0 oy
395 göst.
Aile kategorisinde (530 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
gvygyjfyubynibnihnmhnhbr

12 Cevaplar

0 oy
(7,412 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Canım seni cok iyi anlıyorum haftasonlari gideriz bizde hep. Hatta bugun gitcez pazara kadar görümcelerle temizlik yapacaz. Benim yattiigm yer falan düzgün ama bende gitmek istemiyordum. Bebeğim küçükken böcekler kızıma zarar verir diye bende korkardım kendim korkmam sukur. Ama ne yapsakta gitmek zorundayız bence. Bag bahçe işlerini yapıyor kaynanalar güzelce yiyoruz. Köyde çalışana yardim etmek bi evini silip süpürmek buyuk ikram. Esin ne  kadar tek giderim derse desin gitmezsen üzülür. Sende kaldigin yeri temizle yatak getirt bise koyma. Inan bebeğin icinde iyi benim kizim kucuuken zorlaniyordum  ama simdi gidince com seviyor toprakla oynuyor. Yani ne yapsakta köy işi olunca bunlara razı olmamız lazım. Kurbanda gitmezsen olmaz. Bize3 gitcez etimizi falan orda poşetleriz. Hem evde olsan sen de rahat edemezsin. Laflarını düşünürsün. Ama öbur turlu sende eşinde herkes memnun olur. Şimdiden ne yapacam diye kendini doldurma canim. Inan geçtim senin geçtiğin yollarda. Olumlu dusun guzel yanlarını dusun. Bide ben gitmek istemeyince diyorum kaynanam kocaman kadin sabahtan aksama kadar bağ bahçe uğraşıyor. Meyve sebze çıkınca güzelce yemeyi biliyoruz. Yardım etmek boynumuzun borcu. Hemde eşimizi memnun edince daha iyi oluruz.
(530 puan) tarafından
Haklsn kuzm sagol
-Reklam-
+2 oy
(6,203 puan) tarafından
Valla bebegin esinden daha onemli oldugu icin gonlun razi gelsin.Bebeginin duzeni kaynananin surat asmasindan cok cok daha onemli
(530 puan) tarafından
Gtmek istemiyorum ama bu kez laflari btmyo
(6,203 puan) tarafından
Eee bitmesin istedigi kadar konussun
+1 oy
tarafından
Kız ne gerek var bırak tek gitsin ayyy hiç sevmem köyü yaşamak fln çok zor 
(530 puan) tarafından
Bende sevmyorm bocekten korkunca bana kzyolar
0 oy
tarafından
bırak eşim tek gitsin o zman bacim
(530 puan) tarafından
Ona karar verdim ancak kurbanda kesin arefe gidelm 1 gece kalalm diycekler
tarafından
bi kerelik git sonra gitmezsin
(530 puan) tarafından
Evet son kez kurban icin
0 oy
tarafından
O zaman gönlün razı gelsin, bırak eşin tek gitsin. Yazık çocuğun sefil oluyor. 
(530 puan) tarafından
Gtmycem bidaha ama kurbanda mecbur gtcem etler icin
0 oy
(4,255 puan) tarafından
Aman gitme canim bebeginde kucukmus duzensiz evmis, suratta yaparsa yapsin napcan baya da anlayissizmis
(530 puan) tarafından
Evet anlayissiz eltim sicacik yatakta yatyp
0 oy
(48,713 puan) tarafından
esine acima tek gitsin bebegine o eziyeti çektirecegine
(530 puan) tarafından
Haklsn bidaha gtmycegm ama kurbanda mecburum etler var
(48,713 puan) tarafından
bazen düşünüyorum eşleriniz ne.kiymetli ☺️ adam hazir.gelme.diyo iste
etler.icin bişey diyemem
tarafından
Ah ikbal bende öyle düşünüyorum.:D
(48,713 puan) tarafından
☺️ pandemiden once arkadaslarimla bulusurduk biri derdi kocam evde gelemem yada kocam evde müsait degilm gelmeyin diye. benim kocada garibim biri gelsin kahveye gidip beklerdi yada evde.yalniz birakir giderdim benimkimi kiymetsiz onlarinkimi cok kiymetli bilmiyorum☺️☺️
0 oy
(1,521 puan) tarafından
kurban bayramın da bırak esin tek gitsin canım çünkü köylerde kurban daha kalabalık daha yorucu geçiyor , bebegin daha da huysuzlanir durmaz , kendiside razi zaten sizde evde anneli bebekli durun kafa dinleyin 
(530 puan) tarafından
İsterdim öyle olmasini ama orda hepimiz dogruyoz etleri poşetliyoz eve gelncede sadece dolaba atmak kalyor etlerin basinda durmazsan gelen gecen aliyor
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Şimdi bayram olduğu için yine git ama bi daha gitme kalmak için eşin tek gidip kalsın madem öyle bebeğin daha önemli

Bizde her hafta gidiyoruz şahsımıza ait odamız yok salonda kalıyoruz ama beşik var kızım için kızım orda yatıyor bizde çekyatta yatıyoruz evler de sıcak  ama anlattığın gibi olsaydı bende gitmezdim sanırım 
(530 puan) tarafından
Döşek yorgan bile sınırlı o bile yetmiyor
(2,792 puan) tarafından
Ay kötü işte o ya insanın kalası gelmez ki
(530 puan) tarafından
Istemyorum zatenn bu kez hepsi laf edyo

Eltimde gozlerine girmk icin ben kalrm dyor
(2,792 puan) tarafından
Ah o eltiler yok mu
(530 puan) tarafından
Hic sorma kendi yeri rahat aglayani yok tabi kalr
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Beni düşünmeyeni ben hiç düşünmem gitsin tek başına. Benim huzursuz olduğumu bile bile hâlâ gel diyosa ona güle güle
0 oy
(818 puan) tarafından
Eger kaynanam koyde kalmami istiyosa o odayi bi guzel yemier kendime o da yaparim her gidisimde de bocek ilaci goturur odayi ilaclarim gece de rahat rahat uyurum ben memleketteyken oyle yapmistim eger kalmani istiyosa buna ses cikarmaz 
0 oy
tarafından
Cidden varyaa kaynananin laflari kocan bebeginden daha cok onemli celtir eziyeti bu bebegine mecbur degilsin gitmeye kocanda gelme demis ee daha ne yaa ne istiyonuz bilmiyom valla he

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 249 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,076 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 70 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,076 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 76 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (535 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Alpingo!!45 (353 puan) tarafından soruldu

380,876 soru

11,403,167 cevap

34,941 kullanıcı

...