0 oy
126 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,084 puan) tarafından
4 ay 8 günlük bebeğim var ara ara dizime oturtuyorum ama korkuyorum birşey olur diye 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Daha erken canım ya kaburgası batar onun sen anlamazsın bile. 6aylıkken çok ufaktan 2dak ile başladık 8aylık oldu hala destekli oturuyor
(1,084 puan) tarafından
Ek gıdaya başladığında oturur olması gerekiyor dediler yatmak istemiyor kalkmak istiyor sürekli oturmak istiyor
tarafından
O zaman bebegin kendini hazır hissediyor oturmaya kendisini. Oturt bakalım ama fazla oturtma günde 2..3kere oturtacaksan mesela buna bir zaman belirle 4dak 5dak gibi ve git gide bu süreyi uzatırsın zaten ek gıdaya daha nerdeyse 2ay zamanınız var. Sen daha iyi bilirsin bebeginin hareketini ne yapmak istedigini ona göre ayarlarsın
-Reklam-
0 oy
(530 puan) tarafından
Oturt ama cok az oturt zamanla oturur kendisi
(1,084 puan) tarafından
Bıraksam oturacak zaten artık yatmak istemiyor
0 oy
tarafından
5-6 ay arasında olabiliyor bebekten bebeğe fark eder.
0 oy
tarafından
İlk kızım 8 aylik desteksiz oturdu. İkinci kızım 5 aylik desteksiz oturdu. Bebekten bebeğe değişiyor. Bebeğinin verdiği sinyallere bakman lazm
(1,084 puan) tarafından
Kalkmak istiyor bıraksam oturur yani doğduğundan beri başını tutuyor zaten
tarafından
Ben ne desem olmaz smdi yanlış bsi diyip bebeğinin kemik yapısını bozamam. Buna sen karar vermelisin
0 oy
tarafından
Doktorlar 3 aydan itibaren kucakta oturmaya başlayabilir diyo. Kendi kendine oturması de her bebeğe göre değişir. Kızım 5 buçuk aylık emekledi oturuyordu ama şuan ikinci bebeğim  7 aylık olmak üzere yeni yeni kendi kendine yerden kalkıp oturuyor arada düşüyo geriye. Hala emeklemiyo
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Bende o aylarda oturtmaya başladım 6.ayı doldurunca desteksiz oturmaya başladı 
0 oy
(242 puan) tarafından
5 aylıkken oturtmaya basladim azar azar çünkü kendi çok istiyordu kafasını hep kaldiriyirdu :)
0 oy
(8,552 puan) tarafından
Erken daha oturtma sakın.  6.aydan sonra başlar oturmaya
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bebekten bebeğe farkeder bu durum ama benimki 5 buçuk aylıkken desteksiz oturmaya başladı 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Hazir olduklarinda.

Biz 3 aylik basladik hatta 2.5

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 176 göst.
25 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde gamii (534 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 164 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 104 göst.
9 Nisan 2021 Diğer kategorisinde yigitinannesi0 (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 488 göst.
21 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde __Deniz__ (2,194 puan) tarafından soruldu

378,260 soru

11,321,632 cevap

34,767 kullanıcı