0 oy
964 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kizlar ben ev hanımıyım eşimden para istediğimde ne yapacaksın diye sorar buda beni çok sinir eder. Kaç defa tartıştık bu konuda . Ben eve herşeyi alıyorum sen ne istersen de alıyorum diyor vermiyor kıza kıza alıyorum.  Yanımda para olmasın mi . O evde yokken diyelim anı misafirim geldi bisey lazım . Yada kendime biriktirsem istediğim bisey olduğunda alsam ama yok . Her konuda iyi çok şükür .Ama böyle yapınca çok zoruma gidiyor.  Siz ne tür taktiklerle alıyorsunuz kocanızdan para :D 

57 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Bnm param onun parasi diye biswy yok bizim paramiź ayrica paramiz evde olur eşim yaninda götürmez bisey almak iciin izinde almam 
tarafından
Ayy ne güzel bizimki genelde nakit olarak az vardır yanında kart kulanıyor sürekli sen çok şanslısın
-Reklam-
0 oy
(2,257 puan) tarafından

Valla pazar ve market için veriyor 40 50 neyse ayırıyorum :Dbide maaşı alınca arada harçlık veriyor 100 tl tamam❤️

(2,257 puan) tarafından
Analdim canim, sağlık olsun ya aslında çalışıp erkeğe minnet etmeyeceksin bu hayatta ama işte şartlar boyle
tarafından
Hayat herkese eşit şartlar vermiyor kuzum :(((
(2,257 puan) tarafından
Maalesef ama sağlık olsun ya, insanın huzuru olsun da
tarafından
Çok şükür bi günden bi günde ne kötü söz duydum ne bi şiddet gördüm huzuruma da sonsuz şükürler olsun. 2 buçuk yıldır evliyiz her konuda çok raziyim.  Bi bu konuda anlaşamıyoruz.  Ama bunada çok şükür
(2,257 puan) tarafından
Bence de bunu çok sorun etme canim, ❤️
0 oy
tarafından

Kartları bende 8-).   Aylardır koparmaya çalıştığım kartida kopardım uğraşmıyorum. :D

tarafından
Vayy helal olsun bizimkinin parası biraz değerli
tarafından
Eşim param değerli havasına girmiyor Allah'tan.  Onunki değere binerse benim maaşta değere biner.  Benim maaş kartıda eşimde
0 oy
tarafından
Direk maaş kartını aldım bidahada vermedim 
tarafından
Ahahaha süpersin kiz
tarafından
Eskiden daha iyiydi ama bankaya hesap açarken pasaportla açmış mobil bankacılık kullanmadığı için maaşını bile bilmezdi 4-5ay önce banka değiştirdiler gene kart bende artık maaşını biliyor :D
tarafından
:D alemsin yaa
0 oy
tarafından

Siz zaten taktiği bulmuşsunuz:)

tarafından
Nasıl yani taktik yok valla bende
tarafından
Dediniz ya  kıza kıza alıyorum:)
tarafından
Haaa evet ama öyle alincada harcama hevesi  kalmıyor yaa
tarafından
O halde buradakaki yorumları anlatin ona:)
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Maasini alinca kendisi birakir eve hic istemedim bugune kadar daha kendisi der eve para birakiyorum haberin olsun bisey falan olursa ordan al diye 
tarafından
Ahhh ahh şanslısın kuzum sen
(4,237 puan) tarafından
Aslinda esinin kendi dusunmesi lazim bunu evde nolursa olsun para bulunmali acil durumlar icin
tarafından
Kız ben gene ordan burdan birazcık bulundururum illa ama düşüncesiz işte
(4,237 puan) tarafından
Insallah duzelir canim
0 oy
tarafından

Taktik maktik yok bam bam bam :D

Maaşı alınca Hesabıma atıyor harcamadigim orda kalıyor canım 

tarafından
Eşinin maaşı yatınca mi yoksa sen kendin mi çalıyorsun
tarafından
Eşimin maaşı yatınca canım faturani da ödedim der yani hesabina attım demek  ☺️
tarafından
Maşallah çok düşünceli vallahi
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Yani canım ben hiç istemem para herkesin düzeni farklı demekki. Zaten Bi bozuk bide kağıt para kumbaramız var çok lazım olursa ordan alırım genelde mutfakta rafımız var oraya sürekli bırakır para . İstemeyi bende hiç sevmem bu arada 
tarafından
Yok canım benimki tam odun zannedersin eve bırakacağı bikac kuruşla batacak
(1,524 puan) tarafından
Huyu öyle demekki canım
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Bizim evde para en son konudur. Benim kredi kartı vardır aylık 2 bin TL aşağı ödemiyor adamcağız nakit harcadığım da oluyor eve harcarım kızıma falan 
tarafından
Keşke bizimde iyle olsa
0 oy
(119 puan) tarafından
Maaşını eve getirir giderleri halledip kalanları beraber yeriz :) 
tarafından
Yok ya bu direk bankaya yatırıyor
(119 puan) tarafından
Geleceğiniz için bir birikim mi yapıyor
tarafından
Aaa bak evet onu yapıyor.  Hep biriktiriyor araba aldık çok şükür onun dışında hep bi kenarda fazladan para olsun diyor biriktiriyor.  Ama bana da para lazım oluyor eve bıraksa batar sanki
0 oy
tarafından

Eşim benden almak için taktik bulmaya calisiyo cnm:D kredi kartı ve maaş kartı bende:D

tarafından
Ne güzel valla kuzum  aranızda bi ben böyleyim galiba
tarafından
Bilmiyorum ki cnm
0 oy
tarafından
Eşimden para İstemem o verir. Maaşını verir kendi harçlık alIR 
tarafından
Vayyy
tarafından
He bacım biz evlendiğimizden beri düzen bu şekil Allah razı olsun öyle para ağzı yapmaz eşim. 11 senelik evliyim 13 senedir birbirimizi tanırız. Benim de parayi tutacagimi bilir
tarafından
Bende tutarım canım ne boşa harcarım ne bisey herşeyi idareli kullanıyorum ama yok bizimki para konusuna gelice vermiyor
tarafından
Bazıları paraya düşkün oluyor iste.
0 oy
(13,885 puan) tarafından
Önceleri cüzdanimda para bulunsun diye kendi veriyordu zaten ama şimdi özel bir taktiğim var. Kizim gidiyor baba harclığimız bitti diyor en az 100 lira koparıyor. Kizimin aldiklarini hep unutuyor eşim. Iyi birikiyor öyle.
tarafından
Kızımın doğmasına 2 ay Var daha ☺☺☺
(13,885 puan) tarafından
O zaman 2 sene sonra bu taktik işe yarar ancak. Benimkide 2 yaşinı 2 ay geçti gecen bayramdan beri harçlık ver baba diyor sürekli :D
tarafından
Bende alıştıracam Allah izin verirse benim kiz simden yaman ☺☺
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Ben kizima gelen paralari saklarim biriktirim 200 300 falan yapar esime veriririm harcasin diye bidahaki ay da mesela 200 verdiysem 400 geri alirim 300 verdiysem 600 geri alirim istedigi kadar vermek istemesin hic ruhu bile duymaz alisverisi yapar ödemeyi kendisine birakir genede alirim o parayi benimkide seninki gibi ne yapcan diye soruyor bende artik boyle yapiyorum
tarafından
Ahahaha faiziyle alıyorsun
tarafından
:))))eskiden bende oyle yapardim esim tefeci gibisin derdi :)))  her bayram 100 tl bana harclik verir kizimada 50 :)! Onun disnda hep kumbaramiza para atar
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Canım kocanın kendinde insaf olması lazım. Seni parasız brakması çok yalnış. Benim kocam ev harcamaları ve ihtiyaçlarım için bana bi tane banka kartı verdi içinde hep para olur. Ayraten her maaşında bana 200 tl para verir ister biriktir ister kendine bişey al diyo. Bende biriktiryorum altın alırım diye.
tarafından
Yok yaa benimki öyle değil zannedersin bana verdiği parayla batacak
0 oy
(932 puan) tarafından
O benden harclik aliyor o konuda esimden alalh razi olsun bn calismiyorum ana ben bile olsam bana muhtac ol istemem der cebindekini hergun cekmecemize birakir gunluk kazaniyoruz cnku yada haftalik o bnden harcligi bittikce ister ki dis alisweriiside ona kitlerim :D kasap falan onda ben bi markete giderim bu sekilde alistrin kizlar basta bnm okuz boyle deildi ama azcik wicdan yaptirarak alistrdim 4 senedr boyleyiz 
tarafından
Benimkine vijdan keser mi bilmiyorum hiç denemedim
(932 puan) tarafından
Dene dene bide bnm herif cok harcio cnm yani bn almasam gnde eline 10 bin gecse harcar . Oyuzden elinde ne war nw yok ben aliom
tarafından
Yok yaa bizimki hep biriktirme derdinde ama bazen keyfi bireylerde yapmak lazım demi
0 oy
(5,220 puan) tarafından

kocamın genelde kartı da bende kart ondaysa hesap bende açık Qr kodla çekiyom taktik maktik yok bam bam bam :D

0 oy
(44,696 puan) tarafından
İhtiyacım olunca akşamdan derim verir oda
0 oy
tarafından
Haftada harçlık bırakır onu harcamam yine isterim sormaz harçlığı naptın diye istediğimde de canım kocam ohhh kimin biricigi bu bana kaç lira verecen kahve yapıp gelsem cebinde ağırlık vardır hafifletiyim hemen derim alırım cebindekileri bu hiç değişmez :D 
tarafından
Yaaa ne güzel valla benimki sorar ne yaptın diye bende buna çok sinir olmuşumdur oldum olası
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Senin bnm para yok bizim parmz vr bizde kartımda oluyor olmdgndada para verrmsn diyrm ne kdr diyo veryo
tarafından
Ne guzel benimki de her konuda dört dörtlük ama para konusunda çok sinirimi bozuyor

İlgili sorular

0 oy
43 cevap 543 göst.
11 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kahvekokusu (152 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 461 göst.
18 Ocak 2024 Aile kategorisinde Ayazmoms (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 716 göst.
9 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 806 göst.
30 Kasım 2019 Alışveriş-Hediye kategorisinde ✌BALLI LOKMAM✌ (2,484 puan) tarafından soruldu

380,217 soru

11,383,639 cevap

34,881 kullanıcı

...