0 oy
155 göst.
Aile kategorisinde (188 puan) tarafından
Kızlar merhaba 44 günlük bebegm var 35 haftada prematüre olarak doğdu cenesi gelismedigi icin ememiyodu mamaya baslatti doktor bende sağıp veriyodum 25 cc kadar cikiyodu zaten iki gogsumdende. Dün deneyeyim dedim cok guzel emdi. Ama doymadi tabiki 5 dk sonra uyaninca mama verdm. Gece cok uyumuyor sabahladigim bile oluyo lavaboya rahat rahat gitmeyi bile ozledim. En azindan o uyurken islerimi yapabiliyorm. Uyannca direk mama veriyorum emziremiyorum islerimi bitiriyim diye psikolojik bisey mi bu doymadigi için mama veriyim diyorum sutumde hic cogalmadi ilk zamanlardada 25 ccydi hala aynı  :( 

9 Cevaplar

+2 oy
(1,292 puan) tarafından
Ev işi nankördür bitmez ama sütün Bi giderse üzülürsün. Önce emzir sonra doymazsa mama ver. Bebek emdikçe süt gelir çoğalır. Zaten bir sre sonra her şey yoluna girer. Hiç bir şeybebeğinden değerli ya da önceliklideğil
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Benim oğlum çok sessiz bı bebekti emzirir altini alır giydirir bırakırdım kendi kendine uyurdu bende işime bakardim 11aylikken hastalandı ameliyata alındı dediğim şuydu keşke onunla daha çok vakit gecirseydim çünkü hayati riski vardı hala daha var ... Şimdi ev işi surda duruyor ben onun peşinde hastane hastane geziyorum demem o ki o zıkkım evin işi bitmez ama çocuğunun o günleri bir daha yaşamayacak... Tekrar bebek olmayacak keşke dememek için önceliğin o olsun...
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kuzum emdikçe bebek eliyle gögsünde tema skurdukça çoğalacaktır uyanır uyanmaz mama değil direk gögaünü ver oradaki güvenli bağlanmayı koru 
(5,311 puan) tarafından
Kuzum işlerini ertele orada sana ihtiyaç duyan ve senin konu özleyen bir bebek var sen onunla ne kadar temaslı olursan oda okadar huztlu sakin olucaktır
(188 puan) tarafından
Doğru soyluyosun canm
(5,311 puan) tarafından
Benim söylediğimle kalma cnm mutlaka uygula ertele işlerini hiç bir eiş senin ve evladının arasındaki bağ kadar kıymetli değil
(188 puan) tarafından
Tmam canm yapicam insallah cok teşekkür ederim
(5,311 puan) tarafından
Rica ederim nedemek
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Evin işi bebeğinden daha önemli değil. Senin sütündeki faydayı mama veremez bebeğine. Mamaya devam edersen sütün kesilir bu sefer de süt emziremedim diye üzülürsün.
0 oy
(94 puan) tarafından
Dünyadaki dn güzel duyguyu erteliyorum canım. İş yapılır, evin ilerde düzenli toplu olur, tuvalette istersen 1 saat kalırsın ama inan bu anlat geri gelmiyor. Tadını çıkar hiçbişey senden hele bi de snn sevgine kokuna sütüne ihtiyacın olan yavrundan daha önemlisi değil. Sütün verdikçe artacak hem emzir hem sağ. Bol bol su iç rezene humana cayı vs tüket. O bebeğin mamaya değil snn sütüne ihtiyacı var. 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yaptigin sey cok yanlis ve hata bunun sende farkındasın. 

Emziren nasil.emziriyor ben hala ragatca wcde kalamam 8 aylik oldu ve dis donemi yemek dahi yiyemiyorum. Yani yalniz degiksin hepimizde var o sorun.

Su hastalık zamani bebegini anne sutunden mahrum etme once onu emzir doyur gerekirse evi bk gotursun inceligin bebeğin olsun
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Bütün işini gücünü bırakıp o bebeği emzir lütfen mama sadece karnını doyurur senin onun ruhunu doyurman lazım yaptığın şey bana çok yanlış geldi bebeğin ev işinden daha önemli emzir lütfen emzirdikce sütun çoğalacak 
0 oy
tarafından
Ne işi yaaaa yerim ev işini benim yavrum bidahami bebek olucak igtiyac olanları yap gerrisi hikaye bosverr
0 oy
(930 puan) tarafından
Canım benim bebeklerde 35 haftada doğdular ilklerde tutturamiyordum göğüs ucum çok büyüktü aglilarina sigmiyordu  mamada iciyorlardi emzirmeyide hiç bırakmadım  mamada yediler emdilerde şükür  şimdi sadece gece mama veriyorum gün boyu emdikleri için süt kalmıyor  sabahta zaten Mamayi kabul etmiyorlar çok uyuyan Bi bebekler değiller o arada işlerimi halletmeye çalışırum yavrularimdan önemli değil ev işi ne kadar yaparsan o kadar çıkıyor ev işi nankördür yaptığın bile belli olmuyor 

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 196 göst.
27 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Oylumm (1,573 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 239 göst.
31 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 590 göst.
0 oy
7 cevap 427 göst.
19 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu

380,332 soru

11,388,084 cevap

34,891 kullanıcı

...