0 oy
320 göst.
Diğer kategorisinde (240 puan) tarafından
Hanımlar bugün halı yıkıyıcam ( kendim yıkamayı çok seviyorum dışarı verince temizlenmemiş gibi geliyor) . Sizce hangi deterjanları kullanmalıyım. Kosla halı yıkama tam çıkarmıyor açıkçası lekeleri 

5 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Damarıma bastın ahaha halı yıkamayı çok seven biri olarak söyleyim kuzum halıyı önce iyicene ıslat suyu kapat halı yaş iken üstüne toz çamaşır deterjanı dök beklet böyle 5-10 dk sonra sıcak su koy bi kovaya içine beyaz sabun koy suyu yumuşatsın o suyu halının üstüne dök ve halı fırçası ile iyice fircala sonra durula aynı şeyi arkasına da yap sonra ön tarafa tekrardan su dök sardıktan sonra üstünden su gecir ve ayaklarınla üstüne bas içindeki su gitsin 1 saat dik şekilde kalsın ki suyu suzulsun sonra güneşe ser sarı leke olmasın ve daha önce olan lekeleri güneş öldürsün
(940 puan) tarafından
Annemde böyle yıkardı mis gibi oluyordu :)
(240 puan) tarafından
Evet annem de bu dediklerini yapardı ama dedim başka güzel var mı acaba temizleyen ama eski yöntemler en iyisi sanırım bunu yapacağım :)
-Reklam-
0 oy
(69 puan) tarafından
Ben hep bulaşik detarjanıyla yukardın o güzel çıkartıyor kırlerı bence dene 
(240 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim fairy kullanıyorum iyidir dimi olur yani :)
(69 puan) tarafından
Tabı tabı faıry onunla yıkardım hep ne demek. :)
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Matik olmayan el yıkamaya yıkıyorum ama yıkamaya başlamadan önce ıslatıp ikiye katıyorum bırakıyorum kopruttukten sonra bir kovaya az çamaşır suyu döküp halıyı yıkıyorum birdaha ikiye katıyorum yarım saat sonra birdaha kopukleyip kaldırıyorum.
(240 puan) tarafından
Çamaşır suyu mu :0 oksijenli mi normal mi bi şey yapmasın halılara şoktayım şuan :)
(9,247 puan) tarafından
Valla kuzu mis oluyor ama abartma sakın ha bir kaç damla yeterli.hele onu güneşte bekleyince resmen kürler akıyor bende anamdan gordum
(240 puan) tarafından
Tamam canım koyucam :)
0 oy
tarafından
Fakirin halı şampuanı aldım canim
(240 puan) tarafından
İyi mi peki denedin mi
tarafından
Denemedim henüz
0 oy
(1,621 puan) tarafından

Ben inceleri balkonda yıkıyorum pek kirli de olmuyor ince olduğu için kolay çıkıyor elde yıkama deterjanı dokuyom üstüne de bulaşık deterjanı döküp araba fırçasıyla yikiyom:D herşeyin azcik kolayına kaciyom

(240 puan) tarafından
Hahaha eğer temiz oluyorsa bir sıkıntı yok bence :)

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 154 göst.
1 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Esrat (9,247 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 157 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,450 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 123 göst.
0 oy
8 cevap 382 göst.
13 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Zeyneb mehdi (1 puan) tarafından soruldu