0 oy
108 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (692 puan) tarafından

Haftaya ek gidaya gecicez 3 gun kuralını biliyorum sabit patates havuc kabak yogurt verilnesi gerektiğini de biliyorum sonrasinda.karistirirp pure yaparak verilceginide biliyorum peki ya sonra.. mesela kac öğün vermeliyim bu öğünler ne zaman olmali ve her ögunde ne kadar vermeliyim. Mesela balın verilmicegini ben bilmiyodum instagramda ek gida sayfalarında gördüm bu tarz tehlikeli yiyecekler neler

6 Cevaplar

0 oy
(4,089 puan) tarafından
8 ayına kadar iki öğün verdim 1 çay bardağı kadar fazla verince emmiyordu çünkü bebeğine göre hareket etmelisin sabah yumurta sarısı yoğurt meyve omlet türü şeyler. akşama doğru sebze püresi çorba kıymalı çorba ya da kıymayla köfte yapıp verebilirsin ben öyle yaptım tabi 7 aydan sonra kıyma vermeye başladım bu bi ay alışmakla geçiyor zaten öyle düzenli yemiyor 
-Reklam-
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Kuzum ek gıdada ara öğün gbi düşün karın doyması değil damağı tatlara alıştırmak ve ilk başlarda 1 tatlı kaşığı daha sonra öğünleri büyüterek gidebilirsin yemek kaşı 1 fincan şeklinde 
0 oy
tarafından
Canım doktor bana bal, ve kırmızı yiyeceklerin çilek domates salça felan yani onların 1 yaşından sonra verilmesi gerektiğini söyledi yumurtanın beyazı da tabiki bunlar aklıma geldi şuan 
0 oy
tarafından
Günde iki kez ver başlarda sonra artırırsın zamanla yumurta beyazı domates çilek kavun portakal karpuz alerjik tir bunları 1 yaşına kadar verme yumurta sarısını 8 aydan itibaren verebilirsin. Meyveler mevsimi geldi artık elma muz verebilirsin her şeyi püre yapma hafif pütürlü bırak blenderda ezme çatalla ez sert olan elma gibi meyveleri rendele yoksa yutkunöa becerisi gelişmez kocaman olsa bile pütürlü gıda yemez. 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canım çocuğa bagli bnm kiz ilk başta 3 ogun ek gida uerdi minik bi kavanoz da gunde 3 kez sonra diş cikarirkrn ek gidayi komple birakti 1.5 ay hic istemedi belki... Sonra az az basladik yeniden simdi gunde 1 cay bardagi kadar tek öğün yiyor ... O da yogurt genelde. 10 aylik. Bende zorlamiyorum yavas yavas arttiricaz iste ama evdeki hesap carsiya uymuyor:)
0 oy
tarafından

Bebeklere 1 Yaşına Kadar Verilmemesi Gereken Gıdalar

1. Tuz,
  2. Şeker,
  3. Bal,
  4. İnek sütü,
  5. Kabuklu deniz ürünleri,
  6. Bazı meyveler (çilek kiwi ananas böğürtlen),
  7. Bazı sebzeler (patlıcan, bakla),
  8. Şeker içeren gıdalar,
  9. Tuz İçeren Gıdalar,
  10. Sakatat ürünler (karaciğer hariç),
  11. Bitki çayları.

Boğulma Riski Nedeniyle 3-4 Yaşa Kadar Yasak Olan Gıdalar

1. Kuruyemişler,
  2. Patlamış Mısır,
  3. Draje, Şeker,
  4. Kuru üzüm,
  5. Bütün Üzüm,
  6. Çeri domates,
  7. Yuvarlak şekilde sosis, sert et parçaları,
  8. Sakız,
  9. Marshmelow,
  10. Pastil gibi ilaçlar,
  11. Yapışkan fındık fıstık ezmeleri,
  12. Çiğ ve sert sebzeler (havuç gibi),
  13. Sert meyveler erik elma.

Bebek ve Çocukların Özellikle Her Yaş Döneminde Tüketmesi Sakıncalı Olan Gıdalar

1. Doymuş yağ içeren gıdalar (bisküvi cips),
  2. Kafein içeren gıdalar çay, kahve, kola, kakao,
  3. İşlenmiş etler sosis, salam, sucuk,
  4. Şarküteri ürünleri salam sosis sucuk, işlenmiş etler,
  5. Az pişmiş veya çiğ yumurta içeren gıdalar (mayonez),
  6. Hazır donmuş gıdalar,
  7. Konserve gıdalar,
  8. Diyet ürünler.

Bak canım bunlarda yasaklı gıdalar 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 99 göst.
4 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde İlk göz ağrım (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 104 göst.
25 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Semrauytery (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 185 göst.
0 oy
11 cevap 282 göst.
29 Ocak 2021 Aile kategorisinde Prensannesiii (33 puan) tarafından soruldu

382,954 soru

11,463,117 cevap

35,056 kullanıcı

...