0 oy
514 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

BEN OTURUYORUM BUGÜN GÜNLERDE GEÇMİYO SANKİ BU HAMİLELİK BİTMİYCEK GİBİ BİRDE YARIN DOKTORA GİDİCEM BEBEK KG ALAMAMIŞSA DİYE ÇOK KORKUYORUM EN SON GITTIGIMDE 650 GR DÎ 25+2 GÜNLÜK DÜ ŞİMDİ 28 HAFTALIK BANA BU KG AZ GİBİ GELDİ SANKİ SİZDE DURUMLAR NASIL 

14 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yanlış anlamayın. Neden kendinize malak yakıştırması yapıyorsunuz ki. Tamam söz gelişidir fakat ben hemcinsim olarak hoşuma gitmedi kendine yazdığın, bir kadın kendini böyle nitelendirirse çevremizden nasıl saygı bekeleyeceğiz. Eşler dese vah ki vah.. Postlar havada uçuşur.

Kilosu normal bebeğin muz, kaşar peynir, ballı süt, ceviz bunlar kilo aldırır ama son haftalarda bunlara ağırlık verirsin. SAĞLIK önemli sağlıkla büyüsün. 
tarafından
İnşaallah  manda yavrusu kötü bişey değilki hem eşim diyemez bunu bana ben kendime derim ama o asla diyemez
tarafından
Kişinin kendine yaptığını, kimse kimseye yapmazmış ya o hesap sanırım :) bence sende kendine deme kadınsın, annesin...bunlar daha güzel, boşver mandanın yavrusunu..
tarafından
Peki tamam dur sileyim orayı barim
tarafından
Tamamdır....
tarafından
Hallettim bile canısı ;)
-Reklam-
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Cok normal bence kilosu canm hic takma kafana ben hatirliyorumda 22 haftada 400 gram falandi o jaftalarda oyle oluyo zaten sonra haftalarda esas alicak kilo
tarafından
Yani ben şimdi mide küçültme ameliyatı olmuşdum yaa azsa alamıyorum da istesemde kg ben sadece 2.800 kg alabilmisim yani hareketleri çok güzel aslında ama tek sorun kg alımı
(3,798 puan) tarafından
Alır bence kilo canm senin kilo aliminda iyi yani ben 6. Aya kadar 3 5 kilo anca almistim sonradan aldim 12 kilo oldu aldigim kilo toplam doguma kadar
tarafından
Ben alsamda sorun değil yaa yeterki çocuk alsinda gider onlar sonra sonra kalirsada kalır yapcak bişey yok hani umarım alır yarin gidince bakalım ne olcak ne diycek
(3,798 puan) tarafından
Güzel haberlerler gel insallah canm
tarafından
Amin canım çok saol
0 oy
(10,411 puan) tarafından

image

bende durum bu kaynanam memlekete gitti şimdi oradayım ve paşamı uyutmaya çalışıyorum
tarafından
Yaaa çok tatlı ne kadarda masumlar rabbim bahtini güzel eylesin insallh
(10,411 puan) tarafından
Amin canım İNŞAALLAH
0 oy
tarafından
Bende oturuyorum tvdede bi sey yok zaman onceler cabuk gecerdi simdi gecmiyor qarnimdada catlaklar olusmaya basladi kasiniyo inşallah seninde bebeginin kilosu sagligi iydir♡
tarafından
Ayy sorma yaa muge anli vardi cok program vardi simdi hicbirisi yok bunaliyo insan turk flimi koysalar bari bu hamilelikde ben kg almadım  tek almasamda bebeğim alsa hiç sorun yok yemyede çalışıyorum aslına bakılırsa hani az az sık sık yiyorum birde yarım saatte bir yemek yiyorum azda olsa hiç aç bırakmıyorum bebeğimi ben ama inşallah yarın 1kg falan derde içim rahatlar 2 buçuk bile doğsa yeterdi ilk oglum 2.830 doğdu umarım bu bebeğimde öyle olur
tarafından
Inşallah guzel saglicakla dogar canim ben bu aralar asiri yiyorum 1 haftadir gece kalkip yemek yiyiyorum belki son haflar diye bebek cok yiyo:)amma sancim falan yok dogsada kurtulsam evde yalniz insan sıkilıyor
tarafından
Kiyamaam yaa aclik normal zaten canım bana bakma sen ben mide ameliyatliyim yaa ondan aciksamda gece yiyemem midem ağrıyo sonra hic uyuyamiyorum ondan sonra da yanlız oluncada insan ne yap canı bilmiyo canı sıkılıyo birde tvdede hic bisey yok bu aralar eylülde basliycak ancak
tarafından
Evet tvde bi sey yok aksama kadar telefon elimden düşmüyor telefon olmasa yalnizliktan olurum her halde bebek dogsun telefona zamanin olmiycak diyolar bakalim artik:)
0 oy
(762 puan) tarafından
Kilo konusunu sorun etme canım son haftalarda çok kilo alıyorlar zaten 
tarafından
Öyle olsun yeterki ne kg aldırıyosa derim eşime aldırırım yeterki zayıf doğmasın ilk evladım 2.830 doğdu
(762 puan) tarafından
Muz ve kaşar peynir çok kilo kaldırıyor
tarafından
Ozaman diyeyimde alsın bari ben alacakdim marketten aslinda tost icin falan da unuttum gecen
0 oy
tarafından

Oluşumu emzirip yatıracam sonra ev işine devam :D

tarafından
Ben dün temizledim pakladim canım pek iş yok ama benimde tek üzüntüm perdeler ve camlar birde mutfak dolapları ancak yapacak bişey yok kalkayım yapayım diyorumda isde korkuyorum bisey olursa falan diyede yapsammi yapmasammi diyorum da bilemedim iş yapayim derken cis yapmayayim diyom hani en cokda takıntım ayagimin altına kirinti yapışmasi evi hergün süpürmeden duramam mesela
tarafından
Aynen insanı rahatsız ediyor öyle şeyler
tarafından
Havalarda çok sıcak birde agustos en sıcak dönem derler hep
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Temizlik yapicam bir türlü başlayamadım çok sıcaakk
tarafından
Aynen yaaa berbat bi sıcak var nem oranı hatsafada benimde camlar perdeler mutfak dolapları duruyo yapıcam ama bişey olur diye cesaret edemiyorum aslında benden baska yapacakda yokda ne bilim doğuma kadar yapabilirsem yaparım yamamassamda kalcak artık doğuma gitmeden sadece evi ocağı temizlerim vileda atarım çamaşırları hallederim gerçi daha var 2 buçuk ayda işde takılıyo kafama ev isi diye diye bi hal oldum resmen bağışıklık yapmış
(1,250 puan) tarafından
Aynen ya yapsan bi türlü yapmasan bi türlü eve biri geldiği zaman yine rahatsız oluyor insan gözün hep temizlemedigin yerlere gidiyor yavaş yavaş yapcam mecbur her zaman kimi buluyum benimde 80 gün var daha doğuma
tarafından
Benimde 77 var sezeryan olcam için 39 hafta olunca boyle ama 38 dede alırız derlerse 70 gün kalıyo yani 2 ay 11 gün kalır
(1,250 puan) tarafından
Şimdiden belli oluyor mu doğumun nasıl olacağı
tarafından
Benim ilki sezeryan oldugundan dolayi böyle olmak zorunda canım ama normal doğum olacaklara doktor diyo zaten brbek asagidaysa normal doğum değilse sezeryan benim çatı dardi ondan sezeryan oldum
0 oy
tarafından
Oglumu yıkayıp uyuttum şimdi bende biraz uyucam
tarafından
Gündüz uyuyabilirsen ne mutlu sana ben hiç uyuyamiyorum aslinda uykumda cok geliyo ama işde iyi uykular sana canım
tarafından
Yeter ki uykum olsun her halde uyuyabilirim. Sagol canim
tarafından
İyi geceler ozaman sana :)
0 oy
(1,397 puan) tarafından
Oğlumu uyuttum yemek yapicam bende sonra kızımla boyama yapcaz bakalım :)
tarafından
Oyyy çok güzel yaa ama uyanır bak gör sen iki is yapayim derken yarida kalir gine benimde ilkonde oyleydi bi is yapayim derken tam yarida kalırdı
(1,397 puan) tarafından
Orası kesin canım haciyatmaz gibi uykuyu hiç sevmiyo zaten :)
tarafından
Cok zorlanirsin valla uykun gelse uyuyamassin
0 oy
tarafından
Halilari yikamaya yolladim temizlik yapiyorun cnm:///
tarafından
Cabuk yorulmuyonmu ben iki kiş yapınca hemen yorulurum mesela
tarafından
Ben hamile.degilim cnm oyle cabuk yorulmuyorum:)
tarafından
Hee anladim canım hamile olunca valal elim ayagim tutmuyo onu anladim
tarafından
Doğrudur canım ben de hamileyken öyleydim hep hocam süpürdü evi sağ olsun
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Dışarı çıkıcam hava azcik serinlesin diye bekliyorum :)
tarafından
Akşama ancak serinler saat 6 gibi
(1,847 puan) tarafından
Ankara böyleyse diğer yerleri düşünemiyorum valla :)
tarafından
Istanbul rezalet bi nem var bugün ozellikle bugün yağmur yağacak sanırım ondan böyle
(1,847 puan) tarafından
Şöyle her tarafa yağsın da hamilelerin yüzü gülsün:)
tarafından
Bize yarıyo en çok yağmurlu esintili havalar çünkü serin havayı cok seviyorum
0 oy
(1,430 puan) tarafından

Evi sildim süpürdüm mutfağı temizledim duşa girip yemek yapmam lazım acayip yoruldum ama :'(

O haftalarda kilo çok önemli değil canım son haftalarda kilo alacak bebeğin benim bebeğindir 31. Haftada 1700 dü o haftalarda 2 olanda var mesela bende çok takıyorum kafama doktorum gayet iyi dedi ama bakalım insan rahat edemiyo kilo aldı mı alacak mı 

tarafından
Evet bende de var o işde acaba kg alacakmi iyi mi degilmi insallh iyidir yarın kismetse gideyimde artık ne olacak gorecem
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Kara kara  aksama ne yapsam diye dusunuyorum valla ben ama hic bisy yapasim da yok :angel:

tarafından
Allah dan benim öyle çok bi sorunum yok evde oğlum ve ben yiyoruz genelde eşim gece gec geliyo zaten
(3,695 puan) tarafından
Ay ben esim olmayinca kendimi gecistiriyorum ac kaliyorum resmen ama buldum ne yapacagimi bi rahatlik çöktü birazdan kalkar yaparim :))))
tarafından
Hahayyy allah im yaa bizim halimiz ne olcak böyle
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Zaman hiç geçmiyor canım. Başımı yastıktan kaldırasım yok sürekli uykum var gece uyumadığım için mi acaba. Bebeğinin kilosuda normal bence
(3,136 puan) tarafından
Yazık kızzz bağırma çocuk yaramazlık yapmadan durmaz ki
tarafından
Gizzz valla dayanamiyom artık simdide üzerini çıkardı babasının tshort ünü giydi evde şıbıdık gibi dolanıyo cay bardağı kalmadi evde mübarek benle birlikde bulasik yıkıyo aklı sıra büyüdüğünde yap desen yanaşmaz beyni dinamit gibi maşallah herseyi algılıyo
(3,136 puan) tarafından
Şimdiki çocukların hepsi öyle yaa herşeyi hemen kavrıyor maşallah çok zekiler bazen öyle sorular soruyorlar ki insan yerinde donuyor.  Ya da bana mi öyle geliyorlar.
Allah size bağışlasın. Tam afacanlık  dönemleri. Ayy bu dönemler bizi de bekliyor desene :))
tarafından
Oooo hemde nasıl daha durrr sen evde karınca görüyo gerçi benim evee öyle yokdurda tek tük görüyo mesela almış eline getirmiş bana gösteriyo anne bak diye dedim oğlum ısırır seni acir dedim nasıl atiyo elinden yaa cok fena yaaa allah yardımcım olsun ev eşyasıyla oynuyo sürekli oyuncakla alakası yok bikere
(3,136 puan) tarafından
Oyuncak derdin olmaz en azından:))) tabi ev eşyaları da kırılabiliyor. Çok meraklılar çookkk inşallah bu meraklarına ve zekalarını büyüdüklerinde de kullanabilirler

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 480 göst.
0 oy
27 cevap 721 göst.
15 Ocak 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 636 göst.
26 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 470 göst.
19 Haziran 2019 Aile kategorisinde Aysel (1,254 puan) tarafından soruldu