+1 oy
122 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Arkadaslar meraba kızım 3 yaşını bitirecek r e girecek deniz korkusu var yaa suya katınca bağırıyor ağlıyor içinden balık çıkacak beni yicek diyor  baktıysak babasıyla alıştıramadık artık yaz da geldi deniz sezonu da açıldı tatile gidiyoruz havuzda ağlıyor denize gidiyoruz ağlıyor balkona küçük çocuk havuzu aldım ondan bile korkuyor girmiyor abisi girer korkmaz ama kızım korkuyor yardım edin napmaliyim yaaa siz nas alıştırdınız cocuklarinizi

5 Cevaplar

0 oy
(395 puan) tarafından
Bence deniz korkusu değil de balık korkusu var eve balık alabilirsin ve balıkların insanları yemediğini anlatabilirsin
(45 puan) tarafından
Yaa çok anlattım gerçekten herşeyi yaptım yuotubdan videolar açıp izlettim ama korkuyor yinede
-Reklam-
0 oy
(125 puan) tarafından
Oglumda hayatta banyoya girmez su gorunce çıldirirdi 3 yasinda buyuk bi havuz aldik icine degisik olta ve onunla tutabilcegi oyuncaklar aldik ve bi babasiyla bi benimle derken alisti su kuşu oldu simdi hergun su istiyor
0 oy
(467 puan) tarafından

Ben 24 yaşıma girdim hala denizden ve sudan korkan bneee:)

(45 puan) tarafından
Yok kızım çok sever aslında suyu banyoya katınca çıkmaz istemez kendi kendir suda oynar ama yüzmeye gelince korkar
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Biz iki kardeşiz sahil kasabasında büyüdük ben tam bir baliktim 3,4 yaşında babam beni balıkçı teknesinden ata ata öğretmiş yüzmeyi. 5 yaşına geldiğimde onlarda bir yuzermisim. Kardesimde oldum olası sudan korkardi o korktukca üzerine gittiler gibi birşey oldu. Kimsede kendi haline birakalim demedi oda öyle balıklar beni yicek diye  bas bas ağlardi.  Annemde babamda hep alıştırmaya çalıştı. Olmadı maalesef kardeşim şu an 25 yaşında denizden havuzdan nefret ediyor. O yüzden alıştırmak için hiç birşey yapmayın söylemeyin bile bırakın kendi haline sahilde filan oynasın zzaten kendi isterse gidecek( abimin oğlu kardeşim gibiydi ilk zamnlar kardeşimden dolayı akillandi herkes üstüne gitmedi kimse bir gün bir baktık kendisi girneyei başladı. Uzun oldu ama bir travmaya sebep olmayın diye yazdım :,-):-)
(45 puan) tarafından
Hm bizde travma olmasın diye fazla katmıyoruz zorlamıyoruz ama bütün çocuklar yüzerken o uzakta duruyor üzülüyorum
0 oy
(289 puan) tarafından
Bu su olayı çocuklar da çok başka. Kimi korkuyor kimi korkmuyor.

Benim oğlum 2 yaşındayken havuzda simidinin içinde ters döndü dibe çöktü ben çıkarana kadar çocuk korktu tabi.

Ondan sonra benim oğlum banyoya bile girmez oldu. Arkadaş çevremden başıma gelecekleri bildiğim için oğlumun korkusunu yenmesi için hergün duşa soktum havuza götürdüm denize götürdüm vs. kolluk taktım ayağına da deniz ayakkabısı giydirdim. Kova kürek tırmık kumda oynaya oynaya kıyıdan kıyıdan başladı girmeye tabi başka çocuklarda vardı onlarla oynarken girdi. Şimdi 4 buçuk yaşında sudan çıkmıyor kolluk simitte kullanmıyor yüzüyor diğer çocuklarla.
(45 puan) tarafından
Ayy ne güzel ya inşallah benim kizimda böyle yüzer.. ama 2 gündür balkon da havuza giriyor normal de korkar onunla oynaya oynaya kattım havuza sonra içeri gidip oyuncak getirecem dedim sen yüz geliyorum dedim o kendine yüzde havuzda inşallah deniz dede böyle olur
(289 puan) tarafından
Sabır canm herşeyin başı sabır:)

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 46 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Deniz33 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 159 göst.
22 Mart 2021 Diğer kategorisinde Behis (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 211 göst.
9 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Busra2607 (304 puan) tarafından soruldu