0 oy
483 göst.
Diğer kategorisinde (77 puan) tarafından
Kızlar oğlum olacak Allahın izniyle. İsim konusunda eşimle ortak Bi karar verdik ve Yiğit Alp koymayı düşünüyoruz. Şakasına birkaç defa babamın adını koyalım dedi ama istemiyor tabiki de. Annesine söyledik işte Kuranda geçiyor mu falan diye sordu bizde yok dedik başka Bi isim bulursunuz o zaman falan dedi beni her aradığında gönderme yapıyor işte komşunun da oğlu olacakmış kayınbabasının adını falan koyacakmış diye. Geçen de annemler kaynanamgile gittiler. Kayınbabam anneme durduk yerde erkek kardeşlerinin adı ne diye sormuş. Bize her ne kadar yansıtmasalar bekliyorlar gibi sanırım oğluma adını koymamı ama eşim de istemiyor sizce ne yapmalıyım? Alınırlar mı diye de düşünüyorum ne de olsa tek oğulları ve ilk torunları olacak. 

36 Cevaplar

+1 oy
(13,668 puan) tarafından
Çok isterdim koymayı.

Kayinpederim çok saygıdeğer biri bence 

Ama ismi ilginç.

İlerde.  Oğlum kullanamazdi
(77 puan) tarafından
Benim kayınbabamın ismi de kötü değil ama kendimiz Bi isim koymak istiyoruz hakkımız değil mi Niue takıyorlar bu mevzuyu anlamadım :/
(13,668 puan) tarafından
Tabiki hakkınız. Bize kimse karışması herkes isim koyma hakkını çocuğunda kullanmali bence torununda degl
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Alınırsa alınsın boşver oğluna istedigin isimi koy. En sevmediğim olay valla. Birde kuranda geçmesi o kadar onemli degil yeter ki anlamı güzel olsun. Bulduğunuz isimde gayet hoş bir isim
(77 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Haklısın valla o kadar ismi kuranda geçen insanlar çevremde ama hiçbiri de isminin anlamını taşıyamıyor
tarafından
Rica ederim malesef öyle birde şu var okul caginda küfür edenler oluyor o yüzden çocuklara isim koyarken çok düşünmeliyiz.
0 oy
(48,634 puan) tarafından
alinan alinsin isim konusunda kendisi var yeterde artar bile o sulaleye.baska ayni isimden olmasina gerek yok. kuranda gecmesi degil anlamının guzel olmasi onemli olan 
(77 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama kayınbabam biraz da agresif biri koymasak ismini oğluyla arası açılır mı diye düşündüm ama saçma da geliyor bana bu konu sonuçta bizim çocuğumuz biz koymak isteriz ismini de
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Koydugunuz isim kuran da gececek diye bir sey yok kaynanan boş yapmasin.Kuranda ki isimlerin cogunun anlami ya yok ya da iyi anlamli degil.Onemli olan konulan ismin anlami.İsim koymaya gelirsek de o bebek sizin kaynann dogursun bi tane istedigini koyar
(77 puan) tarafından
Ahahaha demi ama niye bu kadar taktılar anlamadım valla annem de alınmış öyle sorunca garip Bi üslupla sormuş Bi de
(6,203 puan) tarafından
Annen cunku sorma amaclarini anlamis da o yuzden bakalim koyduklari isim var mi diye sormuslardir.Onemli olan esinle senin ne istedigin kaynana ya da kayibabanin fikrinin onemi yok.
(77 puan) tarafından
Aynen öyle vefat eden dayım var onu da söylemiş annem biri de vefat etti diye onun adı ne diye de sormuş çok üzüldüm annem anlatınca
0 oy
(932 puan) tarafından
Bmm kayin babam wedat etmis esim babasina asik bi adam bi kez koyarmisin dedi koyarim dedim ay sonu dogumun war kiycaz ins saglikla kucagima alirsam . Ismi ayaz oglumun onuda babasi koydu yaninada ikinci isim fehmi oda kayin babamin adi soylenmesede esim koymak istiyorum dedi biz ayaz deriz ama gobek isim olsun dedi tmm dedim ayaz fehmi 
(77 puan) tarafından
Uyumlu geldi kulağıma bilemedim :)) benim de eşim istekli olsa belki tamam derdim ama eşim de istemiyor. Eşime ve kuzenlerime de hep dedesinin ismini koymuşlar böyle devam etmesin diyor oğlumun çocuğu olsa ben beklemem ondan diyor
(932 puan) tarafından
Ben aslinda esimin adini koycaktim : D ama o istemdi turan esimin adi yaninada alp koycaktm turanalp ama bi ewde bnden bitane ytr bas edemezsin dedi : D
(118 puan) tarafından
Cnm benimde oğlumun adı ayaz babamın adını koydum başına Necdet ayaz .
Daha çok kullanacağınız ismi ikinci isim olarak koy bence çünkü okulda falan genelde ikinci isim kullanılıyor N. Ayaz diye yazılıyor flan
(932 puan) tarafından
Hadi ya ilk kez duydum kuzum basta olan uzun yazilmiyormu sonda olanmi uzun yazilio
(118 puan) tarafından
Diğer oğlumun adı da kayınpederimn adı  Seyfullah Arda onada okulda arda kullanıyorlar cnm S.arda diye yazıyor öğretmenimiz de aslında bilen varsa söylesin ben yanlış mı biliyorum acaba yaniltmiyim seni tatlim
0 oy
(7,189 puan) tarafından
İsmi ne ki ? Çok güzel bir isim ise koyarım ama değilse hatir için oğlumun başını yakmazdim saçma geliyor bana böyle beklentiler 
(77 puan) tarafından
Aynen bana da saçma geliyor. Adil kayınbabamın ismi ne kötü ne iyi :d
(7,189 puan) tarafından
Senin koyacağın isim çok çok güzel boşver çocukla adi diye dalga geçerler
(77 puan) tarafından
Aklıma gelmedi değil :D
0 oy
tarafından

Kayınpederimin adi fıkrettin

Biz fikret koyduk 

Ama ben fiko diyorum 

Öyle işte :D

(77 puan) tarafından
Ahahaha baya iyiymiş :D
0 oy
tarafından
Soyadlarini aldi  zatem birde adini mi alacak aman aman
(77 puan) tarafından
Ahahaha çok haklı bir cevap :))
0 oy
(9,247 puan) tarafından
İsmi neymiş...... Ben koyardım oğlum olsun koycam
0 oy
(306 puan) tarafından
Koy canım neolcak sanki bende koydum kayinbabamin adini hem mutlu olurlar ama onlara koyacaginizi demeyin kimlikte gorsunlsr mutlu olurlar bak hem gizli gizli istiyorlar koymanizi belkide esin lde istoyordur sen heveslisin diye diyemiyordur
(77 puan) tarafından
Yok valla kendi buldu bu ismi hatta. 3 tane isim buldu en son bunda karar kıldık ikimizde. Şakayla karışık arada dedi ama hiç de kesin konuşmadı
(306 puan) tarafından
Esinle gorus karar ver canim zaten yine bebegin olur insAllah cevremizdekiler biz hep nenelerimizin dedelerimizin adi degilmiyiz onemli olan saglikli hayirli evlat olmasi ben hic takilmadim isim meselesine saglikli olsunda benim oglum dedim
0 oy
(3,384 puan) tarafından
Ben koydum eşim istedi  kendi babamın ve kayıbabamın adı
0 oy
tarafından
Adı ne iyi biriyse ismi de ilerde çocuğuna zorluk cikArmayacak bir isimse koyabilirsin 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Alınmaları cok saçma olur çünkü o senin çocuğun yani çocuğuma kendi istediğim ismi de koyamayacaksam o heyani tadamayacaksam ne anlamı kalır ki..eger cok istiyolarsa başka çocuklarına söylesinler veya bi tane kaynanan doğursun o koysun kocasının adını 
(77 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum sonuçta bu benim ve eşimin en doğal hakkı ama Bi yandan da üzülürler diye düşünüyorum
(9,626 puan) tarafından
Hayir ya bu kadar ince fikirli olma kimse sana aferin demez hem onun adını koymak cokta büyük bise değil yani onların gurur duyacağı bise değil sağda solda bizim gelinimiz kayinbabasinin adini koydu demezler oglum koydu derler..en ufak bi pürüz de yani sorunda emin ol sende pişman olursun
0 oy
tarafından
Canım keşke hayırlı sağlıklı bir oğlum olsaydı da derdim de böyle olsaydı 
(77 puan) tarafından
Dert değil aslında tabiki de bende sağlıklı olmasını istiyorum en başta isim konusunda alınırlar mı diye düşünüyorum sadece tek oğulları olunca
tarafından
Haklısın canım bende isim konusunda istediğim isim sırf eşimin ailesi yüzünden olmasa çok sinirlenirdim ki bir ara annesi karışmaya kalktı baya baya bende eşimle bir güzel kavgasını yaptım istediğimi seçtim
(77 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım içinde kalmaktansa
0 oy
(265 puan) tarafından
Alınan alınsın onemseme. Onlar böyle göndermeler yaoarken senin alınıp alinmamani düşünüyorlar mi. Benim eşimin ismi dedesinin adı. Ben ne zaman otursak söylüyorum aile icinde hayatım senin ismin dedenin ismi seni diğer torunlarından ayrı tutuyor mu diye. Tabiki hayır. Şimdi hamileyim. Diyorum diğer torunlsri neyse De büyük dede bı bilezik takar artık ismini yaşatan torununun çocuğu olcak diyorum. 
(77 puan) tarafından
Aynen valla benim eşimin ismi de dedesinin ismi ve ailede o kadar aynı isimden var ki sadece bu kadar yani başka Bi Vasfi yok üstünlüğü falan da yok
0 oy
(262 puan) tarafından
Sen nasıl istiyorsan öyle koy  kuzu. Ben eşimin babasının ismini koyucam.esimin babası çok iyi biriymiş. Vefat etmiş  40.yasında.ben hiç görmedim tanımadım.ama eşim için çok değerli. Onun da isteği olsun diye babasının ismi olan Aziz i koyucam.ama.bende ata istiyordum. Iki isme karar verdik.Aziz Ata koyucaz kısmetse.Babasina karşı kötü bir düşüncem yok diye bir sorun  yok benden yana. Ama annesi ile çok sorunluyuz e ger annesinin adını isteseydi asla koymazdim.normalde büyüklerin isminin koyulması bana saçma ,geleneksel ve gereksiz geliyor ama vefat ettiği ,eşimin onu çok özlediği için koyucam pişman da değilim.icime siniyor.sende içine sinmeyen biseyi yapma bence.
(3,551 puan) tarafından
Ben 25 hafta 3 günlüüm sezeryan doğum Eylül de.
(262 puan) tarafından
:)))benimde erkek isimlerinden pek beğendiğim yoktu.kiz isimlerinden berfin ismine takmıştım.berfin mi doga mi diren mi koysak diye aylarca konuştuk:))birtürlü karar veremedik sonra baktık ki minnoşum erkek.bu kararsızlık bitmiş oldu.ben ata dedim oda azizde olsun dedi .taman dedik
(262 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun kuzu benim 17 günüm.kaldi çok şükür.14 temmuzda kendi isteğim nedeniyle.sezeryan olcam.Allah çocuklarımıza sağlık versin
(3,551 puan) tarafından
Aaaa tesadüfe bak ben kendim de 14 temmuz doğumluyum yengec burcuyum... Hayırla gelsin bebeğin.
(262 puan) tarafından
Hehehhehe:)
0 oy
tarafından
İlk oğluma kendi isteğimle eşim demeden kayınpeder imin adını koydum eşim çok küçükken ölmüş babası geçen sene kızım doğdu eşim bir kere söyledi annenin adını koyalımmı diye istemedim çünkü adı seviye. Kaynanam da umuyordu koyarız diye 
(3,551 puan) tarafından
Ihh oda fazla abartmış canım oldu olacak sen sürekli doğur da kaynananın sülalesini diz. Tövbe :D
0 oy
(599 puan) tarafından

Valla canm hak etmiyorsa bence koyma ben koydum kaybabamın ismini kendi hiç istemedi koymayın dedi ama bi evin bi torunu olduğu için ben kendi razılıgınla koydum çok seviyorum babamı çok iyi insan ama Sevmesen koymazdım:D

(77 puan) tarafından
Bende seviyorum hiçbi sorunumuz yok ama işte farklı olsun istiyorum ve eşim de öyle istiyor hani ama onlar bekliyor işte :'(
(599 puan) tarafından
Onlar bekler kuzm herkes ister usmımı köy şunlar DİE senin hoşuna ne gidiyorsa onu koy ismiyle yaşasın minicik
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Ben 5 aylık hamile iken kaybettik kayınpederimi biizm de hiç ismini vermek aklımızda yoktu eşim koyalım dedi iki isim olarak koyduk

Kuzey İlhan ismi ama herkes Kuzey ismini kullanır diğer ismi süs gibi hayatta olsaydı asla koymazdim kayınpederinin ismi ne
0 oy
tarafından
Benmde kızım oldu kayınvalıdemde bızden bekledı kendı ısmını koymamızı . Ben tamam dedım uzulmesın kırılmasın dıye hamılelıgın son 1 ayı geldı yanıma yardım dıye guya. Agzımdan burnumdan getırdı esımle bızı bırbırımıze takmaya calıstı aramızı bozmaya calıstı sureklı . Hergun bı olay yasadık. Benı ıstemedıgını defalarca dıle getırdı bende esımle knustum en sonunda benı ıstemeyen bırısının ısmını ıstemıyorum cocuguöda koyma . Oda aynı fıkırdeydı benımle esım koymadı . Dogdukdan snra kımlıgı cıkarttık farklı bı ısım alınmıs bıze bısy soylemedı kaynatam gonderme yaptı ordan nıye koymadınız dıye o hesap sordu esımde ben ıstemedım dedı. Ve suan kızım 6 aylık kaynanam hala benı sevmıyo bana kın güdüyo  onun ısmını koymadık dıye  . Sence umrumda mı .. degıl  benı ıstemeyenın ısmı cocugumda olsa  cocuga karsıda ısmını soyleyemem sevgıyle ısmını soyleyesım gelmez o yuzden boylesı daha ıyı. Kmsenın alınmaya gucenmeye hakkı yok. Cok ıstıyodu madem ogluna koysaymıs kendı adını bosver hıc takılma. Sız ne ıstersenız onu koyun esınle. Baskaları ıcın yapmadınız o cocugu 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 208 göst.
20 Mart 2021 Aile kategorisinde Fatma2727 (183 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 250 göst.
0 oy
10 cevap 153 göst.
25 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Baharsa (1 puan) tarafından soruldu

379,217 soru

11,351,720 cevap

34,822 kullanıcı