0 oy
253 göst.
Diğer kategorisinde (63 puan) tarafından
Mrb hanımlar bugün kontrole gittim 39 haftayım kız bebeğim  haftaya yatış dedi doktor sandın gekmesede suni sancı ile doğum dedi ilk doğum çok korkuyorum   ya açılma olmazsa sezeryan olursa diye benimle aynı durumda olup  günü dolduğu için suni sancı ile doğum yapan varmi çünkü benim hiç sancim Yok

12 Cevaplar

0 oy
(940 puan) tarafından
40 haftalık iken yatış verdiler 16 saat suni sanci çektim öğlen 12 de verdiler ertesi gün sabahı 05.45 

7 cm oldum güya ben inanmıyorum bebek dolanmış güzel kızım sezeryana aldılar 06.04 de doğdu yavrum 
(940 puan) tarafından
18 saat pardon
(63 puan) tarafından
Yaa gerçekten mi boşuna o kadar saat sancı cekmissiniz ya. Bende ondan korkuyorum sancı cekcez ama sonrası sezeryan olur diye
-Reklam-
0 oy
(5,263 puan) tarafından
Bnm açılmam vardı sancım yoktu suni sancı verdiler zordu bna gore ama bünyeye bağlı Allah yardım etsin inşallah 
(63 puan) tarafından
Ya acilma olsa suni sancı ile sıkıntı olmazsa yine cekecem mecbur  ama olmazsa boşa o sanciyida çekmiş.olacam ya amin Allah razı olsun
(5,263 puan) tarafından
Tabi bazıları  hiç hisetmiyor drek sezeyan olıyro ama 4 saat sürdü bnde çok kötüydü vala suni ıkınamıyorsun ama kendı sancın olsa çok rahat olur işte bnnm açılmam vardı ama kşke beklesyedım sancımı sadece o an ölüm aklıma geldı ağlamak istyro sun ağlayamıyorsun konuşamıyrosun ben sadce çok susadım bi yudum su vermedıler artık mıdeme bastrdılar oyle doğurdum cnm sen dua et inşallah senın kendı sancın gelir
0 oy
tarafından
Benm her iki doğumum da suni sancı ile idi 

Hem açılman hem sancın yoksa suni mahvediyor ilkde öldüm öldüm dirildm resmen 

Allah yardmcn olsn bacım
(63 puan) tarafından
Amin insalalh ya bende hem acilma yok geçen hafta 1 cmdi  nstde sancı çıkıyor ama ben hissetmiyorum
0 oy
tarafından
2 doğum um da şuni sancı oldu.  Öldü mm vall a.. korkutmak istemiyorum ama bünye ile alakali bir durum 
(63 puan) tarafından
Allah yardım etsin ya  inslalah gerek kalmaz
tarafından
İnşallah. Ben kurtuldum
tarafından
39+3 doğum yaptm
0 oy
(3,895 puan) tarafından
39 daha erkenmiş cnm.Bnmki 39+5 de geldi bana da suni için gun vermişlerdi.39+5de aniden suyum gelmişti.Sanci artinca falan şükür 10 saatte normal dogum oldu.İlk dogumda bebek cok durur cnm bi tanıdığım 40+5 de normal dogum yapmıştı.
(63 puan) tarafından
Ya doktir beklese belki benimde devam eder birkaç güne ama 40da yatış diyor ya ben ondna korkuyorum belki birkaç gün sonra sancım gelir ama 40 yatis deyince kötü
0 oy
(10 puan) tarafından
Canım ilk doğumda bana da 6 saat suni sancı verilmişti suyum azaldığı için. Açılmada olmadı sancı da girmedi mecbur sezeryan oldum. İçini rahat tut sağsalim kucağına al inşallah
(63 puan) tarafından
Yaaa amin inslalah
0 oy
(655 puan) tarafından
Ben 41 haftalıkken suni sancıyla doğum yaptım hiçç sancım olmamıştı ve doğumum açılmam hızlı ilerledi bende çok korkuyordum suni sancıdan başıma geldi kötüde olmadı ama alttan muayene mahvetti
(63 puan) tarafından
Evet ya bende bir kere alttan Muane oldum o çok kötü insalalh benimde sizin gibi hızlı ilerler ya acilma
(655 puan) tarafından
İnşallah sen pozitif düşün bol bol dua et Allahım zorumu kolaylaştır de suni sancıda birden sancı sıkıştırmıyor 1 saatte bir yarım saatte 15 dk 10 5 1 dk gibi düşüyor gelip gidip alttan muayene ediyorlar o kötü oluyor mutlaka banyo yapmak iste ben sıcak suyun altına girince baya hızlı ilerlemişti hastaneye gitmeden sıcak suya oturmuştum baya faydasını gördüm birde hastaneye girmeden yürüyüş yaptım
0 oy
(4,067 puan) tarafından
39+6 da suyum sızmaya başldı yatış verdiler sancı yoktu açılmadan yoktu. Suni sancı verdiler 18 saat sancı çektim bünye meselesi tabi iğneden ble korkan ben normal doğm yaptım herkes çok şaşırmıştı. Gözmn önünde hep eşim kucağında kızm hiç gitmedi hayali ilk bebeğimz tabi. Ben içeride sancı çektikçe o dışarıda mafolmş beni sancı değil de doğumdan sonra onu gördüğümde mafetmişti gözler kıpkırmızı eli yüzü şişmiş resmen kıyamam çk duygulanmş tm. Doğurduktan sonra hemn ayğa kalktım ağrı sızı kalmadı dikştede sıkıntı olmadı 20 gne dikş de düştü kanamda bitti. Hatta doğduğum gbi resm attım bak doğurdum dye inanmamştı doğursun haln kalmaz böyle telfn alamzsn elne dedi görntlü görünce inandı tabi ablası sezryan olmş narkzdn kalkamamştı ondan aklı hep ona gitmiş :) şmdi 4 ay 20 günlük oldu ble 
(63 puan) tarafından
Yaa ne güzel Allah bağışlasın   bende iğneden bile korkarım ama masalalh dayanıklımissiniz sizde ya
(4,067 puan) tarafından
Dediğim gbi gözmin önünden gitmeyen eşim ve kızım bna çk büyük umut olmuştu bide sürekli inşirah suresi okudm kaynanam oku dedi vardır Bi bildiği dedm okudm hep
0 oy
(1,359 puan) tarafından
Kendi sancım gelmeden neden suni sancı veriyorlar orasını anlamadım. Bebek için tehlikeli bı durum yoksa 41hafta bekliyor millet
(1,359 puan) tarafından
Şekerin tansiyonun vs. Yoksa başka bı doktora daha görün bennce
(63 puan) tarafından
Aslinsa.yuksek şeker çıktı gebelik.de
(1,359 puan) tarafından
He yüksek şeker varsa 40hafta bile tehlikeli 38de beni doğuma almıştı doktorum.
Ayrıntılı bilgi vermedigin için yanlış yorum yapmak istemem.
(63 puan) tarafından
Normalde yoktu gebelikte çıktı demekki normal öyle olması sizinde genelinde mi çıktı şeker sonrasında düzeldi mi
(1,359 puan) tarafından
Aynen doğurduktan sonra normale döndü
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Canım meme ucunu uyar çömel kalk merdiven in çık hurma ye 1 tabak dolusu 
(63 puan) tarafından
İnsalah ise yarar ya
0 oy
(4,647 puan) tarafından
39+5 te sancım oldu 39+6 hastaneye gitim bir kaç saat içinde doğum yaptım ama 1 saat gibi de suni sancı aldım
(4,647 puan) tarafından
Bana göre en zor sancı gerisi hepsi anlık zaten bebeği görünce dikiş umrunda değil
(63 puan) tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
(4,647 puan) tarafından
Rica ederim canım hayırlı doğumlar
(63 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
(4,647 puan) tarafından
Allah senden de razı olsun
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Azar azar suyum geldi 38+1 de altıma isedim sandım megersem suyum geliyormuş azar azar yatisim yapıldı 12 saat boyunca sancı açılma beklediler  ikiside olmadı bebegik içerde susuz kadi mecburen ertesi gün sabahtan suni sancı verdiler sürekli açılma varmı yok mu kontrol ettiler ama çıkma yine yoktu bu sefer alttan ip gibi bı ilaç verdiler açılma olsun diye bir saat sonra acilmam oldu ve 17.45 de 38+2 de doğum yaptım yani hemen sezeryana almazlar canisi korkma sakiiiin
(63 puan) tarafından
Yaş insalalh ya alalh büyük bakalım

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 188 göst.
5 Aralık 2021 Aile kategorisinde ipekipek (1,995 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 224 göst.
7 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Merveeesubasi (63 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 250 göst.
0 oy