+1 oy
959 göst.
Aile kategorisinde (480 puan) tarafından
Tesettüre gireli bir seneyi geçti kendi isteğimle kapandım eşim de birşey demedi kapandigimmdan  beri öyle huzurluyum ki makyaji bıraktım gösterişli giyinmeyi de eskisi gibi sevmiyorum ama eşimle bir yere giderken kendimi şık olmak zorundaymış gibi hissediyorum ama içim hiç huzurlu olmuyor eşim dışarıda beni küçümsüyor gibi hissediyorum kapandığım için eskiden çok bakımlı makyajlı saçlarım hep yapılı bir şekilde dışarı çıkardım şimdi ise özellikle eşimle gittiğimiz yerlerse hiç huzurlu değilim ve beni çok geriyor birde ikinci bebeğime hamileyim haliyle kilolarım da var ne yapmalıyım fikir verir mısınız? 

18 Cevaplar

+5 oy
(636 puan) tarafından
Sen ahiretini güzelleştirmişsin. Dünyayı boşver. Evde açık olurum eşine karşı. Dışarıyıda boşver. Herkes kendine özgüdür canım. 
-Reklam-
+1 oy
(1,501 puan) tarafından
Hamileyken kilo verecek halin yok doğurunca diyet yap 
+1 oy
tarafından
Edep kadar güzeli yok sen çok güzelsin merak etme canım. Dışarıda illa süslenmek gerekmez temiz kiyafetli güzel tesettür oldu mu senden iyisi yok. :)
0 oy
tarafından
Evde eşine istediğin gibi görün ama dışarda dinine göre davranabilirsin eşinin hareketleri yada dediği şeyler olsa gerek bu düşüncelere girdiğine göre 
0 oy
(15,985 puan) tarafından
Kapalılar icin de şık kiyafetler var alabilirsin. Yüzüne cok hafif makyaj da yapabilirsin bence
0 oy
(48,683 puan) tarafından
esin bununla ilgili birsey mi dedi
0 oy
tarafından
Canım güzel giyinip gidebilirsin ben de senin gibiyim kapalıyım makyaj vs yapmam ama eşimle özel bi yere gidecek olursam güzel giyinirim hafif de makyaj yapardım önceden şimdi onu da yapmıyorum ama bence bi kadının en gerekli şeyi özgüven ve gülümsemesi 
0 oy
tarafından

Beklemekden başka çaren yok malesef çocuk doğunca diyete girersin sen mutluysan böyle neden kendini süslü olmak zorunda hissediyonki hiç gerek yok çünkü kapanmak zaten çok özel ve çok güzel yapabilene

0 oy
(2,692 puan) tarafından
Büyük ihtimalle vesvese oluyor. Kapanıp albenili giyinen ya da makyaja devam eden güruhtan olmamışsın nefsini kırabilmişsin o noktada maşaallah. Eşinle konuş istersen böyle böyle hissediyorum diye. Eğer ki şuanki halinden memnunsa, kendini boşuna gerdiğini sana anlatacaktır. 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Darısı bize inşallah bende çarşafa girmek istiyorum ama cesaret edemiyorum ya yapamaz çıkarırsam diye. Açığım bakımlıyım ama eşim türbanı falan istemiyordu. En son 2 hafta önce söyledim hani tek derdi iyi olur aslında bende daha az kıskanırım oldu

Birde ben normal tesettür değil olacaksa çarşaf olmalı diyorum ama doğumdan sonra işe devam etcem çalıştığım iş bırak çarşafı etek bile kaldırmayan Bi iş.. Bakalım ne zman kısmet edecek. Sende eşine evde yap cilveni.dışarda şeytan vesvese veriyordur üzülme. 
0 oy
(7 puan) tarafından
Canım öncelikle tesettürü de babağinde hayırlı olsun. Benim düşüncem sen ilk olarak neden tesettüre girdiğini neyi öncelikli olarak gözetmen gerektiğini iyi düşünmeli ve bu konuda içini rahat tutmalısın bizim önceliğimiz Allahın rızası oyüzden dışarda özgüvenli ve dik olmalısın kocana sen bu şekilde yaptıkça etkilenecektir. Ve evde eşimize istediğimiz şekilde giyinip onun hoşnutluğunu kazanabiliriz belki hamilelik vs kendine yada eşine vakit ayıramamışsan onu toparlayabilirsin. Düzeleceğine inanıyorum so uöta kapnanalı uzun zaman olmamış bir çok bir süre değil eşin anca alışacak olabilir hamilesin kendini üzme bol bol dua et düzelecektir:) 
0 oy
tarafından
Sık olmak makyajdan ibaret değil ki gayet sade ama şık tesettür kıyafetleri de var renk uyumuna dikkat edebilirsin ve böylece şık olursun
(480 puan) tarafından
Küçük bir yerde yaşıyoruz gidip alamıyorum kapalı hiç arkadaşım da yok burda netten de almak istemiyorum bedeni olmuyor
tarafından
Illaki esinle çarşıya pazara gidersiniz o zaman alırsın kendine bi kaç parça birşey
(480 puan) tarafından
Hamile olduğum içinde pek olmuyor begendiklerim ama bakayım bi
0 oy
(74 puan) tarafından
Kapalı olup da şık olabilirsin. Evde eşine istediğin gibi giyin önemli olan senin nasıl huzurlu ve mutlu hissettiğin. 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Bu ortamalr mı sizi rahatsız ediyor yoksa orda eşinizin size yaklaşımımı 
(480 puan) tarafından
Eşimin yaklaşımı
(5,311 puan) tarafından
Peki eşiniz size nasıl yaklaşıyor  siz huzursuz oluyorsunuz
0 oy
(551 puan) tarafından
Eşinin tesettürden dolayı soğuk davrandığına emin misin? Belki sen öyle hissediyorsun veya başka bir sebebi vardır. Konuşun bence bi 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Neden öyle hissediyorsun ki kapalı çok da şık olabilirsin gösteriş başka şıklık başka içinden gelip kapandıysan öyle düşünme 
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun canım zamanla alışırsın. Sana öyle geliyordur eşin soğuk değildir. Ben de bir ara heveslendim siyah robalı ferace ve üstüne uzun siyah sufle taktım, avmlerde sanki herkes bana bakıyor gibi geliyordu. Halbuki bol ve dikkat çekmeyecek şekilde giyinmek gibisi var mı? İnan zamanla alışıyorsun hatta başkalarına da çok güzel örnek oluyorsun. 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,491 göst.
9 Temmuz 2023 Aile kategorisinde MimozaCicegi (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 680 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hiram3232 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 105 göst.
0 oy
10 cevap 346 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Aysehuma (47 puan) tarafından soruldu