme hayır dediğin zaman da arkasında dur  .. bu şekilde her dediğine evet diyerek herseyine sabır diyerek çocuk buyutulmez. basina buyruk yarın vicdansız merhametsiz bı insan yetistirrsiniz 
0 oy
tarafından
İlk önce pilli bir robot değilsin kendini kahretmekten vazgeç. Sonra çocuğunu mutlaka pedegoka goturmelisin. Başka hiiiccc bir çaresi yok
0 oy
(594 puan) tarafından
Sana tavsiyem en başta çocuğunu bir pedagoga ve kendini bir psikoloğa getir. Evet anlıyorum aşırı zor yıpratıcı ama unutma ki bu çocuklar biz istediğimiz için geliyo dünyaya anlamiyo bilmiyo aşırı savunmasız evet insan sinirleniyo anlıyorum ama o durumda 2 saniye bile olsa odana kapan ve 10a kadar sayıp sakinleşmeye çalış en basiti yada 2 dakika ağla odada at sinirini üstünden ama bağırmak yada dövmek bunları yapma lütfen çocuklar bizim malımız değil asla onlara kendi kafamıza göre davranamayiz. Linç değil sadece tavsiye veriyorum ve seni anladığımı anlatıp yardım etmeye çalışıyorum 
0 oy
(3,601 puan) tarafından
Allah sabır versin ama ne olursa olsun bağırma vurma pedagogtan randevu alın bir an önce belli ki sorunlu bir çocuk senide yipratmis ama ne sen unutucaksin bugünü ne de o 
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Acaba ağlamaları esinizle tartısma yapıyosaniz korkmuş etkilenmiş oluyo olabilir bu bir bi ikincisi 2 yaş sendromu büyüme ataklarindan dolayı olabilir bide gerçekten birlikte bi psikolojik destek alın bu kötü bisey değil bide cnm bi cami hocasi olur kurs hocası olur okut bide onlar nazar duası yazıyolar üzerine takarsın rahatlar bnde kuzenimin kızı için dua yazdirdım verdim üzerine takti 
0 oy
tarafından
Bebegine sevgi ver sevgiyle yaklas.onlar herseyi hissediyor
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Hepimizin Sabri taşıyor sonuç olarak insanız robot değiliz fakat vurmak çare değil hatta daha kötü olur. Benimde 5 yaşında bir oğlum 21 aylıkta bir kızım var benim kızımda doğdu doğalı huysuz bir bebek iştahsız gece sabaha kadar memede uyur akşama kadarda bir saniye bensiz durmaz çoğu zaman kucağımda bile mutsuz ağlar bende ara ara sesimi yukseltiyorum keşke yapmasam bunu yaptığıma pisman oluyorum ama dedim ya insanız sabrımız taşıyor. Ama vurmak asla olmaz zerresine zarar gelse dünyaları yakarım degilki canıni acıtmak. Bence bir psikologtan yardım alın 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Hatanın kendinde olduğunu zaten yazmışsın. her istediğini aldım bütün oyuncakları aldım yok şu bu memnun olmuyor olmaz tabiki. Bu çocuk hiç mi kimseden korkmuyor baba korkusuda mi yok benin yeğenim 2.5 yaşında babası cabuk otur şuraya diye bağırdığı an gidip oturur gıkı çıkmaz bence kizin şımarık büyüyor o kadar ve acilen önlemini alıp kurallarını koyman lazım yoksa büyüdüğünde düşünemiyorum 
0 oy
(703 puan) tarafından
Canm  2saat kahvalti verme yemiyor da kaldır elbette acikacak sana vurmasına izin verme arasına alıyor demişsin çekil vurmasın sana eziyet ettirme kendine. Dışarda korkuyor olabilir benm oğlumda bı ara mağazalara girmekten korkuyor ağlıyordu şimdilerde  alıştı. Vurma asla bugünler de geçecek annelik iç güdüsü ile aç kalacak sanıyorsun ama açıkinca yiyecek   benm oğlum azından bilerek atarsa hemen önünden alıp yapma diyorum yarım saate yiyor yeniden 
0 oy
(14,080 puan) tarafından
ALLAH yardımcın olsun kuzum kimse kimsenin derdini bilmez sende cansın ama bi daha olmaz vurmazsın RABBİM akıllı uslu bir çocuk olmayı nasip etsin kızına ☝
0 oy
tarafından
Bemce çok da üstüne düşme bırak yemesin sen herşeyini hazırla krndi canı isterse yer çok üstüne düştükçe daha çok mızmızlanır

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 671 göst.
7 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (757 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 256 göst.
25 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dilo (431 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 171 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,897 puan) tarafından soruldu

381,689 soru

11,426,335 cevap

34,985 kullanıcı

...