0 oy
245 göst.
Diğer kategorisinde (158 puan) tarafından
Hiç devam sütü vermeden sadede ek gıdayla devam eden varmı 7 aylık ve yukarsi  bebeklerine

16 Cevaplar

+2 oy
(964 puan) tarafından
Canim 2 yasina kadar mutlaka devam sutu almali bebek 7 aylik bebegin ana öğünü devam sutu olmali 1 yasindan sonra ek gida cogunluk devam sutu az olmalu
(158 puan) tarafından
Ya benimle iddialşan çok var artık sinirlerim bozuldu eşim başta olmak üzere sürekli mama verme diyolar Aptamil kullanıyorum eşimin kuzunleri arkadaslari fiilan sürekli biz hiç mama vermedik hep ek gıda verdik 6 aydan sonra bilmem ne bıktım artık herkes doktor olmuş anlatıyorum anlatıyorum kimse tinlamiyo maddiyattanda değil durumumuz var çok zararliymis niye veriyomusum bilmem ne
(964 puan) tarafından
Hayir aslaa oyle dusunme canim benim ek gidaya basladi mama kesin sakin oyle bisi yapma 2 yasina kadar mutlaka vermelisin sen millete bakma su an çoğunluk devam sutu olmali ek gida az 1 yasindan sonra ek gidayi çok devam sutunu az verirsin millet konusuo durur
(158 puan) tarafından
Zaten günde 3 kez devam sütü veriyorum bı yatarken bi gece bı sabah saatlerinde gündüz hep ek gıda veriyorum
(964 puan) tarafından
Canim su an 7 aylikmi bebegin eger 7 ayliksa kahvalti oglen bide aksam ek.gida verirsin aralarda devam sutu yeterli.olue
(158 puan) tarafından
Evet yedi aylık canim dedim ya sabah öğle akşam bir sürü yararlı şeyler hazırlıyorum yiyoda
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben mama yapiyodum o aylarda devam sütü vermiyordum bide emmiyordu zaten yemek çorba da yiyordu
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Sadece ek gıda ile doyurmak zararıymış canım ilerde bağırsak ve mide problemleri çıkıyormuş.  Bende sormuştum doktoruma çünkü benim kuzenimin sütü  azdı mama yerine ek gıda ile doyuruyordu şimdi 4 yaşına gelicek hastaneden beri gelmiyorlar,bağırsak florası zamanında önce yükleme olduğu için oluşmasında sorun olmuş ... ek gıda yine  ver miktarını arttır ama mamayı da bırakma aman sonra bak kac yil sonra da olsa çekiyorlar.. 
(158 puan) tarafından
Aynen ben çocuğumun kötülüğünü istermiyim ek gıdayla da biyere kadar doyuyor 4.aydan sonra sütüm kesildi o yüzden mama veriyorum
(1,664 puan) tarafından
Kötülüğünü isterseniz demedim bazen bilmeden yanlış yapıyoruz kuzenim gibi anlattım süreci,
(158 puan) tarafından
Anladım canım bende senin gibi düşünüyorum
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Anne sütü almıyorsa mutlaka devam sütü almalı 1 yasa kadar ek gıda doyumluk değil tadımlık verilmeli sindirim sistemleri buna müsade etmez 1 yaş sonrası da size kalmış ama gece illa ki istiyorlar mama veya sut ben iki yasa kadar vereceğim mama 
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Benim oglum da 7 aylik cnm sadece ek gida ile doyurmuyorum ağırlık devam sutu günde 2 ya da 3 öğün veriyorum ama en fazla 1 bucuk cay bardagi kadar eder hepsi 
0 oy
tarafından
Kızım 9 aylık olacak yakında ağırlık anne sütü ek gıdayı çok az alıyor ne denidiysem yemedi sadece meyve yiyor o da bir iki kaşık
0 oy
tarafından
Kızım 1 buçuk yaşında hala sabah ve gece yatarken devam sütü yada mama  veriyorum zaten kendi belli ediyor istediğini 
0 oy
tarafından
Bebegim 8 aylik canim devam sutu veya mama hic vermedim anne sutu ve ek gida yapiyorum 
0 oy
tarafından
2 yşına kadar emzirdim sağlık problemlerimden dolayı bir müddet mama verdim sütüm çekilmişti ilaç kullandıhım için kendimi toparlayana kadar hem emzirdim hem mama verdim toparlandıktan sonra mamayı tamamen kestim 8 aylıkdı devam sütü vermedim hiç.  Bir ara kaşık maması vermek istedim onu da kabul etmedi ek gıda da almıyodu sırf emziriyodum ama zor oluyodu her acıktıgında direk bana yapışıyodu çerez gibi belirli bi saatimiz yoktu sonra bırakınca süte başladım çorba süt pilav sevdiği şeylerden yediriyorum devam sütü hiç vermedim sağlıksız buluyorum ve benm doktoruma da en iyisi hangisi dediğimde hepsi aynı mümkünoldugunca vermemeye çalş demişti .
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Canım bnm 6 buçuk aylık hemn ek gıda veriyorum hem devam sütü yada beni emerek doyuyor çünkü çorba veriyorum püre falan yapıyorum ama doyurmuyor 10 dk sonra devam sütü yada beni emer okdr yemesine rağmen  benimki 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Ek gıdayı  bu aylarda  tadımlık olarak yiyorlar  b3nim  kızım  10 aylık  çok  ek gıda  yiyen bir bebek  değil  ama  3 öğün  vermeye çalışıyorum 
0 oy
(601 puan) tarafından
ek gida ve emziriyor musun öyleyse yeter ama emzirmiyorsan sadece ek gidayla olmaz devam sütü alman lazim 
(158 puan) tarafından
Emzirmiyorum canim sütüm olmadı 4.Aydan sonra zaten çok yoktu emmesine rağmen artmadı
(601 puan) tarafından
ozaman devam sütü vermelisin cnm
0 oy
tarafından
Bnmki 10aylim oldu cnm.4aydan beri ek gıda yiyo şadece geceleri mama istyr süt istemio onu bırakmadı ama gündüz sadece normal yemek yiyo
0 oy
(9,651 puan) tarafından
1 yaşına kadar anne sütü almasa da mama kullanmali
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Canmn bnm oğlum 9 aylık sabah 200 ml mama alır sonra kahvaltı yapar Bnmle peynir yumurta falan öğlen 2 gibi tekrar mama içer orada yoğurt çorva ne varsa veriririm saat 5 6 gibi tekrar mama akşam yemeğinde beraber herşey veririm yer gece yatarken yine mama içer uyur. Söyle yanş kısaca maması ana yemeği diğer yedikleri atıştırma gibi düşün yoksa bebek zorlanıyor sadece ek gıda yerse 
(158 puan) tarafından
Aynen öyle canim bu konuda bilgiliyim ama anlatamıyorum iste
(2,678 puan) tarafından
Olsun canm bnm zamanla herkez öyleydi dert etme sen
0 oy
tarafından
7 aylık bebeğe doyunluk ek gıda verilmezki benim 11 aya girdi mama agirlikli veriyorum 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 107 göst.
9 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 108 göst.
21 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 101 göst.
25 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semrauytery (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 184 göst.

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...