0 oy
241 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
tarafından kapalı

Merhaba Hanımlar direk konuya girmek istiyorum ben 1 yıllık evliydim birlikteliğe gittim psikolojik baskı ile istemeyerek 9 aydır  kaynanamlarla oturuyoruz kayınvalidem kaynım kayınbabam var onlarla birlikte oturuyorum açıkçası zorlanıyorum çünkü kaynanam benim iyiliğimimi düşünüyor bilmiyorum kadın sürekli bana sen geç kızına bak kızım 5 aylık diyor ben de sürekli odadayım odadan çıkmıyorum bir iş falan da yapamıyorum yer değiştirirsek kızımı ona versem ben ev işlerini yapsam kadın 10 dakika sonra kızı geliyor veriyor bana kız durmuyor diyor. eve de hasta oldum strese girdim birazcık da psikolojim bozuldu ailemin evine geldiğim zaman sürekli ayrılmak istediğimi ve sorunlar yaşadığını söylüyordum anne olmuyor beni ayırın annem babam bana dayan diyordu hani belki ev sahibi olursun ileride tabii birikim olmuyor Cat pat işte  TOKİ aldığımız için borç ödüyoruz neyse kızım 5 aylık anneannesini o günü görünce bağırmaya ve birinin kucağına verdiğim zaman kızım hemen ağlıyor bağırıyor ve insanlardan korkmaya başladı. çünkü gezdiremiyorum gezmem de hani saatlik diye yani bir süre sonra eve gelmem gerekiyordu sürekli de gezemiyorum olmuyor yani eşimde bana hayır ayrılmayalım bu evde kalalım belki ilerde bu ev bize kalır gibi cümleler kullanıyor ben ise istemediğimden dolayı sürekli kavgalar ediyordum sonunda ailemin evine geldim ve bir haftadırlı ailemin evindeyim evimi ayırsam eşim bana yine kızacak yine belki de bilmiyorum ama bak yine psikolojik baskı yapacak senin yüzünden geldim ben ailemi orada bıraktım geldim diyerekten ayırmasam da ben 2 yıl sonra ne olacağım kızım 2 yıl sonra ne olacak bilmiyorum en son eşimle görüştüğümüz zaman ailemin yanında bana bağırdı saygısızlık yaptı ailemin yanında beni küçük düşürdü şerefin varsa boşanma davasını verirsin boşalırız ben ailemi babamı bırakmam ben onlari atmam gibi cümleler kullandı yani yukarı tükürsem bıyık aşağı tükürsem sakal meselesi ne yapacağımı bilmiyorum buna bir akıl verir misiniz biraz uzun oldu kusura bakmayın. şöyle bir şey de eklemek istiyorum en son eşime telefon görüşmesinde dedim ki ona tamam bu evde kalalım belki bu ev bize kalır geleceğimiz güzel olur a ma hani ya olmazsa  tekrardan Ahmet 2 yıl sonra çıkalım olmuyor dediğim zaman bana kızmaya başladı dedi hani sen farklı düşünceler deydin dedi bana ben sadece 2 yıl sonra çıkarsak  yine aynı şekilde baskı yapar mısın diye sordum ihtimal verdim kararımı evde kalmaktan yanaydı ama şimdi değil ve olayı çok farklı yerlere getirdi sanki ben aileni git sokağa dermişim gibisinden ben o evden ayrılmak istiyorum demişim sanki tekrardan kusura bakmayın cevaplarınız için teşekkür ederim 

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

6 Cevaplar

0 oy
(395 puan) tarafından
Ayrı yaşamak seninde hakkın ailesi büyütürken ayrılacağını biliyordu keza sende çocuk büyütüyorsun oda senden ayrılacak bu işler cilveyle çözülür derim duşa girerken zorlanıyorsundur bunları göster ona ne biliyim birşey giyin sonra deki bak zorlanıyorum kendi evimiz olsa çok güzel olurdu vs vs şeyler 2 sene durmaya mecbursan 2 sene alttan alttan işle kocanı 
(42 puan) tarafından
Kafasının etini yedim olmadı malesef
(395 puan) tarafından
Kafa eti yiyince olmuyor zaten kuzu bende aynı durumdaydım eşim evlenirken bile bu şartla geldi tamam dedim sonra da kur yaptım vs yaptım alttN girdim üstten çıktım mesela çocuğu annesine bırakıp dışarıya çıktım ev kiralattım günü birlik falan memnun ettim oda dedi AA bak ev tutunca böyle oluyormuş biz ayrılırsak hep böyle iyi olur falan bir haftada eşya aldı taşındı
(42 puan) tarafından
Vallahi canım seninki de iyiymiş denerim neden olmasın şans
(395 puan) tarafından
İnşallah işe yarar eltim de nasıl ayrıldı biliyormusun çocukları evde bıraktı kocasıyla arabayla gezmeye falan gitti gelince duş alıyorlardı bilmem anlatabildim mi
(42 puan) tarafından
Anladım :-) ama benim eşim bunu idrak etmiyor laf anlamıyor ya yukarı tükürsem bıyık  aşağı tükürsem sakal
-Reklam-
0 oy
(2,523 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Eşinin niyeti yok evi falan ayırmaya  bacım  başka çözüm yolu bulun
(42 puan) tarafından
Bilmiyorum yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsem sakal
0 oy
(683 puan) tarafından
Canm durum baya karışık çok anlayamadım ama sana tek tavsiyem eşini seviyorsan güzel bir ahlağı olduğuna inanıyorsan sabret aile konusunda inada bindrmiş olabilr ayrlcm deynce kıymete biner. En doğru kararı sen verirsn. Eşin iyi biriyse biraz daha sabret derm. 
(42 puan) tarafından
Olmuyor kuzu psikolojim bozuldu çocuğum insan içerisinde çıkamıyor korkuyor ya ayrılacak ki ayrıca peşine kadar iyi olsa da insan sağlığı daha önemli
(683 puan) tarafından
Evt canm haklısın senin ve kızın için en hayırlı ve doğru karar ne olacaksa rabbim öyle yönlendirsn inşallaheşin kıymetinizi anlar da ayırır evinizi
(42 puan) tarafından
İnşallah anlar da anlayacağını da zannetmiyorum
0 oy
(12,754 puan) tarafından
Bu hayata birilerine güvenip gelmiyoruz bizde bir yollardan geçiyoruz canım eşinin söylediği çok yanlış sende ailenden ayrildin o da ayrılması gerekiyor evlilik sağlığı için çünkü aynı ev içinde gerçekten zor olur bir gün laf etmezler iki gün ha bunun için ayrıl diyemem saygısı sevgisi varsa sonuçta sevmissin. Fakat o çocuk da kendine oda isteyecek o da sıkılır gezmek ister. eşinin dusuncesi çok yanlış ev bize kalır diye düşünmesin kalacak ev zaten kalır ayrıca kendini düşürme sende o eşim laf söyleyecek mi korkunu yen ve çık o eve aman iki gün laf eder susar diye düşünürsen sonrasında zaten alışır bu duruma emin ol 
(42 puan) tarafından
Dediğini anladım kuzum zaten ben de ayrılmak istiyorum o yüzden eşimden dolayı tereddüt ediyorum
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Başka kardeşi varsa ölüm hal miras helal bacım anasının eteğinden ayrılmak istemiyor adamın. Çok da ağır konuşmuş sen nasıl gittin peşinden anlamadım. Belki ev olacakla olmuyor bu devirde ev artık. 
(42 puan) tarafından
Vallahi canım bir hata doldu işte bilmiyorum ne yapmak istiyor ben de anlamadım
(13,203 puan) tarafından
Yok canım o ev size kalmaz sen ölene kadar kaynana kayınpeder oturursun
(42 puan) tarafından
Kız zaten TOKİ olduğu için TOKİ önceden 1 peşinat istiyor benim kaynım altınlarını bozdu 17 tane çeyreği vardı kayın babam da 60 milyarı vardı 20 verdi biz sadece evin içine girdik tabii yuvamı dağıttım şu an 1 1 veriyoruz ta beyaz eşya bulaşık makinemi verdim bunları saymıyorum bile
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Tabiki ayrı yaşayın ne gerek var ev üstüne ev kurulmaz eşin bunun farkında değil mi amacı ne yani seni o eve hizmetçi diye mi almışlar anlamadım doğrusu evlilik sorumluluk ister senin kocan bunu kavrayamamış daha k.b
(42 puan) tarafından
Haklısın valla zaten o evde temizlik falan yapmıyorum ama sürekli odaya kapanmakta canımı sıkıyor doğrusu
(2,136 puan) tarafından
Bugün yaptırmazlar temizlik yarın da başına kalkarlar canm bu işler böyle. O yüzden ayrıl eşinden demiyorm asla bir yuva kolay kurulmuyor yani ben ayrılma taraftarı değilim ortak yolu bulabilirsiniz mesela konuşarak çözmeniz lazım başka türlü olmaz evladınız için iyi düşünün o çocuğu ne annesiz nede babasız bırakmaya hakkıniz  yok çok iyi düşünüp mantıklı kararlar almanız gerek.aslinda evinizi ayirsaniz belkide bütün sorun kalkmış olacak

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 147 göst.
26 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ogulcanmums (1,084 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 200 göst.
6 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mercimek tanesi (1,645 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 132 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,261 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 211 göst.
6 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ozlmugur (105 puan) tarafından soruldu

374,651 soru

11,205,987 cevap

34,507 kullanıcı

...