0 oy
677 göst.
Aile kategorisinde (0 puan) tarafından
Merhaba kızlar bn yeni doğum yaptım, 7 gün fln oldu, kaynanamda yaşıyoruz, eşimin ailesi kalabalık bir aile 2 tane oğlan 16,17 yaşlarında, bir tane 3 yaşında kızları var, odaya asla kapı çalmıyor lar sürekli odamdalar, emziriyorum biraz bebeğim8 seveyim diyorum geliyor lar elimden alıyor lar sevip sevip bu acıkmış emzir diyip elime tekrae veriyor lar, esime ayrı eve geçelim diyorum bni gaye almıyor kaynanam evin birinden iki üç oda daah çıkalım diyor ora geçin diyor mutfatan birlesteieiz diyor eşimde masraf yapmiyalim herşey çok pahalı diyip annesinin tarafında ama bnm hiç bir şekilde özel hayatım kalmadı evde sığınmacı gibiyim ne rahat duş alıyorum ne rahat evde istediğim gibi geziyorum, nede canımim istediği şeyleri rahat likla yapio yiyebiliyorum çok kötü psikolojim bozuldu artık eşime dargınım artık evde konuşmak dâhi istemiyorum, git konuş diyorum annesi gili tutuyor sen bol beleslige alismissin diyor, ne var bu evde diyor bni asla tutmuyor ne desem yükseliyor konuşamıyorum bu yüzden , kendimi odaya kapattım artık lütfen bana bı akıl verin bebegim için güçlü durmaya çalışsam da olmuyir 

18 Cevaplar

+6 oy
(12,763 puan) tarafından
Ama yıl olmuş 2023 hatta 2024 hala birlikte oturmak neden evlenirken akıl tutulması mi yaşıyorsunuz anlamıyorum ki Rabbim yardımcın olsun 
(0 puan) tarafından
Tam ikna ediyorum annesi gil kafasına giriyor o ayrı yapamaz edemez kirada duramaz
(831 puan) tarafından
Önce ev düzen sonra nikah çokta güvenmeyeceksn
(12,763 puan) tarafından
Baştan bu işleri konuşmak baştan ayrı oturmayı şart koşmak lazım eşinin kolayına geliyor bu hem ailesi yanında hem gecimi kolay
(831 puan) tarafından
Eşim olmadığı halde ayrı ev yaptı düzdü bize 1 ay durmadım sonra yanına gelme imkanım.oldu asla ailem üst üste kabul etmezdi başta böyle şeyler konuşulmali tek annesi olsa öyle bile zor olur ama hadi belki kabul edilir özel hayatın sıfır herşey saadece yatak odası gibi koca aile işinde karı koca hayatı olacağıni sanmıyorum eşinde alışmıştır artık zoruna gider kira ev geçim derdi ona
-Reklam-
+5 oy
(8,775 puan) tarafından

image

Hiç kusura bakma sen bastan hatalisin ayri ev olmadan evlenmemen gerekiyordu gec kaldin ama simdi cazgirlik yapıp işlerine eline almazsan odaya kapanman bile işe yaramaz esin laf anlamiyor mu al çocuğunu çık git annenin evine eğer gitme imkanin yoksa her gün cazgirlik yapacaksın odana dan diye daliyorlar mi bağıra bağıra söyleyeceksin kadının olduğu odaya kapı çalışmadan girilmez diye eğer laftan anlamıyorlar benim gibi yapacaksın bak ben bu yazıyı kapıya yapistirdim şimdi değil.odaya girmek yanından bile gecemiyorlar

(8,775 puan) tarafından
Allah korusun henüz o kadar aklımı kaybetmedim :))) yeni doğum yaptığım sira 2 aile sürekli evime dolusup destursuz dan diye dalarlardi uyardigimiz halde laf anlamayinca cinnet geçirip kapıya yazı yapistirdim 5 aydır orda durur
(119,126 puan) tarafından
aayy bu cok iyiymis
(4,080 puan) tarafından
Vuuuhhuuuuuvvvvvb :)) helal olsun:)
(4,080 puan) tarafından
Benim annemler teeee 35 sene once birlikken. Ben aglarmisim. Lap dalarlarmis yatak odasina. Gece gece belki ozel bi an yani. :)) dedem babannem laps diye daliomus iceri. Bazen annem uyaniomis ben yokim:) babannem yada dedem odadan almis beni gece :)oyle yasamak da kotu
(8,775 puan) tarafından
Laf anlamiyorlarsa görsel icraat her zaman işe yarar :))))
+1 oy
(4,080 puan) tarafından
Kendine ev acamayacak adam mumkunse evlenmesin annesiyle yasasin. Derdi neymis ki evlenmis ozaman anasinin eteginden ayrilamicaksa. Uc sene bes sene sonra evlenseydin de birligi kabil etmeseydin canim. Yani su cazcik yasinla bebek yasli bakimi derken omrun heba olacak 
(1,604 puan) tarafından
Yani biraz şey olacak ama ben bu tarz erkeklerin evlenme sebebinin temelde cinselliğe rahat erismek olduğunu düşünüyorum. Bir de evde iş yapacak hizmetçi arama durumu da olabilir. Eve yeni biri gelsin, bunların hayatından hiçbir değişiklik olmasın ve gelen de buna uyum sağlasın istiyorlar. Gerçekten bu kafadaki erkekler ev falan bakamaz.
(4,080 puan) tarafından
Yani  orasi muhakkak zaten oyle de iste  elin kizinin hayatini mahvetmen insan bi dusunur ya ne kotuyatili  hastabakici ve temizlikci alsa eve iki ayri kisiye para odeyecek. Evlenio hem es hemde diger isler icin
+1 oy
(1,015 puan) tarafından
Lohusasin bişey demek istemiyorum ama neden o evde bir de bebek yaptın 
0 oy
(1,215 puan) tarafından
Evlenirken neden beraber oturmayi kabul ettin ?
(0 puan) tarafından
Böyle yapmicagini oda ayrı evde durmak istediği söylerdi, bn annesine bişey diyince onu haklı görüyor kadının sana ne zararı var diyip bna bağırıp çağırıyor
tarafından
Annesinin gerçek yüzünü ona tatlı dille göstereceksin kadını çileden cikart eşinin yanında iyi davran o sana yükselince anlar
Benimki öyleydi baktı baş edemiyor düzeldi
(12,887 puan) tarafından
Oda ayrı evde durmak isterdi bir söz
Ama nişan ne içimdir eşyaları düzmem için zaman baktı. Sen ev yok tutunuyorlar uzatacaktın
Böyle yaşanır mı ya
O şcouk nasıl büyüyecek cümbür cemaat
0 oy
tarafından
Bugün odanda rahat edemiceksin sonra çocuğuna birşey söyleyince ona müdahale edecekler sonra senin hiç bir hükmün olmayacak  ama bunların hiçbiri kocanında umrunda olmayacak çünkü herşey onun rahatına göre oluyor.Birebir yaşadım aynısını , eşimin umrunda bile değildi çocuk ne hisseder ben ne hissederim . 
(0 puan) tarafından
Şuan bile dediğin sekildeyim ve sanki çocuğu onlara dogurmusum gibi ellerinden düşmüyor sürekli ikaz her şeye karışıyor lar
(3,051 puan) tarafından
Al esyalarini git ananın evine cümbür cemaat kafa dinlicem de.  Eşin de ev tutmadan dönmeyeceksin o eve. Bak.nasil tıpış tıpış ev tutuyor sana.
0 oy
tarafından
Ne diyeceğimi.bilemedim odana girme konusunda kimse benim odama.izinsiz giremez bunu aklına soksun herkes diyeceksin net bir şekilde kavga eden etsin sen sessziz durursan gel yaparlar kimse kaileye almaz seni canım bebek senin bebeğin ne demek acıkmış al.emzir kaynanam bilmiste elinin ıslagi ile gelip emzirme dersi verirdi bana ses etmedim ozamanlar bazı sebeblerden dolayı halasina derdi altını değiştir bez bağlamayı öğret 

Birgün yine geldiler bana bu benim çocuğum sen öyle sin ben böyleyim senin çocuğun sallanarak uyur benimki uyku eğitimi ile uyur seninki 

Salına oyunvak götürür benim evde bunlar yasaktır 

Dedim ne dedikki dedi küstü birdaha da son olsun 

Yapamadı kimse karışamaz benim çocuğuma hamileyim eğer karisssinlar olacaklar dan ben sorumlu değilim başta ağırlığını köy onlar nasıl rahatsa sende öyle davran 
(0 puan) tarafından
Çok doldum öyle böyle böyle değil ya, herşeyi soylicem soylicem eşimde destek olmicak onların tarafını tutucak işler tam bozulucak bazen diyorum koptuğu yerden kopsun bazen bidaha konuşayım belki anlar yok yok
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Evlenirken en başta kabul etmeyecektin. 
(0 puan) tarafından
Böyle olucagini bilseydim zaten bni destekliyor du bnde diyordum güvendim bu beni ezdirmez üzmez herşey güzel olur diye yok
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Seni çok  iyi anlıyorum  canım  bnde beş sene sonunda ayrı eve çıktım  üç senedir ayrı evdeyiz  şükür inşallah   snde ayrı eve  çıkarsın  
(0 puan) tarafından
Amin inşallah aminn
0 oy
(978 puan) tarafından
lohusasin bunalman cok normal bebegini paylasmak istemiyosundur ben hala kiskaniyorum babannesini sevcek onu otorite saycak diye korkuyorum.suan minicik bebeginle onlarda yeni torun bulmusken hayatta ayirmaz evi esin.simdilik dur cocugunda sende toparlaninca hadi dersin.yavas yavas işle kocani.cocugumuzun odasi olmuycak mi de.ben onun icin en guzelini istiyorum de.biliyirum hayat pahali simdi koynumuzda heryere sigar ama buyuyunce boyle yasayamayiz sende biliyosun falan de.once birgun ayrilma fikrini benimsesin.sonra hayata gecirirsiniz once onun kabullenmesi lazim.bak bende çati katinda duruyorum cocugumun odasi yok 4aylik.bi sene dsha dururum ama sonra gerekirse kiraya cikarim ama boyle duramayiz diyorum.ya ev alcaklar yada kendileri caati katina cikcak evlerine ben gecicem.cozum buluncak suan cocuk kucuk diye idare ediyoruz
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Allah kolaylık versin kitle kapını otur sokma onlarıda musayit değilim de geç birisi elinden aldimi acımıştır o de al geri hemen sevdirme bir haftalık çocuğu ne sevmesiymiş o kaynanani hallet bezdir canından kimse yokken eşin varken iyi davran gidin bu evden durumuna gelsin eşine ne desen boş gibi çünkü baştan böyle birlik kabul etmeyecektin olacak şey değil zaten ev ev üzerine 
0 oy
(946 puan) tarafından
Valla canım bende yeni doğum yaptığımda aynı senin gibiydim 40ım çıktı dayanamadım söyledim beni takmadilar olayı tatlıya bağladılar neyse kızım 6 aylıktı yine dile getirdim bu sefer bayağı üstünde durdum ve de çok büyük sebeplerim vardi ailemle görüştürmüyolardı. Annemleri ramazanda yemeğe çağırdık kaynanamın şarj kablosu kayboldu evin içinde gidip gelip hırsızlar kablomu çaldılar diye bağırıp duruyordu bende sen misin benim aileme hırsız diyen dedim. Bir ay boyunca kararimdan vazgecmedim gittim geldim söyledim iki hafta eşimle birlikte olmadik. İki kere kaynanamla kavga ettik baktılar olacak gibi değil huyumdan gitmeye çalıştılar olmadı bı türlü yumusamadim ne yaparsanız yapın kararimdan vazgeçmem dedim çok da sıkıntı stres yaşadım o bir ay bana zehir oldu ama en sonunda ayrıldım kendi yuvama geldim anamdan yeni doğmuş gibi oldum anlattıkça gözlerim doluyor. Şimdi öyle rahatım ki herşey istediğim gibi yiyorum içiyorum yatıyorum temizliyorum kimseyi ilgilendirmiyor yeri geliyor temizligimi yapip annemgile gidiyorum günlerce kalıyorum kocamda karışmıyor oh mis valla ister don külotla dolaş evde kimse görmüyor 
0 oy
(4,077 puan) tarafından
Evlenmeden ikna etseydin canım keşke ayrı eve. Şu saatten sonra ikna edebileceğini sanmıyorum 
0 oy
tarafından
Allah kolaylık versin sabır versin bir an önce ayrı eve çıkmak için diren 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Arkadas nasil kendinize guvenip kabul edebiliyosunuz ayni evi ya??? Bi evin icinde ben kocama zor alistim. Belescilige kocan alismis anasinin evi bildigi duzen oh bide koynunda hatun daha ne istesin 
0 oy
(5,714 puan) tarafından
Günün şartlarında ayrı eve çıkmak baya masraflı ama tek göz oda olsun, ayrı olsun. Evlenirken kabul etmeyin. Kirada yapamaz ne demek ya. Herkes nasıl yapıyor acaba? Annemle babamın tayini çıktığında da babamdan için o çocuk bakamaz deyip ablamı almışlar annem 8 ay ayrı kalmış 1 yaşındaki bebeğinden. Hala içinde yara, laf geçirememiş. 

Sen de içinde yara olmasın istiyorsan dediğini yaptıracaksın. Odanda kapını kitle otur. Mecbur olmak çok zor ama imkan varsa öyle üst kat vs de değil 1-2 mahalle uzağa git. Aç bayrağı her gün isyan et ne diyeyim. Bu da yıpratır ama sonunda sen rahat edersin. O 16-17 yaşlarındaki oğlanlar az daha büyüsün nasıl rahat edeceksin o evde
0 oy
(203 puan) tarafından
Ben lohusalikta öyle kavgalar ettim ki dediğim şeyler olsun diye. Oldurdum da. Ama tabii kendim de çok acı çektim bazi konularda.  Eşinden de geçer. Ama kendi kocam olsa diyeceğim şu olurdu. Sen eşini başkalarının altında yaşatmaya utanmıyor musun? Emzirirken ustumu değiştirirken özel bir anda pat diye girseler hiç mi utanmayacaksin? Erkek dediğin ek ise gider yine de karısını bu hale düşürmez. Anana bu kadar bağımlıydın evlenmeyecektin o zaman. Gibi şeyler. Derdim. Ama benim kocam böyle şeyleri duyunca gerçekten utanıp düzeltmek için çaba gösterecek insan olduğu için. 
(3,051 puan) tarafından
Aynen hele ki ergen erkekler hiç dikkat etmiyor kaynanamin odasındaydim tatile gittik namaz kiliyordum 20 yaşındaki oğlu pat diye girdi ya üstümü degistiriyor olsaydım. Akıl işi değil aynı evde oturmak
0 oy
(301 puan) tarafından
Ben 3 yıl ev içinde kaldım sizinki gibi kapı çalmadan gelme yapmazlardi ama ev içi işte dediğiniz gibi hiç rahat olmuyor istediğini yiyip icemiyon çok kötü hele misafir gelince elti görümce evden çıkardım çoğunlukla sürekli iğneleyici laflar söylerlerdi ama tek fark eşim çok destekti bana laf söyleseler alta asla kalma derdi ben ses cikarmazdim en son dayanamadım 3 yıl anca sabrettim altınlarım vardı satıp ayrı eve geçtik çok şükür huzurum mutlulugum çok daha fazla ev içinde değersiz gibiydim şimdi ayriyim daha kıymetli inşallah eşiniz yanınızda olur eş çok önemli bu durumlarda

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 101 göst.
0 oy
18 cevap 307 göst.
0 oy
8 cevap 551 göst.
1 Ekim 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 332 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hiram3232 (0 puan) tarafından soruldu

378,255 soru