0 oy
516 göst.
Aile kategorisinde (350 puan) tarafından
Kaynanam esim askere gidince bizde kal deyip duruyor ben istemiyorum esimde annenlerde kalirsin dedi ama beni annemlerde bunaltmalarindan korkuyorum esimi orda sıkıntıyo sokmaktan korkuyorum 1 senedir gidicek kovid yuzunden erteleniyor bi gitsede gelse diyorum bir an once nasil gecicek bilmiyorum 5 senedir evliyim cocuk yapmadik herseyin oturmasıni bekliyorum ama yoruldum esiniz evlendikten sonra askere gittimi ya da o askerdeyken sizin cocugunuz varmiydi ya da hamilemiydiniz nasil gecti merak ediyorum

13 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Hayır yaşamadım ama sen annenlerde kal köpekler üresin dursun
(350 puan) tarafından
Canım zaten iki sene bir oturdum ailesiyle zor ayrildim zor dayandım bunu biliyorlar istemedigimi bi de esim yokken napicam orda
(7,768 puan) tarafından
Aman haa 1 haftada hayatı zehir ederler annenlerde dur sakın öyle bir hata edipte gitme
(350 puan) tarafından
Iste ben giderim sonra beni gel gel diye bunaltırlar esim askerde ona da söyleyemem ondan korkuyorum canım
(7,768 puan) tarafından
Sert olacaksın 2 yıl sizle yaşadm şimdi annemlerde durucam diceksin bu konuda burada kapansın yeter diceksn çemkir az
(350 puan) tarafından
Tamm canim o gün gelsin duruma göre diceğimi derim annem babamla da konusmuyor esimin ailesi patlarim heralde o zaman sıkarlarsa
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben hamileydim o zaman evin içindeydim dağıtıma çıkınca eve geldi ben doğum yaptım
(350 puan) tarafından
Zor olmadi mi
tarafından
Oldu olmaz olur mu
0 oy
tarafından
Benm ablamn eşi 2 ay önce askere gitti 2 tane çocuğu var ablmn kaynanadı düşman başına okdr sinsi bi şnsan ki norml bi insan asla yanında oturamaz yani delirir yanında ablam eşi ilk gittiğinde ablam annemin yanına gelmişti 2 hafta orda kaldı kaynansı gile gitmeyi hiç istm3zdi bu sfr gitmese kaynansı ortalığı yıkar nasıl gekmşyo diye eniştemde ana kuzusu annesinin sözünden çıkmaz ablamda gitmesem bana huzur vermez diy3 mecbur gidiyr şimdi 3 haftadr orda haftaya gelicej annemlere kaynanan iyi biriyse birz annenlerde birz kaynankarda kalblrsn 
(350 puan) tarafından
Yok canim ben duramam yani o zman esim varken zor sabrettim 2 sene beraber yasadik zaten ailesiyle
0 oy
(7,912 puan) tarafından
Kızım 16 aylıkken eşim askere gitti ztn birlik yaşıyordum ama önce 50 gün babamlarda kaldım sonra eve geldim arada babamlarda arada kaynanamla kaldım kızım biraz beni etkiledi babası gidince amcasına baba dedi eşim gelene kdr hatta 2 ayda geçti hala amcasını bba bellemişti kendine tabi zordu benim içinde bide birlik olunca aşırı zordu 
(350 puan) tarafından
Cocuk olunca zor oluyor dimi
(7,912 puan) tarafından
Daha zordu bence
0 oy
(9,942 puan) tarafından
Esim askere gitmedi ama asker gibi gemi personeli senenin 6ayi evde yok. Yurtdisindalar. Ben evimde kaliyorum. Evlendik 3ay sonra gitti ben hamileydim. Dogum yaptim 20 gunluktum geldi. 4ay durdu. Yine gittim simdi oglum 10 aylik olacak yeni geldi esim. Ben hep kendi evimde kaliyorum
(350 puan) tarafından
Zor asker esi olmal dimi canim beklemek
0 oy
tarafından
Benim eşimde 1 ay sonra gidecek 1 yaşında oğlum var ve kaynanamla altlı üstlü oturuyoruz
(350 puan) tarafından
Karısırlar mi sana nasil olucak canim
tarafından
Şimdiye kadar bir sorun olmadi bundan sonra da olmaz inşallah ama iki hafta annemde iki haftada evimde kalcam eşim gelene kadar
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Erkek kardesim askerde simdi zaten hepi topu 6 ay askerlik bi eey eegil artık düşün ki dogum bile 9 ay da oluyi :D 

Neyse annemlerle gelinimizin annesinin evleri cok yakin komsu kizini aldi kardesim :D cani kimde isterse onda kaliyo bebegin mastafini da 2 taraf karsiliyo iste biraz kemdi ailesi biraz bizim... 

Kardesim gelince de ev doseme vs olcak iste cnm
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Canım meslek olarak eşim asker. Göreve gidince kendi ewimde kalıyorum iki tarafa da gitmiyorum öyle yapsan olmazmi.

Nereye gidersen git iki tarafta konusacak
(350 puan) tarafından
Canim burda kimse yok tanıdigim iste yok kucuk bir yer köy gibi kiram var suyum elektirigim dogalgaz is bulamiyorum nasil ödicem.ailem istanbulda iste onlarin yanina gidip calismayi dusunuyorm
(9,247 puan) tarafından
Çocukta yok mantikli
(350 puan) tarafından
Aynen oyle bakalım canim saol yorumlarn icin
0 oy
tarafından
Benim eşim bir sene yaptı bende yanına gittim. Eğer esin lisans mezunu ise 1senelik yapsın sende yanına gidersin öyle DHA kolay oluyor
(350 puan) tarafından
Nasil oluyor canim oyle uzun surmus olmuyormu gelebiliyor mu yanina sureklu
tarafından
Uzun oluyor ama ayda 7 bin alıyor ve sende gidip yanında kalabliosun biz ev tuttuk hani eşyalı
 Çok güzel oldu hemde para biriktirdik.:)
0 oy
(26 puan) tarafından
Askerligni evlenmeden once yapti ama evlenincede 3 ay egitimi vardi oraya gitti ben daha yeni hamileydim 1 aylik. Biraz annemlerde biraz kayinvalidemgilde kaldim hem esimin hem benim dedigim oldu kimse kimseyi üzmedi gayet guzeldi
(350 puan) tarafından
Esimde biliyor ama sorun çikacagıni esimde istemiyor benim canim
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Askere gitmemiş adamla evlenmedim ama öyle olsaydı kendi evimde dururdum koca kadın kendi kararını kendın veremiyorsun oraya buraya gıtmek zorunda mısın 
(350 puan) tarafından
Canım ben kararımi verdim sadece esimin ailesi bunaltirsa esimi askerde bunaltmaktan korkuyorum zor yani asker esi olmak hem esini orda askerliginin rahat gecmesini saglamak hem sabretmek hem ailesini idare etmek
0 oy
(75 puan) tarafından
Neden kendi evinde otur kimseye gitme 
(350 puan) tarafından
Canım benim oldugum yer köy yeri gibi kimse yok çalıscak yerde yok ailem istanbulda oraya gidip calismayi düsünuyorm burda ne yapayım
0 oy
(10,432 puan) tarafından
Gitti yeni geldi 3 gün oldu 2 çocuğum vardı gittiğin de kendj evimde kaldım akşam  gorumcem yanıma geldi kaldık zordu ama geçti çok şükür 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 339 göst.
22 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 891 göst.
20 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Zelisela (315 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 391 göst.
17 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Hercai87 (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 459 göst.