0 oy
2,513 göst.
Aile kategorisinde (188 puan) tarafından
Benim hic mi bi derdm bitmicek burda blmiyorum. Kizlar yarm saat önce yatağımn başına batırılmış iğne buldum nevresmleri degisirken. Evim dubleks ignem flan herseym asagida durur oyle dikisten flanda anlamam yani. Unutmus olablrsin demeyin diye söylüyorum. İçime öyle bi suohe dogduki zaten esmle aramz bozuk. Bide bu çıktı ne demek oluyo bu bilen varmi ? 

19 Cevaplar

+2 oy
(1,575 puan) tarafından
Canm yorumlarda gördüm lahusaymissin bzde büyüklerimiz biseyler musallat olmasın anneye bebeğe diye böyle iğne gbii şeyler takarlar . Bizde taktik ben lahusayken ordan biliyorm bı annene veya kayınvalidene sor derim 
(1,575 puan) tarafından
İğne ne ki ya benm görümcem lahusayken balta koyuyodu cocgun basucuna bende normal zamanda korktuğumda hep yatağımın altina baş kısmına büyük bıçak koyarım
(188 puan) tarafından
O fazla kaptirmis kendni galiba balta nedir :) ben korkarm bi yerime batar diye ya :)
(28 puan) tarafından
Ay ben 3 harfli beni bıçaklar diye hayatta koyamam iyi cesaret ediyosunuz valla ben çok korkarim:))
(188 puan) tarafından
Aynen bnde vlla :)
(1,575 puan) tarafından
Korkuya flan aşırı iyi geliyo ya korkmaya gerek yokki cinler böyle şeylerden korkarmis yaklasamazlarmis
-Reklam-
0 oy
(355 puan) tarafından
Belki esin falan takmisdir yada dalginken koymusundur hemen kötü dusunne
(355 puan) tarafından
İnşallah öyledir usulünce soyle
(58 puan) tarafından
Benim doğumunda da söylediler iğne yana bıcak koyun diye seni korkutmak istemedilerse söylemeden koymuşlardır belki
(188 puan) tarafından
Umarm oyledir. Keske soyleselerdi bi yerimize batsa flan oda sorun :)
tarafından
Sende haklısın canım doğru soyluyorsun :)
(355 puan) tarafından
Yinede haber et isdersen bizi
0 oy
tarafından
Hayra alamet olsun ama bilmiyurm ki kuzum yatak odana girip cıkan var mı
(188 puan) tarafından
Lohusalgmda kaynanam 20 gün kaldı. Annem kaldi 3 gun flan. Haliyle temzlk yaptilar girdiler yani. Bebegm erken doğduğu icin kmseyi kabul etmedk.
tarafından
Kaynanan yapmış olabilir mi
(188 puan) tarafından
Blmiyorm ki canm. Yaptysada ne yaptlar anlami ne bunun blmyorm  :(
tarafından
Bende bilmiyorum inanki öyle şeylerle hiç işim olmadı olmazda asla
(188 puan) tarafından
Allah fırsat vermesn canm. Bende cok korkarm oyle seylerden bide yasiyorum smdi :(
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Yukarıya çıkan felan var mı canm 
(188 puan) tarafından
5 gündür bozuk aramiz. Zaten kavga ettiğimiz gun gitti kaynanamda.
(1,326 puan) tarafından
Ben büyüden şüphelendm canım
(188 puan) tarafından
Büyük ihtimalle o ama ne icin onu blmyorm canm :(
(1,326 puan) tarafından
Netten bak canım Bi iğne batırılmışsa ne üzerine yapılmış diye ama iğne alamet olmayan şeyler
(188 puan) tarafından
Allah korusun ya :(
0 oy
tarafından
Son günlerde kimler geldi evinize 
(188 puan) tarafından
Kimse gelmedi. Lohusaym zaten canm. Sadece kaynanamla annem geldi. Kaynanm 20 gun kaldi annem 3 gun
0 oy
(2,241 puan) tarafından
lohusaymisin canim annen ya da kaynanan takmıştır bizde de takarlar birsey olmasin diye takip sen korkma diye soylememislerdir ya da unutmuslardir demeyi bir sor 
(188 puan) tarafından
İnşallah oyledir canm
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Canım yeni doğum yapmışsın al karısı derler lohusalara çmker çok eski bir olaydır. Bende yeni doğum yapınca kuranı kerim yorgan iğnesi 1 lokma ekmek hep bulundurdum baş ucumda ondandır annrnler yapmıştır 
(188 puan) tarafından
İnsallah canm sagol :)
0 oy
tarafından
Lohusaların yatağına yapıyolar canım bana da koyöultu annemle kaynananm 
(188 puan) tarafından
İnşallah canm
0 oy
(5,277 puan) tarafından
Lohusayken kızımın yatagın ın başına iğne taktırmıştı kaynanam korkutmasınlar diyeymiş  böyle inanışlar var ailenden biri takmış olmasın
(188 puan) tarafından
Bilmiyorumki haberm olmadığı için bi yorum yapamicam. Annem koymus olsa soylerdi mutlaka çünkü batar bi yerime flan diye
0 oy
(457 puan) tarafından
Canım lousayim dedin  annen yada kaynanan koymuş olabilir eskiler öyle yaparlarmış kırklı kadının yatağına iğne  çengelli ine tarzı birşey bırakırlarmis 
(188 puan) tarafından
Doğrudur canm
0 oy
(28 puan) tarafından
E diyelim kaynanan ya da annen koydu neden söylemediler eğer  öyleyse habersiz mi bırakılıyor 
(188 puan) tarafından
İnşallah
(28 puan) tarafından
Ben azcik araştırdım bağlama büyüsu falan yapılıyormuş iğnelerle inşallah böyle bişey degildir
(188 puan) tarafından
Ne baglamasi canm zaten aramz bozuk esmle :) kendne mi baglamaya calsiyo :)
(28 puan) tarafından
Ya bağlama büyüsu ya da aranız bozulsun diye işte bir sürü büyü çeşidi var iğneyle yapılan benim bile okurken kafam karıştı
(188 puan) tarafından
Neyse Allaha havale ediyorum eğer oyleyse canm
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Annen ve kaynana sor eger kaynanan inkar ederse igne buyusu yapılmıştır.
(188 puan) tarafından
İgne büyüsü ne oluyor
(6,203 puan) tarafından
İgne buyusu ya birisini kendine baglamak icin ya da o kisiye zarar vermek icin yapiliyor.Bunun da buyu olup,olmadigini anca hocaya gidip,anlarsin ya da annen fln lohusasin diye batirdiysa zaten soylerler
(188 puan) tarafından
Hocaya gidemem ben cok korkuyorum boyle seylerden. Annem yapsa soylerdi  bi yerime batmasn dikkat edim diye. Yarin yine bi sorucam canm
0 oy
tarafından
Yaprak dokumunde fikretin kayinvalidesi yapmisti boyle bisey o geldi aklima
(188 puan) tarafından
Ayy inşallah bu oyle bisey degldir :/
0 oy
(979 puan) tarafından
Kız Lohusaym diosun ya kaynanan  yada annen takmstr. İlk dgum yptgmda yatagmın başına benim kaynanam da yrgan ignesi takmstı birak dursun bi süre. 
0 oy
(859 puan) tarafından
Korkutmasınlar diye koyarlar. İğneye gelmezlermiş bende koyarım yatağıma iğne
0 oy
(188 puan) tarafından
Kızlar bugün annemi aradm ben koymadm nasl bi igne flan dedi oda endiselendi. Kaynanamda benm haberm yok bisey olmaz dedi. Anlamadm yani anlicaginiz. Allah korusun artk bizi bisey diyemiyorum..
0 oy
tarafından
Kaynanan annen falan koymuştur unutmuştur canım inşallah da öyle olmuştur yoksa Rabbim korusun 
(188 puan) tarafından
İkisininde haberi yok canm. Allah korusun artk ne diyim :/
tarafından
Unutmuşlardır bende çok yaparım onu düşün çantamı mutfak dolabına koymuşum dalgınlıktan 1 gün boyunca çanta aradım evde iğne cabuk unutulur
(188 puan) tarafından
Yani kasıtlı bi sekilde koyulduysa nasl unutulur blmiyorum canm. Annemde endiselendi baya nasl bi igne flan diye. Kaynanam ben koymadm diyo blmyorm yani. Benm evmde zaten yorgan ignesi yok ne blim
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Canım benim de kaynanam doğumdan sonra lohusayken yorgan iğnesi batırmıştı yatağımın başına. Korkmiyim diye. Batıl inanç ama belki sen kabul etmezsin diye sana söylemeden takmışlrdır
(188 puan) tarafından
Sordm ikisininde haberi yok canm
(2,444 puan) tarafından
Aa o zaman bilmiyorum canım
(188 puan) tarafından
Artk allaha havale canm napalm :)
(2,444 puan) tarafından
En iyisi canım
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Ya bizde de gelen tesettürlüler bazen ignelerini oraya buraya batırıyor sonra unutuyolar öyle bişey de olabilir bence kötü düşünme
(188 puan) tarafından
Yorgan ignesi bu canm ya keske oyle olsa

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 579 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde zmrt_ (1,621 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 135 göst.
23 Mart 2024 Aile kategorisinde Aysekulder (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 308 göst.
23 Mart 2024 Aile kategorisinde Aysekulder (49 puan) tarafından soruldu