0 oy
1,334 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bem hiç almadım bu zamana kadar ama buradaki arkadaş al dedi haram değil dedi, benim eşimde bana para veren biri değil maaşıda iyi 7 bin küsür alır ama bana 100 tl bile vermez harçlık olarak, bide biriktirmiş bir miktar para haberim yoktu onada, bende aldım bugün valla cebinden, az az alcam cüzdanıma katıcam sizce günah mıdır

36 Cevaplar

0 oy
(4,700 puan) tarafından
Canım bu çok hassas bir konu eğer esin sizin temel ihtiyaçlarinizi karşılamıyorsa temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar alman caizdir onun dışındakiler haram 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben özellikle birkac hocaya sordum çünkü bende aliyorum:) kendine veya evine harcıyorsan  gunah degil dedi ama alip birine veriyorsan o parayla birine birsey aliyosan ailende dahil esinden helallik alman lazimmis yada evine cocuklarina  harcamıyorsan gunah dedi  ama ben zatenn kendime cocuguma harcıyorum sonrada esime cebinden su kadar aldim diyorum vermedgiginden de degil de keyfi aliyorum ben ::):):)):)
0 oy
tarafından
CNm esin cibinden para almak günahdir. O zaman günah sayilmaz ki kocan hiç evi dolandirmaya para vermez yalniz kendine harcar . Kura'n kitabi varsa al bul oku bence böyle yazilmistir orda yada netten arastir canm 
0 oy
(399 puan) tarafından
Annem hep erkeğin cebine el sokulmaz der bereketi kaçar derdi para lazim olurdu babam git al derdi geri pantolonu getirip sen ver derdi hep bende hiç almam genelde mutfağa birakir çoğunlukla karta atar harama bişey diyemem kari koca arasi bilemedim
0 oy
tarafından
Tabiykide günah bir nevi hırsızlık gibi olur
0 oy
(119,599 puan) tarafından
bi sekildd hirsizlik yaa gunah bence 
0 oy
(5,539 puan) tarafından

Haram helal kısmı tartışılır ama bence habersiz olduğu için günah gözüyle bakıyorum ihtiyaçlarını karşılıyosa almana gerek yok kesinlikle helal veya haram demiyorum ben günah gözüyle bakıyorum dedim yanlış anlaşılmasın 

0 oy
(907 puan) tarafından
Cebine harçlık koymayan kocayada ne bilim,ne değişik tipler var ya! Allah şu türk erkeklerinden bizi korusun bu ne arkadaş.Sen kolemisin evin ihtiyacını mecbur tabiki karşılayacak ama insan düşünür ya eşimin ekstra ihtiyaçları AA ona ne gerek var ki çocuk baksın temizlik yapsın yemek yapsın.Bizdeki sistem karın tokluğuna hizmetçilik,ben olsam kavga ede ede alırdım gizli gizli değil sonuçta hakkın verecek tabi
0 oy
tarafından
Şöyle versin  her gün şöyle her saniye şöyle bıksın 
0 oy
tarafından
Önceden alırdım ama bıraktım ya 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Hırsızlığa girdiğini duymustum
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Eşte olsa kimde olsa günah bence hırsızlık yani. Eş olunca değişmiyor bu kural. Eşinizle konuşun bu konuyu vermiyorsun ihtiyaçlarım oluyor mahcup oluyorum başkalarının yanında falan diye. 
0 oy
(4,068 puan) tarafından
Yani istediğin halde vermiyor mu pra onu anlayamdım
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Gunahini bilmem ama ahlaka uygun degil bana göre. Ama vermiyorda demissin mecburda kaliyorsun. Konussan eşinle, 100 lira artik bir yogurt 1 ekmek 2 biskuvi parasi. 
0 oy
(10,472 puan) tarafından
Ben eve aldığımı da evden verdiğimi de söylerim eşime ki bereket azalmasın. Bana kalırsa bu da bereketi azaltacak bir hamle ve yanlış. Haberi olmadan parayı aldın diyelim adam bir yere girip alışveriş yaptı elini cebine attı o da ne eksik. Önce düşürdüm sanacak, sonra bu tekrar tekrar olunca sana kızmayacak mı? Alıp söyleyeceğim diyorsan eğer muhtemelen buna da kızacaktır çünkü vermek isterse zaten kendi verir. Bu tarz şeylerde rıza ile yapmak mühim 
0 oy
tarafından
Soyle birsey var eger evinin ihtiyaclarini karsilamayip seni cocuklarini muhtac durumda bırakıyorsa alabilirsin ama onun disinda kesinlikle haram canim

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 629 göst.
16 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Lale5616 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 842 göst.
19 Aralık 2022 Aile kategorisinde Birhilall (1,133 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 584 göst.
6 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
50 cevap 689 göst.