0 oy
979 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar ben ev hanımıyım eşimden para istediğimde ne yapacaksın diye sorar buda beni çok sinir eder. Kaç defa tartıştık bu konuda . Ben eve herşeyi alıyorum sen ne istersen de alıyorum diyor vermiyor kıza kıza alıyorum.  Yanımda para olmasın mi . O evde yokken diyelim anı misafirim geldi bisey lazım . Yada kendime biriktirsem istediğim bisey olduğunda alsam ama yok . Her konuda iyi çok şükür .Ama böyle yapınca çok zoruma gidiyor.  Siz ne tür taktiklerle alıyorsunuz kocanızdan para :D 

57 Cevaplar

0 oy
(1,465 puan) tarafından

Kendim calisiyorum :) maalesef

Çalışmasam bile benim onu. Yok ikimizin ayni
tarafından
Keşke çalışabilsem erkek eline bakmak çok koti
(1,465 puan) tarafından
Çok haklısın canım bence fırsatım varsa çalış
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bende çalıştığım için istemiyorum ama hesabımız ortak kim ne lazımsa alır
tarafından
Keşke bende çalışam:(((
0 oy
tarafından
Alışveriş işi bendedir..kendisi ekmek almaya dahi gitmez o yüzden biraz fazla isterim haftalık 200-300 civarı verir anca yetiyor ama ben en azından 50-70 civarı ayırırım öyşe giderim markete..yoksa ayırdığım da harcarım..götürdüğüm kadarını harcarım..o şekilde 2 kere gram almıştım
tarafından
Maşallah al al o kalıyor en azından o kalıyor insana
0 oy
(119,578 puan) tarafından

Hic para kopartmadimki kartlari bende zaten ne istersem alirim :D

tarafından
Şanslı kadın ☺☺
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Para hiç istemedim şimdiye kadar. Ek kartını bana verdi. İkimizde de kart var yani hiç istemiyorum. Çok rahat ediyorum :)
tarafından
Valla yok ben oldum olası bu adamla böyleyim çok şükür her konuda raziyim bi bu konu hariç
0 oy
(265 puan) tarafından
Kazandığını her hafta cumartesi verir ben ona harçlık veririm. Biriken paraya altın vs alırım kumbarada durur. Ev ya da alışveriş ile ilgili konuları da kredi kartindan yapıyorum
tarafından
Ne güzel yok benimki öyle değil hiç sevmiyorum bu huyunu
0 oy
tarafından
Valla ne yapacan derse sümsügü suratina yer ne yapacam ya markete ya parka
tarafından
☺☺☺bende mi yapıştırsam acaba
0 oy
tarafından
Ver diyorum ama illaki sorar hakkı da var. Veriyor yani öyle uzatmaz hiç sormak için soruyor parayı sakindigi için değil. Bazen o benden istiyor hatta para biriktiriyorum diye  biriktirme huyum olduğunu biliyor :D
tarafından
Ben biriktirdiğimi bile söylemiyorum kiz . O zaman der sende var zaten ne yapacaksın der. Bende olduğum yerde sayarım
tarafından
Benim bı büyük kumbaram var büyük para biriktiriyorum. Bı küçük kumbara var bozuklukları biriktiriyorum. Ama büyük kumbaramdan para çıkartirsam onu yerine koy diyorum :))
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Eşim den para istediğimi hiç hatırlamıyorum değil vermediğinden, ailem sağ olsun gönderir arada bir. 
(2,067 puan) tarafından
Ben hiç harcamam birşey lazım olduğunda eşime derim :) taktiği M güzel sonra eşim parasız kaldığında benden ister tabii borç veririm :) 2 mislini alırım
tarafından
Ama istediğinde sana veriyor demi sana
(2,067 puan) tarafından
İstediğimi hatırlamıyorum ama verir her koca gibi ne yapacaksın sorusunu da sorar tabii :) bende kızarım :)
tarafından
Bende çok kızıyorum işte ama yapacak bsiey yok
(2,067 puan) tarafından
Demek ki bu soru her erkeğin doğasında var :) malesef öyle
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Valla bizim evde eşim benden harçlık istiyor asfag benimki evlendiğimiz ilk günden beri bana verir evde olan sensin evin giderini herşeyini sen bilirsin diye mesela kira, alışveriş, faturalar eşim hiç karışmaz 
tarafından
Bi aranızda ben böyleyim galiba ama bulacam bi çare bu konuya böyle olmuyor
(3,527 puan) tarafından
Biraz da eşine bağlı kuzum gerekirse güzelce konuş, acil bişey olsa elimde para yok filan diye
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ödemeleri yapınca bırakır hesap kartini
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bi evde senin benim olmamalı ya sonuçta ortak hayat sürdürülüyo tabiki insanların temel ihtiyaçları olucak onun dışında da tek başımıza yemiyoruz harcasakta eve harcıyoruz yani kadınları kasdediyorum..benimki evde mutlaka para bulundurur olurda acil lazım olur biyere gitmek zorunda kalırım diye,onun dışında da hanımda fazla para bulundurmak genelde ödemelerden sonra kalanı kartta durur bana nakit vermese de yani o an çekip veremiyiceksse kartı bırakır 
(9,626 puan) tarafından
Eger eşin vermiyosa artırıp saklamanın cok iyi ama keşke düşünüp verse de saklamak zorunda kalmasan..benim için gizli saklı saklamak iyi bise değil ama öyle kocalara da müstahak
tarafından
Bazen özenip bisey almak isterimde olmasa diye ayırıyorum hep açıkçası:(((
(9,626 puan) tarafından
Kiyamam ya :/ Rabbim bol bereket versin,inşallah öyle bi feraha çıkarsınız ki böyle yapmak zorunda kalmazsın ❤
tarafından
Sağol kuzum ama böyle olmaz ya değişecem bu huyunu yada bi çaresini bulacam
(9,626 puan) tarafından
Evet canim değişmesi lazım eşin cok yanlış yapıyo o öyle yapmasa parasını sakınmasa emin ol evinizde daha cok bereket olur ben buna çok inanirim tabiki para kolay kazanılmıyo har vurup harman savurulmaz  ama insan ne kadar pinti olursa da o kadar bereketi kaciyo paranın..insallah esinde bunun farkına bi an önce varır çünkü sen onun eşisin dışarıda ki her hangi biri değilsin hayatını paylaştığı gibi parasını da paylaşması lazım
0 oy
(791 puan) tarafından
Asla eşim napcn demez beni parasız brkmaz üstne kartını bırakır lazım olr dye hep der ne alırsan al ne lazımsa üst konusunda da içinde bişy kalmasın sakın çocuklara ne alırsan al
tarafından
Yooooook bacım yooook benim verir tek eski çağda yaşıyor zannedersin ben başka yere harcıyorum
0 oy
(107 puan) tarafından
Bizde yeni evliyiz daha 9 ay oldu . Maaşını aldığı zaman 300 400 verir bana. Lazım bişey olursa beğendiğin falan diye o ay onla idare ederim bir markete pazara gidecek olunca ekstradan ne kadar harcadın gülüm der atıyorum 70 TL ise atar bana yine yanında bulunsun hastalık var sağlık var der. Arada soruyor neler yaptın diye ama bende harcamıyorum zaten öyle zorlukla çalışıyorlar sabahın köründe gidip. Öyle biriktiriyorum altın yapıyoruz robot süpürge falan aldık benim biriktirmemle.onda kalsaydı harcanirdi elbet iyi oluyor insanın biriktirmesi
tarafından
Bende bazen zorla aldığımda kalan parayı kenara atarim canım
0 oy
(22 puan) tarafından
Her ay maaşını alınca mutfak ve evin masrafları için 1500 bırakır. Benim ihtiyaclarim içinde bir ek kredi kartı çıkarttı oradan harcarım. Alışveriş yapmadan önce derim ben bunu alicam haberin olsun diye oda al ne istiyorsan maaş yatınca ben hallederim der.
tarafından
Aranızda bi ben böyleyim galiba :(((
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Maaşı elime sayar canm harcamama karışmaz
tarafından
Valla zannedersin benimki yabancıya veriyor
0 oy
(356 puan) tarafından
Malesef canım bende senin gibiyim 10 20 tl verir al der dışarda birine verdiği gibi gene bem ordan burdan koparıom acimiom kusura bakmasın kocayla iyilik olmuyor 
tarafından
Benim gibi olan bi sen çıktın galiba niye böyle yapıylar anlamıyorum bizde insaniz almak istiyoruz harcamak istiyoruz ama yok . Benimki de her istediğimde sorar me yapacaksın diye.  Daha geçen verdim . Geçen verdiği de 1 ay olmuştur.  O da en fazla 50 tl dır:((
(356 puan) tarafından
Vala canım var böyle çok herkesin şansı işte  gene ben vala pazar falan yaparım ordan burdan toplar alırım birikim yaparım sonra geme harcarim çocuğa lazım bsy oldu mu 10 tl ise 20 tl diom öyle böyle oda versin yapmiyim sınır ediyor beni dün ablam a gidevem diom 10 tl uzatio gel de patlama
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ben eskiden hastanede calisiyordum ondan bir sey ostemiyordum sonra pandemiden dolayi ayrildim istedigimi zaten aliyordu 3aydir da network isi yapiyorum 1ayda 6-7 bin kazaniyorum perakendeden o benden istesin :D
tarafından
Vayy ne güzel kuzum o nasıl bi iş yaa deyi ver hele Allah aşkına belki bende yaparım bi gün
(6,203 puan) tarafından
Şoyle soyliyeyim avon,farmasi gibi ama onlar gibi degil :D onlar katalogla calisiyor biz kendi kârimizi belirleyip,urunleri oyle satiyorum.Aklina gelebilecek her turlu hastalik icin urun var kanser de dahil ve hepsinden sonuc aliyoruz.Benim mesela 6sene yumurtlama gormeyip,1ay boyunca kahve icip,yumurtlama gorup hamile kalan musterim var ya da rahim agzi kanserini 3haftada atlatan musterim.ÜRÜnlerin hepsi bitkisel,helal sertifikali o yuzden musterilerin dikkatini cekiyor.Ben en cok sabunlari satiyorum mesela keci sutlu ve seffaf sabun var keci sutlu sivilce,mantar,egzama,vitiligo bunun gibi deri hastaliklarina seffaf da aklina gelebilecek her turlu leke icin kullaniliyo çiller dahil.Keci sutu aktarda da var diye dusunemler var mesela aktardaki sabunlar cilt pH na uygun degil ve urunlerde ganoderma mantari var o yuzden ayyy uzun oldu.Sadece perakende degil sistemden de kazaniyoruz tabi vs vs .Avon farmasi de ekip kurmak zorundasin burda oyle bir sey yok
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Bizde herşey ortaktır. Ben gelirini bilirim ne kaldığını. Ne almak istersem tamam der borca girer yine alır. Hatta bu huyundan dolayı maaşı komple bana vermeyi teklif etti. Hiç bilmiyorum ki öbür türlüsü nasil olur ama bence konuşmalısın eşinle. Açık açık. Kötü hissettiğini de şöyle. 
tarafından
Çok haklısın burdakileri okuyunca öyle yapacağım zaten
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Eşim yanımda olmadığı için 2 bin yolluyor kızla bana ama yanında olursam her ay 500 veririm diyor ama tabi verirse ama ilk evlendigim aylarda kartını vermişti ordan harca die şimdi hakkını yemeğim:))
tarafından
Anladım canım onunda kendine gire zorluğu var ama yanında değil zor oluyordur
(3,419 puan) tarafından
Keşke yanımda olsada vermese valla ben bir şekilde yürüturum parçacıkları:))

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 545 göst.
11 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kahvekokusu (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 465 göst.
18 Ocak 2024 Aile kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 719 göst.
9 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 807 göst.
30 Kasım 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde ✌BALLI LOKMAM✌ (2,484 puan) tarafından soruldu

381,707 soru

11,427,204 cevap

34,987 kullanıcı

...