0 oy
213 göst.
Diğer kategorisinde (71 puan) tarafından
Kızlar ben buraya daha öncede panik atak anksiyete den muzdarip olduğm durumları yazmıştım.okurken beni kınamayın oldu mu yani kimseye anlatamıyorum bu durumları deli derler diye ama çok daraldım .İlk panik atagim altı yedi yıl önce oldu üniversite ye gittim orda yapamadım geri geldim eve geri gittim .eve gelip dondurgum sene başladı atagim.ilk önce obsesiflikle başladı yani hep takıntım vardı namazima ibadetime çok duskundum namazda hep haşa dini şeyler hakkında kötü şeyler düşünerek başladı biliyorum bu şeytanın vesvesrsi ama öyle üzülüp ağlıyodumki bu duruma niye bu kadar Rabbimi severken bunlar aklımdan geçiyor diye.sonra yavaş yavaş vücudumda uyuşmalar yanmalar başladı sonra üç harfililerden korkar oldum bise görmüyodum ama sürekli birileri varmış gibi korkuyodum bunlar zamanla geçti tam anlamıyla panik atak oldum dışarı çıkamadım yiyemedim icemedim sürekli atajk geçiriyorum gecirkende vücudum uyusuyodu yaniyo du baştan aşağı hep.daha sonra ailemi bu durumdan bezdirdim basta panikatsk filan bilmiyorduk annem geceleri sabaha kadara benimle oturuyordu agliyodum o agliyodu çok zor gunler geçirdim ilaca basldim onlarda çok etkilemedi sonra okula geri basldim yolda gidip gelirken bayılacak oluyordum bir hoca bana dua yazdı onu boynuma astigim gün uyusmalarim geçti atagim devamdi ama felçli gibi olmuyordum en azından o an.daha sonra sürekli ilaç dozu katlayarak devam ettim en son yukksek dozda iyi gibiydim tabi bu süreçte altı yedi yıl geçti eşimle tanıştım işte evlilik süreci başladı oda bana sağolsun çok destek oldu.sonra bikac hocaya gittik eşimi korkutmuslar sizde biseyler var diye taa elbistana çıktık gittik nisanliyken adam ikinizinde yapılanı var dedi okudu dua verdi dualı su verdi . bana seninki çok güçlü dedi yine kötü olursan ara telefonda okurum dedi .o sıralar raahattim aslında bir sorunum yoktu sırf eşim dedi diye gittik .daha sonra başka bir hocaya daha gittmis eşim oda sizde büyü var seni biri istemiş ondan yapmışlar dedi inanmadım dedim yeter biyere gitmek yok dualarınızı okuyoz Rabbim e sığınıyorum ben bunları dinlemicem dedim .birde sürekli hasta olan biriyim evime biri gelsin gitsin bir gün sonra elim.kolum kalkmaz.kafanizi çok sisirdim hakkınızı helal edin ama öyle doluyum ki.on aydır evliyiz evlendiyimizden beri hep atisiyorduk hep annemgil annengil davasına ama dedim yeni evliliklerde olur normaldir.uc ay sonra hamile kaldım ilacı bırakmak zorunda kaldım .altı ay kadar hiç biseyim olmadı ama altıncı aydan sonra aklımı yitirme korkusu başladı bununla beraber ataklarimda ara sıra yokluyor .aklıma çok değişik şeyler geliyor az önce düğme gördüm bunu yutsam bogulurmuyum diye düşündüm sonra içimden bir his yutmam gerekiyormuş gibi hissettirdi .sonra tövbe çekip kalktım yerimden abdets aldım ağlaya ağlaya kendimi buraya attım .bellki güleceksiniz okurken ama beynim beni çok zorluyor yediğim içtiğim herşey beni zehirlicekmis gibi hissediyorum bir iş yapsam kalbim duracakmis gibi korkuyorum şu üç ayım bana zehir oldu resmen .enbaslarda rüyalarımda korkuyodum hep siyah seyelr göruyodum eşim yine bir hocaya danisti hicbiseyi yok psikolojik demis.ben napacagimi bilmiyorum kızlar çok dardayım sayfa dolusu yazdım ama dahasida var sizce üzerimde bişey varmıdır ondan mı böyleyim yoksa tamemen psikolojik midir ? Hamilelikte bu belirtiler başladıktan sonra asansörde kaldım eşim ve ailesi korona atlattı bunlar da çok körükledi ama ilk beliryiler birden başladı . Bilmiyorum şuan buraua neler yazdım kendimce içimi döktüm iyiki varsınız

7 Cevaplar

0 oy
(399 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canm psikolog a gittin mi nolca dua et Rabb'im içine ferahlık versin inşirah oku bol bol. Yüce Mevlam evladına bağışlasın
(71 puan) tarafından
Hamilelik sürecinde gidemedim daha doğrusu kimseyi dinlemek bile istemiyorum ilaç da alamiyrum diye gitmedim .Allah razı olsun saol zaten dua okumasam namaz kilmwssm catlarim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım benim en sonuna kadar okudum bence bi psikologla görüş en azından konuş anlat o bi çare bulur ilaç kullanamazsın belki ama en azından rahatlarsın anlattıkça her eşti cine şeytana büyüye yormak da yanlış olabilir tabi bunlar gerçek ama seninki daha çok psikolojik gibi geldi bana
(71 puan) tarafından
Allah razı olsun saolun .Bende yormak istemiyorum ama insan acaba mi diyor doktora gitsem iyi olacak sanirim
tarafından
Evet gerçekten bi git görüş konuş illa ki rahatlarsın şimdi ben sana teselli olmaya çalışırım ama pek bilgim yok bu konuda
(71 puan) tarafından
Çok saolun Allah razı olsun iyiki sizler varsınız
tarafından
Senden de canım benim ❤️ ne zaman sıkılırsan yaz buraya
0 oy
tarafından
Ah kuzum ne anlattiysan aynısını yaşıyorum bazen fazlası ile.  Dün antibiyotik başladım diş iltihabı için içeriğini yan etkilerini okudum ilacı içtim basladi yattım uyuşma mide bulantısı uyuşma sonra dedim kendine gel ilaç hep içtiğin ilaçtan etki etmedi şimdi mi zehirliyor seni sonra kendime geldim bende atak tutunca uyuşma oluyor kafamda dahil tüm bedenim öyle kötü oluyorum ki öldüm bitti diyorum bir ara bana da oluyordu intihar et vs vesvese bunlar evet panik atağında etkisi ilaç başladı doktor süte en az geçenden yoksa daha kötü olur dedi oda eh işte yine devam biraz daha İYİYİM sen psikoterapist bul bence. Ever panik atak genelde hem hocalık hem doktorluk bunu unutma 
(71 puan) tarafından
Ne zamandır bu durumdasınız gebelikte ilaç kullandınizmi? Rabbim yardımcımız olsun inşallah çok kötü bir durum Allah kimseye yaşatmasın bunlari
tarafından
Kuzum 5 senedir boyle evlendim bir patlak verdi öldüm dedim eşimde  aşırı korktu Mart ayı hava soğuk üstümden sular dökuyordim nefes alamıyorum diye hastanede doktorlara bağırıp çağırmism oluyorum diye işte orda tanıştık bir süre zehir etti hayatı bana öğretmenim okula gidemedim gittim derste bir tutuyordu müdürü arıyordum o geliyordu dışarı atiyordum kendimi sonra hamile kaldım geçer gibi oldu birkaç kere tek sonra yine başladı kıza hamileyken bir gece felaket tuttu sonra sira sıra başladı en son artık öldürcem kendimi dedim gittim başladı hamileyken de pasifflora şurup veriliyor diye biliyorum kuzum. Seni cooooooook iyi anlıyorum
(71 puan) tarafından
Aman ya keşke hiç olmasa böyle şeyler Allah yardımcımiz olsun bir önce atlatırız inşallah
tarafından
Amiiiiiiiiiiiin kuzum imtihan
0 oy
tarafından
Piskiyatri degilde piskologa git ve anlat iyi gelicek senin durumun baya ileride kuzum Rabbim sifa versin insallah gitmek icin kendini zorla cunku o yavrunun saglikli bi anneye ihtiyaci olucak 
(71 puan) tarafından
Allah razı olsun saolun .en çok da buna üzülüyorum nasıl büyütucem bu kafayla bu çocuğu diye inşallah gideyim bir doktora
tarafından
Devlet hastanelerinde piskolog cok bulamazsin ozel kliniklere gitmeni oneririm canim benim dikkat et kendine aklina her kotu dusunce geldiginde "Lahavlevelakuvveteillahilaliyyulazim"zikrini cek
0 oy
tarafından
Hem psikolojik hemde hocalık bence senin iş önce psikiyatriye git sonra da namazına abdestine sarıl evde rahman vakıa cuma suresi dinle oku bakara suresi dinle oku 
(71 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkürler.zaten abdest namaz olmasa hepten giderdi aklım
0 oy
(619 puan) tarafından
Panik atak zaten öyle yapıyor canım. Abdestli namazli birisin ama malesef bu illet onla geçmiyor bu bi hastalik. Orgu alan örsen kafani çok biseylere yordugunda ataklarin azalır demisti doktor bana. Bide sanirim şuan depresyondasın. 

Kendine gel ve acilen doktora git lütfen. Hem bebegin hemde senin sağlığın için bu çok önemli..

Rabbim sifa versin
(71 puan) tarafından
Amin herkese Rabbim şifa versin inşallah.Aynen panik atak anksiyete OKB ne dersen var sanırım bende birgün telkinle iyiyim diğer gün telkin de etsem kendimi patlıyor ekstra hamileliğinde etkisi var nabzım sürekli yüzün üstünde bazen nefesim kesiliyor.Doktira gidecem inşallah
(619 puan) tarafından
Canına yazık bebegine yazık.. ihmal etme bidaha post ac olurmu. Merak ederim şimdi. Nabiz gebelikte yükseliyor canım zaten
(71 puan) tarafından
Saol Allah razı olsun.aynen gebelikten dediler ama bazen çok uzun sürüyor 130 140 lari görüyorum

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 220 göst.
22 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Sorgu sual (598 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 299 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 224 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,680 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 315 göst.