0 oy
493 göst.
Diğer kategorisinde (1,661 puan) tarafından
60lı yaşlarında yaşlı kadn evinde tamir işleri olmuş,köyde yaşıyoruz kendi komşumuz hemde ... Temizlikçi çağır mış galiba ama bir sorun olmuş temizlikçi gelenemiş bence çünki sabah temlikçiyke konuşcam diyordu ... Neyse kaynanama demiş diğer kardeşimin gelnini de çağırıyorum seninkide gelsin biraz yardım etsinler diye .. bende kızıma banyo yapdırmışdım ,kızımı da zaten uzun süre başkadına vermeyi sevmem ... Zaten ıslakdımda gitseydim yeniden banyo yapmalıydım onun haricinde gitmekde isdemedim ,,,kendi evimin işlerini zor yapıyirum bide başkası için mi çalışıcam ... Bir kere gidersem iyi niyyetimi kullanırlar belkide ve de en önemlisi gotmek isdemedim ve gitmedim 

13 Cevaplar

+5 oy
(35 puan) tarafından
Kusura bakmayın sma sizin gidip yardım etme gibi bi niyetiniz yokmuş. "başkası için mi çalışıcam"  derken niyetiniz burdan belli oluyor.!! Görende sürekli ücretsiz gel evimi temizle dedi sanır!!! Zaten temizlikçi tutmuş ama uymamışki iptal olmuş çevresinde yapabilecek olandan yardım istemiş. Doğal olarak. Yok banyo yapmıştım gidersem birdaha yapmam gerekecek falan . Bukadar kötü olamayız ya  çocuk bahaneniz asıl sebepleriniz bariz belli. Buradaki yorumlarla vicdanınızı rahatlatmaya çalışmayın. 
(292 puan) tarafından
Katıldım
(1,661 puan) tarafından
Vicdan rahatlatmaya çalışmıyorum içjm gayet rahat bi vicdansızlıkda yapmadm evet kendi evimde zor tyapıyorum bir elimde çocuğumla ev ev dolaşıb işimi yapıyorum annelik kolaymı evet kimseye değil bunuda kabul ediyorum ... Çok zor bir durum olsa ben zaten giderdim ,bunun dışında gitmesem bile kimse kimsenin evinde çalışmak zorunda değil ... Sizin fikriniz farklıdır benimde fikrim bu ... Sonuçda ben bu eve gelin geldim kimseye hizmetçi gelmedim ... Yine söylüyorum aman aman zor bi durum olur giderdim ama öylü bişeyde değildi  .. kızımı bırakı başka yere çalışmayada evet gitmem isdememde bu size göre bahane ola bilir ama bana göre değil .. maddi sıkıntım olmasına rağmen çocuğumi bırakıb çalışmaya gitmiyorum .... Ever fikir uyuşmazlığı olur insanız ama linç etmek saçma ...
(35 puan) tarafından
Benim linç etmek gibi bir niyetim yok. herkes gibi fikrimi söyledim sadece.  Bende sizin gibi düşünmediğim için bunu linç olarak anlıyorsunuz.!!
 Size DEMELİYDİM ki tabi canım haklısın ne işin var orda otur evinde çocuğuna bak dememizi bekliyorsunuz ama herkes sizin gibi düşünmüyor maalesef buda linç oluyor.
Bak benimde kızım var ve 6 aylık hamileyim  kendi evimin işinide yapıyorum Allaha şükür zorluğunuda biliyorum. Ben bu halimle benim gibi hamile arkadaşıma gidip doğum için ailesi ve çevresi yoktu yakınında burada temizliğine YARDIM ETTİM elimden geldiğince. Kızımla birlikte gittim ayrıca. Ve bunu başkası için ÇALIŞMAK olarak görmedim sadece Allah Razı OLSUN  demesi için yaptığım için zorluk görmedim. Hala başkası için çalışmak diyorsunuz ya ne desem boş zaten.
Köydesiniz Kadın 60 yaşında Diyorsunuz tuttuğu temizlikçi gelmemiş kızı gelini de yokmuş yanında daha nasıl zorda kalsınki kadın. Yazık günah.

Eşinin ailesi tarafından birine yardım etmek hizmetçilik yapmak değil bakış acınızı değiştirin Baştan sona düşüncenize hiç ama hiç katılmıyorum.
(1,661 puan) tarafından
Ola bilir tabii kide katılmaya bilirsiniz tabii kide benle aynı fikirde olmak zorunda değilsiziniz sizin pencerenizden siz haklısınızdır gördüğünüz tarafdan bende sizs hakl veriyorum ama benim penceremden durumlar daha farklı
(35 puan) tarafından
Benden size tavsiye yaptığınız şeyi severek yapın. İş olarak görmeyin yada oflaya poflaya yapmayın ki bu şekilde o size asla kolay gelmez. Buna kendi çocuğunuza bakmak bile dahil. Her ne yaparsanız yapın içinizden gelerek yapın diğer türlü hayatı kendinize zindan edersiniz mutluluk sizden uzak olur. Biraz anlayışlı olmaya çalışın. Ve dediğim gibi birinden daha önce zarar görmediyseniz o kişiyi kendi yerinize koyun ve ılımlı yaklaşın,  yardım etmek kötü bişey değil hayatta iyiliğimizde, kötülüğümüzde bizim karşımıza çıkıyor. eşinizin ailesi en başta eş tarafı diye kimse sizin yardımınızı hizmetçilil olarak görmez kendimnizi doldurmayın yorumum bu teyze üzerinden. Ben öyle bi düşünce sezmedim
Allaha emanet
-Reklam-
+1 oy
(133 puan) tarafından

Yanı cocugunu bırakıp gitme neler okuyoruz görüyoruz 

(1,661 puan) tarafından
Evet haklısın canım
0 oy
tarafından
Bebeğin olmasa neyse ama şuan 6 aylık kızımla kendi evimi bile koştur koştur yapıyorum o uyaninca bana bir şey yaptirmiyor şuan uykusuzluktan gözümü açamıyorum bende bu halde gidip kimsenin evini temizleyemem heralde 
(1,661 puan) tarafından
Aynen zar zor yapıyorum evimi
0 oy
(13,878 puan) tarafından
Çocuğun olmasa gidebilirdin belki ama küçük çocuğun varsa niye gideceksinki. 
(1,661 puan) tarafından
Evet çocuğumu bırakmayı sevmem zaten gitmekde istemiyordum
0 oy
tarafından
Ben olmsam giderdim ama eşim karşı böyle şeylere kaynım vekar tek yaşıyor işe giderken anahtarı bıraktı yenge makinada çamasir var müsait olursan serebilir misin diye kıyamet koptu. Eşim hem kaynıma hem hanım anneme kızdı arkadaşları karı kız evine gidecek onların arkasını benim karım mı temizlitecek diye haklı bir yandan ama insan vicdan yapıyor yaşlıymış bide
(1,661 puan) tarafından
Ne bileyim kuzum içimden gitmek gelmedi
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Bebeğin eğer bırakırsa hayrına git yardıma sevap olur hem ama yok eğer bırakmazsa zaten gidemezsin
(1,661 puan) tarafından
Kuzum bebeğim bırakırdı aslında ama gitmek isdemedim kendi evime zor yetişiyorum
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Kendi kızı gelini var mı 
(1,661 puan) tarafından
Kızı şehirde oturuyor,oğlu boşanmış
(3,730 puan) tarafından
O zaman sana kalmış birşey canım seviyosan iyi bi insansa gidebilirsin bence yoksa gitme nankörlük yapacak biriyse hiç gitme
(1,661 puan) tarafından
Ysni nankörlük yapcağını sanmam ama yinede kendi evimi zor yapıyorum çocukdan bide başkasının evi zor yani
(3,730 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım orası da haklı
0 oy
(425 puan) tarafından
Bebeyim varsa her halde gitmem ama kendi bana dese ve gel bebeye ben bakarım dese neysede kaynanama dese gitmem kendi kızı yokmuu
(1,661 puan) tarafından
Kızı şehirde yaşıyor
0 oy
tarafından
Bebekli zor olur ben eşimin halasını sabahtan akşama kadar hastanede basında bekledim yemek ilaç buhar hepsini yaptım 
(1,661 puan) tarafından
Evet canm bebekle çok zor
0 oy
(265 puan) tarafından
O teyzenin çağırması abes zaten. Hangi devirde yaşıyoruz? Ha seni arar der ki kızım böyle böyle rica etsem bana yardımcı olamaz misin o zaman tamam. Ama kaynanani arayıp o da gelsin işte bilmem kim de geliyor vs. Bu hiç hoş değil. Onun yanlısı. Gidersen de Allah rızası için Allah bilir boşver 
(1,661 puan) tarafından
Yani ysnlış doğru bilemedim ama başkasının evinde ben nedem çalışayım saçma haa çok zor durum olur eyvallah ama bir kere gidersem sonra hep çağırırlar diye gitmedim
0 oy
(4,178 puan) tarafından
Ben gitmem cnm Baska temizlikcı bulsun kadın. Hem hastalığı Vs yoksa 60 yas hıcte yaslı degil benim kaynanm 65 yasında butun evın duvarlarını siliyor... Yanı kadın yapabilir aslında. Esım karsı zaten boyle seylere, gorumcem cok hastaydı cok ta severım kendisini, cocukları vardı bı supurup sılıym dedım ev kucuk zaten kıyameti kopardı sen niye yapıyorsun ev kırlıyse kocası yapsın sana mı dustu milletin pıslıgı dedı izin vermedi.. Haklı da Bı yandan 
(1,661 puan) tarafından
Yani evet haklı
0 oy
tarafından
Asla gitmem canım insanlara ne yaparsan aynılar 
(1,661 puan) tarafından
Aynen sende haklısın

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 223 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Minikii (494 puan) tarafından soruldu
0 oy