0 oy
591 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşimle işi nedeniyle neredeyse iki buçuk aydır çok az görüşüyorz ve bu iki buçuk aydır aramız çok kötüydü. Neyse bir şekilde sorunları kendi aramızda halletmeye çalışıyoruz. Köyde yaşıyorum. Sosyallik namına birşey yok. En son ne zaman mangal yaktık hatırlamıyorum bile eşim mangal yakalım dedi onda bile nasıl mutlu oldum anlatamam maksat birlikte olmak çünkü. Hazırlık felan derken bugün akşam üzeri mangalimizi yaktık onu bile ben yapıyorum eşim yapmayı çok bilmez. Biz mangala başlarken eltim balkonda oturuyordu tam yemeğe otururken iki çocuğu bize geldi neyse çocuklar ne sofraya oturuyor ne birşey yiyorlar karşımızda oturmuş bizi izliyor neyse zar zor birşeyler yedirdik. Niye gelmişler inanin hala anlamadım. Tabi eltim neredeyse hergun mangal, saç böreği yapar kimse gidip gelmez gitsek bile surat asar eşime bir bardak çay verirken kırk surat yaparlar. Esimde çocuklar gidecekken gitmeyin gitmeyin deyip duruyor. Sonra çocukların yanında kavga ettik ben sofradan kalktım derken herşey zehir oldu. Ve yemin ederim eltim bilerek gönderdi çocuklarını nabız yoklamak için. Çocukları herşeyi anlatıyor eminim kavga ettiğimizi de anlatmıstir. Bilmiyorum belki baziniz çok yadırgayacak ama tek derdim eşimle birlikte zaman geçirmekti.. ben kimsenin hayatına müdahale etmiyorum, merak bile etmiyorum ama bu eltim çok fena ne yapacağımı bilmiyorum. Eşimle kavga ettik o gidip uyudu bende öyle oturuyrm :(

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ben olsam yemiyosa yemesin onlar yokmuş gibi davranır eşimle güler mangalimi yerdim eltimide çatlatırdım. 
tarafından
Kızımda 6aylik o ara çok ağladı bende çok gerildim birden yükseldim
tarafından
Birşey sormak istiyorum sizce eltimi instigramdan silmeli miyim
tarafından
Anladım çok gerilmişsin kendini kontrol edememişsin. Olsun barışırsın kocanla. Eltin için birşey diyemem
tarafından
Elti çatlayacak ama yazık çocuklara ya, belki annesi sakin yemeyin diye tembih etti bilmiyorum ama çocuk ne görse canı ister. Kimin cocugu olursa olsun onlar da yemeden benim boğazıma dizilir
tarafından
Yemesin diye elinden almamışkı isterse yesin isterse yemesin çigneyip agzına hazır vericek halı yok ya ama o an istemesemde ben güler geçer yokmuş gibi davranırdım onu anlatmaya çalışıyorum eltinin eline malzeme vermiş
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kavga etmenizin sebebi eltinin cocuklarimiydi 

tarafından
Evet çünkü çocuklar gidecekken gitmeyin gitmeyin deyip durdu. Bilir misiniz bilmiyorum ama köyde yazın kapilar çok kapanmaz evimizin kapısı açıkken eşimle konusuyorduk yeni evleydik daha eşim balkondan gördü bu çocuklar kapının önünde oturmuş hatta şöyle nasıl deyim birşeye gizli gizli yaklasirsnz ya o şekilde durmuş bizim konuşmalarımizi dinliyorlardi yani belki çocuk anlamaz ama eltim soracak ne var ne yoktu diye
0 oy
tarafından
Çocuklar kaç yaşında bilmiyorum ama nolursa olsun çocuk ya. Ben eltimi sevdiğim için belki bana böyle geliyor bilmiyorum ama çocuklarını görünce çok mutlu oluyorum, her fırsatta kızımla yan yana getirmeye çalışıyorum ki kardeş gibi olsunlar diye. Sen çok bunalmissin esinle vakit geciremedigin için, eltinden de hoşlanmadığın için böyle olmuş. Ama eşinin gitmeyin, gelin demesi çok normal yeğeni çünkü. Onu geçtim karsidakiler çocuk. Kavgalara dahil edilmemeli. Anneleri o şekilde davranıyor diye siz de çocuklar üzerinden aynı şekilde karşılık vermeyin gerçekten yanlış olur 
tarafından
Çok guzel demissin arkadaşım Allah biliyor ya geçen yıl gelin geldiğimde o kadar çok seviyordum ki can atıyordum onların arasına karışmak için. Çocuklarla gelsinler herkesle kaynaşiyim diye ama öyle olmadi. Evlendim bir kere bile aramadilar, doğum yaptım iki ay sonra geldiler üstelik ağlıyorum niye gelmiyorlar diye.. elbette ben çocukların yediğinde ictiginde asla değilim yemek söz konusu bile olmaz. Ama dedim ya köyde yaşıyorum geçenlerde kızım çok huysuzluk yaptı akşama kadar ağladı susturamadim beş dakika gideyim dedim bir kahve bir çay ya herşeyden önemlisi kızım çocukları görür birazcık oynarlar diye ama neredeyse kovmaktan beter etti balkonun ucuna oturdum on dakika da kalktım o günden sonra uzak durmaya karar verdim
tarafından
İnsanın eşinin ailesinden biriyle sorun yaşaması gerçekten çok zor, diğer eltimle ben de yaşadım. Ve ben hicbisey yapmamış olmama rağmen. Yaygara koparan o olduğu için de insanlar bir tek onu duydu, dinledi. Seni çok iyi anlıyorum. İkisi de eltim ama işte biriyle öyle biriyle böyle. Kendinde suç arama, kimseyle samimi olmak zorunda değilsin. Keşke herkes birbirine iyi olsa ama malesef herkes bu düşüncede olmuyor. Ben sadece çocuklardan dolayı o şekilde konuştum. Eltin sana böyle davranıyor diye sen de çocuklar üzerinden karşılık verme diye
0 oy
(261 puan) tarafından
Seytanin en sevdigi sey kutkus aile görmekmis derler ya siz tam mutlu iken vesvese vermiş bence yoksa iki çocuk için sofrayı terk edip gideceginizi sanmıyorum 
0 oy
tarafından
Ay daha neler duyacağız aktivasyona bak mangal kiz onu boz karnımız acıkınca yapiyoruz
tarafından
İşte bazıları için kocaman bir aktivite ne yapalım o bile burnumuzdan geldi
tarafından
Sen getirmisin oturup yiyin işte takilmiycak seyler
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Düşmanımın çocuğu da olsa çocuk çocuktur yani. Bunun için kavga edilir mi. Eşinin yeğenleri sonuçta sana normal gelmeyen şeyler ona normal gelir. Bakış açısıyla alakalı.
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Ya hadi eltiniz bilerek gönderdi diyelim bunun için eşinizle kavga etmeye ne gerek vardı? Çocuklar gitmezse gitmesin. Eşinizi piknikten vs soğutuyorsunuz, yapmayın
0 oy
(48,690 puan) tarafından
abartmissin kavgada canin sakince diyeydin keske 
0 oy
tarafından
Çok sinir bozucu bi durum hem mangalı da sen yapıyorsun 6 aylık bebeyle sorun eltinde değilde kocan da galiba 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 586 göst.
7 Mart 2021 Aile kategorisinde ruveyda14 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 270 göst.
25 Ocak 2023 Diğer kategorisinde anne.bebek (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 603 göst.
30 Kasım 2022 Aile kategorisinde Adaasel1 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 197 göst.