0 oy
426 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (426 puan) tarafından
Bir de o sancıyla ıkınmak zor oluyor mu :) 

28 Cevaplar

0 oy
(355 puan) tarafından
Oluyor ama kişiden kişiye degisiyor
(426 puan) tarafından
Peki doğum mu zor, sancısı mı canım:)
(355 puan) tarafından
Benim ikiside çok zor oldu bide hareketliydim ama arkadaşım öylece yatdi kadın 35 dk çocuğu doğurdu ben gece 10 da gitdim sabah 9.20 de dogurdum
(426 puan) tarafından
İlk gebelik daha zor diyorlar bende çok korkuyorum
(355 puan) tarafından
Korkma Allah bir avazda kurtarsin
(426 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun kuzum
-Reklam-
0 oy
(1,601 puan) tarafından
İlk doğum da sancı beni mahvetti acil sezeryana alındım  baba göre sancı zor
(426 puan) tarafından
Aezeryana alınma sebebin neydi peki canım? Açılma falan mı olmadı
(1,601 puan) tarafından
Dr dedi normal olmuyor çatın dar bebeğin başı gelmez
0 oy
tarafından
Sancı tabii ki saatlerce çekiyorsun doğum başlayınca bir şekilde doğuyor zaten..ben suni sancıyı 1 gün çektim nerdeyse bebek de 10 dkda doğdu 
tarafından
Stajyerler de vardı baya kalabalıklardı belki dalgınlığa geldi..şükür 2 yaşına gircek 23 temmuzda büyüdü bile kuzum
Stres yapma yeterli cnm..sağlıcakla alırsın kucağına
(6,047 puan) tarafından
Ayy okurken yeniden doğurdum sanki nasıl yazmışsın öyle :)
tarafından
İlk defa böyle detaylı yazdım üşenmeden :)) dün gibi aklımda..bir de pikniğe gitmiştim pazar günü dönüşte hastaneye uğramıştım yatış verdiler..2 gün birşey yemedim doğumdan sonra ne varsa yedim valla:))
(6,047 puan) tarafından
Öyle de zor benim sancım geldiğinde kendime semizotu salatası yaptım yedim öyle çıktım hatta otur falan dediler yemeden gidersem gözüm kalır dedim bayılıyorum o salataya. Yaptım yedim gittim  açlığa dayanamıyorum pek.
tarafından
Nedense yasakladılar su bile vermediler hep ntsye bağlıydım lavabo yasak diyorum biraz yüreyeyim bacaklarım açılsın habire yatırdılar beni..telefondan eşim mesaj atıyor konuşturmuyorlar da çünkü..doğması yakın mı gibisinden..daha değil dedim 2 saat bulur dedim..eşim eve gelmiş duş almaya yanında da büyük görümcem varmış..ben bebek doğdu diye aradığımda eve yeni gelmişler eşyalar arabadaydı dedim hemen gelin kıyafetler lazım diye..normalde 25 dklık yolu 10 dkda gelmiş :)) öyle işte bir anı işte 2 kızım da sağlıklı çok şükür
0 oy
tarafından
Sancı cok fena. Heleki o sancıyla ıkinmak :/ ustune ben bide dikisleri hissettim. Uyuşmadım her dikişlte ciglik attim
(426 puan) tarafından
Kız sızıntım var mı diye doktor alttan muayene ediyor beni, ıkın diyor ıkınıyorum. Ama alttan şeffat şeyi soktuğundan canım acıyor zor ıkınıyorum. Kaka yapar gibi diyor ama ıkınmamı beğenmedi:D doğumda o acıyla ıkınamazsak nolacak peki, sezeryana mı alacaklar
tarafından
Hayir mecbur ıkınacaksın. Ikinamadigin icin sezeryana alinmaz cnm . Mecbur kalinmadıkça.
Herkeste ayni olmuyor bazı insanlarda o esnada ıkınma hissi geliyor istemesende geliyor ama ben zorlayarak ıkındım. Eger iyi ıkınırsan doğum 10 dk bile sürmez.
(1,772 puan) tarafından
Valla bacım sancı oldu mu doğum başlayınca diyom ki yeterki biran önce çıksın da şu sancidan kurtulayım oyle bı ikiniyon ki Allah güç veriyo merak etme
(426 puan) tarafından
İnşallah kötü anı olarak kalmaz çok korkuyorum normalden de sezeryandanda. Rabbim yardımcımız olsun
tarafından
Korkma cnm Allah yardım ediyor. Ben ikimciye hamileyim kötü anı olsa ikimci defa yasamak ister miydim :) esimle ikinci bebis icin can attik
0 oy
(6,047 puan) tarafından
İkinci gebeligimde beni zorlayan sancım bir saay sürdü bu bir saate doğumda dahil bir saatte doğurdum çok şükür ama o yatakta kivranirken sancı da zor o bebeğin çıkma anı da zor ama sonrası büyük rahatlık büyük huzur. 
(426 puan) tarafından
Bebek çıkarken acısı daha mı fazla oluyor canım
(6,047 puan) tarafından
Ya ben bı saatte sancım geldi doğurdum pek bişey anlamadım ama sancı daha zor sanki hahah her sancimda bı daha dogurmicam dedim çünkü doğum sırası zaten ikinmaktan birde doktorun verdiği komutlara uymaktan pek acının farkına varmiyorsunuz sanki
tarafından
Kayram bebegin cikmasi anlik. Ikindiginda bes dk biter doğum. Bebek aniden cikiyor valla saniyelik bisey Ve sonra yeniden dogmus gibi butun vücudun 9 aydır hic olmadigi kadar rahatlıyor :)
0 oy
(382 puan) tarafından
Doğum çok kolay oldu sancı tam aksine ama rabbim sabrını veriyor 
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Sanci daha zor bana göre.
0 oy
(594 puan) tarafından
Valla doğum anında hiç bısey hissetmedim ama sancılar beni benden aldı diyeyim ilk doğumumdu epidural yaptırdım 4 cm açılma  olunca ve 2 saatte tam açıklık olup doğum başladı başlayınca ilacın etkisi gitti 3 doz daha verdiler ama asla işe yaramadı vücuda göre değişiyormus bu maalesef ve 2 saat 20 dk sonunda doğurdum çok şükür ama ben doğru ıkınamadim sancıdan o yüzden uzun sürdü bence :)) 
0 oy
tarafından

Her iki doğumum da suni sancı ile oldu beni zorlayan kısım ıkınmaktı 

Hele o sancıyla felaket çataldaym doktrm sancın gelirse söyle dedi gözüme bakıyor sancı yok diyrm sonra nst ye baktı sancın varya ıkın bebek çıksın 

Bebek artk çıkmak istiyor dedi tabi içeride kalabalık doktor a bağırdım sanki kolay da ıkın diyor diger tüm ebeler sen uyumszsn bilemem ne bilmem ne

Birkac ıkınmada çıktı ama 

0 oy
tarafından
Doğru nefesi alıp doğru ikinirsan ikiside zor değil. 1 saat sancı cektim 4 dk da doğurdum. 
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Valla bana ikiside zor geldi . 4 gün suni sancı aldım 4 günün sonunda bebeğin kalbi yavaşladı sezeryana alındım uyusmadim 3kere flan narkoz yedim ayilincada nefes alamayıp tekrar bayıldım oksijen taktılar hele çocuğunun yanında olmaması hepsinden zor sen başka hastanede o başka hastanede çok kötü bu da başıma geldi tabi benim için her geçen dakka çok zordu
0 oy
(3,739 puan) tarafından

Hiçbiri en zoru uykusuzluk :'(

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Beklemek zor kuzum bana göre
0 oy
tarafından
Vallaha bende işte gün verdi ne sancı ne bir şey. Gittim bir damar yolu açıldı ardından ameliyata hazırlandım. Ameliyathanede bir iğne vurdular sırtımdan iğnenin girdiğini hiç bilmedim. Sonra uzandım sedyeye 5 dakika sonra çocuk çıktı. Dikildim odama alındım 6 saat sonra narkozu atıp yemek yedim ilk yürüyüş biraz zordu. Ama gayet yürüyerek çıktım eve geldim işimi yaptım. Bir damar yolu acıttı birde ilk yürüyüş onun dışında hiç bilmedim nasıl doğurdum dedim bu muydu korktuğum şey 
0 oy
(1,048 puan) tarafından
Sanci zor dogum esnasinda sanci yok oluyor ikinmaya idaklaniyosun canim 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Civciv mi yumurtadan yumurta mi civcivden çıkar gibi bi soru :D
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Valla ben 1 dakka da doğurdum sancı 8 saat sürdü
0 oy
(494 puan) tarafından
Sanci zor canim ama kendini bole seylerle korkutma herkez farkli bazilari sanci az ceker ama zor dogum yapar cok sanci ceker kolay dogar vs ama sen bunlara takma bol dua et ve hareketli ol ben cuma 5de yattim pazar 12 20 de oldu bebegim kaslarimdan dolayi acilma olmuyordu bide benim riskliydi suni sanci taktilar 1 saatte dogum yaptim bebegin basi cikana kadar sikinti o ciktimi gerisi balik gibi kayip geliyor rabbim sag salim bir avazda dogum yaparsin ins
0 oy
(50 puan) tarafından
Doğumdan sonra atılan dikiş zor :) ben doğururken o kadar acı çekmedim :) :) 
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Sancıdan sonrası zordu bende sancımı hiç hatırlamıyorum bile canım uyukluyordum resmen ama sonrası çok fena dikiş atılırken bile uyuşmadı resmen canlı canlı diktiler Allah kimseye yaşatmasın ben ölüyorum sandım 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 209 göst.
15 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 370 göst.
13 Mart 2021 Diğer kategorisinde Sus ve sabrer (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 82 göst.
18 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Evinim (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 73 göst.