0 oy
181 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
kızlar oğlum 23 aylik bugüne kadar 5 kere falan kafasını sert bi yere çarptığında ugunma veya katılma nöbeti diyorlar öyle oldu. bayılacak gibi oluyor çırpınıyor sonra nefesi geri geliyor dediğim gibi ya 4 kere yada 5 kere oldu normal çocuklarda olan katılma nöbeti mi bu olan aceba epilepsi olabilir mi bilgisi olanlar lütfen beni bilgilendirsin. hastaneye de gitmeyi düşünüyorum ama önce size sorayim dedim 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Çarptıktan sona oluyor sa normal çocuğun canı aciyor
tarafından
evet kafasını çok sert çarpınca oluyor
tarafından
Çocuğun canı yanıyor Belkıs ndikkat er neden çarpıyor ki
tarafından
çok hareketli bi yerlere tırmanıyor falan sonra düşüyor ordan geçen yigenlerimle oynuyordu onlarda biraz büyükler yinede takip ediyordim karşı tarafta oturuyordum salıncak çarptı kafasına oda öyle ugundu
tarafından
Allah korusun en koruyacan yer kafası ilerde etkisi hile kalabilir
tarafından
sürekli peşindeyim zaten de ugunuyor diye düşmesin diye ama işte insanlık hali. hiperaktif biraz bide dinelmiyir yapma desemde kizsamda yüksek yerlere çıkıyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sen yinede götür  icin rahat etsin  titredikten sonra carpmiyor demi
tarafından
yok mesela geçen gün salıncakta sallanırken çocuklar çarpmış kafasına salincakla ağlamaya başladı koştum bende nefesi gitti çırpındı nefes alamayınca kaldırdım geri düştü ağzına üfledim yan cevirdik geri geldi kendine
tarafından
Mutlaka götür  canim
tarafından
teşekkür ederim öyle yapacam eşimle konuşup
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Epilepsi nu sekilde teşhis edilmiyor en iyisi doktora git tahlil ve tetkikler sonucu doktor en dogrusunu söyler 
tarafından
öyle yapacam heralde yine aynı durumu yasayan varsa diye sordum
0 oy
tarafından
Canım direk hastaneye götür benim annem epilepsi hastası nöbet geçirir sesi kesilir nefes alamaz sonra açılır hemen hastaneye götür ihmal etme 
tarafından
durduk yere mi öyle oluyor annen yoksa tetikleyen biseyler mi var
tarafından
2 sene önce düştü düştükten sonra nöbet geçirdi şimdi hiç yürüyemiyor ama arada nöbet geciriyor kimisi nöbetlerin fark bile edilmiyor makineyle ogreniyorz gecirdigini
tarafından
hm anladım eşimle bi konuşacak tahlil falan yapılsın içimiz rahat eder en azından inşallah öyle bişey yoktur da
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Oğlumda ilaç kullanıyor epilepsi şüphesi var mr ve eeg çekilecek 3 kez nöbet geçirdi 37.5 atesle nöbet sırasında bilinç kaybı oluyor ve kendini çok sıkıyor seninde oyl mi oluyor nöbetten sonra çok yorulduğu için ortalama 2 saat uyuyor 
tarafından
ateş falan olmuyor benimki düşme kaynaklı oluyor ama dedigin gibi hemen uyudu kaldı öyle olduktan sonra
(14,019 puan) tarafından
Önemli olan ateş değil ateşsiz de olabiliyor bu nöbet. Bence sen bı çocuk nörolojisjne götür
tarafından
öyle yapacam artık
(14,019 puan) tarafından
Tam emin değilim biz acilden nöroloji ye gittik ama sen galiba önce çocuk doktoruna gideceksin galiba sevk vermesi lazım
tarafından
evet nörolojiye gitmek için doktorun sevk vermesi gerekiyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 253 göst.
15 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde merveeren (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 258 göst.
1 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 169 göst.
0 oy
9 cevap 261 göst.
22 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,419 soru

11,326,961 cevap

34,780 kullanıcı

...