0 oy
288 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar 22 haftalık hamileyim ama 13 kilo almışım kalmadan önce nasılsa hala aynı yiyip içiyorum ama tek fark o zaman sigara iciyordum bebeği öğrenince sigarayı bıraktım onun yüzünden kilo aldığımı düşünüyorum çünkü yemem içmem hiç değişmedi ne yapmalıyım çokta kabızlık yaşıyorum yani kendimce yapabileceğim bişey varmıdır kilo alımını önlemek için ekmek tüketmiyorum zaten arada yürüyüş de yapıyorum ama her gün çıkamıyorum derdime bir çare zaten minyonum kilo aldıkça çok kötü görünüyorum ya :(

14 Cevaplar

0 oy
(3,876 puan) tarafından
Ödem olmuş olabilir ,tuzu azalt biraz canım . Kilo çok fazla dr un bir şey dedi mi 
tarafından
Doktorum kilo takibi yapmıyor ki anlamadım neden olduğunu ama dışarıdaki insanlara göre göze batmadigi için çünkü normalde zayıf biriydim zaten doktorda gerek görmüyor sanırım.
-Reklam-
0 oy
(3,623 puan) tarafından
21 haftalık hamileyim bende 5 kg almışım bazısı hiç almıyor doğuma kadar 3 kg alan var hiç mi  göğüsleri şişmiyor hiç mi karın büyümüyor bebek suyun içinde  o su bile kg yani  halbuki ilk 4 ay zaten hiç birşey yiyemedim nasıl aldım bilmiyorum
tarafından
Ya gerçekten öyle, ilk zamanlar her gün neredeyse her saat başı kusuyordum bayramdan sonra geçti kusmalarım anlamıyorum ama nasıl böyle aldığımı doktor hiç bişey demiyor bir kere bile tartmadı zaten
(3,623 puan) tarafından
Kilo kontrolü yapılıyor ama hiç yorum yapmadı bu konuda bende sormadım açıkçası ama Instagram falan bazısı yazıyor hiç kilo almadım hatta kilo bile verdim diye insan morali bozuluyor kilolu hamile kalmadım 55 kg ile hamile kaldım ama yinede kendimi kötü hissediyorum
tarafından
Bende 56 ile kaldım ama şuan çok aldım moralim çok bozuk ne yapacağım bilemiyorum birde insanın güveni kırılıyor eşimin beğenmediğini düşünüyorum
(3,623 puan) tarafından
Onun bebeğini tasiyorsun neden beğenmedim seni dikkat et aciktiginda yağsız tuzsuz salata ye ben öyle yapcam yağsız yoğurt ye moralini bozma
tarafından
Özellikle son günlerde çok takıyorum bunu çok üzülüyorum hemde yoğurt bile yemiyorum düşünün.
0 oy
(677 puan) tarafından
Cnm baya almışsın hemen dikkat etmeye başla ekmek hamur işi paketlenmiş gida(cips abur cubur) yeme yemeklerin yaninda salata ayran yada yogurt ye ara öğünlerde meyve ye ilerleyen dönemlerde daha çok alırsın.aldiktan sonra vermesi çok zor
tarafından
Ekmek zaten yemiyorum cips falan filanda yemiyorum arada bir denk gelirse çekirdek yiyorum sadece pilav makarna yada hamur işi tarzı da öyle ayda bir belki. Genelde meyve yerim çorba eksik etmem çorba yerim sebze yerim belkide kilo almami önleyen sigaraydı diyorum çünkü gerçekten sigara içerken günde 1 ekmek yerdim almazdım bile hiç kilo. Ne yapcam
(677 puan) tarafından
Cnm imkanin varsa diyetisyene git bukadar kilo alıyorsan mutlaka bi yerde yanlış yapıyorsundur.meyve yine ölçülü ye cnm gebelik şekeri çıkmasın
tarafından
Düzensiz besleniyorum bundan olabilir belkide yediklerimde bu kadar kilo yapacak bişey yok çünkü.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Baya baya almissin ve normalde 40hafta icerisinde 11-16 kilo arasi alman gerekiyor.Hamur isi,hazir paket,seker,tatli,beyaz ekmek,asitli icecek,tuz kullanma ekmegi tam bugday ekmeginkullan ama dozunda.Fazla kilo alman iyi degil vajinal dogum istiyorsan eger cok zorlanirsin vajina yaglanmasi oldugu icin
tarafından
Dediklerinizi zaten tüketmiyorum. Sadece ev yemeği oda genelde sebze zaten ekmeksiz yiyorum gün içinde ceviz fındık yerim ve meyve yerim. Tabiki normal doğum isterim ama bu gidiş neden böyle bilmiyorum nasıl bebeği etkilemeden kilo veririm onuda bilmiyorum
(6,203 puan) tarafından
Seker yuklemesini mutlaka yaptirin o zaman gizli sekeriniz olabilir ve yuruyus yapin
tarafından
Umarım yoktur da, yürüyüş de elimden geldiğince yaparım zaten evde boş durmam sürekli iş belkide kafama takmaktan
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Kesinlikle şeker yüklemesi yaptır. Ekmekden şekerden uzak dur. Ye tabiki bol bol su tüket hazır, paket gıdaları yememeye çalış ama diyet yapma
tarafından
Yıllardır çayıma zaten şeker atmam ve çok açık içerim özellikle çikolatayla hiç aram yoktur gerçekten bilemiyorum ya şeker yüklemesi neden yaptırmam gerekiyor anlamadım genelde önerilmiyor
(5,492 puan) tarafından
Fazla kilo almak da şekerden dolayı olabiliyor ve maalesef bebek ölümüne bile sebep olabiliyor Allah korusun
tarafından
Yani şekerim olabileceğini mi düşünüyorsunuz
0 oy
(695 puan) tarafından
37 haftamdayim 17 kilo aldim
tarafından
Çok rahatladım ya sağolun :)
(695 puan) tarafından
Kız takma nasılsa bebek doğunca girecek yani öyle umut ediyorum
tarafından
İnşallah ama inşallah gider
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Sen baya almışsın canım doktorun uyarmadı mı bende hamileleklte önce sigara içiyordum öğrenince bıraktım ama kilo almadık 5 kg aldm oda cocuk tu zaten tuzu azalt bence limonlu su içmeye başla 
tarafından
Limonlu suyu nasıl tüketmem gerekiyor, bu arada zaten zayıf olduğum için insanlara göre göze batmıyor kilom doktorumda bu yüzden hiç takibe bile başlamadı sanırım ama insan kendini daha iyi bilir ben ne kadar aldığımın farkındayım zaten
(1,326 puan) tarafından
Canım ben günde 2 defa sıcak suya sıkardım yarım limonu her bardakta yarım limon öyle içerdim birde ekemk makarna yemedim hiç onları kestim hep sebxeye yüklendim
tarafından
Ne güzel ya of
0 oy
tarafından
Meyveyi cok az ye karpuz kavun muz bana cok kilo aldirdi 22 kg aldim ve veremedim daha bunlari cok az tuket
tarafından
Karpuz ve kavunu henüz bir kere yedim muzu en son 6 yaşlarında yemişimdir hiç sevmem hiç :) ben portakal nektari yaban mersini arada elma yiyorum gerçekten bunlarda kilo yapar mı
tarafından
Meyve kilo yapar ama bazi meyveler daha az sekerli erik gibi abartmadan yersen sorun yok ben abartmistim meyveyi
tarafından
Şu günlerde bende meyve çok arıyorum ama abarttigimi düşünmüyorum ya
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok değil kız ben 21 kilo almıştım verirsin bşy olmaz 
tarafından
Ay gerçekten mi ilk defa ferahlatan bir yorum :) ilk gebeliğim ve kız bebek olmasıyla alakası var mıdır peki
(25,224 puan) tarafından
Bence alakalı değil canım benim erkekti çünkü ha bire yedim ve şiştim hepsini de 1 ayda geri gönderdim hiç korkma :D
tarafından
Ay hadi İnşallah çünkü bünye olarak kolay zayıfladığımı düşünüyorum. Ama milletin agzi işte onlar yüzünden de kendimi kötü hissediyorum
0 oy
tarafından
Ayyy aynı durum bndede var vala tutamiyom habire yiyiom))
tarafından
Ben içmiyorum cnm öyle şeyler bitki caylari
tarafından
Bende içmiyorum doktor önerdiği halde
tarafından
Boswer içme kız ya zaten hamileyken iy değil iğde al onda bişey yok aktarda
tarafından
Dışarı çıktığım ilk fırsatta alıcam aktar biraz uzakta evime
tarafından
Al kız iydr biraz tadı farklı ama artık mecburen yiyoz:))
0 oy
(3,836 puan) tarafından
bi doktor değilim ama fazla kilo almışsın gibi bi sağlık sorunun yoksa. yani İnternete yazarsan ortalama alinması gereken kilolar yazıyor ben ordan takip ettim ha doktorumda çok ilgiliydi ilgilendi ama ben yiyip kilo alacak olduktan sonra da kadın boğazımı tutacak değil. kilonun sana da bebeğe de faydası yok bence. Şıp diye hepsini verende var üstüne kilo alanda var. dikkat edersen senin ve bebeğin için daha iyi olur. sigara bende çok kilo aldırmadı bende iciyordum bıraktım hamile oldugumu öğrenince. ama yemem iyiydi maşallahı vardi oyle yiyordum. ilk 5 ay dikkat ettim sonra bi koptum 5 aya kadar 3 4 kilo aldım max. sonrası 10a yakın 
tarafından
Ben özele gittiğim halde doktorum takip etmiyor neden böyle olduğunu bende anlamıyorum
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Tuzlu hiç yeme tuz hiç birseye dökme ödem olmuş bence 
tarafından
Evet çoğu kişi öyle dedi senin hepsi kilo değil ödem dediler.
0 oy
(285 puan) tarafından
Canım vende ilk cocugumda zayıf hamile kaldım 47 falandim sonra 7 aya kadar 60 oldum 65 le doğuma girdim 18 kilo ama heryerim bacaklarım kalcam karnım heryerim yırtıldı yani harita gibi oldum canım oyuzden krem sürmeye basla 
tarafından
Sürüyorum yağ kullanıyorum ama siz 65 ile gitmişsiniz ne güzel ha
(285 puan) tarafından
Zayıf olunca sonra sorun olmuyor ama çok yırtık oldu bende ozamn çok üstünde durmadım kilonun  ama şuan çok almamaya calisiyorum bu bebeğimde 53 le hamile kaldım mide bulantısından 50 ye kadar düştüm sonra 4 aydan sonra başladım  yemek yemeye 58 kiloyum suan
tarafından
Ne güzel yine az
0 oy
(1,691 puan) tarafından
hamilelikten onxe zayifsan bu cok alman normalmis 
tarafından
Evet zayıftım

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 158 göst.
29 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (366 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 193 göst.
19 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 340 göst.
23 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 298 göst.
5 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Melektrn (91 puan) tarafından soruldu

381,938 soru

11,434,096 cevap

35,001 kullanıcı

...