0 oy
1,047 göst.
Aile kategorisinde (51 puan) tarafından

kizlar benm esimin annesi o cok kucukken vefat etmis babasiyla gorusmuyoruz zaten bitane baba bir erkek kardesi var. ben kaynanam olsun istiyordum ama nasipteyokmus burdaki kaynana orneklerini okuyunca belkide olmamasinda bi hayir varmis diyorum. Sizler ne dersiniz iyikide yokmuymus? :) )  

((Maksat Muhabbet)) 

13 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Vefat etmis biri icin , iyikide yokmus demek ne kadar uzucu. Kimbilir esinin yuregi nasil anne hasretiyle yaniyordur, keske annem olsaydi ona canimi verirdim diye ic geciriyordur. Bilmiyor hanimi burda olmadığı icin sukur ediyor. Bilse yüreğinde ne yangillar yanar
tarafından
Evet bnde öyle yaptım başka çarem kalmadı eşimle de konstm anlayış gösterdi sonradan yan cizmez inşallah
(51 puan) tarafından
yaAllah askina ne sacmaliyosun ben sadece burdaki yorumlara gore gece gece can sikintisindan yazdim ben ztn kaynanami gormedim bilmiyorum tanimadigim her zamn ruhuna okurum evimde kuran okuturum yazmadan once bikez daha oku ztn ne niyetle dedigimi cogu arkadss cozmus burda kaynanalardan dertli olan binlerce gelin var onlarda bi yorum yaoar bi anisini paylasirda bizde sohbet ederz dedim herseyi bu kadr ciddiye alip bu kadr acimasz yorum yapmadan ne niyetle yazdigimi altta aciklamis olmama ragmen hala bu sekilde konusuyr olmnz gercekten cok sasirtci
tarafından
Kusura bakma, benim cevabim sana sacma gelmiş olabilir. Can sikintini giderebilecek daha farkli bir konu bulmalisin
(51 puan) tarafından
sensin cnm ugrasamiycam
(1,424 puan) tarafından
Çok haklısın sahra..
-Reklam-
0 oy
(661 puan) tarafından

İyikide yokmus bacım ama belkide melek gibi biriydi bunu da dusunmek lazm Allah nurlar icinde yatrsn i sallah 

0 oy
(523 puan) tarafından

Öyle düşünme canım bazıları insanın ikinci annesi gibi oluyor benimki malasef cadı ama belki iyi olurdu sen bol bol dua oku Kur an oku kaynana

(51 puan) tarafından
Okurum hep canim hic bilmiyorum tanimiyorum ama cok okurum rabbim kabul etsin ins
(523 puan) tarafından
İnşallah.Birde canım İnşallah kelimesini bence kısaltma sonuçta Allah in adı geçiyor .
0 oy
tarafından

yoo oyle dusunme kaynanadan kaynanaya degisir. benim kaynanami ben saygi acisindan annemden farksiz gorurum. ama sevgi acisjndan tabi kide annem baskadir. ama bu omu sevmedigim anlamina gelmiyor. cok iyi bi insandir kizim kizim der is bile yaptirmaz geljnsin yapacaksin lafini hic duymadim. ha ilk evlendigim isralarda esimi kiskanirdi ufak tefek tartismalatimiz var tabi ki ama bi dusundum benmde oglum olsaydi bende koskanirdim her halde :) Allah basimdan eksik rtmesin olurse cok uzulurum cok aglarim. 

(51 puan) tarafından
gozu korkuyor insan burdakilerden sonra bni bile dusundurmye basldilar
tarafından
yok gulum kotu dusunme gunaha girme. iyi dusun hep. ben kaynaanmin hic kizi yok diyer eltim olacak sirret ztn bakmaz eger bisey olyrsa yatalakda olsa brn bakarim yani o da annem sonucta.
0 oy
(1,379 puan) tarafından

Çok yazık ya  esiniz görse kahrindan perisan olurdu...

0 oy
tarafından

Canm kotu bi nieytle yazmadgin cok bwlli ama sanki biraz agr olms... nesela herkz bir degil.benm kaynanam kaynana lafna kizar bn zahidenn annesiyim der hep.. kiyaslama blkide cok iyi biriydi... 

0 oy
tarafından

Belki de olsa çok iyi bir kayinvaliden olckakti. Bn burda bazen öyle şeyler okuyorm ki kaynansiyla çok güzel anlaşıyorlar seviyorum falan diyorlar. Keşke bnde sevsem bnde anlaşsam . Cnku kocamın annesi onu doğurmuş bana nasıl olmuş. Şuan sadece kocamın Hatri var diye gidip gelirim. Cnku eşim yanımda oldu annesi çok ama çok kötü davrandı bana belki okumuşsundur. Bnm yerimde başkası olsa asla asla gitmezdi. Öyle düşünme. 

Keşke bnm kaynanm da iyi olsa bni kızı yerine koysa cnku kızı yok. Bn onla derdimi paylaştım gitti derdimle alay etti. Cok yerden vurdu beni. Ama kaynanam tam tersi biri olsaydi eğer bn onu el.ustunde tutardm. Ama malesef öyle bir kaynanam yokkk. 

0 oy
(638 puan) tarafından

Canim benim burda yazılanların çoğu dedikodu malzemesi kaynanalar dünyayı da önlerine derse yine memnun olmaz bu gelinler :)

(638 puan) tarafından
Aynen kim ne derse desin ne verirse onu alır insan sen saygısız dik olursan sevmezsen o da sevmez haliyle bizde dört atanın hakkı bir derler tabi cahilligimiz olmuştur onu da mazur görüyorlar sağolsunlar:) ben ilk doğumda o kadar çekinmiştim kayinvalidem gelmişti gorumcem olsun eltilerim olsun bakmaz dediler e tabi bi obyargi oldu ama kadin kendi annemden iyi baktı valla ALLAH onu cennetine koysun cok dua ettim o günden sonra ne önyargı kaldı ne birsey cok severim kendisini ♡bilgisini gölgesini Allah başımızdan eksik etmesin kendi annem ne ise o da benim icin oyle
tarafından
Aynen bazen gerçektende abartiyoruz.
tarafından
Oyle canim her insan bir degil, benim annem gelinleriyle cok iyidir arkadas gibi. Dogum yaparlar, kirki cikana kadar hep kan yapıcı kuvvetli yemekler yapar yedirir. Annemi kaynanam ile kiyaslasam her gun bir kavga olur. Kaynanam bana dokunmayan yilan bin yaşasın dusuncesinde, herkes kendi soeumlulugunu alsin bilsin der. Yukarda yatak döşek bie hafta yatsam, bir bardak cay getirmez, beklemem de Allah var. Ben görüşü boyledir diye, saygısızlık, sevgisizlik hic yapmadim, diger iki gelini akraba olurlar ben yabanciyim, onlara diyemedigini bana der. Misafiri gelir bana guvenir habersiz evime çıkarır, yemek yapılacaksa beni çağırır, çöpü atacak beni arar oğlum atar. Çocuklarıma da saygi ve hürmet etmeyi soylerim, bir gun babaannesi ve dedisinin br ihtiyacini karsilarken öf dediklerini işitmedim, o cocuk bizdsn gördüğünü ileride bizede yapacak. Curuk olan bir tohumdan hasat elde edemedigin gibi, kotulukten de birsey elde edemez insan
(638 puan) tarafından
Allah razı olsun abla senden ben senden küçüğüm yaş bakımından hayat tecrübesi bakımından:)
tarafından
Estağfurullah canim, yaşla alakasi yok. Yaşanmışlıklar insana tecrube katiyor olgunlaştırıyor. Birde evlatlarin büyüdümü herseyi cok iyi anliyorsun. Hele bir ergenlik cagina gelsin :)
0 oy
(60 puan) tarafından

Benimde yok kaynanam ama.kayinpederim 10 kaynanaya bedel bende gorusmuyorm bosver kahrini cekcene  keske olsaymis ama olsada seni el ustnde tutani cok nadir olurdu

0 oy
tarafından

keske olsaymista esin kucuk yazta aannesiz kalmasaymis

0 oy
tarafından

Benim kayınvalidem çok iyi allaha şükürler olsun doğuma geldi kadın camlarıma kadar sildi bugün gitti hatta annem gelecek diye üzüldüm gitmesine sohbeti muhabbeti de iyidir etliye sütlüye karışmaz sağolsun belki de çok iyi biriydi senin kayınvaliden de öyle düşünme anne sonuçta ben anne olduktan sonra daha iyi anladım kıymetlerini

0 oy
(23 puan) tarafından

Vallahi benim kaynanam bana hiç 2 ci anne gibi olmadı... 

0 oy
(385 puan) tarafından

Öyle düşünmemek lazım sonuçta iyi veya kötü eşinizin annesiymis Rabbim nurlar içinde yatırsın ben iyiki kaynanam var diyenlerdenim ne zaman dara düşsek bir sey olsa eli hep üstümüzde benim annem vardan yok ama Allah eşimden ve annesinden razı olsun çok iyiler ben kaynanam ın hakkını ödeyemem 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 447 göst.
7 Kasım 2022 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,777 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 1,181 göst.

374,651 soru

11,205,954 cevap

34,507 kullanıcı

...