0 oy
455 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (1,504 puan) tarafından
Meraba anneler. 28 günlük bebegim var. Bazen hiç izin vermiyor oglen yemegi yiyeyim. Aksamdan yemek kalmayınca evde ac kaliyirum. Oda sureklu gaz kaka zaman geciyor.sutum de az geliyor bazen ikindiye kadar sadece bir kahvati uzerine bebekle ugrasiyirum. Bebeğine tek bakan anneler nasil yemek yiyisunuz alışveruste neler alayim süt yapsın hem karnim doysun..siz nasil bas ediyisunuz bu durumla. Ellerim titriyi bazen açlıktan yemej yaomak bir yana yemeye fursatim olmuyir. Gazli bur bebegim var.. Bebek büyüdükçe bu konuda rahatlar miyim acaba. Allah im güç versin hepimize

32 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Pusete koyup yanıma alıyordum öyle yiyodum
(1,504 puan) tarafından
Bu dursa alirim yanima ama genelde karin masaji yapmakla. Mesgul oluyom
(25,224 puan) tarafından
Alışır canım aa daha dayan 2 aydan sonra düzene girer inşallah
-Reklam-
0 oy
(119,342 puan) tarafından
valla ilk 10 ay bende ac gezdim zamanla bi duzen olur
(1,504 puan) tarafından
Aboo oyle demuyeydin eyiydi:)
(119,342 puan) tarafından
ama ben gurbetteyim hic kimsem yok
0 oy
tarafından
Canım benim eşin yok mu yardımcı olmuyor mu biraz daha sabret bebeğinin uykusu düzene girer rahat edersin yakinda
(1,504 puan) tarafından
Esim sabah ise gidiyo 7 de aksam 5 de geliyo canim bazen o gelene kadar tuvakete bile gidememis oluyorum sanci kaka sorunu oldugu zaman
tarafından
İlk zamanlar öyle oluyo canım bir ay boyunca başından kalkmadim annemler kızıyordu bırak bı şey olmaz yemeğini ye vs diye ama ben onun bana ihtiyacı olduğunu hissediyordum ama kırkından sonra sende biraz rahatlarsın bebişinde pusetin varsa içine koy mutfağında yanında dursun yemeğini yap emzige alistir bı de çok rahat edersin
(1,504 puan) tarafından
Veriyirun ama ittiriyi diliyle ya bazende tutuyi sancisi oldugu zaman
0 oy
tarafından

Ben 3 tane ile uğraşıyorum oyüzden çoğu zaman işler birbirini kovalıyor hep sabah kalkıyorum önce kahvaltı sonra çocukları doyururum bezlerini değiştiririm derken öğlen olur uyusun iş yapayım derken  bi bakmışım ikindi olmuş banyoları karınları iki bezli çocuğun bez değişimi derken işde oluyo sana akşam 

(1,504 puan) tarafından
Oy maşallah canim kac yasindalae
tarafından
1 buçuk yaşında 9 aylık olacak 6 yaşında
0 oy
(8,986 puan) tarafından
10 aylık halen aynıyuz
(1,504 puan) tarafından
Karnim diymayacak desene
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Büyüskçe sen bıraksan da o zaten dibinden ayrılmaz. Bebek pusetleri var nereye gidersen oraya koy. Yapcak viley yok sende oda yavaştan alışcaksınız
(1,504 puan) tarafından
Oda dogru. Sutum azaliyi ac kaldıkça
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bir bebek günde iki saat uyku uyuyup bir saat uyanık kalıp aksama kadar böyle devam etmiyorsa gece hiç uyanmadan sabah beş e yada yediye kadar uyumuyorsa o bebekte bir sıkıntı vardır ac tır karnı tam doymuyordur yada gazi  vardır yada ağrısı vardir
0 oy
(3,099 puan) tarafından

Açım aç :D  aslında hazirlayabilirim ama halim kalmadı bende kızım ilk doğduğu zamanlar oyleydim

0 oy
tarafından
Bi seferde büyük tencereyle yap kavanozlara koy ay dolaba çıkar bi ısıt ye annelik öyle napcan valla
0 oy
(289 puan) tarafından

Güzel bir kısır yap kendine acı olmasın ve kuru soğan yerine taze soğanı ince ince doğra kafi. Içine marul maydanoz biber salçası limon zeytinyağı sumak dışında hiçbir şey koyma.Tabi birde ince bulgur :)))

Süt yapar tok tutar keyifle yersin ertesi güne de kalır. Afiyet olsun...:)

0 oy
(133 puan) tarafından
Aman dikkat et kusmugunu yutmasin bebek pusete köy onla mutfaga git yanından asla ayırma ve hep yann yatır 
0 oy
tarafından
Ilk aylarda cok zor oluyor. Aksam babasi bakıyordu ben yemek hazırliyordum. Hep boyle olmayacak canım zamanla düzene gireceksiniz. Oda hep huysuz olmayacak :)
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Ah aha 8 ay gaz sorunu yaşayan biri olarak inanmazsın belki eşim gelene kdr tuvalete gidemezdim 40dk bir gazı gelirdi aralıksız bin artık tükenmiştim, ben çorba geceden veya fırın yemeği geceden yepar koyardım tabi bunu geç anladım ilk 2 ay yemek nedir bilmezdim eşim gelince çorba veya sadece pilav lapa yemiş olurduk izin vermezdi... Çorba ve ekmekle geçti 5 ayım sonra 8. Ayda gazı bitince rahatladım taki dişine kdr. Rabbim inşallah yardımcın olur o kdr uzamaz senin
0 oy
tarafından
Beşik yanında bende yatakta yapıyorum kahvaltımı tepsiyle :D
0 oy
tarafından
Ya 3 aylık olana kadar bende sistemi oturtamamistim gerçekten Dediğin gibi elim ayağım titrerdi fırsat bulunca da çok afedersin öküz gibi yerdim kıtlıktan çıkmışım sanki. Ama zamanla oturuyor bu düzen. Şimdi bebek daha çok küçük sen lohusasin hemde hayatında yeni ve zor bir sorumluluk var. O uyuduğu zamanlar yemeye calism.cignkuru yemişler hem besleyici hem uzun süre tok tutar çok zorlarsa onu at ağzına. Alışacak daha taze anne :)
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Neler çektim nelerr tek başımaydim senin gibi üstelik ev dağınık , kirli olunca dayanamayan ben ev göçüyordu ben ağlıyordum bebeğim ağlıyordu . Tuvalete görmüyordum yemin ederim ama merak etme düzeliyor 3. Ayına doğru rahatlıyor birazz . Herşey duzelicek merak etmee genelde önceki günden kalan uemegi yiyordum çoğu zaman meyveyle doyuruyodum karnımı
0 oy
(4,237 puan) tarafından
Bende iki bebeye bakiyorum tek basima biri 17 aylik digeri 4 bucuk gazli aglak bi bebek o uyudumu hemen yemegi yaparim ilk is olarak zamanla bi duzen kuruluyor merak etme simdilik zor olur 
0 oy
tarafından
Benim bebegim hicbir turlu durmazdi ne puset ne ana kucagi butun gun benim kucagimda ve uyusa da yanindan ayrilamazdim esim gelene kadar yemek yiyemezdim su dahi icemedigim hatta tuvalete gidemedigim gunler bile oldu. Ama 2 aydan sonra ana kucaginda durmaya basladi suan 4 aylik 2 aydir rahatim ana kucagina koyup yanima aliyorum yemek yiyorum yapiyorum isimi gucumu hep o sekilde yapiyorum resmen elim ayagim oldu benim
0 oy
tarafından
İlk zmnlar bnde öyleydim. Hiç saati fln yoktu. Hep aç geziyordum ağlıyordum artk. Şimdi 5 ayi bitridik. Biraz daha düzeldi onun saatine göre ayarlıyorum kendimi çok doymasam da eskisinden iyi gene. Öğlen kahvaltı yapıyorm akşam da 7 8 bazen 9da yiyorum. Ara öğünde rezene çayi meyve fln.. Ama hala tam tok olmuyorum ayakta duracak kadar işte. Bide ben bebek arabası kullanıyorum evde kahvalti yaparken yanımda oturtuyom. Eşimde vardiyalı çalişiyo cok zorlaniyorm bazen kimsede yok Allah yardım etsin hepimize 
0 oy
(1,092 puan) tarafından
Ne zaman uyursa o zaman yemeye çalışıyordum. Zaten yemek zamanı uyanıyordu eşimle vardiyalı yiyorduk 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 354 göst.
25 Ocak 2021 Aile kategorisinde Melodi (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
0 oy
13 cevap 353 göst.
0 oy
5 cevap 92 göst.

380,141 soru

11,379,920 cevap