0 oy
157 göst.
Diğer kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar yeni doğum yaptım. 58 günlük bebeğim var. Kilolarimi hiç veremedim kendimi çok çirkin hissediyorum ne giysem yakışmıyor hep siyah giyyorum. Bütün gün bebekle uğraş agrimayan kemiğim kalmadı vücutta.uykusuzluk desen yat safhada. Maddi konularda da kafam rahat değil zorlanıyoruz. ( Her şeye rağmen çok şükür bugünlere evladima) ama nasıl kendimi toparlayabilirim hiç hayat enerjim kalmadı nasıl enerjimi toplayabilirim kendimi iyi hissetmek istiyorum

11 Cevaplar

0 oy
(2,826 puan) tarafından
Canım böyle düşünerek kendini strese sokma önce yoksa sütün azalır o stres bebeğe de geçer huzursuz olur kilo verilir kiloyu dert etme bence maddi yönden de Allah yardımcınız olsun inşallah bebek rızkıyla gelir derler hiç üzme kendini bebeğin uyuduğu zaman sende uyu dinlen arada bir dusunu al rahatlarsn
-Reklam-
0 oy
(544 puan) tarafından
Bebeğim 6 aylık oldu hala aynıyım ne enerjim var ne kendime bakanbiliyorum nede kilo verebiliyorum. Hatta iyice yiyesim geliyo. Eski resimlerime bakıp diyete başlıyorum ama sonra boşveriyorum. Bunun bi çözümü varsa valla banada söyleyin kendimi çok çirkin hissediyorum dışarı çıkmak istemiyorum kıyafetlerim olmuyo iyice canım sıkılıyor
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Hayat enerjini düşüren şeylerden akçın malısın kilo emzirdikçe ve sen yemene mene dikkat ettikçe gidecektir şuan çoccuğunla güvenli bağlanmayı korumayı sağlamalısın kıyafetlerin renkli sana huzur verecek şekilde olmasına özen göstermelisin eşinden ailenden destek alarak günde 10 dakika da olsa kendine ayırmalısın 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Bebeğim 18 aylık anca dediklerini yapabiliyorum kendime zamn asla ayıramadım zayıflayamadım ailem geldi sonunda psikoloji çok kötüydü şimdi bebeği onlara emanet edip yürüyorum sabahları çok iyi geliyr Senin bebeğin daha küçük ailenin ya da eşinin bakabileceği duruma geldiği zaman onlara Yarım saatliğine bırakırsın yürüyüşe çıkarsın insan çok rahatlıyor psikoloji hiç takma Bunlar geçici şeyler ben bile atlattıysam sen de yaparsın
(1,271 puan) tarafından
Çok zor yollardan geciyoruz canım gerçekten zor ama sağlık olsun atlatırız herhalde. Arada çıkıyorum yalnız iyi geliyor biraz daha büyüyünce daha ii olur herhalde
(1,331 puan) tarafından
Amin inşallah canım zaman her seyin ilacı allah kaldıramayacagın dert vermezmiş bende hep sonanıyorum herhalde derdim sonun güzel olacak
0 oy
tarafından
Her kadın aynı yoldan geçiyor bu yüzden herkes aynı güzellikte.6 7 aylık olunca daha rahat edersin.
(1,271 puan) tarafından
Çok sağ ol canım insallah bekliyorum zaman gecmesini :(
0 oy
(71 puan) tarafından
Kilonu milonu boşver ne güzel yiyebiliyosan icebiliuosan bende hamilelik ve sonrasında öyle zayifladimki halim yok gücüm yok boğazım midem yara ne bişey yiyebiliyor ne icebiliuorum sütüm gelsin diye yemem lazım ama boğuluyorum yerken içerken o yüzden hiç takılma inan böylesi çok çok kötü hayattan soğudum sürekli ağla sizla yiyip içiyorum .kendini sev hiç de çirkin deilsindir sen de tüm kadınlarda çok güzel kendine gel hiç birakms kendini sonra kötü olur hiç toparlayamazsin.sen kendini sevki herkes sevsin
(1,271 puan) tarafından
Canım benim çok sağ ol inşallah geçecek bu günler herkesin ayrı derdi var :( kimi yiyor kimi yiyemiyor sen de canını sikma bebeklerimize faydalı olalım yeter anne sütü olur mama olur hiç takılma çok zormuş anne olmak
(71 puan) tarafından
Amin inşallah.aynen evler ayrı dertler ayrı Rabbim serinlik versin
0 oy
(928 puan) tarafından
Bebeğin yüzüne bakıp anne desin sana sarılsın bütün hayat enerjin yerine  geliyor canım o zaman :)
(1,271 puan) tarafından
Ayy canım inşallah bari o zamanlar gelsin de biraz enerji dolayım:)
(928 puan) tarafından
Gelir canım gelir bı bakacan kocaman olmuş zaman su gibi geçiyor benimki iki yaşını bitirmek üzere bile o da bana çok çektirdi cadı :)
0 oy
(913 puan) tarafından
Canım elbet ilerde bu kdar zorlanmayip kötü hissetmiceksin fakat geçmiyor o ya bndede tukenmislik hissi var keyfim hiç gelmiyor yerine yani oğlum 22 aylık hala böyleyim ama atlatanlar var makyajından bakımından gyiminden gezmesinden eksik kalmayan anneler var yani fakat bız nie böyleyiz hiç bı fikrim yok güzel şeyler düşünelim güzel olsun inşallah♥️
(1,271 puan) tarafından
Valla anlamıyorum gerçekten ben hiçbir şeye yetişemiyorum. Kendimi zorluyorum bir gün her şeyimi yapayim diyorum yemek ev işi makyaj yapıyorum. Bütün bunlari yaptıktan sonra direk yataklık oluyorum ağrıdan vücut kaldırmıyor ☺️
(913 puan) tarafından
Malesef neresinden tutsak Elimzde kalio haha gecicek inşallah canım ☺️
0 oy
(104 puan) tarafından
doğum sonrası böyle psikolji yaşanabiliyo eğer kendi başına atlayamıyosan belediyenin psikologları var ücretsiz başvurabilirsin canım iyi gelir
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Bnde 22 gun once dogum yaptim hala dikişlerim düşmedi duşen yerlerde cok çirkin gorunuyor yara izlerim duruyor psikolojikman cok kotuyum bende cok uzuluyorum.Doktora kontrole gidecem kesip yine dikecek diye korkuyorum.Çok zordu dogumum büyük travma oldu hatirlamak istemiyorum :( cok kotuyum bende .. .
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canım benimde 3. Dogumum 43 gün oldu doğum yapalı maddi sıkıntılar bir yandan çocukların bakımı eğitimi bir yandan oğlum erken doğdu sıkıntıları hiç bitmiyor bir taraftan rabbim çok zor bir geçitten geçiriyor beni de ailemide allahin izniyle bu güneri atlatmak nasip olur çünkü bende hiç takat kalmadı her halimize hamd olsun rabbim bundan kötü hale koymasın diye sürekli dua ediyorum ama bazen her şeyi olduğu yerde bırakıp çıkıp gidesim geliyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 151 göst.
0 oy
21 cevap 540 göst.
14 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde S.m.h (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 213 göst.
2 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elanur888 (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 257 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mheser22 (287 puan) tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...