0 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Kızlar 3 lere hamileyim 18 haftalık olduk iki oğlum bi kızım olacak Allah 'ın izniyle ama her doktor kafamı ayrı şekilde karıştırdı. Adam akıllı doktor bulamadım diye iyiyi bulana kadar farklı yerleri denedim hepsi bebeklerin haftaları ile ilgili farklı süreler söyledi. En son birinde karar kildik oda gelişimleri iki hafta önde ama kizin iki hafta geride dedi. Erkekler 140 ml ken kızım 65 ml miş. O kadar çok moralim bozuldu ki ya gelişmese daha da geriye giderse diye. Son 10 gündür de özellikle erkeklerin hareketlerini hissedebiliyorum. Doktorum hiç ayağa kalkma artık doğuma kadar uzan dedi. Bende bi gün biraz dolandım diye 3 gün hiç birinin hareketini hissedemedim acile gittim gece. Acilde ki bu doktor da zaten iki hafta önde olan bebekler için 17 haftalik değil 19 a girecekler diye 2 hafta daha ekledi ben kalakaldım artık. Hangi doktor un dediği doğru bu bebeklerin durumu ne artık gerçekten endişeliyim. 

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Üniversite hastanesinde prof varsa ona git unvanli olsun hangi ildesin yaz belki doktor öneren olur
(11 puan) tarafından
Kendimi tutamıyorum ya eşimde izin vermiyor o evdeyken nadir şeyler yapıyorum ama çıkınca kendime engel olamayıp temizliğe başlıyorum. Evi 10 günde bir süpürüyor ama garibim sürekli onun yaptığı temizlikle temiz kalıyor sanıyor. Bunu nasıl yapacam bilmiyorum.:(
tarafından
Bu takintindan acilen kurtul. Bak benimki rjskli gebelik değildi sadece ilk 5 ay cok kistum kilo kaybettim diye suyumu bile ayagima getirdiler diger aylardada sadece kisa yuruyus yaptim is yapmadim. Sen 3 tane can taşıyorsun. Evi bk goturse ne olir sana birsey olmasin yeterki bosver. Netflix aç dizi film izle ohh ye uzan yat cunku zorlu bir surec seni bekliyor 3 tane kuzuya bakacasin annesi. Şimdi ne kadar dinlenio keyif çatarsan o kâr senin için :)
(11 puan) tarafından
Evet herkes söylüyor bunu. Temizlik konusunda biraz takıntı var kendimi çok zorluyorum ama belki saçma gelecek gerçekten elimde değil. Gerçi son zamanlarda artık karın büyümeye başlayınca hareket kabiliyetim de gidiyor zorunlu olarak bi yatış olacak. Umarım bi an önce o şekilde de olsa uzanma moduna geçiş yapabilirim korkuyorum gerçekten onlar a bi zarar veririm diye vicdan azabı öldürür beni.
tarafından
Anliyorum bende mesela kendi duzenim dişina çıkıldı mı deki oliyorum. Ev tasimam gerekti hamileyken evi eşim topladi tamamen ben annemde kaldim. Sonra dogumdan sonra 3 ay sadece cocuk baktim. Sana bir ornek vereyim pasta tabaklarinin uzerinde tahin pekmez bidonu koynuş eşim. Mesela lavabonun altinda deterjanin yaninda duduklu tencere. Ben bunlara deliririm. Ama umursamadim. Dedimki benim onceligim bebegim. Onla ilgilendim herseyiyle kapattim gozumu eve. Sende oyle yap onceligin bebeklerin sadece wc ye kalk guzelce dinlen enerji depola. Onlarla konuş emin ol duyuyorlar seni. Sev onlari muzik dinle film izle. Guzel beslen. Bosver ev sana tesekkur etmeyecek onu temizledin diye
(11 puan) tarafından
Evet canım haklisin Rabbim bana da bu sacmaliklari göz ardı edebilme sabri versin inşallah . Elimden gelenin daha fazlasını yapacam
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Perinatoloji bölümüne gitsen Cnm normal ultrason a göre daha net bilgi alirsin
(11 puan) tarafından
Evet duydum bunu bi yerden daha gidecem inşallah.
(6,859 puan) tarafından
Aynen Cnm. Özelde pahalı ama devlete gidip kadın doğum doktoru kayıt açsın sonra perinatoloji ye randevu bulursun öyle ama devlet tavsiye etmem. Özelde detaylı özenle bakarlar
(11 puan) tarafından
Tamam canım Allah razı olsun
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Oyy maşAllah çok tatlı zorlugu var mi canm bu arada inşAllah iyi doktora denk gekirsin kuzum yanılıyo alabirler 
(13,020 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin doğurdum postunu da görelim inşAllah :)
(11 puan) tarafından
Tek isteğim o şimdilik Allah razı olsun :)
tarafından
Ay ben niye ağladım ya bu üçüz bebekleri duyunca Allah'ım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah inşallah ağlıyorum kız offf :,)
(11 puan) tarafından
Niye kız:) hamileysen normaldir gerçi duygu yoğunluğu çok fazla oluyor diye.kiyamam yaa
tarafından
Hamileyim ama ne bileyim ben doğumdan sonra böyle oldum ya
0 oy
tarafından
İnşallah en kısa zamanda net bi bilgi alırsın canım ama şuna takıldım son 10 gündür özellikle erkeklerin hareketlerini hissedebiliyorum demişsin, erkek veya kız nasıl anlıyorsun?
(11 puan) tarafından
Gittiğim iki doktor da cinsiyetlerini söyledi. Kız olan yukarda ama erkekler sağ ve solda kalıyor ona gore. Ki zaten kız olan çok küçük hareketleini hissetmem imkansız. Iki bebek te bazen aynı anda oynamaya başlıyor yada karnımın sağında solunda kıpirdayan iki küçük tepecik oluşturuyor ordan görüyorum. :)
tarafından
Allahim nasil guzel ya masallah
tarafından
Yaaa ne güzel Allah hepsini sağ salim kucağına almayı nasip etsin
0 oy
tarafından
Eğer ki bir hafta iki hafta oynuyorsa çok kafaya takma benim tek olan gebeliğim de bir hafta geride geliyo şu an ama ilerde düzelir dedi doktor hanım. Yat uzan hiç ayağaa kalkma canım Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin 
(11 puan) tarafından
Amin canim Allah razi olsun Işte önce iki haftaydı sonra acildeki bayan da iki hafta daha ekleyince o beni tedirgin etti. Inşallah düzelir ayağa kalkmamaya çalışıyorum ama daha şimdiden sürekli uzanmak beni çok gucsuzlestirip halsizlestiriyor. Rabbim hayirla sonuçlandırsın insAllah
tarafından
Olsun canım sağlığın ve bebekler için yat uzan
0 oy
tarafından
Hangi ildesiniz bilmiyorum ama araştırma veya üniversite hastanesinde kritik gebelik bölümüne gitmenizi tavsiye ederim ilk hamileliğimde gittiğim doktor genelde ikiz üçüz gebeliklere bakıyordu ve doğuma kadar yatırıyordu herkes çok memnundu işinizde araştırıp iyi tek bir doktora takibini yaptırın 
(11 puan) tarafından
Gittim de hiç memnun kalmadım ordan malesef.
tarafından
Doktor değiştirseydiniz birde ilk hamileliğim benim çok sorunlu geçti bir çok doktora muayne oldum daha çok strese girmekten başka bir şeye yaramadı şuan tek doktora muayne oluyorum düzenli ona gidiyorum aklınızı fazla karıştırmayın siz strese girince bebeklerde strese giriyor
(11 puan) tarafından
Iyisini bulana kadar biraz zorunlu oldu sürekli değişim ama en son doktorum özel hastanede sag olsun o biraz rahatlattı bizi. Her sehirin fakülte hastanesi iyi olmuyor malesef bizde birinden çok bahsediyorlardı sözde fakülte hastanesinde adam ama gelen hastalarını özel kliniğine gönderip orda muayene ediyor giriş ücreti her gidişte 400 lira.
0 oy
tarafından
Rabbim hayırlı kolay doğum nasip etsin canım inşallah sağ salim doğar kuzular burda doğurdum diye postunu görürüz önde gitmesi kilo olarak iyi benim bebeğim 2 hafta ondeydi kilosu fazlaydı sadece inşalalh diğeri de yetişir onlara. 

Hastaneye gelince en iyisi birtek doktor bul ona git hep şehir hastanelerini de dene bir genelde ordaki doktorlar iyi oluyor 1
(11 puan) tarafından
Bizde şehir hastanesi yok canım fakülte var oda sözde devlet ama muayene ücreti çok fazla geliyor iyi olan doktorlarda. O yüzden özelde birini bulduk bakalım artık nasib olursa onla devam edecez.zaten fazla olan haftalardan değil de geride kalan için korkuyorum ben eğer aradaki süre bir ay sa yetişmesi yada sağlığının iyi olması biraz zor.
Amin canım inşallah Rabbim sağ salim sağlıkla göstersin inşallah.
0 oy
tarafından
Doktorlar tuhaf zaten aynı doktora gidiyorum 1 hafta geri diyor tekrar gidiyorum 2 hafta ileri diyor delirmiş hekimler 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Her doktor doktor farklı bir şey diyor cnm sağlıkla kucağına alırsın inşallah bebisleri
(11 puan) tarafından
Amin inşAllah
0 oy
(673 puan) tarafından
Masallahh Allah bağışlasın yavrularini olmayana da versin inşallah
(11 puan) tarafından
Amin canım insAllah. Allah razı olsun
0 oy
tarafından

Maşallah cnm Allah kucagina almayida nasip etsin insallah:)

(11 puan) tarafından
Amin amin bekleyen her anneye nasib etsin insAllah
0 oy
(3,902 puan) tarafından
Kiz ne guzel yaaaaa maşallah.  Ben de ikizlerim olsun istemiştim ama olmadi iki gebeligim de tekti :) masallah  senin 3 müş. Doktorlar yanilabiliyor canim endiselenme. Sen kendine dikkat et inşAllahhhh.  Bir de ayrintiliyi iyi yaoan bir yer bul yaptır  her sey cikar meydana... bu arada genetik mi bu üçüz  :D Allah her birini ayri ayri bağışlasın  sana... iyi enerji topla :)
(11 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun. Anne tarafımda genetik ikizler ablamda da var ama üçüz ilk olacak :) Rabbim isteyen herkese nasib etsin.

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 179 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Emirhann (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 368 göst.
0 oy
13 cevap 163 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde soruicin (1,691 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 218 göst.
8 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hatun12 (140 puan) tarafından soruldu

380,078 soru

11,377,807 cevap

34,864 kullanıcı

...