+4 oy
757 göst.
Diğer kategorisinde (53 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar 3 gün önce kapanmaya karar vermiştim kapandimda yani bol ferace şeklinde giyiniyorum ve göğüs kısmını kapatacak şeklinde bağlıyorum başımı . Çok zorlanıyorum arkadaşlar..evet çok şükür kapandım ama birazda olsa pişmanlık duygusu var acaba yanlışmı yaptım diye kimsemde yok eşim var sadece ..

Napcam bilmiyorum acaba şeytan mı giriyor aklıma kafayı yiycem ...

Yani süslü püslü kapanmak istemedim Kuran'da nasılsa öyle kapandım..fakat 3 gündür elbise baktım kendime tesettürlü bol olacak şeklinde vücut hatları belli olmiyacak şeklinde buarada 22 yaşındayım.. dedim iki günlük dünya yarın birgün öleceğiz ne gerek var suslenmeye açık dolaşmaya .. ölüm yaşa bakmıyor ..  yani çoğu kişilerde şu algı var akıllarında.. ben yaşlanınca öleceğim yaşliyken kapanirim amann daha gencim birşey olmaz diye düşünenler var .. maalesef arkadaşlar öyle bir dünyada yaşamıyoruz ne yazzikki hepimiz ölcez.

Pişmanlık konusu şöyle etrafimiz çok tuhaf insanlar var ve böyle ölünce pişmanlık yaşıyorum..

Ama şeytani dinlemicem kulaklarımı tikicam sizde eğer benim gibiyseniz dinlemeyin arkadaşlar girdik bir yola devam inşallah ölümüne kadar hayırlısıyla

26 Cevaplar

+1 oy
(1,691 puan) tarafından
masallah kuzum rabbim utandirmasin seytan ve seytan gibi insanlari kaale alma
(53 puan) tarafından
Allah razı olsun abla teşekkür ederim evet öyle yapacağım ❤️
(1,691 puan) tarafından
ay abla deme ben senden kucugum djdjrj
(53 puan) tarafından
Kuzum dedinde benden büyük sanmıştım kusura bakma :)))
(1,691 puan) tarafından
:D 21 yasindayim canim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Şeytan yapıyor cnn 

İnşallh öyle devan edersin 
(53 puan) tarafından
İnşallah evet❤️ .. ama uymicam seytana
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Maşallah canım ne güzel   düşünmüşsün
(53 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Sana helal olsun kız eminnol seytandan baskaao diyil. Yoksa sen Allahın emrini seve seve yaparsın ama seytan bu zorlar dinleme cnm. Of bende kapalıym ama basörtümü dedign gbi baglamıyprm pantlonda giyiyorm keske senib gibi olablsem inşallah rabbim nasip eder
(53 puan) tarafından
İnşallah .. inşallah sende öyle benim gibi kapanirsin inan bu dünya yalan dünya .. asıl gideceğimiz dünya öteki dünya .. düşünsenize cennetin kapısı açılıyor bize ..  Allah'ım nasip etsin herkese
0 oy
tarafından
Rabbim daim kılsın inşallah 
(53 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ❤️
0 oy
(5,314 puan) tarafından
Bu video dinlemeni öneririm

(53 puan) tarafından
Dinlicem teşekkür ederim ❤️
(5,314 puan) tarafından
Rica ederim kalbine ruhuna şifa olsun kuzum
(53 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)) inşallah
0 oy
(11,086 puan) tarafından

Maşallah sana çok çok sevindim :) ne kadar da güzel yazmışsın zaten. Boşver insanları, uyma nefsine, bize tek lazım olan Allah'ın rızası. Hayırlı olsun daim olsun, içinde en ufak ıstek düşünce olana da umut heves örnek olsun inşallah yaptığın :)

(53 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun iyiki varsınız teşekkür ederim ❤️
(11,086 puan) tarafından
Yıllardır neler duydum en yakınlarımdan dahi... sakın uyma kimseye kafana takma sana destek Allah var, eşin var maşallah :) sen de iyi ki varsın cümlemizden razı olsun Rabbim
(53 puan) tarafından
Eşim çok yardımcı oluyor bu konuda ve çok sevindi  ve şunu soyliyim daha çok sevmeye başladı beni yani bana başka bakıyor daha çok sevgiliye bakıyor ve ben daha çok mutlu oluyorum Allah'ım ondan razı olsun ..amin abla ❤️
(11,086 puan) tarafından
Yaaa maşallah size çok çok maşallah:)
(53 puan) tarafından
Evet sağol abla❤️❤️
0 oy
(575 puan) tarafından
Şwytan vesvese verir cnm sn nefsine uyma .iyi yapmışşın rabbim  nefis mucadelende yardımcın olsun.daim olsun inşlh
(53 puan) tarafından
Amin insallah ❤️
0 oy
tarafından
Şimdi yeni kapandığın için ve tam anlamıyla tesettüre girdiğin için şeytan tabiki de seninle uğraşacak canım o iblisin işi bu :)) . Hatta şuan nefsinle imtihan ediliyorsun Rabbim imtihanını kazanmayı nasip etsin sana ne güzel gelip geçici dünya için ahiretini yakmayaya kararı almışsın hayırlı olsun daim olsun :) 
(53 puan) tarafından
amin Allah razı olsun ❤️
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Ne Mutlu sana kardeşim diycek yaştasın.. zararın neresinden dönersen kârdır.. Rabb'im seninle olsun canım
(53 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından
Masallah daim olsun 

19 yaşında kapandim birgun önce kapri askılı ile gittiğim ise ertesi gün şal ve uzun hırka gitmustim herkes şok tabi açılırsın diyenler yanıldı 7 yıl oldu çok şükür 
(53 puan) tarafından
Maşallah sizede daim olsun inşallah ❤️
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Kuzum banada oldu malesef şimdi bilemoluyor güzel görünmek istiyorum yoksa komplekslerim oluyor hatga çıkmahı düşündüm önce çarşaj sonra elbise sonra pantoluna geçdim tunikle yani kapandıkdan sonra hep bir pişmanlık vardı içimde piskolojim bile bozuldu sorarsan şimdi olsa kapanırmıydın diye kapanmazdım bence aça bu söylediklerimin hepsi çok yanlış düşünceler farkındayım ve bununla mücadele ediyorum sonuçda ölecez Allag için yaşamakdan ötesi yok
(53 puan) tarafından
Evet pişmanlık duygusu çok kötü birşey ama Allah için pişmanlık yaşamamak en güzel karardır .. en güzel cennet kokusu bunu parayla satın alamazsın sadece 5 vakit namaz doğru kapanmak ve iyilik yapmak bunları yapabilirsek en şanslı en zengin insanı biz oluruz❤️
0 oy
tarafından
Dünyada ölümden başkası herşey yalan en güzelini yapmışsın nasıl alisirsan öğle olur hayırlı uğurlu olsun f3ace netten mi aldın bende istiyorum bol 
(53 puan) tarafından
Şöyle ben ilk önce eşime yük olmak istemedim maddi yönden benim açık elbiselerim var onları letgoya koydum bir kısmını satabildim sonra başka birilerinden letgodan baktım tesettür 2 el aldım uyguna ..  teşekkür Allah razı olsun ❤️
0 oy
(365 puan) tarafından
Tesettürün amacı sana bakan kötü ve nefsani gözlerden uzak tutmak ve aslında kapanmak zorluk değil tam tersi rahatlık ferace giyiyorsan namahrem olmayacak yere gittiğinde istediğin süslü dediğin kıyafeti giyebilirsin bunda bi kısıtlama yok feraceyi kısıtlamak olarak algılayan çok insan var evde istediğin kadar açık ol misafirliğe gittiğinde erkek yoksa süslü dediğin elbiselerde giyebilirsin canım ölüm gerçekten yakın kıyamette öyle Rabbim bizi bizden razı olmuş kullardan  eylesin inşallah rabbim affetsin vesveseden kurtarsın inşallah 
(53 puan) tarafından
Amin inşallah ❤️❤️
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Aynen öyle ne kadar düşünmüşsün bunlar vesvese canım hepsi ben de ilk kapandığında herkes bana mı bakıyor diye utanırdım hep ama sonra geçiyor normal böyle olman
(53 puan) tarafından
Evet psikolojik olarak rahatsızlık duyuyorum ama bende geçeceğini inanıyorum ❤️
(1,326 puan) tarafından
<333 gecer canm sabret Allaha güven
(53 puan) tarafından
Evet güveniyorum ❤️
0 oy
(81 puan) tarafından

Maşallah güzelim Rabbim daim etsin inşAllah.. Bak ben 38 yaşındayım ve çok geç kalmışım bazı şeyler için Rabbim afetsin. Nefsinle mücadelen zor olacak elbet.. Zor olacakki adı imtihan olsun.. Bol bol zikir çek...

Allah yar ve yardımcın olsun.. Evin nur ile dolsun

(53 puan) tarafından
Hiç birşey için geç değil abla ❤️ amin Allah razı olsun  .. Allah'ım herkese nasip etsin inşallah
(81 puan) tarafından
Tabiki kesinlikle Rabbim bana çok yardımcı oldu rüyalarla vs. Çok şükür elhamdülillah
Hayatta herşey için sabır çok önemli
Bol dua sabır tam teslimiyet
Bedeni terbiye ettiğimiz gibi ruhuda etmeliyiz
Sadece örtünmek ile yetinilmemeli
(53 puan) tarafından
Evet Allah'ım yardımcimiz olsun herşeyin hayırlısı ❤️
0 oy
(48,759 puan) tarafından
postunda bile duyguların karmakarisik ☺️ anlasiliyor daha yeni kapanmissin alisman zaman alir insallah daim olur 
(53 puan) tarafından
Evet ama çok istiyordum ve hayalim gerçekleşti ..amin  çok teşekkür ederim  Allah razı olsun ❤️
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Çok sevindim rabbim daim etsin canım. Bende bir anda kapanmıştım ve kapandıktan sonra dönüşü olmaz diye pişmanlık içerisine girdim keşke kapanmasaydim diye 19 yaşında kapandım bu arada. Ve şuan ferace giyiyorum ve iyikide kapanmisim diyorum. İnsanın nefsine ağır geliyor zor geliyor herkes şuan sana bakıyor gibi hissediyorsundur garip geliyordur ama kapanıp dışarı çıktıkça alisacaksin ve iyiki kapanmisim diyeceksin :))
(53 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun evet zor ama Allah'ın izniyle alışacağım ve daha mutlu olacağım ❤️❤️❤️
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Rabbim daim etsin canım inşallah nefsine uymadan en güzel şekilde yaşarsın 
(53 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun .. teşekkür ederim ❤️❤️
0 oy
(749 puan) tarafından
Vesvese veriyor cnm,masallh insallh kararinin arkasinda durursun zamnla alisacaksin feracesiz disari ciksan bile kendini ciplak gibi hissedeceksin emin ol.allh mükafatini versin insallh
(53 puan) tarafından
Amin. İnşallah .. Allah'a söz verdim.birkere sözümden cayarsam ne ben kendimi af ederim ne Allah beni afeder .. Allah'ım göstermesin .. inşallah ölümüne kadar böyle devam ederim ❤️

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,181 göst.
23 Haziran 2022 Aile kategorisinde Sulemhmt (732 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 355 göst.
0 oy
18 cevap 688 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hiram3232 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 107 göst.

381,426 soru