0 oy
561 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (328 puan) tarafından
Merhabalar. Ben genel anlamda her birimizin çevresinde olan sigara sorunuyla alakalı bir şey sormak istiyorum. Yeni doğmuş bebeğiniz veya çocuğunuzun sigara içmiş birinin elini ağzını yüzünü temizlemeden sarılıp öpmesine müsaade eder misiniz? Ben kesinlikle nefret ediyorum sigara olayından zaten kokusunu duyduğumda alerjim tutuyor. Bir arkadaşım da bebeğin doğunca öpmeyin mi diyeceksin diyor. Diyeceğim elbette ben o pis ellerle agizlarla öpülsün diye mi bekliyorum yavrumu. Alınan olurmuş kırılan olurmuş. Bebek görmeye gelen dikkatli gelsin evi görmeye gelmiyorlar sonuçta minik bir bebek bu. Sinirlendim yine. Haksız mıyım?

19 Cevaplar

0 oy
(850 puan) tarafından
Alınan istediği kadar alınabilir, haklısın alma evine. O bebek hasta olsa umurlarında olmaz. 
(328 puan) tarafından
Değil mi yani. İçen de çocuğa uzaktan bakar dokunamaz dedim. Babanlar alınır diyor. Benim alerjim var diye babam bana kıyıp içmiyor minicik yavruma mı kıyacak. Ben her çocuk için aynı şeyi düşünüyorum ayrıca. Kimse çocuğunu elini yüzünü ağzını temizlemeden öpmesin etmesin.
(850 puan) tarafından
Yeni doğan bebek öpülmez, elden ele gezmez uzaktan baksın bakanlar. Hele içen varsa eve bile girmesin mümkünse.
(328 puan) tarafından
Öyle vallahi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani haklisin evet ama niye bos biseye sinirlendinki anlamadim gereksiz sinirlenmeyin kendinize ve bebeginize buda zarar 
tarafından
Yontem falan yok bende bam bam direk :))
kardesimin sozunde evde olacakti ozaman herkes gelcek tabi sigara icenler falan dolu oglum izaman alerjik astimdi ben her odaya sigara icilmez yazdim kapida uyardim benden daha beter olamassin diye dusunuyorum herkes tipis tipis disari cikmisti valla
(328 puan) tarafından
Ay helal olsun vallahi bende o zaman bam bam bam devam :)
tarafından
Dedigim gibi gereksiz sinirde bebegine zarar yapicagini yap bosuna kendini yeme tecrube konusuyo
(328 puan) tarafından
Yok yemem benim sinirim saman alevidir. Sinirimi öyle derin derin içimde yaşamam bana dert olacağına ona olsun banane :) Teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eşim dişini bile fırçalıyor üstüne ıvır zıvır giymeden içmezdi. 
(328 puan) tarafından
Valla olması gereken..
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Ben sigara kullanan biriyim. Evimde asla sigara icirmem. Ve sigara icen insanı bebeğimin olduğu yerde tutmadım bile. Oglum uyuduğunda içerim sigaramı elimi agzımı yıkarım dişlerimi fırcalarım bi süre de yaklasmam. Ben oglumu koruyorum o meleti icen degmesin ogluma yani ayıp.
(328 puan) tarafından
Vallahi içen biri olarak sizin yorumunuz düşünceniz çok kıymetli. Çok sevindim böyle davranmaniza da
(1,007 puan) tarafından
Ben icen bi anne olarak bu kadar dikkatliysem valla kimse kusura bakmasın oglum herşeyden herkesten değerli yeri gelirse terslerim de isteyen alınsın isteyen gücensin benim cocugumdan kıymetli değil hiçbir şey.
0 oy
(48,529 puan) tarafından
kirilan kırılsın akli olan zaten dikkat eder
(328 puan) tarafından
Olmayan da kırılıp gider daha da gelmez sağlık olsun deriz :)
(48,529 puan) tarafından
kalan saglar bizimdir der susariz ☺️☺️☺️☺️
0 oy
(1,326 puan) tarafından
Bu kadar sinirlenmene gerek yok arkadasına herşeyi söyleyebilen gerek zaten bence de bu konuda rahatsız oldugunu dile getirmen gerek 
(328 puan) tarafından
Kız biliyor zaten. Alerjimi de biliyor. Bir de benim ters ters sinirlenince konuştuğumu da biliyor. Üzerime oynuyor gibi ısrarla o olur bu olur dedi de beni de durduk yerde sinirlendirdi. Ama şimdi haklılık durumumu gördükçe yazdıkça rahatladım şükürler olsun.
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Kimse kusura bakmasın  sadece sigara değil genelde de kimse öpemez ben bu zmana kadar kimsenin bebeğine dokunmadim. Küsen darilan gelmesin hatta mümkünse  kimse gelmesin  zaten pek insan sevmem sorun yok yani
(328 puan) tarafından
Ben insan sevmiyim diyorsunuz :) o da tercih meselesi olabilir valla. Herkesin evladı kendine özel. Hiçbir şey diyemem demem de doğru bence.
0 oy
tarafından
Hayir canim.kesinlimle haklisin, illaki alinacaklar olur ama ben rahatsiz oluyorum diye kibarca konusursan onlarindan anlayisli olacagini dusunuyorum. Ben hamile olunca biraktim, esim zaten kullanmiyordu. Ama kendi anne babam dahil cevremde cogu kisi kullaniyor ne yazik ki. Ve bende senin gibi dusunuyorum
(328 puan) tarafından
Ben de istemem kimse kırılsın üzülsün ama bazen laftan anlamayan ya da anlamak istemeyen oluyor onlara da yapacak bir şeyimiz pek yok :)
0 oy
(1,772 puan) tarafından
Ben  içiyorum canım malesef ki 9 aylık bebeğim var ama o uyuyunca içerim gün de 1 2 tane fazla içmiyorum onda da dişlerimi fircalamadan elimi yüzümü yıkamadan dokunmam çocuğa bazen kardeşlerim falan balkon da içip direk çocuğa yanasiyorlar kavga ettim bu sebeb ten leş gibi kokuyorsunuz uzak durun diye istemem yani haklısın 
(328 puan) tarafından
Gerçekten kadınlar olarak çok farklıyız icenimiz de aynı icmeyenimiz de aynı düşünüyor.. İnşallah sizlere de bırakmak nasip olur :)
(1,772 puan) tarafından
Amin insallah Allah razi olsun canim .Söz konusu evlat olunca anne yüreği daha başka oluyor Rabbim korusun hepsini inşallah acılarını göstermesin
(328 puan) tarafından
Aminnn cümlemizin inşaAllah
0 oy
(72 puan) tarafından
Ben sigara kullanıyorum ama ara ara kesinlikle balkonda içtikten sonra ellerimi yıkamadan ne kendim bisey tutarım ne o elimi yuzume sürerim ki bebeğime asla dokunmam cunku o izmarit kokusu gercetken sinimce ele cok kotu kokuyor hatta gece içip son olarak dusa girerim genelde.bazwn babam icip kızımı sevmek istiyor ben kendi babama bile bana ellerini yika oyle sev diyorum 
(328 puan) tarafından
Alınıyor mu babaniz bu birini üzmek için söylenen bir şey değil. Aksine bize muhtaç olan o küçücük canlar için önlem. Allah size de bırakmak nasip etsin inşallah duyarlı olmanız bile bir adım
(72 puan) tarafından
Yok alınmaz tamam kizim der hemen.mesela ben bazen yedikleri kasik ile cocuga bisey vermek isterler ona da kızarım hayir derim hemen tmm derler
0 oy
tarafından
Benim bebisim olsa kimse öpemez zaten
(328 puan) tarafından
O da bir tercih meselesi saygım var bir şey diyemem. Ben de başkasının bebeğine benden bir şey mi olur gelir korkusundan dokunamam bile o yüzden yanlış diyemem demem de :)
0 oy
(7,935 puan) tarafından
aklı olan yaklaşmaz zaten canım tabi ki bebeğini korumak hakkın
(328 puan) tarafından
Olmayan da ağzının payını istemesem de alacak gibi onlar adına :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Alınan alınır çokta umrumda. Haklısın 
(328 puan) tarafından
Aynen o boyutu ayrı zaten :)
0 oy
tarafından
Cok haklisin sana katiliyorum. Ama benim annemde 30 senedir iciyor ve suan ondan baska bana bi yardim eden kimse yok. Allah razi olsun annemden sigara icse bile heme  yikar elini.yuzunu. birde ben uyutamadigimda ayakta 1 saat gezdiriyor bebegi boyle yuzunu kendine degil diger tarafa döndürüyor  bilerek cocugu etkilememek icin. Bende isterdimki annem icmesin bu zikkimi ne dediysekte birakmiyor. Ama onun disinda bende birak sigara içeni elini yuzunu yikamadan kimseye vermem. Bide sevmiyorum bebegimin opulup dokunulmasini. Benle babasi disinda daha kimse opmedi yuzunden. Annem bile okadar bakar eder sadece boyle elbisesinin disindan ayaklarini oper bence bebek opulmemeli. 
(328 puan) tarafından
30 yıl dile kolay. O kadıncagız bile bunu yapabiliyorsa herkes dikkat etmeli. Bencede öpmemeli aslında zaten çok küçükken öpülecek durumda olmuyorlar o zamanda her iki ailede eminim dikkat edecektir inşallah. Allah annenizden de razı olsun
tarafından
Allah senden de razi olsun. Ya eskiden bilinç yoktu. Burada sana yazan oldu mu bilmiyorumda Aman ne var opsunler sevsinler vs kafasinda olan cok. Onum daha bedenide ruhuda taptaze yani o pis agizlarla kirlenmesin bence. Kim olirsa olsun bebekte olsa onun.bir kisiligi var. Bizi alip dev gibi koca agzoyla biri opse tiksinmez miyiz. Cocukta oyle goruyor. Eskiden bende opulmekten nefret ederdim
(328 puan) tarafından
Yok yazan olmadı bence şuan herkes bu konuda çok hassas belki virüsten dolayı belki çağın verdiği yenilikler gelişim hepsi etkilidir. Kesinlikle katılıyorum dediklerinize sonuna kadar. Amin inşallah :)
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Biz görmeye gelenleri bile kabul etmedik. 
(328 puan) tarafından
Ben onu yapamam ya da yapmam sanırım çünkü gelen giden bir kez gelir uzağız birbirimize o kadarını da yaparsam ayıp ederim benim açımdan. Ama sizi elestirmiyorum yanlış anlamayın olabilir
(10,784 puan) tarafından
Vallaha canım kımse de darılmadı saygı duydular oglum 5 ayı bitiriyor ne amcalar ne teyzemler görmedi bebegimi bir görüntülü göaterdim
(328 puan) tarafından
İnce düşünceli insanlar demekki vallahi sağ olsunlar. Bu zamanda herkes yamyam gibi biri bir şey yapsa da saldırsak derdinde :)
(10,784 puan) tarafından
Vallaha konustu arsada biz duymadık. İyi ki de gelmemişler Biz bir anda kovid oldugumuzu ogrendik
(328 puan) tarafından
Vallahi her şerde hayır her hayır da şer var. İyi ki hem sizin için hem kendileri için gelmemişler.. Çok çok geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Kesinlikle haklısın canım hiç takılma gelen insanın düşünmesi lazım eğer o umursamıyorsa sen anne olarak söyleyebilirsin.
(328 puan) tarafından
Düşünmeyen de sonuçlara hazır ve nazır çelik yelekle gelsin artık üzgünüm :)
tarafından
Kesinlikle öyle :)
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Doğum yaptım Bebeğim 2 haftalikti. Kaynamaya kayınbaba geldiler. Kayinbabam çok sigara içer asla da elini yıkamaz mümkün değil yikatamazsin.  Bir oldu iki oldu o iğrenç parmaklarıyla bebeğimin yüzüne dokunuyordu. Eşime söyledim bir daha yaparsa kovarım dedim. Eşim babasına söyledi ama nerdee bir kulağından girdi diğerinden çıktı. Sonra 3 haftalıkken kızım akciğer enfeksiyonu geçirdi 1 hafta yogunbakimda yattı. Ondan mıdır bilmem ama eğer ondansa hakkımı da helal etmiyorum 
(328 puan) tarafından
Oyy çok fena valla çok üzüldüm. Çok geçmiş olsun Allah beterinden tekrarından korusun meleğinizi. Bundan sonrasi için inşallah şuurlu hareket eder. Çünkü bir insanın pis olmasının bir bahanesi olamaz yani aklım almıyor. Dinimizde bile temizlik ne kadar önemliyken birinin demesine ne gerek duyuyorlarsa Allah böyle düşüncesizleri bildiği gibi yapsın.
0 oy
tarafından
Iyi yaparsin.ben anlamiyorum zaten yeni dogan bebek neden ziyaret edilirki.hemde sigara icib.akilli insan oyle yapmaz.bebek iste napicaklar.hastalandigindada sonra annesi bakamadi diyorlar.tavrini koy.alinanlar zaten iyi dost arkadas diyildir 
(328 puan) tarafından
Hele bir de öyle desinler de hepten saldiraya geçerim herhalde. Kesinlikle katılıyorum
tarafından
Iyi kolay dogumlar..saglikli dogar kuzu insallah
(328 puan) tarafından
Amin inşallah çok teşekkür ederim :)
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Kaynanam kayınpederim görümcem kayınlarım eltim hepsi içiyor hepsi de kızımı öpüp seviyor maalesef hiç istemesemde nefret etsem de. Kokusu siniyor kızımın üstüne ama hangi birine dicen anlamazlar ki napim bende yıldım 
(328 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun. Kötü bir şey demek haddime değil de ne bileyim insan çok şey demek istiyor :(

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 630 göst.
15 Şubat 2022 Aile kategorisinde Melike52 (211 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 379 göst.
12 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nur.06 (557 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 776 göst.
7 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 511 göst.