+1 oy
2,326 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi

Merhaba kızlar. Nerden başlayım bilmiyorum. Öyle kafam dolu öyle mutsuzum kii ne yapıyorum ne düşünüyorum anlamıyorum. Eşimle hiç mutlu değilim. Ve dün boşanmak istediğimi söyledim. Kendin gibi kizimizida mı babasiz buyuteceksin dedi. Her gün tartışma içinde büyüyeceğine babasız büyüsün. Bende babasız büyüdüm daha gucleniyorsun. Kii madem kizimizi okadar düşünüyorsun kendini niye degistirmedin hiç dedim? Sevgisi yok ilgisi yok gelip gönül almayı bilmez cilvelesmesini bilmez. Evlenmeden öncede söyledim herkes sevgi ister ama ben sevgisiz büyüdüm herkes bir istiyorsan ben bin istiyorum dedim. Tamam dedi daha fazlasını veririm dedi. Ha bu arada madem bosancaktin bebeği niye doğurdun bilmem ne gibi illaki yorum yapanlar olucaktir beni anlamayıp. Allah'a dua ettim sonuç ne olursa olsun anne olmak istiyorum Allah'ım düştüğümde evladıma bakıp ayağa kalkacam yasamak için sebebim olsun evlat kokusu içimi isitsin diye.. Anne olmak istedim yaa şimdi bosanacaz diye hata mı ettim :'(

Mutsuzumm yüzüme bakmayan bir eş .. 

Salonda uyuyup kıza bakıyorum 12 gibi ben uyuyorum yatak odasında .2-3 gibi geliyorum mama yapıyorum kızın altını degistiryorum eşimi uyandiriyorum o yatak odasına geçiyor ben salonda uyuyorum. Yatak odam küçük beşik sığmıyor o yüzden salonda düzeni kurdum istemsizce. 2 gündür salonda uyuyor regli oluyorum her yerim ağrıyor bacaklarimda varislerim çok doğumdan sonra ayakta biraz durunca acayip ağrıyor ta ayak topuguma kadar ağrısı iniyor. 2 gündür koltukta uyudu diye bana hesap soruyor yüz eğerek niye kaldirmiosun beni diyor her yerim ağrıdı diyor bende orda uyuynca öyle oluyor onun gibi herşeyden şikayetçi olmuyorum. Tek derdim buda değil tabiki .. Kıyamadıgim için kiz durmadigi zamanlar sen ilk ye diyorum. Adam orda aç beklediğimi bile bile yavaş yavaş yer telefondan birşeyler izler. Hızlı yesene dediğimde ben hızlı yiyemem der. Ben bu kadar bencil sevgisiz dusuncesiz adam görmedim. Daha neler neler.. son olanlar bu diye söyledim. Anlat anlat bitmez derdim.. bi kaç ornek verdim. Ağlarım bana omuz olmaz gidip uyur.. babamı özledim derim ağlarim herkes birgün ölecek der. Ama annesi ağlar saatlerce teselli eder güldürmeye çalışır. Ben neyim bu evde kimim ??? Değersiz biri yemekten bulasiktan temizlikten sorumlu biri sadece.. bacaklarım agrimasina rağmen kızım eskisi kadar uyumuyor uyku saatleri azaldı gunde 2 saat uyuyor o 2 saatte kahvaltımı yapayım (daha kahvaltı yapmadım) temizlik mi yemek mi çamaşır mi utuleyim ?? Kızım uyuyunca direk evi temizliyorum ortalığı topluyorum yerimde başkası olsa belki uyur ben evimiz diye önemsiyorum.. ama kafamda sürekli şu var amann şurayı sileyim amann burayı toplayım eşim görmesin laf etmesin kadınlık yapmıyor demesin pis kadin demesin bana diyorum kendi kendime.. kendimi hiç bir zaman bu evin hanımı olarak kocamın karısı olarak görmedim. 4 yıldır yalvardım eşime Allah rızası için sevmediğim seyleri yapma beni üzme agladigimda yanımda ol birlikte gülelim birlikte herşeyin üstesinden gelelim dedim.. Hiç bir zaman elimi tutmadı bu evliliği tek başıma ben ayakta tuttum bu zamana kadar ama artık tutamıyorum. Çünkü ben devrilmeye başladım :'(

Çok yoruldumm...

Asla şu cümleyi kurmayacamm.. Bebek herşeyi degistirir diye düşündüm ama olmadı demiycem. Kızımı deneme tahtası diye dogurmadim.. evliliğimi kurtarmak için değil.. 

Anne olmak için annemm desinn banaa gülsün bi kere gulsun dünyalar benim olsun diyee o benim tek mutluluğum .. ya bu deveyi gudeceksin yada bu diyardan gidiceksin .. 4 yıldır gudemedim.

Şimdi gitme vakti.. Yeni bir hayat kurma vakti.. gücümün yettiğince..

Yuvayı dişi kuş kurar derlermiş .. Yuvayı yuva yapamadım prensesim özür dilerimm..

Allah'a emanet olun canlarım ❤️:'(

60 Cevaplar

0 oy
(4,101 puan) tarafından
Seni çok iyi anliyorumm güclü olmana sevindim  keske bende senin gibi yürekli olsam:(
-Reklam-
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kuzum destek al ak istemezmisin 
0 oy
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun 
0 oy
(188 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun.. Bidaha oraya dusurmesin insallah :/ 
0 oy
(399 puan) tarafından
Canim Allah yardımcın olsun bende babasiz sevgisiz ilgisiz büyüdüm senun gibi okurken gözlerim doldu seni öyle iyi anlıyorum ki
0 oy
(894 puan) tarafından
Anne olmayı istemek çok güzel birşey Allah isteyen herkese yaşatsın ama bebeğin geleceği ortamı seçme sansı olmuyor her bebeğin mutlu bir anne babanın kucağında büyümek hakkı. Bu sorumluluğu bile bile aldığın için daha güçlü olmak durumundasın yolun açık olsun çok mutlu olun 
0 oy
tarafından
Canım çok üzüldüm yaa inanki ne diyeyim bilemedim hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah canım

Aslında profil fotona bakınca anlaşılıyor herşey sen nasıl içten gülmüşsün adamda tık yok

Rabbim en hayırlı kapıları açsın senin için inşallah 
0 oy
(186 puan) tarafından
Ah canım benim aynı benim durumumu anlatmışsın bende çok büyük  baba sevgisiyle büyüdüm şiddetsiz bi ortamda erkek kardeşlerim olmasına rağmen ilk başlarda sevgi var sandim ama 4 ay aynı evin içinde yaşadık bende onu eşim olarak göremedim hiç sahiplenmedi ailesini teselli etti beni dövdü kızkardeşini de dövdü gitti aglasarak ondan özür diledi benden helallik istemedi bile niye bende evlat can degilmiydim 4 ay önce bıraktım onu baba evine döndüm bir kere aramadı sormadı bende bebek olunca düzelir dedim kendini çocuk olsun diye öldüren adam ocak ayından beri bir kere ne beni sormak çocuğunu bile sormadı ben ordayken beni kotuelyen annesi kız kardeşleri ben gittikten sonra neler demiştir boşanma davasını  da üstelik kendi acti yinedilekcelerinde o sirretlerin lafları ki annesinin sözüyle beni dövmüş bi insan mantıksız akilsizbiraz düşünse bana hak verecek annesi iyi niyetli olsa ben hamileyken git döv demezdi ah neyi anlatayım ki daha baktım ondanbanayar olmaz ne es ne baba olur kızımın o ortamda buyumesinj istemedim sadece zoruma giden neden kızına sahip çıkmadı çok kizginim  her şeye ne hayallerle gittim ben oraya Allah yardımcımız olsun 
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Istemsizce okurken ağladım Rabbim hakkında hayirlisini nasip etsin inşallah senin arkanda gozleri sevgi dolu dağ gibi bir annen var bu dünyalara bedel . Insallah bundan sonraki gözyaşların hep mutluluktan olur.  Bu kararı almak öyle kolay birsey değil insan heleki kadın milyonlarca kez düşünür hep alttan alır evim der . Seni bu raddeye getirdiğine göre artık çok yorulmussun demekki . Hayatta bazen yeni baslangiclar yapmak gerekir.  Biliyorum eminim ki yüreğin şimdi paramparca, aklinda binlerce soru endiselerin var sıkıntılı bir dönemdesin için kan ağlıyor ama hepsi geçecek geride kalacak.  Mademki seni mutsuz ediyorsa bu derece yipratiyorsa artık bazi seylere son vermenin vakti gelmistir. Üzülme demiycem insan haliyle çok üzülür. Ama asla korkun olmasin arkanda seni dünyalara değişmeyecek dağ gibi annen var <3

0 oy
(1,790 puan) tarafından
Babasız büyümek ya da baba sevgisi olmadan büyümek bir kız evladı için çok zor ve bunu eşinle de kapatmıyorsan sende o boşlukta sadece savruluyorsun daha fazla yara almadan bu şekilde karar vermen senin aslinda çok güçlü bir kadın olduğunu gösterir ve kızın senin gibi bir annenin yanında babasız da olsa güçlü bir birey olarak yetişir 

Rabb'im yolunu açık etsin sen ve prensesin için hakkınızda hayırlısı neyse o olsun canım  
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Canım fundam..

Allah hakkında hayırlısını en kolay eylesin
0 oy
tarafından
Ya daha geçen bile tlfnda senin videonu gördüm hani eşinin dogum gununde paylasmistin ya nasıl mutlular diyodum demek ki hersey dıştan göründüğü gibi değilmiş rabbim yar ve yardımcın olsun çok üzüldüm
0 oy
(11 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım boşandıniz mı eşinle
tarafından
Yok canım henüz burdayım. Post acicam anlatacaklarım uzun diye firsat bulamadım yazmaya.
(11 puan) tarafından
Umarım kızın ve senin için en doğru kararı nasip eder Rabb'im
0 oy
(362 puan) tarafından
Güçlü bir kadınsın cnm sen 
(7,935 puan) tarafından
barışmanıza sevindim .eşin değişti o zaman , hatasını anladı dimi.Her şey gönlüne göre olur inşallah mutluluğunuz daim olsun.
Bende senin gibi düşünüyorum evlilik sadece ev temizlemek çocuk büyütmek değildir , insan evlendiğini hissetmek için de ilgi sevgi , muhabbet istiyor .
tarafından
Çok çok mutlu değilim tabi . İnsan geçmişi unutamıyor. Ama eskiye göre eşim değişti .
(362 puan) tarafından
Aman iyi olsun cnm
tarafından
Hepimi iyi olalım mutlu olalım. Eşlerimiz degerimizi bilsinler inşallah ❤️❤️
(262 puan) tarafından
Ay amiiinnnn
0 oy
(483 puan) tarafından
Erkekler o kadar bencil yaratıklar ki kendinizi biraz zgeri çekseydiniz belki de bu duruma hic gelmemiş olacaktınız 

Sen kendini paralasanda demek ki bu hoşuna gidiyor diye düşünüyor kimseden sevgi dilenmeyin ona ihtiyacınız olduğunu göstermeyin insanlar kendilerine muhtaç gibi görünen insanlara bayılırlar. Çevresinden hiç gitmesini istemezler herkes görevini bilmeli bu kadar pamuklara sarasaniz bunu He şartta ister bırakın boşanmayin parasını yiyin gezin umursamayın gitsin içeride zibarsin evi toplamayin sadece iyi anne bebeğiniz bunu hak ediyor ama eşiniz iyi bir kadın hak etmiyor 
0 oy
tarafından
Tek istediğimiz bir yudum sevgi bencilliklerinden geri kalmıyorlar o telefonu izleyene kadar iki sıcak cümle kurmak zor geliyor gözünün içine bakıp ne çok yoruluyorsun kurban olduğum dese dünyalar bizim olacak çok değil bir yudum sevgi ağladım resmen hep güçlü ol güçlü kadın kızın için kendin için önce kendini sev yoksa sevgiyi başkasında aramaya devam eder ve hata edersin 
0 oy
(48,683 puan) tarafından
hakkından hayırlısı olsun canim umarim esin duzelir evliliğin bitmez bundan sonra mücadele eder
(48,683 puan) tarafından
eski postmus
0 oy
tarafından

Hortluyordu ve kimse durduramiyordu :D

0 oy
(597 puan) tarafından
Benimde duygularima teecuman olmussun sanki.... Rabbim sana ve senin durumunda olan bana herkeze ya Fettah esmasi ile hayir kapilarini acsin, bizi selam ismiyle selamete cikarsin insaAllah... Bir kadin icin demiyorum ama bir ANNE icin en zorudur yorulup gitmek, tükenmek, evladinin babasini geride birakmak.... Kalip savasmakda zor ama gitme karari bie ANNE icin daha zor... Normal bir kadin icin kolay yol derim ama analikda kolay yolu secme lüxü zaten secenek arasinda yoktur
0 oy
(116 puan) tarafından
Canm önceden de böyle mydi. Erkeklere çocuk bakmak vs zor gelir çoğuna yani. Mesela bnm eşim iyiydi hoştu. Çocktan snra tartştğmz çook oldu. Bakmyor dye. Ben öğretmenm o mühendis ama bi eğitimci gözüyle bakamıyor. Bi kitap açıp bir gün bu ne demedi. Vs vs. Artk bende bi baba olarka değl eş olatka iyiyse sorun değl dyorm. Ha babalığı şöyle,  çocuğunu sever eder canından çok sever. Oynar onla. Benmki biraz mükemmeliyetçilk dyeblrm.

Bde lu var,  ilk 3 ay anne çok yorlyor. Seni öok iyi anlyorm. Ama ne yazık ki bizi anlayan sadce hemcinslerimz. Eş pek anlamaz. Benm eşim de bir gün gel bugn ben seni yedireym demez kızıma hep ben hep ben. Kızım 20 aylık. Halbuki internette vs dışsrda göryorm ne babalar var....

Aslında bazen bence yetinmeyi bilip artı yönlerini görsek belki dha mutlu olrz... Bnu senin içn demiyoem genel olarak dyorm. Çnkü senin yaşadklsdını 1 sayfalık yazıdan anlayamsm ne yazık ki.

Hakkımda haurlsı olsn csnm benm

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 790 göst.
26 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 803 göst.
26 Temmuz 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 348 göst.
18 Mart 2023 Aile kategorisinde Fatmastl (664 puan) tarafından soruldu
0 oy