+1 oy
1,248 göst.
Diğer kategorisinde (228 puan) tarafından

Arkadaşlar merhabalar defalarca bu konu üzerine post açtım.. Hepinizde fikirlerinizi yazdınız.. Evet bilmeyenler için yazıcam özetle eşimle dört yıl önce görücü usulü bir evlilik yaptım eşim işimde gücünde iyi niyetli bir insan bana ve çocuğuma her zman en iyisi yapmak için uğraştı.. Aile apartmanında oturmayıp ev aldı borç ödüyor neyse.. Eşimin ailesi daha doğrusu evli abisi eşimi bekarken sömürmüş ve üzerine bir araç yapmış eşimin bu aracın trafik cezaları ve vergi borçları eşimin üzerinde neyse yıllardır ödememiş ve birikmiş af çıktı yapılandırma oldu borç toplamda 9000 bin TL şuan adamın birine usülsüz satmış aracı noter siz yani araç eşimin üzerinde hala ve alan adam üzerine almıyor ha bugün ha yarın yalandan taksit ödüyor neyse bugün yine bir ceza geldi eve ve ben imzaladım kağıdı o kadar sinir oldum ki eşimle bu konudan defalarca tartıştım başına bela olacak diye bir türlü çözemiyor şikayet edecektik annesi ben öderim dedi mani oldu.. Çünkü diğer oğlunu düşünüyor şikayet edersek onun başı yanacak diye ve bugün eşim sinirli bi şekilde benimde verdiğim gazla aradı ailesini ailesi sen kafana takma yok bilmem ne falan fistan.. Bu bi gerçek böyle bir borç var babasıda arkadan bişey olursa ben arkandayım oğlum demiş biz yani bişey olmasını beklicez çok sabrettim ama bıktım ve boşanalım dedim git onlarla yaşa öde borçlarını dedim şikayette ettiriyorlar ne yapıcamı şaşırdım çok bunaldım artık ve boşanıcam bu kadarda saf kalpli olunmaz gitsin yaşasın ailesiyle..

34 Cevaplar

+15 oy
tarafından
Evliligine cok yazik edeceksin. Aldatan veya eşini öldururcesine doven bir sürü erkek var. Karşına iyi niyetli bir erkek çıkmış şülretmen gerekirken olmadik bir sey icin bosanacagim diyorsun. Yuva kolay kurulmuyor. Hakkında hayırlısı olsun ne diyeyim.
(228 puan) tarafından
Cnm bende istemiyorum ama çözemiyor bir türlü çok tükendim
-Reklam-
+1 oy
(211 puan) tarafından
Bende eşimin ilgisizliginddn yoruldum söyleyince de benimle dalga geçiyor napcm bilemiyorum
+1 oy
(3,717 puan) tarafından
Bi sürü insan bir sürü ağır şey yazmış. Arkadaşlar kimin derdi kime büyük bilemeyiz insanları bu kadar kolay eleştirmeyin kim boşanmak için evleniyor ? Kim keyfle oh yuvam yıkıldı yaşasın diyor ? Kadın derdini sıkıntısını anlatmış niye hakaretler ediliyor rencide edici konuşuluyor insanların kalbini kırmak için artı çaba gösteriyosunuz ya. İsterse boşanır isterse boşanmaz kime ne ? 
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım 
0 oy
(2,574 puan) tarafından

Öfkeyle kalkıp zararla oturma canim benim neden onları dinliyorsunuz şikayetinizi edin olan size ve evliliginize olacak yazık günah :(

(228 puan) tarafından
Eşimie arkandayız falan diyip durultup vazgeçiriyorlar atık takatim kalmadı cnm
0 oy
(215 puan) tarafından
Eşinin iyi niyetini anne babasıda kullanıyor belliki.diğer oğullarının başı yanmasın diye seninkinin başını yakıyorlar. Bu kadar iyi niyetli olursa tepesine binen çok olur. Boşanmak işini kolaylaştırmazki canım bu bir kaçış yolu olmamalı. Konuşarak çözmelisiniz
(228 puan) tarafından
Cnm bu durumu anlamıyor işte ne yapıcam şaşırdım
0 oy
tarafından
Ee kocan ne dedi bosanalim diyince 
(228 puan) tarafından
Sustu
0 oy
tarafından
Esine bi tekmede sen vurma bnce anladigim kadariyla memnunsun esinden
(228 puan) tarafından
Eşim iyi biri gerçekten evet ama çözemiyor bu sorunu
0 oy
(207 puan) tarafından
Başkaları için yuvanı yıkma canım. Gidin şikayetçi olun onlar düşünsün
(228 puan) tarafından
Etmiyor da
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Esin sana karşı bisey yapmamış ki bırak akilsiz başının cezasını kendisi çeksin sen yememe içmene bak kendi halletsin edemezsede o bilir
(228 puan) tarafından
Ailemde sen karışma ye iç gez kendi başı yanınca görür diyor
(3,669 puan) tarafından
Aynen öyle cnm
0 oy
(8,954 puan) tarafından
Yazık eşinin sucu ne ailesi işte bilemedim ya hayirlisi
0 oy
(350 puan) tarafından
Boşanma karari ciddi bisey canım sen ginede iyi düsün derim 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ben snn yerinde olsam araç çalındı diye ihbar eder snra satar borcu öderim
(228 puan) tarafından
Bunu eşim yapmalı ben yapamam ki
(7,768 puan) tarafından
Tabii ki araba onun üstüneymiş o yapacak
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Bence sakin ol önce aşkım bu yüzden yuvani yıkma bak esin sana duskunmus bak ailesi oduycekmis inşallah odesinler sen eşinin arkasında durki benim kötü günümde yanimdaydin der ve sen kıymetli okursun :)
0 oy
tarafından
Burda paradan daha ciddi bi durum var. Misal sen kac milyar para verip araba alsan. O arabayi kendi ustune almaz misin. Cunku siz şikâyet etseniz saniyesinde polis cevirmesine takilir hirsizlikla suclanir. Cunku arabayi aldigina dair belge yok. Demekki sattigi kiside normal biri degil. O kisi o aracla bi suça karışsa mobese ye takilsa kullananin kocan olmadigini nasi kanitliycaksiniz. Bk yoluna gider
0 oy
(707 puan) tarafından

Araç için çalıntı ihbarı yapın tek cozum bu sonrasında araca başka plaka çıkartıp aracı trafikten men ettirin.

Bak canım bunun için boşanma.Benim eşim olacak s.lak da motor satmış birine ve üzerine almamış o kişi sonrasında bizde böyle çözüm bulduk.Sizde öyle yapın.

(228 puan) tarafından
Canım nasıl çözüldü tam olarak müsait isen yazarmısın ne kadar süre sizin üzerinize kaldı
(707 puan) tarafından
Benim eşim satmış senelerce üstünde kalmış kaç sene bilmiyorum canım.Ama geriye donuk vergisi çıktı aracın karşı tarafa vergileri odettik ama adam aracı trafikten çekicez para lazım diyince vermedi.Esimde trafik e gidip sormuş onlarda bir para yatiriyorsun ordan da gidip sana geçici plaka veriyorlar onunla o aracı trafikten men edebiliyorsun.Biz bu şekilde yaptık.Bizim.motor olduğu için çok tutmadı kaçtı tam rakam hatırlamıyorum ama sizin araç olduğu için biraz tutar.Fakat bu kadar sıkıntıya girmenizden iyidir.Gitsin trafiğe hemen men ettirin çalıntı ihbarı da olabilir.Zaten onlar sizi yönlendiriyor.
(228 puan) tarafından
Tamm canım olmadı öyle yapacak artık
0 oy
tarafından
9 bin liralık borç için kocanı mı bosuyosun? Otur bir daha düşün bu hayatta düşmez kalkmaz bir allah yarın bir gün ne olacağın belli değil fevri davranma hava-yol bunu tolere edecek karargahı sevmiyorum bu Adam i diyorsan da orası başka 
0 oy
(48,392 puan) tarafından
bosanma sebebi değil bu iyi düşün pismam olacağın kararlar alma
tarafından
İkbal günaydın.
(48,392 puan) tarafından
gunaydin canim nasilsin
tarafından
Teşekkür ederim cnm çok şükür ayilmaya çalışıyorum. Sen nasılsın.
(48,392 puan) tarafından
iyiyim bende coktan ayildik biz☺️
0 oy
tarafından

Kusura bakmayın ama çok abartiyorsunuz.    Maşallahin var boşanma lafını dilinizden düşürmüyorsunuz belli ki eşin saf ve seni çok seviyor.  Senin için elinden geleni de yapıyor ama annesinide kıramiyor üzmek istemiyor. Bu kadar basite almayın boşanmayı ya 

AMA AÇIK KONUŞAYIM BU POSTU OKUYUNCA.  KENDİMLE. BİR KEZ DAHA GURUR DUYDUM. BUNCA ŞEY YAŞADIM. YAŞIYORUM  ESİM İCİN EVİM İCİN YUVAM İCİN SAVAŞTIM.  VE SAVAŞMAYA DEVAM EDİYORUM.  EŞİME BİRKEZ BOSANALİM DEMEDİM. 

0 oy
(329 puan) tarafından
Bunun için bosanılmaz dısarıda ne sorunlar var yazık etme evine barkına para er gec bulunur ama temiz insan bulunmaz cocugunu babasız büyütmeye bunlar sebep degil senide anlıyorum cok zor ama sabret yoluna grecrk

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 1,086 göst.
28 Aralık 2023 Aile kategorisinde Bayandylkdn (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,323 göst.
4 Kasım 2020 Aile kategorisinde Acelyaalparslan (394 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,310 göst.
28 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,363 göst.