0 oy
1,012 göst.
Diğer kategorisinde (6,136 puan) tarafından
Kızlar bebeğim gece 1 saate bi uyanıyor güneş doğunca da hiç uyumuyor gündüz hep eziyet ediyor ne yapicam ben 28 günlük 

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Canım benim bebeğinin ağlama şekli nasıl önce o u bir belirleyelim ıkınarak mı ağlıyor bacalarını karnına çekip ıkınıp ıkınıp sonra bir feryat mi kopartıyor yoksa kafayı sağa sola sallayıp aranarak mi ağlıyor yoksa sırf kucaktan indi diye mi ağlıyor en sonuncusu malumun kucak alışkanlığından kaynaklı ağlama ilk tarif ettiğim ağlama ise iki şey için olabilir birincisi gaz ikincisi ıdrsryolu enfeksiyonu gazda bebekler belli bir saatte ağlar gün boyu ağlamazlar ama enfeksiyonda emip emipsurekli çiş yaptığı için sürekli huysuz ve ağlak olurlar çişlerini de en rahat meme emerken yaparlar onu  dışında her çiş yapma onlar için bir eziyet olur ne yazık ki böyle bir şey olup olmadığını anlamakta çok basit her hangi bir hastanede çocuk doktorundan idrar tahlili isteği yaptırıp idrar torbası yapistiricaksin emzirip cia yapmasını sağladıktan sonra tahlil sonucuda bir iki saate çıkar ikinci şekilde ağlaması varsa da süt doyurmuyordur ac olduğu için ağlıyordur bunlar üç temel ağlama sebebi bunun dışında sırt ağrısı kulak ağrısı gibi etkenlerde uyumasına engel oluyor olabilir sırt ağrısını yüz üstü yatırıp sırtına masaj yaparak kulak agrisinida kulağını anne sütü ile yıkayarak geçirebilirsin kulağı anne sütü ile yıkamak: kulağa üç dört damla süt damlatılır 5 e kadar sayılır sonra bebek süt damlatılan kulağının üstüne yatırılır damlatılan süt akıtılır sonra diğer kulagada aynı işlem uygulanır böylece kulak ağrısı kalamaz 
tarafından
Parol geçmez sütten canım bebek için olanını alıp direkt bebeğine vermen lazım parol şurup var bebekelr icon o güzel birde dolven güzel az bir doz bile çabuk etki ediyor
(6,136 puan) tarafından
Tmm canim en kısa zmnda alayım. Babamız kızacak ama napalim anasının ilaçlarından bıktı şimdi sıra danasin da senin böyle olduğunu bilseydim almazdım seni dedi :(
tarafından
La bi yürü git seni ben alamsam kim alacaktı acaba deseydin bide bu lafları yok mu adamı deli ediyorlar ya sanki keyfinden ilaç iciyorsun ne yaptıysan evladını sağ salim dünyaya getirebilmek için yaptın allah razı olsun çektin katlandın bebi evlat sahibi ettin demiyor da bilse almazmış mış lüzumsuz
(6,136 puan) tarafından
Işte yeni doğum yapınca o stresle aklına gelmiyor donup kaldım şimdi sorsan şaka yaptım der ama benim aklıma geldikçe zoruma gidiyor. Ben bi ayağa kalkayım herşeyi Allahım izniyle yola koyayım da anasının da oglununda danasini da halledecem şimdi meydanin keyfini sürsünler
tarafından
Takma kafana canım benim her lohusanin zaten bi burnundan getireni olur yalnız değilsin ne ilk ne de sonsun ama sen sen ol kimseyi kafana takma tek derdin bebeğin olsun geri kalanı boş ver gitsin
-Reklam-
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Al benden de o ladar bizde 14 gunluz butun gece uyumadi yani uykum hep boluktu aa simdide besik saliyorum uyumuyot ki dedigin gbi artik bundan sonrasi da uyumaz :(
(6,136 puan) tarafından
Dun de beni uyutmadi gunduz ayagimdan iner inmez uyanip aglar Valla resmen kurt adama dönüşüyor. Emziriyorum gazi oluyor gazını cikarıyorum tekrar emmek istiyor delirecem artık emzirdim yatırdım bak şimdi beşikte mikirdaniyor.
(2,746 puan) tarafından
Aynen valla benmkisi de oyle ama o mirildandikca vermez gazi varsa daha da fazla eder benm kiz sallamaya kucaa alismis pek huysuz
(6,136 puan) tarafından
Kız onu nasıl alıştırdın öyle unuturmaya çalış
(2,746 puan) tarafından
Unutturabilir mym ki agliyor sallamaynca faoan kiz kardesim alistrti ya
(6,136 puan) tarafından
Biraz eziyet eder sonra alışır diye düşünüyorum kuzum yapabilirsin
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Acıkıyordur o yuzden kalkıyordur canım 
(6,136 puan) tarafından
Valla inşallah çünkü çok ağlıyor yoruldum artık şuan uyumuyor ya ssalak oldu ayagim da sallanirken ( emzikte hiç yakışmadı be :D )
(4,875 puan) tarafından
Sen yarim saat emziriyor olabilirsin önemli olan  o ne kadar emiyor ☺
(6,136 puan) tarafından
E doydugunu nasil anlıcam bazen gazını çıkarıp yeniden emziyorum devam etsem bırakmayacak bende hal kalmıyor gazını çıkarırken bazen sütümü bazen kesik bazende sütümle balgam çıkarıyor sonuç hep ağlıyor
(4,875 puan) tarafından
Yarım saat Boyunca sürekli çekiyor mu  ?
(6,136 puan) tarafından
Arada dinleniyor göğsümü bırakınca gazını çıkarıp yine veriyorum. Uykusu var yok ağlıyor karnı ac tok ağlıyor gazi var yok yine ağlıyor çocuk hoc susmuyor şimdi de uyuyamadığı için sinirine ağlıyor
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Benimkide uyutmadı ya bide hastayım Allahtan eşim baktı arada 1 saatte bir kalkıyo 
(6,136 puan) tarafından
Allah razı olsun onlardan benimki de ben çıldırınca devreye giriyor sonra yorgun ise gidiyor
(2,127 puan) tarafından
Aynen öyle ya anne baba olmak zormuş
0 oy
(2,267 puan) tarafından
Aynısını yaşadım doymuyormus mamaya başlayınca gündüz uyumaya basladi..ağlıyor mu? Sürekli emmesi de iyi değil sütunuz iyice azalır 
(2,267 puan) tarafından
Işte o çok kötü ağlasa da kucağında zorla biseyler yemelisin aç kalmak da sinirsel olarak yıpratıyor tahammülü düşürüyor e tabi bide enerji kalmıyor.. inan aynı şeyleri yaşadık iki ay gözümün önünden film şeridi gibi geçiyor konuştukça :D
(6,136 puan) tarafından
Inşallah ya her gün 1 kilo gidiyor benden cuma günü 1. Ay asımız var sonrası ateş veya huy değişimi olur mu?
(2,267 puan) tarafından
Birinci ayda ateş olmuyor ikinci ayda oluyo..40 indan sonra yavaş yavaş düzelmeye başlıyor canim 2 buçuk aydan sonra neredeyse bitiyor..önce ağlayan bebek sonra akıllı olurmuş bizde gerçekten öyle oldu inşallah sende de olur
(6,136 puan) tarafından
Inşallah olmaz ya yoksa bayram mahvolur bu aglamalardan dolayı gezemicem işime de gelecek ztn ama sesler artık beynimi yordu. Inşallah bebeğime iyi bir anne olurum teşekkür ederim canım
(2,267 puan) tarafından
Bu kadar kaygı ediyosan zaten çok iyi bi annesindir..rica ederim
0 oy
(13,632 puan) tarafından
40ına kadar sabretcen esra, sonra yavaş yavaş düzene giricek
(6,136 puan) tarafından
Bazen ben mi duzensizim bakamıyorum acaba diye düşünmüyor değilim. Geçen ağlıyordu eltimde sustu kaynatam tecrübeli insan belli oluyor dedi zoruma gitti
(13,632 puan) tarafından
Eeeeeeh çok biliyolar onlar sen boşver.
tarafından
İyi siz biraz bakın tecrubeniz boşa gitmesin bende biraz uyuyum diyip odaya gececektin iste
(6,136 puan) tarafından
Mantıklı kız valla hiç dusunmedim kaynanamgildeydik tam tersi eltim aldı başka odaya gitti orda sevdi kendinin de 2 oğlu var ama benimki ona farklı geliyor nedense bebek olunca herhalde yüz bulsa hergun sevmeye gelecek de ben biraz sokuyorum :D
tarafından
Değişikler ya ne alaka alıp odaya gitmek
0 oy
(4,758 puan) tarafından
Odası fazla aydınlık olmasın sessiz olsun emzirirken falan konuşma onunla uyusun öyle tatlım 
(6,136 puan) tarafından
Pencereler de sabah güneşi girmesin diye gazete var o derece artık. Kaynanam da beni görünce laf vuruyor sessiz ortamda hamile kaldın sessiz ortamda çocuk buyutuyorsun kapi pencere kapali cocuk hava almiyor diye Biraz toparlanayim da onu da halledecem
(4,758 puan) tarafından
Kaynanayı mı halledecen kuzum hahhahaha
(6,136 puan) tarafından
Tabiki de fazla karışmaya başladı doğum yaptım yapalı yerini bilsin
(4,758 puan) tarafından
Kaynanalar öyle herşeye burnunu sokuyorlar kuzum
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Ben çareyi ayakta sallayarak buldum vallaha kizlar 10 gunluguz  geceleri uyku haram olduydu bana simdi ayagima koyyorum gazini aldikdan sonra emzigi agzina veriyorum kucuk bebek yastigi yapmistim iki basparmaginla emzigi tutuyorum  diger parmaklarimlada yastigi salliyorum salra uykuya daliyor sonra ayagini ayagini aciyorum aciyoru kafasindan aliyorum oldugu yerde birakiyorum :D 
(6,136 puan) tarafından
Az önce bende öyle yaptım artık napim fırsat bu fırsat uyumak yerine karnımı doyurdum
0 oy
tarafından
40 cikana kadar sabret kuzu duzene girecekk inss benimki 1 gun.iyiyse 1 gun uyumuoo 
(6,136 puan) tarafından
Benimde çok ağlıyor kuzum ya inşallah sizin kırkınız bugün yarın çıkıyor inşallah konuşamaz olduk seninle de
tarafından
kuzum valla adami gozum gormuo bazen ta okadarimm cuma cikioda normalde annem.cumartesi yikanin dedi arife gunu yikacaz bakalimm haa sukur gece 2 saatte 1 gunduzde 1 saat 1 saat uyuyoo sabir duzene binecekk
0 oy
tarafından
Gece gündüzu ayırt edemiyor ki cnm biraz daha sabret
tarafından
3ya da 4 aylık olana kadar cnm
(6,136 puan) tarafından
Offffff gelmez o 3 4 ay
tarafından
Cnm ben 9 aya kadar geldiysem sen hayli hayli gelirsin Rabbim o güzel sabri veriyor .... Benim oğlum 9 aylık ve hala gazi var
(6,136 puan) tarafından
Buyumez bu bebekler yaaaa :( herhalde anne olduğumuz üzerimizin kusmuk kokmasindan belli oluyor :D 15 günlükken komşular geldi sen bebeği benimseyememisin tutmandan belli demişlerdi. Benimsedim sanırım tadını çıkarayım:)))
tarafından
Çıkart canım ama tadını çıkara cikara
0 oy
tarafından
kırkı çıkana kadar böyle devam eder kuzum
(6,136 puan) tarafından
Haftaya çıkacak inşallah tatile gidecem alanyaya sıcakta zapdemem diye yerimden kıpırdamak istemiyorum
tarafından
kuzum biz dayanamıyoruz sıcağa küçücük  bebek ne yapsın  sık sık duş aldır yoksa durmaz
(6,136 puan) tarafından
2 güne 1 yıkıyorum cesaretim olsa kendim yikicam da mecbur akşam babamızı bekliyoruz oda yorgun geliyor ama Allah razı olsun gik demeden yardımcı oluyor
tarafından
olur tabiki kuzum evlat sevgisi çok başka belki de eşinin hoşuna bile gidiyordur bebişi  yıkamak
0 oy
(1,353 puan) tarafından

Zamanla düzeliyor canım benim bebegimde o zamanlar öyleydi zamanla uyanma sureleri uzuyor merak etme ben en son yatak odasina koyu kahve perde aldım:D

(6,136 puan) tarafından
Bende gazete çektim eşim dedi film kaplattirayim mi diye kira olunca istemedim sabah güneşi yatak odasına doğuyor kisin neyse de yazın yağ da yumurtaya dönüyoruz. Dua ediyorum babası gibi kafayı koyar koymaz gitsin uyandırmadan uyanmasın diye ama  babasının uykusu hafif
0 oy
tarafından
Sütünü biraz sağsan da versen, belki de yeterince süt geliyordur da doymuyordur. 30 cc sağ ver dene. 
(6,136 puan) tarafından
10 dk 60 cc rahat çıkarabiliyorum kuzum çok şükür
0 oy
(1,567 puan) tarafından
Okadar kucuk bebek uyur yani karni toksa gazi yoksa. Belki doymuyor olabilir  gazi olabilir kucaginda uyumak istiyor olabilir daha cok kucuk disariya aliskin degil. Ama karninin tok oldugundan ve gazinin olmadigindn emin ol.
(1,567 puan) tarafından
Canim inanki kucağa alismiyolar. Bnde cok korkardim yalnizim bide kucaga alisirsa naparim diye. Dikkat ettik ama anneyi anne karnini ozluyolar. Kizim oyle bir agliyodu ki sanki bir yeri agriyor gibi dr a gittik dedik gazi var galiba gaz damlasi istedik dr sordu bize kucaga alinca susuyo mu diye evet dedik e kucak istiyo her agladiginda alin kucaginiza dedi meger acitasyon yapiyomus bizim zillos :))) eger hicbirsekilde susmazsa gazmis. Deneye deneye öğrenecez canim. Ama okadar kucuk bebekler genelde karni toksa gazi yoksa uyur. :)
(6,136 puan) tarafından
Allah Allah rabbimin mucizesine bak ya hiç öyle düşünmemiştim mantıklı kucağa alınca susuyor çevre de kucağa alışmış diyor kışkırtıyor birakiveriyorum
(1,567 puan) tarafından
Yok canim dinleme kimseyi al kucagina alismiyo. Ilk baslarda kucagimda uyurdu bazen de simdi istesem de uyumuyor 5 bucuk aylik oldu. Biraz uyuyup yatagina yatmak istiyo.
(6,136 puan) tarafından
Biseyler öğrendikçe kendime kızıyorum gerçekten yarın iyice bakmayı öğrenince çocuğuma eziyet etmişim diye çok ağlarım ama hadi hayırlısı
(1,567 puan) tarafından
Ya kuzum kiyamam hepimiz ayniyiz galiba annelik cok zor cok degisik cok guzel. Ama kedine kizma. Sonucta tecrubesisiz . Dr demese bizde kucaga alisir diye almazdik kucagimiza. Ilk cocuk da boyle oluyor galiba deneye deneye ogrenecez. :(
0 oy
(2,172 puan) tarafından

Artık tecrubeli sayılırım yardimcı olayim sana :) kuzum sabret baska yolu yok bol bol emzir sutun cogalir o bebek simdi dunyaya alısmaya calisıyo benimkide oyleydi halada oyle yavas yavas birbirimizi cozuyoruz anliyorum artik neye agladigini bide bebekler ilk 2ay bilincsizce agliyo yani biz anlamiyoz bazen bebekler stres atmak icin bile agliyo onada hak ver bilmedigi bi dunyaya geldi bildigi tek sey sensin seni istiyo annesi al kucagina gez sev op konuş emzir onun senden baska hic biseye ihtiyaci yok sana muhtac. Zamanla hepsi duzene girecek huyunu ogreniceksin simdilik bol sabır sonra bi guluyo bi gugurduyo oturup ona agliyosun ilk zamanlar biri alsında baksın derdim icime sokuyum geri derdim aglardı kızardım aglardım bazen ama simdi canımı veririm bi gozyasına. Kimyon cayi ver sabah aksam belki karninda sanci vardır fön makinesini ac karnına tut ısıt hem seside sakinlestirir kucagima alistırmayım falan deme kucagina al pışpışla 

(6,136 puan) tarafından
Okurken ben ağlayacaktım kız :( memeden kendi bırakınca soluk almadan basıyor bagrigi yıllardır aç kalmış sanki. Bastan sona kadar haklısın kuzum harfi harfiyen uygulicam bende böyle öğrenecem napim. Makineler değil de canım hamileyken çok rahman suresi dinlerdim şimdi yine onu açıyorum susuyor bitince rutine devam :D
(2,172 puan) tarafından
Bende dandini dandini dinletiyom kendim soyluyom bazen rahatlıyo :) bebek aglayınca elin ayagın dolaşmasın benim gibi sakin ol konuş onu anlamaz diye dusunme anlar bebeklerin aglamayada ihtiyaci var biz kiyamıyoz ama o oyun oynuyo ben uyuya kalana kadar emziririyodum sonra yüzüstü yatırıyodum rahatlıyodu karnini yere verince oylede uyuyo cok taktik var hepsini deneye deneye cozecen yeterki sakin ol benim gibi aglak degil guclu bi anne ol :) hayirlısıyla buyut inşallah ben hep bi buyuseydi rahatlardim diyodum herkes zamanin nasıl gectigini anlamazsın bile herkes buyuyo oda buyur diyorlardı oylede oluyomus hamile oldugum gunu hatirliyorumda daha dun gibi simdi körpeligin tadinı cıkar al kucagına ac bi muzik dans et bebeginle bida bu kadar kucuk olup kucagimiza alamiycaz opturmuycek bile kendini firsat buldukca op ananim ben senin hakettim bunu de :) bebekten sogutma kendini onu ben dogurdum nasıl guzel dogurmussum  de
(6,136 puan) tarafından
Anam benim analık duygularım mi yok nedir :))) oyuncak bebeklerle çok oynardım ama gerçek olunca oyuncak gibi sıcak davranamıyorum sadece ağzını yüzünü isirasim geliyor kızacak oluyorum yüzüme bakıyor beni gülmek alıyor o kadar. Zibidiyi göğsümde uyutupda bi foto cekenemedim ona yanarım çok ağlıyor ya sevdirmiyor kiiiiiiii
(2,172 puan) tarafından
Hahaha :D canımmm bu lafi bende diyodum acaba benim mi anaç ruhum yok diyodum herkes resim cekiyo ben daha tahammul edemiyom niye bekledim o kadar sabirsizlandim ama sevemiyom niye diyodum seni ben cok iyi anliyorum bugun 53. Gunumuz hersey daha iyi dahada iyi olacak kaynanam alirdi severdi biseyler soylerdi ona per per bakardi bana gelince iyy biyyy derdi aglardi kaynım kaynanami aradi bi gun gel cocuk susmuyo dedi bi zoruma gittiki annesi benim ama susturamiyom dedim kirkimiz cikti kaynanamgilden kendi evime geldim ilk gun aksama kadar yemek yemedim bebek agladi ben agladim susturmak icin sadece emzirebiliyodum uyumadi sonra annemi aradim ona agladim sen gelmiyonda beni bunla biraktinda annem atladi geldi annemdede sustu uyudu alla alla dedim megerse kendimi kasiyomuşum ben rahat biraktim kendimi emzirdim aldim kucagima gezdirdim konustum gazini cikardim burdan bebegi gazli olan arkadaslardan yardim aldim asli var sagolsun o kimyon cayi tarif etti onu verdim rahatladı en onemlisi tek benim bebegim degil tek ben degilim diye destek aldim baktım agliyo hemen esim gelince bi banyo arkasına emzirip uyutuyom baktim yine susmuyo karninda sanci var demek diye fön makinesini acip karnini ısıtiyom sicak havluda olabilir ayaklarını ısıtıyom corabı cikarmiyorum yediklerime dikkat ediyorum ama gaz yapacak diye esirgemiyom mesela domates biber bile gaz yapiyomus cig olunca ama yiyorum sut olması lazım cunku gaz zaten yesende oluyo yemesende ama baharatlı yeme acı yeme pirinç yeme yumurtaya dikkat et sut urunlerine dikkat et kabız ediyo bebisleri benim bebis kabız olunca memeden inmedi emerek yapiyo aglaya aglaya seninkide oyledir yazik kiyamam miniklere kucucuk canlariyla acıyla sanciyla gazla kivraniyolar kendini beceriksiz olarak gorme dogurmak icin ikiniyodun ya o zamanlari hatirla geldi dogdu iste avcunda minicik sana ait
0 oy
(822 puan) tarafından
Canım naptın gaz sorunu geçti mi belki ondan uyanıyodur emzik vermeyi düşünüyosan tam zamanı bazen çok kurtarıcı oluyo benim kız 5 aylık benle uyuyup uyanıyo gündüz yarım saat uyursa bayram yapıyorum
(6,136 puan) tarafından
Yine var canım mamayı bıraktık azaldı ilacımız da var bugün ilk defa gaz ilacina emziği batırdım verdim ağzına yakışmadı ama :)) öyle alistiracam çok ağlıyor çok sıçrıyor kafam götürmüyor artık bir yerden başlamalıyım artık 4 gündür büyük çiş yapmıyoruz onun derdi var
(822 puan) tarafından
3. Ayında uykusuda fazıda düzene girer o zamana kadar biraz sabır banada eşim ve annem emziğe alıştı die kızdılar şimdi eve yedek emzik alıyolar :)) valla bazen hayat kurtarıyo

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 73 göst.
16 Mart 2023 Diğer kategorisinde Ht (2,089 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 103 göst.
7 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 265 göst.
17 Mart 2021 Aile kategorisinde nerminin annesi. (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 255 göst.
3 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,325 soru

11,323,778 cevap

34,775 kullanıcı

...