0 oy
302 göst.
Diğer kategorisinde (248 puan) tarafından
23 aylık bir kızım var Allah sağlık versin bu zamana kolay gelmedik tabi atakları sendromları uykusuz geceler vs buyuk cogunluk kendim bakıyorum kızıma nerdeyse 20 li aylara kadar ses tonum milim yükselmesin diye kendimi kasmaktan taş oldum aman bağıran anne olmayayım aman etkilenmesin diye diye kendim stres topu oldum yastıklara bağırıyorum şimdi şimdi nadirde olsa patliyorum dayanamayıp onunda gunlerce vicdan azabini cekiyorum. Sonra beslenmesi abur cubur bilmez çubuk kraker ne versen anlamaz ama niye bi dışarı çıkınca eline bi paket tutuşursam oyalansa bende andan zevk alsam dimi hayır yapamam sanki o bi paketle herşey çok kötü olabilir hissi uyanıyor icimde sonra tv tablet yok evde bir ben bi kızım kendi sesimden nefret ediyorum bazen daha yeni yeni civildamaya başladı çok şükür ama öyle zamanlar geliyorki boğuluyorum helede sendromlarında kendini yerden yere attığında sakinligimi korumaya çalışırken mahvoluyorum belki bende hata belki çabuk sinirleniyorum ama çok çabalıyorum olmuyor ama o onda mesela sevdiği bi çizgi film açsam oda sakinlerse bende bi nefes alabilsem yapamıyorum sanki sigara verirmişim gibi hissediyorum ve şuan hamileyim daha çabuk yorulup daha çok zaman istiyorum kendime mümkün olmuyor tabi  bukadar düşünmekten incelemekten çok yoruldum çok oysa biz filmlerle büyüdük sabah uyandığımızda çizgi film izlerdim bayramlarsa kucak dolusu şeker yerdik ne oldu bize hic ya sadece biraz salmam istiyorum kafamda o okudumlarimin dönmesinden yapmazsam çocuğuma kötü anne olurum gibi hissetmekten hissettirilmesinden yoruldum öyle bunaldim ki kendimden uyuyorum beynim uyumuyor insallah anlatabilmisimdir derdimi

10 Cevaplar

0 oy
(7,791 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canim benim kızım 7 aylik arı vız viz acinca kopuyor resmen bazen aciyorum o ara odasini supuruyorum yoksa asla durmuyor mesela.. 

Kardesim 5.5 yasinda tv telefon tabletle buyudu senden benden zeki emin ol... Maşallah.

Kizimi da kisitlamicam zaten oyle idaklanip tv izlemiyor nadiren donup bakar psikolojimi bozaraam o zmn kotu anne olurum ama o tv balarken isimi 5 dk da yapıyorum parka gidiyoruz, top oynuyoruz ,kitap okuyiruz isim kalsa etraf berbat olur hiv bi halt yapamayız kaşık mama zararli diyolar ams onu da veriyorum sebze puresi de yapiyorum ne gerek var kasmaya bence en onemlisi cocugunla olan iletidiminin saglikli olmasi... O cocuk 7 aylikken de 7 yadinda da beni gorunce gozlerinin ici guluyorsa ben iyi anneyimdir. :)
(758 puan) tarafından
Alkışlıyorum seni
(7,791 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :)
-Reklam-
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bu benim şahsi fikrim. o kadar bunalıyorsan ve zorlaniyorsan gün içinde 15 20 dakika tv telefon izlemesine izin ver. yani olabilir insanlık hali sende yipranmissindir haklısındır. her bebek başka oluyor bizler gibi. abur cubur kismina da gelince çerez vermeyi dene yiyorsa
(248 puan) tarafından
Yanı artık dusunuyorum henüz uygulamaya cesaretim yok ama geçen hafta tam kriz haftasıydı ve düşününce onuda yıpratıyorum ee hamileyim ayrıca tüm stresim onada 2 numarayada geçiyor kar zarar yapınca tv daha az zarar gibi geliyor artık ilk kriz anında vermeyi düşünüyorum umarım yaparim . Abur çukurda yine okuduğum şeylerden sebep ilk 3 yıl   ilerde obez olması şu dönemdeki.beslenmesine bağlı diye ve kızım cok istahli veririmde obez ederim.korkusu işte hep bi korku stres bendeki
(3,836 puan) tarafından
psikolojik olarak iyice köşeye sıkışıp hem karnindakini hem kendini hemde kızını üzmektense bu kadarcık kaçamak hepiniz için iyi olabilir. her gün yapmazsın arada yaparsın mesela. bizim iştah sorunumuz olduğu için abur cuburu da öyle aman aman yemez yani 20 günde bi kere yerse yer belki kimi zaman onu bile vermem sağlık açısından dedigin gibi. ama benim fikrim kriz anında vermektense öylesine bi zamanda tv açman daha mantikli gibi. cunku bu sefer sürekli o anı kollayacak kizinda
(248 puan) tarafından
Ama ben artık kriz anlarında sakinligimi korumakta çok zorlaniyorum hormonlardan mi bilemiyorum ozamanlar yapmayı daha uygun görmüştüm birde sadece pazar günleri babası kızıyla çizgi film keyfi yapmayı çok istiyor ama ben izin vermiyorum diye yapamıyorlar ozamanda ailece izleriz diye dusunuyorum
(3,836 puan) tarafından
bide öyle dene canim belki de senin yöntem işe yarayacak.
0 oy
tarafından
Bu kadar kasma kendini. Yazık bu saydıklarini arada yaptırmkla hicbirsey olmaz.benim oğlumda 23 aylık telefon vermiyorum ama televizyon izletiyorum arada abur cubur yiyor. Dışarı çıkınca eline cikolatada veriyorum. Cocuk bu robot degil ya.tabiki fazlası zarar ama bu kadar kisitlamakta dogru degil. 
(248 puan) tarafından
Işte bende fazlaya kaçmadan biraz o çocukluğunu yaşasın bende bi nefes alabileyim kriz anlarında diye dusunuyorum artık çünkü bakınca çok yıprattım kendimi kuzenlerim 3 er çocuk bakıyorlar hic duymadık benim saydiklarimi sanki sorunsuz büyümüşler gibi rahatlar bende öyle olmak istiyorum
tarafından
Canim ne olacak Allah aşkına insansın sende biraz rahat et. Arada kizmasanda dogruyu yanlisi ogrememez.tamam bagirmamak iyi ama insan bazen patlıyor. Bilerek cizgi film izletiyorum yoksa oda bunalır bende. Zaten gun evin icinde geciyor boyle seylerle oyalnmazsa daha cok yıpranır
tarafından
Bu arada kac haftalik hamilesin. Bende hamileyim. Sanırım temmuzda dogurdun ilk bebegini benim gibi :)
(248 puan) tarafından
Kızında günlerce ağlıyorum niye sesimi yükselttim o çocuk Niy e sakin olamadım diye eşimde diyor sal kendini die evet temmuz 6 doğumlu kızım şimdi 12 haftasının içinde insallah minik sizin kaç haftalik
tarafından
Allah yardimcin olsun inşallah.  Oglum 23 tummuz dogumlu. Suan 20 haftalık hamileyim.  Allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah:)
0 oy
(1,403 puan) tarafından
O bir çocuk onunda bazı şeylere ihtiyacı var eski çağda değil teknoloji çağındayız. Ne kadar engelleyebilirsin hiç vermeyerek.tamamen kısıtlaman çok yanlış. 
(248 puan) tarafından
Tamamen kısıtlamam tabiki imkansız benimki nasilsa akli tam erene kadar engelleyebildigim kadar engelleyeyim ama bunu. Beni yorma kısmını dusunemedim
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm kendini bu kadar kasma hepimiz insanız hayatta herşey olur bizler kolayına buyumedik yeri geldi dayak yedik yeri geldi azar işittik oluyor yani herşey valla 9 aylık olcak kızım kizdigim noktolar oluyor İnanki artık dayanamiyorum tek büyütüyorum gece gubduz nefes almaya halim olmuyor o derece
(248 puan) tarafından
Bende öyleydim işte aylarca süren meme reddi uyku sorunları  hepsi ve aman bağırmayayım diye ayrı çaba sarf ediyordum düşününce ben annemi hep güzel hatırlıyorum halbuki az yemedim dayağını:)
(3,419 puan) tarafından
:))azarlamadan kizmadan büyüten varsa valla canı gonulden teorik ediyorum :))
0 oy
(968 puan) tarafından
Cok kuralci olmayin ben tv ye karsi degilim simdiki cocuklar cok zeki yegenim 8 aylik kumandaya basinca kanalin degistigini anliyor cizgiflimden alkis yapmayi ogrendi sizin yaninizda izlesin bu kadar kuralci olmayin iyi yanlarida var 
0 oy
(43 puan) tarafından
Bende aynı senin gibiydim. Bebeğim 17 aylık üstelik anasınıfı öğretmeniyim. Baktım ki yıprandım ve ben yıprandıkça çocukla iletişimim ilişkim bozulmaya başladı. 20 dk ya da daha fazla TV izlemesi uzaktan ve belli çizgi filmler, benim onunla ilişkimden daha önemli değil dedim ve saldım. Rahatladım inan ki. Paketli ürünler de yeni yeni vermeye başladım o da en fazla bebek bisküvisi. Zaten 3 ay sonra kreşe başlayacak. Hayatta toz pembe mi değil. Zaten verebildiğimi verdim ben bu çocuğa eminim ki. Sende böyle düşün. Sal gitsin anacım
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Niloya çok güzel eğitici öğretici bir çizgi film onu izlemesine müsade et canım abur cubur yerine kuru meyve kuruyemiş verebilirsin hem bunlar çok faydalı gün içinde parka çıkar toprakla oynamasına izin ver çocukluğunu yaşamalı
0 oy
tarafından

Canım bence bu kadar kasmana gerek yok .bu şekilde iyilik yapmiyosun..TV izletebilirsin mesela günde bir saat sadece .ama yararlı olanlardan..onlarda bile öğretici şeyler var artık..tefonda şarkılar var onlardan bile çok şey öğreniyorlar..çocuğun bunlarda ihtiyaci var..hem o arada sende nefes alırsın.. hamilesin diğer çocuğun olduğunda illaki açman gerekecek ve yavaş yavaş alıştırmis olursun..

Abur cubura gelince.bende ogluma 2 yaşına jadar hiç abur cubur vermedim..3 yaşında şimdi nadir veririm ama arada dışarda çocuklardan görüp istiyo olmaz diyemiyorum bakiyo ister istemez .

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 393 göst.
0 oy
38 cevap 336 göst.
22 Kasım 2023 Diğer kategorisinde KEBELEK (1,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 362 göst.
23 Nisan 2023 Aile kategorisinde anakiz (2,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 363 göst.
22 Aralık 2020 Diğer kategorisinde ceylin34 (1,699 puan) tarafından soruldu