+1 oy
2,327 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Merhaba kızlar. Nerden başlayım bilmiyorum. Öyle kafam dolu öyle mutsuzum kii ne yapıyorum ne düşünüyorum anlamıyorum. Eşimle hiç mutlu değilim. Ve dün boşanmak istediğimi söyledim. Kendin gibi kizimizida mı babasiz buyuteceksin dedi. Her gün tartışma içinde büyüyeceğine babasız büyüsün. Bende babasız büyüdüm daha gucleniyorsun. Kii madem kizimizi okadar düşünüyorsun kendini niye degistirmedin hiç dedim? Sevgisi yok ilgisi yok gelip gönül almayı bilmez cilvelesmesini bilmez. Evlenmeden öncede söyledim herkes sevgi ister ama ben sevgisiz büyüdüm herkes bir istiyorsan ben bin istiyorum dedim. Tamam dedi daha fazlasını veririm dedi. Ha bu arada madem bosancaktin bebeği niye doğurdun bilmem ne gibi illaki yorum yapanlar olucaktir beni anlamayıp. Allah'a dua ettim sonuç ne olursa olsun anne olmak istiyorum Allah'ım düştüğümde evladıma bakıp ayağa kalkacam yasamak için sebebim olsun evlat kokusu içimi isitsin diye.. Anne olmak istedim yaa şimdi bosanacaz diye hata mı ettim :'(

Mutsuzumm yüzüme bakmayan bir eş .. 

Salonda uyuyup kıza bakıyorum 12 gibi ben uyuyorum yatak odasında .2-3 gibi geliyorum mama yapıyorum kızın altını degistiryorum eşimi uyandiriyorum o yatak odasına geçiyor ben salonda uyuyorum. Yatak odam küçük beşik sığmıyor o yüzden salonda düzeni kurdum istemsizce. 2 gündür salonda uyuyor regli oluyorum her yerim ağrıyor bacaklarimda varislerim çok doğumdan sonra ayakta biraz durunca acayip ağrıyor ta ayak topuguma kadar ağrısı iniyor. 2 gündür koltukta uyudu diye bana hesap soruyor yüz eğerek niye kaldirmiosun beni diyor her yerim ağrıdı diyor bende orda uyuynca öyle oluyor onun gibi herşeyden şikayetçi olmuyorum. Tek derdim buda değil tabiki .. Kıyamadıgim için kiz durmadigi zamanlar sen ilk ye diyorum. Adam orda aç beklediğimi bile bile yavaş yavaş yer telefondan birşeyler izler. Hızlı yesene dediğimde ben hızlı yiyemem der. Ben bu kadar bencil sevgisiz dusuncesiz adam görmedim. Daha neler neler.. son olanlar bu diye söyledim. Anlat anlat bitmez derdim.. bi kaç ornek verdim. Ağlarım bana omuz olmaz gidip uyur.. babamı özledim derim ağlarim herkes birgün ölecek der. Ama annesi ağlar saatlerce teselli eder güldürmeye çalışır. Ben neyim bu evde kimim ??? Değersiz biri yemekten bulasiktan temizlikten sorumlu biri sadece.. bacaklarım agrimasina rağmen kızım eskisi kadar uyumuyor uyku saatleri azaldı gunde 2 saat uyuyor o 2 saatte kahvaltımı yapayım (daha kahvaltı yapmadım) temizlik mi yemek mi çamaşır mi utuleyim ?? Kızım uyuyunca direk evi temizliyorum ortalığı topluyorum yerimde başkası olsa belki uyur ben evimiz diye önemsiyorum.. ama kafamda sürekli şu var amann şurayı sileyim amann burayı toplayım eşim görmesin laf etmesin kadınlık yapmıyor demesin pis kadin demesin bana diyorum kendi kendime.. kendimi hiç bir zaman bu evin hanımı olarak kocamın karısı olarak görmedim. 4 yıldır yalvardım eşime Allah rızası için sevmediğim seyleri yapma beni üzme agladigimda yanımda ol birlikte gülelim birlikte herşeyin üstesinden gelelim dedim.. Hiç bir zaman elimi tutmadı bu evliliği tek başıma ben ayakta tuttum bu zamana kadar ama artık tutamıyorum. Çünkü ben devrilmeye başladım :'(

Çok yoruldumm...

Asla şu cümleyi kurmayacamm.. Bebek herşeyi degistirir diye düşündüm ama olmadı demiycem. Kızımı deneme tahtası diye dogurmadim.. evliliğimi kurtarmak için değil.. 

Anne olmak için annemm desinn banaa gülsün bi kere gulsun dünyalar benim olsun diyee o benim tek mutluluğum .. ya bu deveyi gudeceksin yada bu diyardan gidiceksin .. 4 yıldır gudemedim.

Şimdi gitme vakti.. Yeni bir hayat kurma vakti.. gücümün yettiğince..

Yuvayı dişi kuş kurar derlermiş .. Yuvayı yuva yapamadım prensesim özür dilerimm..

Allah'a emanet olun canlarım ❤️:'(

60 Cevaplar

0 oy
(431 puan) tarafından
Gerçekten çok güçlü bir bayansiniz .İnsan bazen anlaşılmak istiyor sadece. karşılıklı anlayış, iletişim olmayınca gerçekten çok zor .ne kadar empati kurmaya çalışsam da sizi anlayamam tam olarak. hakkınızda hayırlısı olsun inşallah ❤️bu zamana kadar ayakta durmussaniz yikilmazsiniz kolay kolay.bebeginize kendinize iyi bakın, ALLAH a emanet olun...❤️❤️
-Reklam-
0 oy
(72 puan) tarafından
Ayni şeyleri bende yaşıyorum o yuzden seni cok iyi anliyorum insanımız tek şiddetin vurmayla kirmayla olduğunu zannediyor halbuki psikolojik şiddet vurmasından daha kötü cunku hayatının içine ediyorlar ve düzelmiyor 
0 oy
(15,823 puan) tarafından

Hayırlısı olsun insallahh hakkinda:'(Uzucu bı durum Rabbim kimseyi huzursuz etmesin...

0 oy
(3,527 puan) tarafından
Ah kıyamam kuzum ne karar verirsen ver sen çok güçlü bi anne çok güçlü bi kadınsın bunu unutma yavrunla yolunuz açık, aydınlık olsun inşallah ❤️
0 oy
(27 puan) tarafından
RABBİM YARDIMCIN OLSUN BELKİ BENDE BİR GÜN BU POSTU AÇARIM AYAKLARIMIN ÜZERİNDE DURURUM 
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Fundaaa cok uzuldum o kadar guzel yazmisin ki maffettin beni Allah yardimcin olsun bizi habersiz birakmaa
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Rabbim gonlune göre versin inşallah cnm herşey gönlünce olsun.bende senin yaşadığın durum ve daha fazlasını yaşıyorum 1 çocuğum var benimde kaç kere boşanma aşamasına geldim halada düzelmedi benimde bu gidiş sonu benimde boşanma olacak .bu hayatki bana göre en büyük ihtihan eş imtihanı mutlu evligi olanı görünce çok seviniyorum helal olsun eşine aşkla bakan çok seven erkeklere
0 oy
(355 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım rabbim sana öyle kapılar açsın ki bolluk bereket huzur senin olsun belki ayakda duracak halin yok ama hayatda durucak nedenlerin var cocugun için çalış çabala kurduğun cümle çok güzeldi 
0 oy
tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun canım.
0 oy
(1,615 puan) tarafından
Valla içim cız ede ede okudum yazdıklarını hele o kızımı deneme tahtası olarak doğurmadım sözün içimş parçaladı inşallah hakkında hayırlısı ne ise o olsun rabbim gönlüne göre versin eğer boşanmadasen de oda kararlı ise umarım zorluk çıkartmaz rabbim hayırlısını versin kızımla yeni hayata girşin güzel olur inşallah ♥️
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Kiywmam ya sana canim benim Rabbim yardimcin olsun :(
0 oy
(7,935 puan) tarafından
hakkında hayırlısı olsun , yolun açık olsun canım
0 oy
(119,332 puan) tarafından
allah hakkina hayirli olani önüne cikarsin
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım inşallah daha iyi bir hayat kurarsın kızınla 
0 oy
(561 puan) tarafından
İcim parcalandi kim bilir ne zorlukla yazdin bu kelimeleri. Peki isin ciddiyetini anlayinca esin napiyo yani gitme demiyormu insan nasil yavrusundan ayrı kalır
0 oy
(10,938 puan) tarafından
İnşallah hersey gönlünce olsun canım kardeşim. O kadar haklısın Kı. 
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bu hayatta senden bir tane var cnm kıymetini önce kendinin bilmen lazım sen ne şekil mutlu olacaksan o yolda yürü belliki bu şekilde mutlu değilsin yeni hayatında yürüdüğün yollar dümdüz olsun herşey gönlünce olsun 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Bende baba sevgisi ve ilgisi olmadan büyüdüm aynı evde yüzüme bakamzdi hergun kavga kıyamet bebeğini bundan kurtar en güzel kararı sen bilirsin canım kimsenin kötü yorum yapmaya hakkı yok bence yaşayan bilir uzaktan davulun sesi hoş gelir kimse bilmez hakkında hayırlısı olsun canım benim 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Çok yanlış düşünüyorsun ve birgün pişman olacaksın adama da yazık yani bu sebeple bırakılmaz ilgi bebeği olmak istiyorsun anlıyorum luhosa piskolojisimi tam bilmiyorum ama bu sorunlar la eş boşanmaz onun huyu o deyip kabul edip kendinden fedakarlık yapıp kızını babasız büyütmemek doğru olurdu bence sen bunalıma girmişsin çıkmamaktan korkmuş yanlış adımlar atmaktasin nolcak şimdi boşanınca yerine gelen sana ıyimi davrancak  babanın yerine mi geçecek yada eşinin dolduramadığı yeri mi doldurcak kızına kendi babasından daha iyi bir baba olucak ha evlenmeyecekmisin tamam evlenme çürü böyle erken yaşta kocandan nafaka alır geçinirsin adam bunları yapcak ne yaptı yani bazı insanın huyunu değiştiremezsin benim kocam yemeği yavaş yemeği bırak asla çocuğu tutmaz ben yemek yiyim diye bende boşasaydım ozaman bu tür sebeple olmuyor o işler öyle boşa kendini düşün kafan rahat olsun derdim ama kendini düşü me malesef çocuk var ortada geçti o devir onu düşüncen 
(1,862 puan) tarafından
Benim başıma senin yaşadıklarını yaşarken fazlası geldi o yüzden yasayan biri olarak nasihatte bulundum
(186 puan) tarafından
Off boş yapmayın yaa sizin gibiler yüzünden bu kadına değersizlik şiddet bitmiyor siz dik durmadığınız surece erkeklere bundan güç alacak seninkide boşa giden bi ömür olacak he otur öyle kocamdır doverde severse diye benim annem babam 28 yıllık evli babam çayda yapar yemekte torunlarına bile bakar her erkek aynı değil mesela benim öküz kocam boşuna mi bosuyoruz dayak mi yiyelim her gün ahh yeter be
(1,862 puan) tarafından
Iyi gaz ver bence daha çok gaz vermelisin ki gittiği kocayı beğenmezse üçüncüyü alsın hiç çekinmesin dik dursun dik anasida dik durcak
(1,862 puan) tarafından
Kadın şiddet görüyorum demedi
(186 puan) tarafından
Sanane kardeşim koca almak zorundamiyiz erkeksiz yaşanmıyor mu evlenmek helale boşanmakta helal neden omrumuzu değmeyen insanlara feda edelim unutma kadın kolay kolay gitmez dünü kötü diyede gitmez yarininin da kötü olcağı ni bildiği için gider illa şiddet mi görmesi lazım kimseyi gazlamiyorum herkesin aklı var fikri var kadın hangi noktaya kimin aklıyla gelmiş ben mi yanindaymisimda kadın şu an bu noktada eşya topluyor  saçma sapan geri kafalı olma hadi yol al senle mi ugrascaz
0 oy
(1,326 puan) tarafından

Hakkında hayırlısı olsun canım bende aynı şeyleri yasıyorum ve cekip gittim o kadar mutluyum ki Emn ol bir insanın yükünü sırtından yasımı yorsun ve kızına daha cok odaklanıyorsun çünkü en masum sevgiyi o veriyor bize neden ben sevmeyen bir adamın yanında durayım herşey gönlünce olsun <3

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 790 göst.
26 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 803 göst.
26 Temmuz 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 348 göst.
18 Mart 2023 Aile kategorisinde Fatmastl (664 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 1,002 göst.