0 oy
846 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Oğlum 1.5 yaşındayken hamile kaldım belki 1.5 yaştan bile küçüktü oğlum 2 yaşına girdikten 10 gün sonra kızımı dünyaya getirdim kızım 11 gün sonra 9 aylık olacak büyüdüler birlikte kocaman oldular hiçte yıpranmadım kendimi çok iyi ve enerjik hissediyorum hiçte çökme olmadı ard ardına sanki daha rahat gibi mi geldi anlamadım, 5 sene önce doğum yapmış komşum hamile o gözünde çok büyütüyor 5 sene sonra bidaha hamile kalmak diye zorlanirim diyor ben hiç zorlanmadım sanki :)

25 Cevaplar

0 oy
(12,492 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ben şunu anladım tek çocuk oldumu aslında daha da zor oluyor mesela kızım 17 aylık oğlum 5 yaşında neredeyse ve kızım genelde abisinin peşinde oğlumu bazen babası çıkarıyor dışarı kızım hiç durmuyor sürekli mız mız oluyor ve bir iş yaptırmıyor abisiyle vakit geçiriyor evde zorlukları illaki oluyor ama ikisiyle daha rahatım 
tarafından
Aynen bende öyleyim :) ikisi bir oynuyorlar ben yemek temizlik yapıyi
-Reklam-
+2 oy
(3,729 puan) tarafından
Daha ikiside küçük büyütmüş sayilmazsinki biri daha 9 aylık diğeri 3 yaşına bile gelmemiş ikiside bebek henüz 
tarafından
Olsun kız valla bakıyorum biri zaten koşuyor evde yemeklerini yiyor, kızımda emekliyor örümcekle yürüyor :) büyüdüler gibi hissediyorum
(3,729 puan) tarafından
Benim araları 3 yaş 5 ay oğlum şuan 5 yaşında kızımda 21 aylık hiç büyüdüler gibi hissedemiuorum bende her işimi yapıyorum yetiştiriyorum ama benimkiler milli felaket :)
tarafından
Benim oğlum hareketli valla ama kimisi yıpranır ya çocuk büyütürken ben hiç öyle bişey hissetmiyorum canım ya çokta güzel bakarım çocuklarıma kaynana hep övünür mis gibi bakıyor diyede ama bilmiyorum :)
0 oy
tarafından
Zor zamanlari atlatip suan birazdaha rahata  ermissin bebisim bu karilar seni vurur bak bukadar enerjik olma halleri beter :)
tarafından
Ee kolay gelsin ozaman cınım :)
tarafından
O değilde dediğin çıktı kız yorumda vururlar dedin ya polyanna oldum daha ne olacam bakalım , çökmemek yada enerjik olmak polyana ile ne ilgili anlamadım ki :D
tarafından
Biliydim böyle olucanı :)
tarafından
Hahahahahahhaha ya varya bayılıyorum sana :D
tarafından
Tisikkirler bebisim :)
0 oy
(48,671 puan) tarafından
yasin genc ahh kuzummm ahh evladimmm benim gibi yasli olaydin zorlanirdin ☺️☺️☺️
(48,671 puan) tarafından
ben normalde cok sakon biriyim ama ara ara kızıma kiziyorum sabredemiyorum bazen yetemiyorum. mitfaga girip Hamarat olsam onun vaktinden gidiyo gel oynayalim deyip duruyo is yapsam ayni sekilde. ona tam anlamiyla yetemem ikinci olursa hep ertelenir dislanir kuzucum kıyamıyorum bide kendime guvenmiyorum
(10,039 puan) tarafından
Ah ben ya :) ama iste sonrada diyorumki acaba dermiki neden bencillik yapip bana kardes yapmadiniz
(48,671 puan) tarafından
kardes yapsam maddi manevi hep eksik olur en azından boyle kardesim olsaydi der sadece. benim abim var gecinemiyoruz ayrida duramiyoruz ☺️ her kardes oyle çok cok iyi olmuyoki
(10,039 puan) tarafından
Ya evet orasıda öyle valla :) bizim maddi yonde sikinti yok iste. Ama kafam çok karisik ya. Daha 9aylik ama :)
(48,671 puan) tarafından
maddi sıkıntımız yok cok şükür de tek cocuk ve iki cocuk illa farkeder  silbastan yeniden bir bebege bakamam  kizim 2 .5 yasinda hala deliksiz uyumaz gazli kusan bir bebekti cok çektik reflusundende
0 oy
tarafından
Büyük kızım beş yaşında ortancam 2 yaşında küçüğüm 5 günlük şuan çok zor geliyo ama inşallah benimkilerde biran evvel buyur inşallah 
tarafından
Sen yeni doğum yapmıştın dimi canım Allah bağışlasın
tarafından
Aynen canım benim allah razı olsun
0 oy
(119,319 puan) tarafından

kiz daha dun gibi senin hamilelik kiz ne cabuk 9 ay oldu burda bi meltem bi sen acayip cabuk dogurup buyuttunuz :D

tarafından
Gercekden ben hickimseyi hatirlamiyorum
Hee kiz sumeyraa fatoo sana tatil yaramadi bacim
tarafından
Hic hatirlamiyorum gercekden sevda seni deryayi ve ikbal abla disinda kimsenin ismi aklimda degil inanmicaksin
Bendede var unutkanlik vitaminlerim eksik hep ondan
tarafından
Sevdoş ben temelli gidesim var burdaki aldatma, ihanet vs vs, iyi bir postta açılsa hep bir kötülük düşünen yani burda sağlam kafa kimse kalmaz valla silicem temelli geçen sene kullanmıyordum daha pozitiftim hahahaha
0 oy
tarafından
Maşallah benimde oğlan 18 aylıkken kaldım tabi plansız korunmalı olduğu halde yani oğlum genetik hastaydı gen testi yapılacaktı düşününce ama oldu Rabbime hamd olsun ki hasta olmadı kızım. Çok şükür valla kızım 9 aylık oğlum tam 3 yaş kardeşini seviyor asla zarar vermiyor tam tersi kız yırtık saçını çekiyor kulağını çekiyor oğlumun :-) Rabb'im dağına göre kar verdi kızım sorunlu değildi. Şimdi fena ama her deliğe giriyor :-)
tarafından
Benim kızımda oğluma göre çok fena valla abisini dövüyor :D
tarafından
Kızlar beter demekki :- D
0 oy
tarafından
Belki çocuktan çocuğa fark vardır canım ya da senin yaşın küçüktür enerjin yerindedir evlilik öncesi yıpranmış ligin yoktur hayat şartları hepimizi farklı şekilde etkiliyor
tarafından
Oda olabilir kuzum
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Maşallah cnm allah bağışlasın demekki sen enerjili bir insansin
(3,167 puan) tarafından
Ahaha yaa maşallah sana cnm keşke yakın olsaydın senin yanına gelirdim sendeki enerji banada geçerdi
tarafından
Ahh nerde kuzum benimde çok ihtiyacım var yoldaş olacak birine, zaten normal hayattada konuşurken enerjim geçiyor karşı tarafa kuzum arkadaşlarla konuşunca kahkaha atıyorlar konuşması ne güzel diye :D
(3,167 puan) tarafından
Yaa en sevdiğim insan tipi yaa bn bayburtta yaşıyorum cnm ya sen
tarafından
Bingöl'deyim canım ikiside birbirinden çok zıt yerler :)
(3,167 puan) tarafından
Bingöl aslında bize çok uzak değil cnm bn aslen siirtliyim eşim bayburtlu olduğu için burda yasiyorum
0 oy
tarafından
Ya bende 30 haftalik hamileyim kizim 11 aylik. Insallah benim de öyle olur hamileligim oyle kolay ki maasallah hic anlamadim bile millet uyuyamıyorum dönemiyorum diyo ben hamile oldugumu unutuyorum kizimin hamileligi cok zordu halbuki yaşım da 31. Bakalim bende böyle Derim ins
tarafından
Dersin kuzum kendini free tut
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Benim kızımda 2 yaşını 2 ay geçmişti doğum yaptığımda oğlum 13 gün sonra tam 9 aylık olcak çok zorlanıyorlar ama oğlumda kalça cikikligi olduğu için zorlanıyorum 
tarafından
Rahatsızlığı varsa zor olur canım
(7,098 puan) tarafından
Aynen malesef çünkü sürekli kucakta aslaa yere koyamiyoruz yasak
Normal olsa şimdi surunup kendi oynayacaktı bende rahat edecektm
0 oy
(33 puan) tarafından
Bni anlattn sandm oglum 1.5 yasindaykn hamile kaldm 8 aylik hamileym oglum 2 ye gircek dogum ypcm nasl olck nasl buyucekler yeteblcemmi herkes diyo yipranicaksn cok zor of napcm
tarafından
O herkesi boşver sen yıpranmazsın canım hep moralin yerinde olsun
(33 puan) tarafından
Insallah canm ya insallah
0 oy
tarafından
Ah ah daha küçük ikiside. Sen 3 yaştan sonra gör oğlanı Tazmanya canavarına dönüşüyor :D
tarafından
3 yaşına girmesine çok çok az kaldı teyzesi 2 ay kadar :D
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Bende çok istiyorum birlikte büyütmeyi benm adam kabul etmiyor:(
0 oy
tarafından

Yaşın kaç kız :D

Benimde biri 3 yaşında

İkincim 6.5 aylik bende zorlnmyrm. 

86 yaş

tarafından
22 yaşındayım kuzum :D hahahah 86 yaşla zorlanman normal kuzum
0 oy
tarafından
Aynen bebeğim doğdu oğlum iki yaş bir aylıktı şimdi küçüğüm altı ayı geçti büyüdüler bole :)
tarafından
Dimi çabuk zaman geçiyor :D
0 oy
tarafından
Darısı başima :)) 
tarafından
Amin kuzum her zaman moral son zirve olsun :D
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Ard arda olunca insan alışkın oluyor ama 5 yaşında kısmende olsa rahatlıyorsun ve yine uykusuzluk falan tabii zor ama iki küçük bebeğe de yetişmek zor olur her türlü zor ya
0 oy
tarafından
Herkesin yapısı aynı olmaz 
tarafından
Tabiki öyle canım, burda ard arda büyüten çok anne var onlara moral olur inşallahta bu postu bile hasete alan kişiler var maalesef :)
tarafından
Hasetlenecek bir şey yok, ama dediğim gibi herkesin yapısı aynı olmaz. Ben mesela kaldıramam çok sinirli yapıdayım psikolojim kaldırmaz, uykusuzluğa gelemem filan.. ama sen de demek ki tam tersisin, hani kişisel olarak yorumlamak olmaz. Ben yorulmadım siz de yorulmazsiniz demek biraz kisisel. benim dayımın eşi de yakın yaşları çocukların kadın cildiriyodu kızlara sacinizi basinizi yolarim diyodu yani kaldiramayan beklesin kendine güveneni de durduran yok yapsın  :D
tarafından
Aynen :D polyana bile oldum hareketlerim öyleymiş sevindim ama bak Polyannacılık demek kaybedilen herhangi bir şey için üzülmek yerine elindekilerle yetinme ve mutlu olma davranışıdır. Kötü olayların iyi taraflarını görmeye çalışır, bunuda güzel yöne çektim bak :D
0 oy
tarafından
Oh maasallah canım 

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 357 göst.
20 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Emine S (15,984 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 295 göst.
7 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,616 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 590 göst.

379,860 soru

11,370,760 cevap

34,854 kullanıcı

...