0 oy
1,274 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar nasıl söyleyeceğimi neyle basliyacagimi bilmiyorum ama yemin ederim ki şuan çok kötüyüm içim titriyor ya hakliyke. Haksız oldum annemler aile apartmanında oturuyorlar abim 6 aylık evli anneler bayramdan sonraki gün tatile gittiler abimin eside babasına gitmiş bayram için bende annemlere yakın oturuyorum dedemlerde aynı binada kuzenim gelmiş bir senedir görmediğim kuzenim Ankara'da işi calisiyor biz çok iyi dostuz küçüklüğümden beri hep birlikteydik ünv okudu tahini Ankara'ya gitti bayram için gelmis köyde oturuyor kuzenimin anne babası  benni aradı dedemlere geliyorum gel seni göreyim gidicem vaktim yok gitmeden seni göreyim dedi telefonda dedmde seslendi gel kızım gel seni göreyim dedi bana kalktım geldim abim yoldayken aradı dedi annemler gitmiş tatile eşim evde değil açım yemek yok kimse bana hazirlasa çok açım dedi bende dedelere geliyorum dedim gel sana bisiler hazırlıyim dedim yok dedi illa gel bana bizde hazırla dedi abi dedim eşin evde değil gelmem hoş değil yeni evlisiniz falan illa gel dedi ben yok dedim teli kapattım dedemlere geldim aradı beni yine nerdesin açlıktan öldüm gel iki dk hazırla bana dedi gelemem dedim aşağı indi dedemgile zorla gel dedi dedem dedi niye gel diyor dedim dede eşi evde değil açım gel yemek hazırla bana diyor dedem dedi akşam eşini git al annenlerde burda değil gelsin sonra yine gider abim dedi tamam ama beni zorla götürdü yukarı yemin ederim kapıya gidene kadar kızımda benimle dediğim tek şey bu eşin evde değil benim gelmem doğru değil neyse dedim eşini ara şöyle öyle yapacam dedim konuşmuşum dedi ben inanmadım neyse eve girdiğimiz gibi yatak odası misafir odası bütün kapıları kapattım abimde yanımda dedim kızım dahi gitmesin hemen cikicam zaten biseye dokunmasin hazır biseyler koydum önüne sucuk falan 5 dkka çıktım evim dedi kızına yedir ben aldım bir parça ekmek arasına iki tane sucuk hemen indim aşağı orda yemesine bile izin vermedim ve içim hiç rahat değildi  sonra ben öğrendim ki yengem olacak o kadın duymuş ve abimle kavga etmiş gelemez kardeşin eve ben yokken falan abim demiş vala gelmiyordu kızı zorla getirdim eşin evde değil abi gelemem demis açtım zorla gel dedim yok bunlar kavgayı büyütmüş annemi aramışlar annem tatilde anlatıyorlar abim diyor mesele böyle kardesim 4 5 dk bile kalmadı zorla getirdim onu gitti hemen eşim diyor niye gelmiş annem çok kötü olmuş demiş asla bidaha senin evine ne ben ne kızlarım adım atmayiz sende gelme o zaman ayiptir bu yaptığın falan neyse kizalr çok uzun oldu ama gzolerim dola dola yazdım valaha billaha 5 dk bile kalmadım oda dedemin yaninda abim zorla götürdü beni benim suçum ne  der ki yengem insan olsaydı böyle demezdi ben iyi değilim ya ne yapayım ben şimdi 

59 Cevaplar

+2 oy
(1,250 puan) tarafından
Bı kere yengen yokken gitmemeyi düşünmen saçma cunki öz abin elin adamı değil sonuçta ayrıca gelinninde bunu mesele yapması da ayrı saçma insan abisinin evine gelinin izni ilemi gider benim şahsen görümcem gelsin haberimde olmasın yatsın kalksın istediği gibi kalsın hiç ses etmem öz kardeşi sonuçta ne var bunda 
tarafından
Yeni evliler diye 5 6 aylık ve hamile 2 aylık dedim evi müsait değildir gitmemem daha iyi olur ve evlendiği günden beri çok ters konuşur onla. Mesafeliyim diye abim için tabiki yaparım ederim öz abim ama eşini tanımıyorum ki görücü usulü evlendiler
(1,250 puan) tarafından
Olsun abin onun izni ilemi evine kardeşini cagiricak gelin bı kere zaten art niyetli yoksa bu kadar buyutmezdi zaten
-Reklam-
+1 oy
(2,105 puan) tarafından
Ay böyle düşünceli insanlara yengen gibi öküzler denk geliyo gelinin evini kendi evi sanan öküzlere de altın gibi gelinler denk geliyo ya. Boşver neye üzülüyon ki 6 ayda belli etmiş kendini ona göre davranırsın artık sende 
tarafından
Valaha benim 3 görümcem vardı ben evliyken hep odamdaydilar hep yeni kiyafetimi hiyerlerdi isterlerdi al giyebilirsiniz dediğimde of ya yenge bı kerede hayır demeyi öğren derlerdi bana :((
(2,105 puan) tarafından
Öyle olur zatenn bu yazılmamış kural gibi bişey malesef.
+1 oy
tarafından
Ne var bunda sanki evine adam kadın atmış gbi davranmış malmıdır nedir yengen . Madem öyle 2 tencere yemek yapıp gtseymiş hangi cehenneme gidiyosa 
tarafından
Allah büyük gerekeni tabikide soyliycem yüzüne bu kadar da olmaz benim sana zararım dokunmadı dokunmazda hamilesin diye üstüne çok gelmiycem ama çok pişman olacağım büyük bir hata yaptın Allah affetsin seni diycem
tarafından
Dememen kabahat olur zaten canm . Bişe demezsen tepene çıkar
0 oy
(10,245 puan) tarafından
Evi mi yemişsin. Abin nasıl bu derece yüz vermiş ona da şaşırdım. Ne cins insanlar var. Ağlama kız. Abin de iki sucuk kızartmayı öğrensin. Sen olmasan napcak
tarafından
Bende dedim zaten sen hazırla ben bilmiyorum tüp yakmayı doğalgaz yapmayı bı kere annem evde değilken yemeği isitayim derken evi ateşe veriyormuş babam görmese evi hepsini yakacak
0 oy
(994 puan) tarafından
Ne alaka ya abimizin kardeşimizin evine giderken arayıp gelinden izin mi isteyecegiz evim burda ben evde değilsem eşimin kardeşi gelip birde eşim için yiyecek birşeyler hazırladı vs diye niye kavga edelim niye olay büyüsün görende evde parti yaptınız kızın ardından sanacak:) boşversene kendini uzdugune değmez saçma sapan muhabbetler
tarafından
Aynen öyle ben olsaydım ne güzel eşim aç gelmiş hazırlamış me güzel dusunmus eşin evde değil gelemem diye ama çok zoruma gitti solyledihi ne zararım dokunuş olanilir ki ona kaç defa gördük ki birbirimizi görücü usulü evlendiler ailsiyle böyle konuşuyormuş zaten hep kavgali
(994 puan) tarafından
Tuhaf biri cidden birdaha gitme abinde çok açım gel derse sana gelsin insanlara akıl sır ermiyor kafalar başka
tarafından
Ben dedemlere gelmeseydim gel diycektim zaten ona hep geliyor ki nisanliyken evde rahat konuşamıyor diye hergun benim evimde udi abim gece sabaha kadar konuşuyorlardı teleofnda
(994 puan) tarafından
Boşver sende ona göre davran geç
0 oy
tarafından
Bacı valla ben evde yokken görümcelerim kaynanam kayınpederim cirit atıyorlar evde benim yerimde olsa intihar ederdi heralde 
tarafından
Bilerek yapmıştır diye düşünüyorum kavga çıkartmak için yoksa başka hiçbir sebebi yok
0 oy
(5,235 puan) tarafından
Yok artik ya bence abin uzun süre çocuk düşünmesin bu kadın ona hayat vermez
tarafından
Hamile iki aylık canm
0 oy
(978 puan) tarafından
Bende evde yokken kayinvalidemin falan girmesine izin vermiyorum ama esim zorla anasini eve sokarsa kadinin ne sucu olur.esimle tartisirim kimseye caktirmam.gelin cahillik etmis sonra pisman olur.sende iyi etmissin evin kadini evde yokken girilmez ev musait mi daginik mi birakti rahatsiz olur normal
tarafından
Adım gibi eminim zaten gelip özür diliycek diye vicdani varsa zaten özur diler ölümlü dünya keşke içimi açıp okusa o zaman diz çöker ağlardı söylediği laflar için Allah'ın sen büyüksün
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Canım boş ver ya böyle boş beleş kişileri ya saçmalamış yani tartışma çıkarmak için çıkarmış al evini tepe tepe kullan deseydin Ama suç abinde yani ona bu kadar yüz vermeseydi o da bunları söylemezdi
tarafından
Abim kabul etmemiş çok kızmış ondan annemi aramış ama eşi anneme çok ters konuşmuş gelemez kızın falan ben yokken demiş annemde şok geçirmiş gerekeni demiş ben asla kizlarimi ezdirmem ne sen ne biz gormuyelim birbirimizi demiş annem çok üzülmüş
(1,937 puan) tarafından
Canım işte bu sözleri söylemesine sebep abinin bugüne kadar vermiş olduğu yüz söylediği sözler kimse bir günde bu lafları söylemeye cesaret edemezdi eğer eşinin bir şey demeyeceğini çok aşırı bir tepki vermeyeceğini bilseydi
tarafından
Aile içi boyleler canm Kendi ailesiyle böyle büyümüş nisanliyken annem onlara gitmiş dini nikah kiyacaklari gün kızkardeşi annemin yanında vurmuş bizim gelinin koluna çık git surdan demis
(1,937 puan) tarafından
Canım ne olursa olsun yani yaptığı yanlış abin dik durmazsa tolerans gösterirse devamı da gelir
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Ayy canm ya.. Üzüldüm valla sana. Açıkçası ben de ben yokken evıme gwlınmesınden hoşlanmam ama sen demıssın gelmem dıye abın diretmiş.keşke kenddı aralarında halletselerdı. 
tarafından
Keşke keskeeee keskeee benim yüzüme nasıl bakacak bakalim
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Abartı değil mi?  Abin de kendi başının caresine bakmayı öğrensin açlıktan niye oluyor ki   dışardan birşey alır gene doyardi mesela.

Neyse sizin gitmeniz niye ayıp.oraya sefa sürmeye mi gittiniz bı rica için gitmisiniz abim cagirmasini biliyorsa halletmesini de bilsin Allah Allah sana yansitiyor birde
tarafından
Haklısın canm bayram tatili diye çoğu yer hatta heryer kapalıydı manavlar bomboştu abimde evde birsuru şey var diye evde yerim dedi
(2,679 puan) tarafından
Bir daha da adim atmam abime de derim beni çağırma sizle ugrasamam deerim mesafe koy en iyisi ne ara ne sor
tarafından
Aradım abiminkonustum dedi kim sana söyledi nerden duydun baka şimdi gidip tekrar kavga edecem sen sucsuzsun gelebilirsin istediğin zaman kim ne diyebilir sana kimse bişi diyemez dedi misafirliğe gitmişler yüzyüze konusucam sonra
0 oy
(493 puan) tarafından
Valla bir arkadasin dediği gbi kayınvalidem,görümcem,kayinpederim ben yokken hatta ki biz yokken ( eşim bile yokken )eve geliyorlar özellikle kayinpederim TV izlemek için falan.Benim yerimde olsa ne yapar acaba.Sen çok naif düşünmüşsün ama ne çare erkekler anlamaz.Ama sonuçta abinin evi orası abinede yemek vermeye yada tutki oturmayada gidemeyecek sen ne anladık bu kan bağından.Ne dengesiz tepki vermiş yengen Aldırış etme sen kendini biliyorsun.Aslinda abin orta yolu bulmalı ama erkek işte düşünemez.
tarafından
Yüz yzue konusucam ve içime atolan bu ateşi söndürecem Allahm sen büyüksün
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Dededin evinde bir şeyler hazırlayıp vereydin. Gerçi gitmende de bir problem yok abinin evi sonuçta ama bu kadar büyümesi bir de daha 6 aylık gelin. Çok yüz vermişsiniz bacım
tarafından
Tekar oku canm yazmışım orda abime gel dedemde hazirliyim dedim yok dedi benim istediğim ssyler burda dolap dolu yemem orda dedi yüz vermeye gelirsek aile yapısı öyle ailesi hep kavgacı yaklasirmis iki ablası boşanmış boşuna değilmiş demek
0 oy
tarafından
Abinin eşi çok saçmalamış canım ya bende bayramda evimde değildim eşim tekti çok isterdim eşimin yanında biri olsun aklım kalmasın diye ayrıca kardeşisin sen onun tabiki gelinimiz olmadan da girip çıkabilirsin 
tarafından
Unutmuycam ki ben zaten panik atak var bende her onu gördüğümde aklıma gelecek ve sinirlenecem için titriycek n
tarafından
Yani bazı şeyler hiç unutulmuyo haklısın da
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Su yengende deil ki seni ikinci plana atan abinde bu erkekler neden bi kadın gördükten sonra kardeşlerine nu denli deişir anlamıyorum canından kanından olan benim ben evine gelmek için senin için bişiler yapmak için eşinden onay alacaksam abiliğin nerde kaldı pısırık adam 
tarafından
Abimle konuştum biraz önce dediki üzülme bak şimdi yine kavga ederim onunla sen benim kardeşimsin istediğin zaman geleceksin kimse bişey diyemez kimsenin haddine değil falan yüzyüze konuşacam sonra misafirliğe gitmişlerdi balkonda konuştu benimle
(1,540 puan) tarafından
Valla cnm kendi abimde beş krş etmediği için şuan anlıyorum seni onların karılarının a m ı baldan yapma ya ayrı önemseniyorlar abinin eşine bu konuda hesap vermesi bile hata kötü biri olursun gelini anlarım ama senin kötülüğün olmadığı halde yaptığı yazık yani
0 oy
(711 puan) tarafından
Eğer gerçekten anlattığınız gibiyse kötü olmuş. Böyle gelinler var işte. 
tarafından
Keşke hayal olsa rüya olsa şaka olsa  şakası bile oladarnkotu rüyası kabul hayali baş döndürücü
(3,459 puan) tarafından
Niye bu kadar korkup suclu hissediyorsun be ne varmis bunda evini yememişsin takintili problemli birisi demek ki keyfi gitsen evini hor kullansan neyse anlattigin gibiyse senin bu kadar uzulmene gerek yok birak o utansin elbette sana ihtiyaci olacak evine cagiracak belki de yuzu tutmayacak o zaman cevabini verirsin
tarafından
Senin dediğin aynısıni dedim aşırı panik atak geçiren biriyim bide küçük şeyler büyüyor bana
(711 puan) tarafından
Siz nerelisiniz acaba merak ettim. Bu tarz olaylar genelde doğuda çok olur da
0 oy
(119,168 puan) tarafından
yani keske disardan bi doner falan alsada doyursaydi karnini yok yere olay cikmis tm.sen halkisin ama yeni gelinmis oda kendince hakli su zamanda kimse istemiyo boyle seyler tabikide sana haksizsin diyemem asla ama demekki gelinde huylu cikti
tarafından
Bayram diye heryer kapalıydı canm manavlar bostu 4 gün boyunca
(119,168 puan) tarafından
keske tost falan yapaydi yada dedesinde yeseydi
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Yengen karaktersizliğin tüm özelliklerini taşıyor Abin de sümüğün laneti gibi
tarafından
Allah hepinizden razı olsun çok rahatlattiniz içimi
(2,724 puan) tarafından
Hiç takma abin gerçeği biliyor oda babasının evine girmesin kocası aç.  Ama abin de dışarıdan yemek soylemez miydi
0 oy
tarafından
Ne abartmış yengen ya sen onun kardesisin evinde bile otursan ne olcak gerçekten sırf adı görümce diye bazı gelinler çok fena şeyler yapıyorlar abinde nasıl cevabını veremiyor anlamiyorum hiç muhattap olma bence 
0 oy
(684 puan) tarafından
Bu kadar evine düşkün anasına niye gitmiş kocası açlıktan ölüyor kadın orda alem yapıyor aynı şey başıma gelse ki sanmıyorum geleceğini ben esimsiz anneme kalmaya gitmiyorum diyelim ki geldi iki yumurta kırar kendine yada önceden yemek yapar dolaba atarım ne sorunlu bı yengen var ben olsam özür dileyene kadar evine gitmem 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 223 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,330 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,262 göst.
0 oy
25 cevap 591 göst.
22 Haziran 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 72 göst.
25 Ocak 2024 Aile kategorisinde Anneyui (1 puan) tarafından soruldu