0 oy
456 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,504 puan) tarafından
Meraba anneler. 28 günlük bebegim var. Bazen hiç izin vermiyor oglen yemegi yiyeyim. Aksamdan yemek kalmayınca evde ac kaliyirum. Oda sureklu gaz kaka zaman geciyor.sutum de az geliyor bazen ikindiye kadar sadece bir kahvati uzerine bebekle ugrasiyirum. Bebeğine tek bakan anneler nasil yemek yiyisunuz alışveruste neler alayim süt yapsın hem karnim doysun..siz nasil bas ediyisunuz bu durumla. Ellerim titriyi bazen açlıktan yemej yaomak bir yana yemeye fursatim olmuyir. Gazli bur bebegim var.. Bebek büyüdükçe bu konuda rahatlar miyim acaba. Allah im güç versin hepimize

32 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bebek büyüdükce rahatlarsın ama bu sefer de yemek yerken sana sataşır o şekil rahatsız olursun. Ben uyurken yiyordum yani yarım saat içinde bi yumurta kırıp yiyordum yada ekmeğin arasına bişey koyup. Sütle bisküvi yiyip iciyordum. Bu sekil yani. 
(1,504 puan) tarafından
Biskuvi depolayacam herwlde ben
-Reklam-
0 oy
(94 puan) tarafından
Bnde 2 tane var çok şükür yemeğimi de temizliğimi de yapıyorum. Günde 3 öğün yemek yiyorum. Bnmkiler biri 2 yaşında biri 5 aylık. Süt olması için yemek yemem laızm canım. Çorba yapabilirsin. Yada yemek yapınca az fazla yap diğer gün öğlen yersin. Rezene yada kimyon çayını  hem kendin hem bebeğine ver. Hurma, siyah üzüm gibi gıdalar arada atıştır canım. Kendine ii bakacan ki bebeğine de bakabişesin 
(1,504 puan) tarafından
Dogru diyosun canim dermanim olmuyo bazen. Ama gazdan bağırıyor. Ondan dolayi elim degmiyo hic. Bude kimyon cayini nasil demliyorsun
(94 puan) tarafından
1 çay bardağına sıcak kaynamış suyu koy canım snra içine 1 tatlı kaşığı kadar kimyon koyup beklet ılık yada soğuk olunca iç canım.
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Uyurdu 40 çıkana kadar kendim kaldırır yedirirdim yine uyurdu simdi 110 günlük zoraki yiyebiliyorum
(1,504 puan) tarafından
Benimki zor uyuyo gaz firsat vermiyi bebegime
(7,654 puan) tarafından
Yediklerine dikkat et rezene çayı ic
Ben bebek icin biogaia kullaniyorum
0 oy
(954 puan) tarafından
Beşiğini ayağımla sallarken elimle yiyordum 
(1,504 puan) tarafından
Oys sindu buyudumu melegin
(954 puan) tarafından
19 aylık şuan bi de 4 aylık kızım var
(1,504 puan) tarafından
Allah im size bagislasin
0 oy
(2,589 puan) tarafından
Valla kuzum 15 aylık uyanıkken mecburen tezgahın üstünde ayakta yiyorum yoksa darmadağın ediyo masayı bende hiç bişi anlamadan hızlı hoxlı yiyorum valla :) 
(1,504 puan) tarafından
Hihiji çaktırmadan yanee
0 oy
(319 puan) tarafından
Izin vermiyor yemeye malesef 
(1,504 puan) tarafından
Aynu sekilde
0 oy
(3,895 puan) tarafından
2 cocugum var büyüğe tv açiyorum küçüğü yatiriyorum genelde yatmaz çünkü kolik bir bebek.Yatmadiginda göğüs kismini kolumla tutarak ters şekilde dizime yasliyorum.Kalan diger elimle yiyorum büyük zaten kendi yiyor.
(1,504 puan) tarafından
Benimkide yeni kac gunluj canım evde tasimaya kangru dusunuyirum nasil fikirrrr
(3,895 puan) tarafından
22 günlük cnm.Kanguru bende düşündüm ama ilk 4-5 ay icin almak mantiksiz geliyor.Boyle biraz sabret 4 aylik olunca kendi gazlarini cikarmayi ogreniyorlar.
(1,504 puan) tarafından
Kuzum ben birde arada markete felan giderim bence araba almaktan mantikki olur 5. Kattayiz asansör de yok
(3,895 puan) tarafından
Asansor yoksa baston hafif bir araba al.Biz koca bi araba aldik.4.ncu kattayiz ne yapacam nasil indircem 2 cocukla bilmiyorum.40 cikinca düşünürüm artik .. .
(1,504 puan) tarafından
Aynen benimde aklimda baston var
0 oy
(465 puan) tarafından
Yemek mi oneydi ya 
(1,504 puan) tarafından
Ah benin gibi bir annis daha
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yemiyirdum genelde icecek ve sut gecistirirdim esim varsa o yardim ederdi sağolsun...

Koliktu benim kizim 3 aydan sonra rahatladi 7. Ayda da dis basladi yine yiyemiyorum :))
(7,791 puan) tarafından
Ha ama geceden tatli yapardim hep sabah onu yerdim tatlisiz asla olmuyodu bi kazan sutlac yiyodum
(1,504 puan) tarafından
Sutlac sut yaparmi
(7,791 puan) tarafından
Yapar diye biliyorum hemde en basit ve doyurucu ve kalorisiz tatli o :D
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Çoğu zman aç bazen pusete koydum ekmek arası vs o şekilde ilerledim şimdide ateşimiz var 2 gündür uykusuzum şimdi başına oturdum bekliyorum
(1,504 puan) tarafından
Aşı felan mi oldu
(3,419 puan) tarafından
Yok Cnm
(1,504 puan) tarafından
Gecmis olsun canım
0 oy
(149 puan) tarafından
Bende gündüzleri tekim kucağımda ekmeğin arasına koyup yiyorum veya uyurken evi mevintoplamayi bosverip yiyorum süt daha önemli 
(1,504 puan) tarafından
Oylenyaomak lazim benim ev Allah a emanet
0 oy
(818 puan) tarafından
Benim oglum cok sessizdi ya bebekken bana hic zorluk cektirmedi bende yalniz buyuttum tabi eşimin hakkini yiyemem o da ilgilenirdi ama zaten sessiz bi bebek oldugu icin o zamn daha cok vakit ayiriyodum kendime ama bide gel şimdi sor 5 yaşina geldi iki  kelimesinden biri anneeeee 
(1,504 puan) tarafından
Hahaha

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 355 göst.
25 Ocak 2021 Aile kategorisinde Melodi (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
0 oy
13 cevap 360 göst.
0 oy
5 cevap 92 göst.