0 oy
145 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (689 puan) tarafından
Kizlar şu pirinc pilavini bazen tane tane bazende cok lapa yapiyorum ya 2 su bardagi pirince kac su bardagi su koymam lazim 

12 Cevaplar

0 oy
(4,876 puan) tarafından
Onun püf noktası iyi kavurmak .

Biraz şeker biraz limon 
(689 puan) tarafından
Aynen oyle yapiyorum kuzum ya bilmiyorum suyunumu ayarlayamiyorum ne
-Reklam-
0 oy
tarafından
Suyu göz kararı yapıyorum ama tane tane olması için pirincini iyice kavurman lazım
(689 puan) tarafından
Ay kiz bende goz karari koyuyorum suyunu ama ne bilim bazen cok guzel oluyor bazende suyunu iyice cekmiyor lapa kaliyor
tarafından
Tuzunuda pirinci kavururken ekliyorum sonra işte pirinçten 2parmak fazla su döküyorum yüksek ateşte suyu pirinç boyuna gelene kadar pişiriyorum kapagını kapatmadan pirinç boyuna geldiginde altını iyice kısarak kapagını kapatıp kontrollü bir şekilde pişiriyorum pilavim diri kalırsa az biraz daha su ekliyorum
(689 puan) tarafından
Anladim canim cok tesekkurler eline saglik
0 oy
tarafından
Ben iyice beyazlasip tane tane olana kadar kavurup sonra 1 bardak pirince 2 bardak su koyuyorum
(689 puan) tarafından
Bende oyle yapayim kuzum esimle ikimiziz sadece kendimize gore yapiyorum
0 oy
tarafından
Ben sıcak suda bekletyom snra yapyom  süzüpyapyom suyunuda kafama göre koyuyom cnm
(689 puan) tarafından
Bide boyle deniyim kuzum tesekkurler
tarafından
Rica ederim cnm
0 oy
tarafından
Ilık suda en az yarim saat bekletip suzdukten snra da soguk suyla iyice yikayip nisastasindan arindir 2 bardaga 3 bardak su koyuyorum pirincler citir citir olana kadar kavurup tuzunu oyle koyuyorum cunku tuzunu onceden koyunca kırılıyo su koyduktan snra bir iki damla limon sıkıyorum pisene kadar da hic karistirmiyorum
(689 puan) tarafından
Tamam canim bide oyle deniyim olur insallah
0 oy
(4,962 puan) tarafından
Eğer pirinci önceden suda beklettiysen 2 su bardagina 2 su bardağı su koy bekletmediysen üzerini 2 parmaktaj biraz az geçsin suyu valla ben herşeyimi göz kararı yaptığım için ölçü konusunda da göz karari
(689 puan) tarafından
Deniycem balim
0 oy
tarafından
Ben 1 bardak pirince 1 bucuk koyuyorum ve iyice kizartiyorum ki pirincleri yani kavuuyorum guzel ve taneli oluyor 
(689 puan) tarafından
Evet bende oyle yaptim cok guzelde pldu :))
0 oy
tarafından
Her pirinc bir olmaz canim ben pirinci islatirim ilik su ile 15 dh suyunuda mesela 1 su bardagi pirince 1.25 kadar su koyarim  yani bir bardak birde ceyrek bardak kadar sonra duruma gore eklerim daha sende az koy sonra ekle. Bu arada pirinci su da bekletirsen daha guzel olur
tarafından
Tabi tane tane dokulene kadar da kavurcaksin
0 oy
tarafından

Pirinc pilavi deyip gecmemek lazimm. :)Arkadaslar ne tarifler yazmislar maşallah. Bu bilgi birikimi hangi erkekte var soyleyin bana kadin kocaman bir dunyaaaa

(689 puan) tarafından
Tabikideeee :)
0 oy
(44,840 puan) tarafından
İyi kavur yarım saat kavur hatta bak nasıl tane tane oluyo bide önden Isla pirincini
(689 puan) tarafından
Kiz yarim saat kavursam yanar
(44,840 puan) tarafından
Hayır yanmaz bırakma sürekli karıştır tuz bı kaç damla limon da koy öle kavur yansa benimki hep yanar
(689 puan) tarafından
Tamam tatlımoyle yaparimbundan sonra cok saol :))
0 oy
(2,912 puan) tarafından
4 su bardağı kaynar su koy kısık ateşe al pissin
(689 puan) tarafından
Bjdahakine oyle yapcam kuzum
(2,912 puan) tarafından
Ve pirincinu iyi yıka duru su akana kadar
0 oy
(689 puan) tarafından

Çok tesekurller herkeze fikirleniriz icin güzel hanimlar <3

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 53 göst.
9 Eylül 2024 Diğer kategorisinde heygirls (620 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
29 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Can_annesi_ (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
21 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umayyyy (4,017 puan) tarafından soruldu

397,290 soru

11,882,469 cevap

36,002 kullanıcı

...