+1 oy
289 göst.
Aile kategorisinde (2,252 puan) tarafından
9 gun sonra 1 yasina girecek oglum. Bir seye yapma dedigimizde ya da yapmamasi gerektigini bildigi bir seyi gözümüzün icine baka baka yapıyor ne yapacam ya cok erken degil mi bu inatlasma icin

4 Cevaplar

0 oy
(1,850 puan) tarafından

Hahaha aynı benimki 2 yaşında varya burnumdan getiriyo :D

(2,252 puan) tarafından
Ya ben de araştırdım iste 2 yasinda inatlasma basliyormus. Bu daha 1 olmadi Bismillah anlaşılan o ki kök sokturecekler Allah yardimcimiz olsun :)
(1,850 puan) tarafından
Ay ne yemek yiyo ne konusuyo delirecem
(2,252 puan) tarafından
Bugun ben de o moddaydim ya illallah ettirdi. Rabbim bizlere bağışlasın cok zor
(1,850 puan) tarafından
Amin kuzum :) bide tuvalet eğitimine başladım ahahhaah :))) bugün baktım ortalığa gıldıklamis ;))
(2,252 puan) tarafından
Aman hayir ya oraları hic dusunmek bile istemiyorum simdi :( Allah yardımcın olsun ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
14 aylık  ben8m kızda aynı yapılmaması gereken seyleri gözümün icine baka baka yapiyo 
(2,252 puan) tarafından
Ya bunlar cok erken basladilar bacım Allah yardimcimiz olsun
tarafından
aminn aminnnn
0 oy
tarafından

Benim kızım da aynı sekilde bir yaşına yeni girdi ve o da aynen bu şekilde. Çözüm aslında şu; inatlasmamasi gereken o değil biziz. Eğer kendine zarar vermeyecek birşeyse hayırı çok kullanmamak gerek. Mesela yemek yerken kızım parmağını kulağına ya da burnuna sokuyor. Olumlu ya da olumsuz hicbir tepki vermiyoruz, çünkü hepsi pekiştirebilir. O farkında olmadan dikkatini dağıtmaya çalışıyoruz aaa bak bu yemeğin tadı da ne güzel olmuş falan gibi. Bir de benden size tavsiye bebeğinizi baş edilmesi gereken biri gibi görmeyin. Öyle görürseniz sürekli kural koyucu, kontrol etmeye çalışan, herşeye yap yapma diyen birine dönüşebilirsiniz. Bebek bu, büyüyor, bireysellesiyor, bagimsizlasiyor :)

(2,252 puan) tarafından
Pdr mezunuyum kpss ye hazirlaniyorum ben de:)
tarafından
Eşim de pdrci benim :)   inşallah hayırlısı olsun hakkinda, hayırlısıyla güzel bir yere atan :)
(2,252 puan) tarafından
Ya ne guzel. Insallah ya 2019da 0.05 ile kacirdim malesef. Kesin atanirim diye de 2020de sınava girmedim :) insallah bu sene olur bakalim
tarafından
Nasipte yokmuş demek ki, inşallah zamanı gelmiştir artık :)
(2,252 puan) tarafından
Insallah canim sagol :)
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Benim ki de aynı cıs hayır deyince gözüme baka baka yapıyo kızınca da ağlıyo sinirleniyo 
(2,252 puan) tarafından
Ay aynen canim ya zamane bebelerine bak ya :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 268 göst.
1 Haziran 2021 Aile kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 359 göst.
7 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Babygirl babyboy (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 455 göst.
3 Ocak 2020 Aile kategorisinde dilekdemir (2,575 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,815 puan) tarafından soruldu

382,034 soru

11,437,395 cevap

35,005 kullanıcı

...