0 oy
87 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (673 puan) tarafından
Bir suru şey kullanıyoruz. Çamaşır suyundan paketli gıdalara, şampuanlardan diş macunlarina kadar hepsi kimyasal hepsi katkı maddeli. Sonra diyoruz ki alerjimiz var oyumuz var buyumuz var. Sistemin kölesi olmuşuz. Bunun geri dönüşü olmaz artik belli ki ama nasil koruyacağız bunlardan kendimizi

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Aynen oyle aynenn canim .Bak ben uzun suredir camasir suyu kullanmiyordum . Hamileyim ,kayinvalidem yapiyordu temizligi .Bugun kullandim basim felaket agiryor.Elimden de kokusu gecmedi bir turlu .
(673 puan) tarafından
Ben yerleri ya duru suyla yada sirkeli su ile siliyorum. Camlar ve aynalarıda aynı şekilde. Ama tuvalet ve banyo maalesef kimyasallarla
-Reklam-
0 oy
(850 puan) tarafından
İnternetten sabun yapımını öğrendim, araştırıp bitki yağları buldum, doğal beslenmeye çalışıyorum. Şimdi o sabundan çamaşırlara da kullanmaya başladım. Biraz meşakkatli oluyor elbette, zaman lazım donanım lazım ama isteyince oluyor. Yoksa da sisteme boyun eğmeye mecbur kalıyoruz. Paketli ürün almıyorum uzun zamandır bu daha kolay oluyor sabun yapmaktan :) 
(673 puan) tarafından
Sıvı sabun mu
(850 puan) tarafından
Henüz ona başlamadım katı sabun yaptım. Sıvı sabuna bulaşıkta ihtiyaç duydum sadece. Onu da araştırıyorum.
(673 puan) tarafından
Alalım o zaman bi tarif :))
(850 puan) tarafından
Ben pinterestten bakarak yaptım, kostik kullandım bi de hindistan cevizi yağı. Miktarları orada yazıyor. Ama dikkat edin yakıcı olabiliyor.
(673 puan) tarafından
Iste bende ondan korkuyorum
0 oy
tarafından
Bi de doğalını bulup almak için bi sürü para ödüyoruz normalde doğada olan şey ucuz olandır ama artık tam tersi bizi önce kimyasala alıştırdılar şimdi doğal olani en yüksek fiyatlarla satıyorlar 
(673 puan) tarafından
Aynen öyle valla. Kizim için diş macunu yerine hindistan cevizi yağı aldım dünya para verdim.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 207 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde tirilice (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 97 göst.
21 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Kelebekkk (227 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 182 göst.
31 Mart 2022 Aile kategorisinde Karakiz1515 (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 405 göst.