+1 oy
456 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (10,976 puan) tarafından
6 aylık ek gıdaya gecti yogurt verdim tötü pişik oldu Dr Baska seye gecin dedi. İyi hos ama ben nasıl vereceğim buna ne vereceğim patates hasladım nasıl vercem nasıl yapcam bilem yardım etsin. Cok ufak daha 

15 Cevaplar

+2 oy
(16,506 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Sevda gelsin versin tarifi dıcem de o tırtık tek bilir:D

(10,976 puan) tarafından
Kız birde o var gerginliğe bak =D
(119,606 puan) tarafından
olmazmi bezleri valize koymuyom yanimiza aliyoz
(10,976 puan) tarafından
Bizim valizi actırdılardı. =D kız bende yurt dısında gitcem gibim aşı vuruldum ilk dozu gelince soyle nasıl oluyor neler yapcaz filan anlat
nasi gitcenimi anlatiyim
(10,976 puan) tarafından
Yok kız test filan ne zaman yaptırcaz aşı soruyorlar mı
-Reklam-
+1 oy
(2,792 puan) tarafından
Bende şurda  bekliyim
(10,976 puan) tarafından
Yazdılar baya kuzum ben güzelce hasladım patatesi sogumasını bekliyorum sonra da sütümle sıvılaştırcam
+1 oy
(431 puan) tarafından
Patates i haşlayın,püre yapip zeytinyağı dökün üzerine az verin,tadım ayı zaten
(10,976 puan) tarafından
Accık iştahlı benimki bana çekmiş =)
(431 puan) tarafından
Ne güzel :)
(10,976 puan) tarafından
İnşallah boyle devam eder.
(431 puan) tarafından
Benim bebeğim de ilk başta heyecanlıydı şimdi kaşığı görünce kafasını çeviriyor:) sadece babası olunca yiyor ya böyle bir şey olamaz :D
(10,976 puan) tarafından
Bizimki sofra görünce bagırıyor=D
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Patates havuc kabak bunlari tek tek püre yap acmak icinde emziriyorsan sütünu sağ yedir 
(10,976 puan) tarafından
Cam rende dedı bana puturlu ver dedı bırde hıc dışı yok bebegimin sorun olur mu
(5,272 puan) tarafından
Sen önce tadım yap baktın iyi yiyor sonra az daha putürlu yap mutlaka yaninda su bulundur her yedirdeiginde suyunu içir
(10,976 puan) tarafından
Suyunda pek içmiyor surekli vermeye calısıyorum
(5,272 puan) tarafından
Bnm kizimda sevmezdi sen vazgecme sever
(10,976 puan) tarafından
Sükür ama 6 ay emzirdim ya cok mutluyum
0 oy
(3,527 puan) tarafından
Patatesi haşla çatalla et az bişey zeytinyağı koy balım kabız olmasın

3 gün bunu verdikten sonra kabak ve havucu da aynı şekilde yap ver balım 
(10,976 puan) tarafından
Sagol kuzum
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Patatesi ezip içine süt koy yada su kivamli olsun biraz öyle ver yumurta başladığında sarisinada su koy kıvamlı olsun öyle ver yoğurdun içine bebe bisküvisi koyupta verebilirsin .

Yoğurt mu pişik yapmış popisini emin misin
(10,976 puan) tarafından
De verme dedı cabım
0 oy
(133 puan) tarafından
Patetes havuc kabak hasla blendir geç küçük küçük ver ben öyle veriyorum katiya boguluyo pirinc unu ver elma muz 
(10,976 puan) tarafından
Once sebzeleri bitirecekmişim
0 oy
(3,901 puan) tarafından
Sebze purelerine gecin..mesela havucu haslayip püre yapip icine mutlaka zeytinyagi koyun..zeytinyagi koymadan kabiz olur cnku..3 gun kuralına gore vereceksin her sebzeyi cnm..ilk gun bi cay kaşığı,2.gün 1 tatli kaşığı ve 3.gün 1 yemek kaşığı kadar olck..3 gun icinde alerji gibi bisey olmazsa baska sebzeye gecersin..6.ay tadim ayi zatn dolu dolu yemesini bekleme
(3,901 puan) tarafından
Bizm doktorumuz da bu sekil anlatti cnm sen bni dinle:) birden yüklenirsen tiksinirse sonrasi daha sknti..buarda bn hic blenderdan gecrmedim yaptığım seyleri hep catalla ezdim..blender kullannca sonradan pütürlü gidalara gecste bazi bebekler cok zorlanıyorlar cnku..3 gun bi sebzeyi denedikten sonra baska sebzeyi de denedikten sonra baktin alerji yapmadi sonra ikisini karstrp da verebilirsin..mesela havuç patates püresi gibi
(10,976 puan) tarafından
Yaptım verdim canım hasladım cam rende den rendeledim kendi sütümle actım seyrettim verdim
(3,901 puan) tarafından
Hasladiktan sonra catalla da ezebilirsin cnm..ama zeytinyagini mutlaka kullan bak kabiz olur yoksa
(10,976 puan) tarafından
Canım alacak bu gun babası getirecek
(3,901 puan) tarafından
Tamm cnm
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Emziriyor musun biraz sütünle iyice yumusat patatesi ver 
hatcee senin bebis isi noldu kiz test yaptinmj varmi
(10,976 puan) tarafından
Sevda senin yorum aşagıda =D
(4,875 puan) tarafından
Adet oldum canım :))
aaaaa neyse hayirlisi
(4,875 puan) tarafından
Aynen canım artık kışa :)))  2 ay kocamdan ayrı kalcam :)
0 oy
(1,632 puan) tarafından
yaptığjn herşeyi püre yapıcaksın patates haşlasıysan ez çatalla ver ben yumurta sarısı ile karıştırıp kahvaltıda veriyordum elma armut haşla çatalla et muz karıştır ver kabız olmasın diye kayısı haşlayıp suyunu içiyordum. Brokoli ve havuç veya beokoli patates haşlamasını karıştırıp veriyodum az zeytin yağı ile. Bazen bu haşlamaşrın içine çok az irmik ekliyodum . Yemeye alıştıktan somra pütürlülük kıvamını artırdım daha az ezmeye başladım çiğnemeye alışsın diye Ki öylede oldu çok kolay geçirdim o günleri. Şuan damak tadları yok tadı kötü oldu diye düşünme önemli olan sağlıklı şeyler yemesi  Benim oğlumda yoğurda alerjisi vardı sırtı karnı kızarıyodu az az vere vere alıştı. 
(10,976 puan) tarafından
Cok uzuldum poposu pişik gibi oldu
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Öncelikle sakin ol 3 gün kuralını dene fakat çatalla ez blendırdan geçirme daha sonra pütürlü yemeye alışamıyormuş azar azar ben çok korkardım boğazında kalır diye alışıyorsun daha sonra zeytin yağı kullanmanı tavsiye ederim hayırlı günler 
(10,976 puan) tarafından
Tesekkur ler canım şimdi en iyi zeytın yagını alıp getirsin babası da koyayım
0 oy
tarafından
Patates haşlayıp birkaç lokma verebilirsiniz üzerine zeytinyağı dökebilirsiniz kabız olmasını da engeller zeytinyağı 

Havuç haşlayıp verebilirsiniz birkaç lokma tadımlık zaten 

Elmayı ufak püre haline getirip bir kaç çay kaşığı verebilirsin aynı şekilde armut karpuz suyu deneyebilirsin 

Ama sana tavsiyem her besini ayrı ayrı ver ki alerjik reaksiyon olup olmadığını kontrol edebilesin 

Mesela bir gün havuç verdin bir sıkıntı olmadı ertesi günü elma armut ver bir sıkıntı olmazsa hepsini bir şekilde püre yapıp verebilirsin 

Yoğurdun içerisine bir çay kaşığı kadar zeytinyağı dök onun hem pişik olmasını engeller hem de kusmasını 

Allah yardımcın olsun ek gıda serüveni 1 aydaki zorlar yani 8   9 aya kadar ama sonra düzene oturduğunda bir sıkıntı olmaz
(10,976 puan) tarafından
Of vallaha canım cok korkuyorum birsey olur Bogulur alerji olur diye buyukte hiç problem cekmemiştik birde cahilik herhalde ilk gün corba yapıp içirmiştim baya baya dolu dolu cahillik bunda cok korkuyorum unutmuşum herseyi
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm 3 gun kurali ile git patatesi hasla ez catalla zeytinyagi ekle 1.gun 1 cay kasigi 2

Gun tstli kasigi 3

Gn y kasigi olarak arttr baktin alerji olmadi kabaga gec bu da ayni sekilde  bal kabagi havuc ayni sekilde devam et sonra meyvelere gec cam rende ile rendele sirayla elma armut muz avakado erik seftali zaten 6.ay biter 7.ayda da kahvaltiya basla ve karisim okarak yedir 
(1,741 puan) tarafından
Oturt cnm bende oturtuyorum veriyorum da ama seninki daha alisiyor ya ondan cok yuklenme kabiz olmasin zeytinyagini ihmal etme
(10,976 puan) tarafından
Aldırcam canım zeytın yagı. Birde anneme hemen sipariş verdim has alsın göndersin memleketten
(1,741 puan) tarafından
Super cnm organik  daha iyi olur bende kullaniyorum organik  7.ayda da kahvaltiya basla yumurta sarisi lor veya labne peynir  avakado omlet yap sarisindan pankek  flan 7.ay kuzu kiymasi kemik suyu 8.ay tavuk eti flan aylara gore baslat ama hep dene alerjik bi durum icin ayni sebzelerde denedigin gibi nide instagramn var mi sana bi kac sayfa soyleyim faydasi olur
(10,976 puan) tarafından
Yok kuzum inst. Dr bir kagıt verdi ay ay verebilecekleri ona bakıp yapcam artık. Zaten et sulu birsey vermem havaylar soguyana kadar. Herhalde kıs güzel güzel yiyor olur.
(1,741 puan) tarafından
Cnm ama kemik gelisimi icin ihmal etmemen lazim ilikli kemik suyunu soyle yap yogurt corbasina normal su yerine onu kat hafif olur
0 oy
(5,721 puan) tarafından
Formül mamayla patatesi yada diğer sebzeleri açabilirsin kıvamını canım 
(5,721 puan) tarafından
Hee tamam kuzum benim sütüm yoktu ikizler diye malum öyle tarif bulmuştum netten
(10,976 puan) tarafından
İkizlere Süt mi yeter kız Allah yardımcın olsun
(5,721 puan) tarafından
Şuan büyüdüler kuzum ama öyle yapmıştım sağol canım ♥️♥️♥️ sen iyimisin evdeki durumların nasil
(10,976 puan) tarafından
Cok degişik seyer oldu kız =D
(5,721 puan) tarafından
Kiz yazsana ozelden
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Niye sinirlendin gı bu kadar ikinci bebeğin değil mi? Çatalla veya blenderla ez içine bir tatlı kaşığı zeytinyağı ver iyice katı olmasın hayda gitsin bebeğe. 
(10,976 puan) tarafından
İkinci ama arada var 6 yas kuzum unutmuşum. Birde bu cok bogulgan bir evlat tukurıgınden tıkanıyor mübarek evlat
(13,202 puan) tarafından
Benimki de öyle valla takla atıyorum yerken kusmasın diye. Mama sandalyesi varsa onda ver korkma.
(10,976 puan) tarafından
Yok daha oturamıyor devriliyor ondan almadım kucaga alıp veriyorum

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 755 göst.
30 Nisan 2020 Aile kategorisinde Melike - Aras (7,935 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 274 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Morr4628w8 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 513 göst.
27 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Nazeymen (20 puan) tarafından soruldu