0 oy
984 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (91 puan) tarafından

Hayırlı akşamlar arkadaşlar kafam cok karışık siz olsanız napardınız şöyle hemen kısaca anlatmaya calışayım abimin 2 tane oğlu var onlara ben bekarken hediye olarak beşiklerini ben almıştım cocuklar da fazla yatmadılar yeni gibi duruyo hatta yeni diye bilirim o derece yengem temiz titizdir güzel bakmış şuanda kullanmadıkları için annemle babam o beşiği al sen kullan atıcaklar yoksa dedi zaten sen almıştın niye zoruna gidiyo diyolar koyulcak yerleride yok evlerinde o yüzden almazsam atıcaklar satmaklada uğraşmaz abim :angel: bizimde durumumuz yok değil cok şükür var iyi durumumuz bunu dememin sebebi yukarda zoruna gidiyo kelimesini kullandığım icin yazmak istedim annem al kullan beşiğe verceğin parayla git ceyrek al başka birşey yap diyor kenara koy diyor siz olsanız napardınız alırmıydınız ben aslında hiç istemiyorum almayı ama bir yöndende annemin dediği mantıklı geliyor ben almıştım diyorum değerlendireyim fırsatı dedim SİZCEEE

48 Cevaplar

0 oy
tarafından
Alırım niye almayayım 
(91 puan) tarafından
Bakalım cnm
-Reklam-
0 oy
(383 puan) tarafından
Eltinin vs oyle birinin olsa kesinlikle alma derdim ama kendi abininmis canım al bence yeni diyosn zatn bebeklerde besikte pek yatmiyor bzmde suan kizim 2 aylik hic yatmyr besikte bosa almslar ben almcktm zatn esimde arkadsna hediye edick hic kullanmadk o yuzden al kendi paranlada bebegn icin bisy alrsn
(91 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum alırım diyorum beşik en iyisinide alırım en kötüsünüde ama yatmazsa sıkıntı diyorum abimin beşiğini alırım bakdım yatıyor gider yayaklı beşikler var  öyle alırım kullanırız bide böyle düşünüyorum
(383 puan) tarafından
Valla canm bizim besik var bosu bosuna duruyo hamakta yatiyor bebegim al duruma gore baska seye ihtyacn olur onu alirsn
(91 puan) tarafından
Anladım cnm bakalım artık
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Al tabi ne olacak. Böyle şeylerin maddi durumla hiç ilgisi yok. İş gorecekse alınır kullanılır ne olacak. Ben olsam ben de alırdım. 
(91 puan) tarafından
O kadar al diye mesaj gelmişki şimdi gidip alasım geldi
0 oy
tarafından
Tabiki alirim niye israf edeyimki. Ceyrek alma o parayi git hayrina ver baskasina yani bu hayatta 100 liraya muhtac insanlar varken bence mumkun mertebe israf etmemek lazim. 
(91 puan) tarafından
Haklısın cnm valla
0 oy
tarafından
Tamamda beşik abinle yengenin annenle baban niye karışıyor belki yengen başkasına verecek yada satıp parası ile kendine birşey alacak bence burda önemli olan karşı tarafın düşünmesi 
(91 puan) tarafından
Cnm yengem karışmaz asla cok şükür anne kız gibiler annem nederse kabul eder yengemde öyle düşündüğün gibi biri değil öncelik bizleri düşünür bizde öyle onları zaten satmak istese cokdan satardı abimde satmayla uğraşmaz yazdım ordada
tarafından
Bence siz yinede fikrini alın ne kadar iyi olsalar da unutmayın kaynananın adı vardır yani alına bilir
(91 puan) tarafından
Kendiside biliyo al demişti cnm ama gene alcak olursam tabiki sorarım
0 oy
tarafından
Tabiki de aliŕdm. .bana da geçen gün hediye geldi aldım valla 3 ay Þ tek kullanmış 
(91 puan) tarafından
Ohh ne güzel
0 oy
tarafından
Alırım beşiği sonra oda yaparim
(91 puan) tarafından
Biz 2 bucuk senelik evliyiz 7 aylık hamileyim eşimin karşı tarafta evleri yapılcak mütayitte biz şuan kiradayız annemde al evine taşınınca git yeni al oda yao diyr tabi ev ne zaman yaoılır belli değil mahalle komple verdiği icin 3 5 sene sürer diyorlar
0 oy
tarafından
Ben olsam alırdım, ablam puseti, yeğenimin küçülen kıyafetlerini falan da bana verdi aldım valla
(91 puan) tarafından
Düşünüyorum cnm bakalım alırım olmazsa napalım
tarafından
Her şey çok pahalı oba vereceğin para ile başka bir ihtiyacını karşılasrsın canım
(91 puan) tarafından
Annem bu sabah gene söyledi bende alalım dedim cnm
tarafından
En iyisini yapmışsın canım güle güle kullan
0 oy
tarafından
Kendimden örnek vereyim sana çok şükür benimde durumum var ablamın oğlunun beşiğini ablam bana ver mek istiyor. Bende kabul ediyorum ama benim eşimle ablam konusmuyoruz annemle haber yolladı eşim burun büküyor bukmese alırım. 1600 ona verene kadar altın alır koyarım kenera çünkü rabbim nasip ederse benim oğlumun geleceğide var okulu askerliği. Ne yapsam ona ker olarak düşünüyorum. Eşin bir şey demiyorsa al kullan canım. Yatacaklarida belli değil . Boşuna almış olma ihtimali de var
(91 puan) tarafından
Eşim birşey demiyor giidp bakalım civile falan diyor belki cok beğencez başka diyor olmazsa alırız falan diyor
tarafından
Birşey demiyor sa al kullan canım
(91 puan) tarafından
İşte bakalım önce bi öyle
0 oy
(1,046 puan) tarafından
Bence abimden al beşikte çok önemli birşey degi kıyafet insanin içinde kalır ama besik önemsiz yani kim gircek yeniyse
(91 puan) tarafından
Bakalım cnm öyle görünüyor alırım olmazsa
0 oy
tarafından
Tabi ki alırdım.basta insana zor geliyor ama sonra bakiyosun evet ya ona vereceğim parayla çocuğuma başka bişey alırım diye düşünmeye başlıyorsun. Ki bi de işin israf boyutu var, işini gorecek birşeyse neden yenisini alasın ki 
(91 puan) tarafından
Doğru cnm bakalım
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Valla ben olsam kabul ederim şurada beşikte yatacağı ne kadar zaten 
(91 puan) tarafından
Aynen cnm
0 oy
(119,326 puan) tarafından
Almak zoruma gitmez ama durumum varsa kendi begendimi alirim bebegime onuda ihtiyaci olan birine versinler ceyrek her zaman alinir 1 ceyrek beni zengin etmez ama bebegimin minnakligi geri gelmez 
(91 puan) tarafından
Zengin etmez ama kötüde olmaz kime vercekler öyle abim araştırmaz cöpe atar direk uğraşmaz etrafında da ihriyacı olan kimse yok
(119,326 puan) tarafından
o zaman al
(91 puan) tarafından
Alcam bende bakarım cocuk yatmazsa başkasına verirşm yatarsa 1 sene sonra gider bazalı beşiklerden alırım evime gecmiş olursam oda yaparım böyle düşünmeye başladım
0 oy
(932 puan) tarafından
Alirdim tabi cnm neden almayim ki abimlerde yalnis anlamicaksa almami alirdim bosa nie para weresin ki 
(91 puan) tarafından
Öyle bakalım kuzum sağol
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Al tabiki .....
(91 puan) tarafından
Tamam bakıcam:)
0 oy
tarafından
Bende abimin oğlunun kini aldım. İki seneye oğluma oda yapacam. Beşik alarak ekstra Bi masraf çıkarmak istemedim. 
(91 puan) tarafından
Bende öyle yaparım büyük ihtimalle
0 oy
(749 puan) tarafından
Canm hazır besik var temizde al kullan .paranida baska bir ihtiyacina kullan.zaten bebek birkac yasina geldimi yatmio bile besiklerde ozamnda koyacak yer ariyor insan goze kalabalik gelmeye basliyor.bnce annen hakli ve anneler herzamn daha iyisini bilir
(91 puan) tarafından
O kadar doğrusun ki cnm bide neden boşuna masraf yapayım cocuk ne anlar tamam herkez ister yeni sıfır kuklanmayı ama böyle düşünerek bu hallere geldi bu millet zaten azı bulamayan çoğu hiç bulamaz alırım büyük ihtimalle diye düşünüyorum
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Bence de al kadın haklı kemara çeyrek at
(91 puan) tarafından
Haklısın cnm
0 oy
(523 puan) tarafından
Alabilcem durumum varsa ben almam bebegim ilk kullansin isterim tabi tercih meselesi ama alip maddi olurak zorlanxaksan tabiki alinir 
(91 puan) tarafından
Cok şükür maddi yönden sıkıntımız yok hamşle olduğumu öğrendiğimden beri cocuk icin birikim yaptık ama işte bende bir yönden masraf yapmak istemiyorum ufacık cocuk ne anlar yatmıyorlar bile
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ablanla yengen konuşmayacaksa arkasından al
(91 puan) tarafından
Ablam değil abin demek istedin sanırım cnm :D valla kim olsa konuşur gibimw geliyor bilmiyorum cokda konuşsunlar cnm napıyım ben işimi yürütmeye bakarım :D
(1,092 puan) tarafından
Ahshs yandı kafalar öyle demek istedim kuzu. E yani haklısın işine nasıl geliyorsa öyle yap
(91 puan) tarafından
Alcam cnm sabah annem gene söyledi abim demiş almıycaklarsa sığınağa indiricem diye alsınlar nolcak demiş alcam valla  nolcak tertemiz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 379 göst.
12 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 226 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde Papatya94 (439 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 301 göst.
0 oy
9 cevap 467 göst.
27 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu