0 oy
829 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
1) Kaç günde bir evi supurur koltukaltı faln çekersiniz.

2) çarşafları kaç günde bir yikarsainiz.

3) mutfak dolab kaç günde bir silinir.

4)camlar halılar kaç günde bir yıkanır temizlenir.

Buradaki çevrem pek temizliğe yaktın dgl sadece koltuk fln çekmeden supurruler o kadar .

Ben hafta bir kaynanamın mutfağını temizlemeye gidiom .eli ayağı tutuo ama temizliği pek beceremio dye .

Hergun o koltuklar açılır içi dışı arkası supurlur silinir .

Haftada bir bütün nevresimler degistirilir .

Hergun her yemekten sonra komple dolaplar silinir.

Halılar hafta sonu esim saolsın halı fırçasıyla fırçalar, 2haftada birde perdeler yıkanır.

Bugün hızımı alamadım sabh 10da supurup sildm .brz önce tekrar evi kaldırırım sildim yastikalri yikadm dolaplar silindi yemek yapıldı bebis uyutuldu bı banyo kaldı yıkanacak .:Dcan sıkıntısı byle bsy galiba:D

30 Cevaplar

+8 oy
(5,721 puan) tarafından

Yaptıklarını okudumda sana göre temizlik anlayışım 0 :D

(5,721 puan) tarafından
Yalnız değilmişim şükür:)
(9,651 puan) tarafından
Bugün bu kaçıncı yorumunu begenisim ki :D
(5,721 puan) tarafından
Bana da mutlu olup sevinmek düşer ♥️♥️♥️
tarafından
Puhahaha aynuurrr süpersin tatlım :) bana görede sıfır
(5,721 puan) tarafından
Sağol canım ♥️
-Reklam-
+1 oy
(10,042 puan) tarafından

Kiz bizede gel :D

tarafından
Gelimm cnm kaynanmdan çıkış sendeyim:D
(10,042 puan) tarafından
Canına yazık kız az dinlen
tarafından
Eşimde öyle dio ama cnm raht edemiom ki hem spor olyr .bde bn eve her zmn yabancı gbi bakarım burası yabancının evi olsa ne yapardım ona göre hadi diom kalk :D
(10,042 puan) tarafından
Valla hiç canıma o kadar eziyet edemem :D kimin evi olursa olsun
tarafından
Hahah en güzeli aslında bak ağrıdan şimdiden eşime krem al hap al diom .eczaneyle ortak olduk .:)
0 oy
tarafından
Helal olsun sana 
tarafından
Çok yorma cnm dikiş fln olursa zorlama kendini korkun çıksın önce.bn yaptm iyimi yaomsm içimde parça unutmslar onu fark ettik :D
tarafından
Ooowww harbimi bende sezeryan olmasına rağmen eve gelince bütün işleri yaptım mecbur oturamam bide ben o işler i ben yapcam kimseye güvenemem kimsenin yıkadığı bulaşıkla yemek yiyemem falan huyum pis
tarafından
Bn normal yaptım cnm kaynanamlar karşı apartmanda görümcem üst kattydi ama kmse gelmedi eve geldk ertesi gün eşimle evi temizledk süsledik , bebeği kayıt için sağlık ocağına çağırdılar yolda bı kanama geldi acil hastaneye ameliyat oldm tekrar vücut enfeksiyon yaptı 8gun yattım tekrar bir haftalık bebekle hastanede .bde dikis atarken ipi kescez dye tekrar diktikleri yeri kestiler tekrar dikişleri sıfırdan diktiler 3kere sökülüp tekrar dikildm .hastaneden ciktm geldgm gbi çocuğumu yikadm evi tekrar supurdm yemek yaptm ertesi gün esim ise gitti ilk çocuğum bde düşün cnm.allh sna sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah ♥️
tarafından
Ayy çok zorluklar çekmişsin kız benimde sezeryan yerim açıldı işten güçten iki sene sonra kapandı ama her işimi yapmaya devam ettim malesef annelik kadın olmak çok zor inşallah canım amin
tarafından
Ayy cnm snde çok zorlanmssin ins bunda sağ salim bı sorun olmadan atlatirsn  . herkese göre dgl cnm ne doğum yapanlar var yatiomar bze göre dgl bnce bu iş .
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Her gün muhakkak süpürürum bir gün siler bir gün silmem gunluk toz alirim banyoyu silerim tuvaleti günlük yıkarım kanepeleride bir gün arkalarını silerim bı silmem
tarafından
Eline sağlık cnm ♥️ miss gbi ev ♥️♥️♥️
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Kolumu kaldıracak halim yok bu aralar. Size maşallah 
tarafından
Gelim kız yardıma şöyle ne istiosun ♥️
(1,206 puan) tarafından
Ayy Allah razı olsun
tarafından
Senden de cnm.ne olck Allah için ♥️ama kahvemi isterim yoksa gelmm:)
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Haftaya iki kere her yeri süpürgeyle supurrum hergun iki defa da silerim çarşafları da 3 güne bir degistirrim camları 2 aya bir silerim:)))
tarafından
Kız nasl bas ediosun bnm çok çabuk yipranio çarşaflar hafda da bir sen nasl yapiosun
(1,034 puan) tarafından
Bı 10 tane var yedek de cnm çünkü biraz onlara tikim var biri ellese bile degistirrim
tarafından
O kadar dglm cnm bn ya masallah sna ♥️♥️
(1,034 puan) tarafından
:)) sanada maslllah
tarafından
Saolsın cnm bnm ♥️♥️♥️
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Nasıl yapıyorsun bu kadar işi maşallah benim kızim hiç fırsat vermiyor bırak dip köşe yapmayı yüzeysel bile zor yapıyorum
tarafından
Valla cnm bnm oğlum da öyle ona sırf elektrik süpürgesni istemsn dye sopa aldm veriom eline hemn uyutmuom be bı iki saat debelendiriom ki hemn uyanmasın dye  öyle çözüm buldm:)
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Her gün süpürüp silerim 2 günde bir koltuklari açar süpürürum 

Her hafta mutfak dolaplarini silerim

15 günde bir buzdolabı silerim

Camlarim kirlenmiyor kirli görünce silerim yani belli bir günü yok

Yazın halı kullanmiyorum 

3 günde bir çarşaf değiştiririm yastıkları balkonda guneslendiririm
tarafından
Ayy hafta da bir caraaf dedm uyandm kenddimden smdi bnde üç günde bir yapım bari ya :) miss gbi temiz ev işte daha ne eline sağlık cnm ♥️
(3,107 puan) tarafından
Eşim çok terliyor o yüzden mecbur :D ben tek olsam haftada 1 :D
tarafından
Bnm esimde çok terlio  o yüzden hergun gelir eve ilk duşa gir derim .bde yatmadan önce ondan sonra yatabilir:D
(3,107 puan) tarafından
Akşam 2 kere mi duşa sokuyon adamı :D
tarafından
Evet terlio cnm çok napim ya:D
0 oy
tarafından

Hergün çekiyorum.  Balkonları  3 gün de 1 yıkıyorum. Camlarımi her fırsatta siliyorum. 15=20. Günde 1.       Nevresim ler yazın 2 gunde 1 kışın 1 hafta da 1 yazın çok terleniyor o yüzden o yüzden. Uzun kullanılmaz

tarafından
☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️3 cu benimde annem ler gelecek yemekler bitince değişirim bide ☺️
tarafından
Hehh bı tane dha bndn ayy çok mutlu oldm şuan:D
tarafından
Tek değilmişim diyip gülümsedim.
tarafından
Aynn bnde cnm ya♥️♥️♥️♥️
tarafından
☺️☺️☺️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(748 puan) tarafından
Ben iki gunde bir hepsini yapiorum 
tarafından
Ohhh miss eline sağlık cnm ♥️
0 oy
tarafından
Bir kacsene önce bende senin gibiydim  şimdi kolumun biri kirecleme belimde fıtık diğeri omuzdan iltihaplanma 

oluşmuş diyeceğim odur ki evet temizliğini yap ama yıpratma kendini çünkü sağlık gittimi bir daha geri gelmiyor 
tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️♥️
(198 puan) tarafından
Bnmde her sabah kalktığımda omzum kolum agrıyo böyle tutuylmuş gibi 1 aydr var bu iltihap mı oldu acaba
tarafından
Ters bı hareket yapms olma cnm bnde büyük ihtimalle fıtık varda doktora gitmiom .bir aydan uzun sureyse snnde vardr bı gorun bnce
tarafından
Gulcnelanr  benim omuzum sancı şeklinde zonklama gibi ağrıyordu o ağrıyı kolumun tamamında hatta parmaklarım tek tek ağrıyordu
tarafından
Eğer sürekli oluyorsa doktora git derim
0 oy
(580 puan) tarafından

Ev çocuk olmasada 2 günde bir süpürürüm ki her süpürmemde halıları toplarım içim rahat etmiyor. Çarşaflar 5 günde bir değişir. Mutfak dolapları ayda bir derin iç temizliği ama o zamana kadar elimde bez bulaşıktan sonra dolap dışları, fayansları hep silerim en ufak parmak izlerine gelemiyorum. Koltuklarım yüksek ayaklı olduğu için süpürüp silmesi kolay oluyor zaten. Camları tam 1 ay önce sildim üstüne yağmur yağdı yine sileceğim ama hep yağmur yağdığı için silemiyorum :D

Tuvalet banyo 4-5 günde bir yıkanır ayda birde duvarlarına kadar yıkarım. Birde temizlik yapsamda yine yapasım geliyor durmadan liste yaparım temizlenecek yerleri felan ama buda iyi bir huy değil ya

tarafından
Aynn cnm ya .iki günde Bir banyo yıkarım bak bugün 3.gun oldu ve banyoya giremiyorum pis gelio .eline sağlık cnm miss gibi ev ♥️♥️keşke bnm çevremde byle olsa
(580 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Aynen eşim ev kirli değil neyi kirli görüyorsun diyor ama ben kirli görüyorum yapmadım mı içim rahat etmiyor :) Allahtan hastalık derecesinde değil :)
tarafından
Yok cnm dgl dgl yani . bekarken 15gunde bir duvarları yikiodm siliodm .evlndkten sonra bu duvarlar silinmio dye onu bıraktım:Stok cnm ne hastalığı:D
0 oy
tarafından
Hatada bir evi süpürürüm eşim ve ben varız 

2 hafta da bir değiştiririm 

Ayda 1 mutfak dolabı silerim

Camlar bayramdan bayrama
tarafından
Ayy bnm camlarda öyle oldu bu sene sorma ya ♥️:D bde dış cephe yapilio o bitecekde bn cam silcem:D
0 oy
(758 puan) tarafından
Hergun evi dip köşe temizlerim bazen günde 2 defa yaparım çarşafları bataniye hepsi haftada 1 muhakak yıkarım mutfak dolabı hergun silinir camlar haftada bir halılar ayda bir bazen 2 muhakkak yıkanır artık çok yoruluyorum herkes söylüyor neden bukadar yapion bı doktora görün diyolar bu normal değil artık bazen günde 2 defa evi dip köşe temizliyom tuvalet günde 3 defa yikiyom çok yoruldum yapmak istemiyorum ama duramıyorum 
tarafından
Al bnden de o kadar cnm bugün ikinci turu attım sanki heryer toz yuvası gbi gelio :D doktorluk dgl cnm bzmki bz temizligi sevioz anormal onlar :)
0 oy
tarafından
Bizde oylyiz malesef; )))
tarafından
Temizlik gbisi yok dmi.eline sağlık cnm miss gibi ev ♥️♥️♥️♥️
tarafından
Aynen kız :))
tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Valla haftada kanepeleri çeker süpürürüm silerim, camlar bayramdan bayrama, halılar yıkamacı sağolasın sene de 2 defa fırçalamakla falan uğraşmam canıms yazık. Mutfak dolapları da ne zaman kirlenirse. Azıcık kendinizi önemseyin. Deli gibi temizlik yaparak bedeninizi, ruhunuzu yormayın
tarafından
Stres atılıp.guzel ya kme kiziosan onu düşün orayı bı ovuon sorma o keyif :D haklsin aslında bu kadar D iyi dgl ama engel olmioz ki:D
(1,352 puan) tarafından
Valla ben kimseye kızmıyorum niye bir başkasının yaptığı şeye kafama takıp canımı sıkıyım. Gamsız ol azıcık
tarafından
Ahh ahh nerde cnm nerdee♥️♥️
0 oy
tarafından
Bu ağrılar bıraksa beni yapıcam da yapamıyorum kaç gündür ewim gözümdeok kötü görünüyor 
tarafından
Nye cnm hyrdr neyin var
0 oy
(1,296 puan) tarafından

Hergun süpürür yerleri siler tuvalet yıkarım koltukları haftada 2-3 kere çeker altını alırım haftada bir çarşaflar değişir haftada 2 kere mutfak dolabı silerim arada kirlenirse yine silerim tabi camlar 2 haftada bir silinir perdeyle halı 3-4 ayda bir yıkanır ama halılarda örtü var onları sık sık yıkarım öyle yani ne çok temizim ne de pis orta karar benimki :)

tarafından
Dha ne olsun cnm eline sağlık cnm ♥️ Miss gbi ev işte♥️♥️
(1,296 puan) tarafından
Sağol canım ❤️
tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Evi hergün süpürürüm koltuk altları da dahil. Çarşafları sık yıkarım eşim çok terliyor uykusunda. Mutfak dolaplarını haftada 2 gaftada bir silerim ama ocağın üstündeki dolabı her akşam silerim. Camları çok sık silmem halıları da leke olursa o an silerim
tarafından
Eline sağlık cnm ♥️ miss gbi ev işte ♥️♥️
(2,443 puan) tarafından
Kız mis gibi ama eşim kaynana gibi akşam işten gelince orayı yapmamışsın burayı silmemişsin der :) küçük cocuk olunca yine dağılıyo ben de yatmadan her tarafı toplarım öyle yatarım :)
tarafından
Ooo onu bnde yapiom aksma tipe yatarm ama çocuk varsa yne dagilio oyuncaklar saolsunlar:D
(2,443 puan) tarafından
Aynen :))
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Can sıkıntısı için vaktim yok ya bebeğim kucaktan inmiyor ..Sana kolay gelsinnn
tarafından
Saolsın cnm ♥️♥️

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 222 göst.
20 Mart 2021 Diğer kategorisinde Merveyirmibeş (430 puan) tarafından soruldu
0 oy