0 oy
765 göst.
Aile kategorisinde (113 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kizlar 5 aylik hamileyim riskli gebelik 2 yasinda kizim var bugun kizimin uyuzzz oldugunu ogrendik. Kaynanam aksam ariyo esimin yaninda bana diyo ki perdelerine kadar yika esin assin sen asma sakin bende biraz esimle aramiz bozuk kimsye gerek yok kendim hallederim herseyimi dedim. Aslinda niyetim ona da laf sokmakti ne ilk hamileligimde bi gun sordu biseye ihtiyacin var mi diye ne bunda. Bana gecip diyo ki dik baslilik yapma kocan assin iste perdeleri diyo. Yani üslup gecekten cok onemli. Ben orda zaten canim sıkkın kucucuk cocugum hasta olmus. Bi yandan canim cikmis yorgunum butum gun hastanedeydim. Etigi lafa bakin ya. KIZLAR BU ARADA EKLEME YAPAYIM SADECE BU DEDIGIYLE BU KADAR BOZULDUGUMU DUSUNENLER BANA BUNDA NE VAR DIYENLER OLMUS DUSUNDUGUNU IDDA ETMISLER. 6 AY ONCESINE KADAR BANA SAKIN COCUK YAPMA DIYE AKIL VEREN KADIN KARNIMDAKINI DUSUNUR OLDU ESIME HAMILELIGIMI DUYUNCA SEN KASINDIN DEYIP DURDU BEN BOYLE BI KADININ IYI NIYETLE YAKLASACAGINI DUSUNMUYORUM MAALESEF.

19 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Kötü bişey mi demiş sanki. Ne deseydi oğlum asmasın sen mi as deseydi. Bu seferde öyle dedi diye bozulurdun
(113 puan) tarafından
Yasanmisliklar olunca ust uste gelince boyle gulemiyosu iste allah yasatmasin ne deyim :)
tarafından
Benim kaynana 3 katlı evin merdivenini sildiriyordu ama su kovasını taşıma diyordu beni düşünüyor mu düşünmüyor mu anlayamıyordum. Onlar sözde yaranmaya çalışıyor ama yolunu yordamını bilmiyorlar. Boşver ne derse tamam de geç
(113 puan) tarafından
Hepsi farkli ben anlayamiyorum hic birini allah hepimizi islah etsin ne diyim ki
tarafından
Beterin beteri var canım yine de şükretmek gerek
(113 puan) tarafından
Evet canim
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Yani kaynanan seni dusunmus sen asma o assin demis gercekten sende dikbaslilik yapip kimseye ihtiyacim yok demissin senin uslubuna gore uslup takinmis kaynanan canim hirmonlar tavan semde ondan zoruna gitmis yoksa kotu bisi yok bu konusmada
(113 puan) tarafından
Iste canim sıkıntı surda sadece bu olayi soyledim suan ondan herkes ne demiski diyo:D bak diger yorumlarda yazdim neler dedigini
tarafından
Bacim sende hepsini anlataydin da yorum yorum bakmiyayduk gece gece nediyim simdi postuna gore yorum yapiyiz bizde suc bizde deel :)
(113 puan) tarafından
Tam ustundeki yorum bak cok uzak degil iste . Uzun olur sıkarım herkesi diye ywzmadim aslinda ama boyle tepkiler gelince yaziverdim bi kacini yorumlara :)
tarafından
Heh iyi yapmissin :)
0 oy
tarafından
Cok cenesi laf yapıyorsa elide calıssın seytan 
(113 puan) tarafından
Çalışmaz iste bunlar sadce laf. Düşündü olur yarin :D belki okuyanlar bunda ne var diyodur da gecmiste yakaladiklarimi bilmiyolar gicik oldugumu bilmiyolar
0 oy
(119,126 puan) tarafından
seninde hormonlar cosmus kiz cokda kotu bisi dememis
(113 puan) tarafından
Yok canim benim hamile kalmami bile istemiyodu simdi dusunu yo gibi gostermeye calisiyo kendini. Ben asmam ki zaten bilmiyomuyum karnimdakine yazik degilmi :)
0 oy
(780 puan) tarafından
Adımız gelin olmuş acımazlar kalpleri gelinlere karşı buz gibi erkek tarafının ama oğulları hapşırsa sanki kanser oldu gibi kurban olmalar onlara yatak döşşek serip yatırırlar adimiz gelin bikere ölsek evi topla temizle öyle öl derler gelinleri hizmetçi olarak görüyorlar 
(113 puan) tarafından
Yok canim anlamadigim bana hamile kalma sakin dien kadin bi anda beni dusunur oldu. Ben zaten her isimi kendim yapiyorum yan mahallede oturduklari halde bi gun bi sey istemedim daha ben yemek hazirlayip goturuyorum. Ne dik başlılığımı gorduyse
(780 puan) tarafından
Eşimin bi lafı var bana o geldi aklıma seni ben biliyorum sen ağzınla kuş tutsan yaranamazsin boş ver kimseyi takma kafana konuşsun dursunlar diyor ben herzaman yanındayım der kaç defa anasına dedi yeter artık ne laf ediyon çeneni tut diye kadın anlamıyor 17 senedir benle uğraşır bugünde yine anasını aramış benim ailemden uzak durun demiş sonra içim sızladı diyor annem oda benim kızdım tlfnu kapattı bisey demeden dedi sonra kaç defa aradım açmadı diyor
(221 puan) tarafından
Eşine helal olsun cnm n güzel koruyor sni bnm eşim asla anasına bişey demez buda bni cok uzuyor haksız hep bnm
0 oy
(932 puan) tarafından
Ne demis ki kotu bisey dememis wer esin assin demis bence yorgunluktan takildi kafana kadin kotu bisey dememis yada sen dolmussun ona ne dese batiiodur cnm 
(932 puan) tarafından
Ozaman haklisin kuzum allah yardimcin olsun cokta karistirma isine gucune madem herseyi sen yapiyorsun ona karisma firsati werme wallahi bana iyiligi yardimi olmayan herkezi cikardim hayatimdan okadar zor gn gecrdim ki kimse yoktu suan da kimsede bana karisamaz hc arayip sormam bile kim bana nasil gelirse bnde ona oyle giderim sende madem yapmacik yanasio hic firsat werme askim
(113 puan) tarafından
Diyorum ya canim simdi herkes bana yuruyo brda su yazdigimi okusalar yeter. Ben kizimi kucagima alamiyorum riskten rabbim kimseye yasatmasin gecip ***** gibi perde mi asicam ya. Bide maalesef cikaramiyorum hayatimdan dibimde otutuyolar. Kocam anneci  neler neler
(932 puan) tarafından
Bnm 2. Ewliligim bu kuzum suan kaynanm yok kayin baabm yok gorumcm ws kimse yok. Ilk ewliligimde allahm oyle kaynana dusmanima wermesin lanet pislik birseydi esimde anaciydi oyle boyle deil birde birlik yasioduk ayyy aklima gelince tuhlerim urperio ins esin anne es kawramini hakkiyla esit tutar rabbim yuwaniza huzur wersin ama susma ezilirsin bn sustum cok ezildim
(113 puan) tarafından
Allah bin kere razi olsun canimm. Insallah insallah. Zaten hep oyle erkekler yuzunden bitiyo ya evlilikler, her seye karisan anne, annesinin agzina bakan ogul. Sozde ben laf ettirmiyomusum kendime ama yalaannn. rabbim mutlu mesut etsin sizi :)
(932 puan) tarafından
Cumlemizi askim cok cok amin
0 oy
tarafından
Kötü bişy dememiş ki münecvim degl ya kadın kocanla aranzdaki problemi nerden bilsin
(113 puan) tarafından
Her gun esimle ise gidip geliyo. Bi gozleri var herseyi anlar emin olun :)
0 oy
tarafından
Sen asi değilmişim peki?? Oyle ysparim anne desen ne olcakti ayrica **** bulasici biliyorsun o yüzden herseyini yika demiş 
(113 puan) tarafından
Asilik bu degil. Ben bilmior muyum karnimdakinden oyle syler yapmayacagimi zaten kizimi kucagima alamiyorum riskten perde mi asacagim
tarafından
Ee neyisikayet ediyorsun kaynanadan ismi bekliyorsun??
(113 puan) tarafından
Ne isi bekliycem herkes kendi eviyle ilgilensin. Ordan benim evimle ugrasacigina kendi yikasin perdesini astirsin kocasina. kendileri de oldular. Benim 6 ay oncesine kadar karnimdaki bebegi istemiyodu yapma diyodu. Kocama her fırsatta laf sokuyo sen kasindin diye. Gercekten merak ediyorum basinizda boyle biri olsaydi siz nasil tepkiler verirdiniz
tarafından
Sizin davranisnizi asi buluyorum. Benim.kayinvalidem üst katta oturuyor desin ne olcak ben takmam ki herseye mimleniyorsunuz
(7,177 puan) tarafından
Çok aşırı abartan birisiniz ortada bir sorun yok siz büyütüp kin tutmussunuz resmen
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Çok kötü bişey görmedim  samimi olarak konuşmuş inat etme astir demiş seni düşünerek 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Allah razi olsun kadindan doğru demis
(7,654 puan) tarafından
Peki dik başlı;)))
tarafından
Ahahha nerden anladin la :)
(7,654 puan) tarafından
Hoca hocayi tekkede deli deliyi dakka da tanırmış:D
tarafından
Miraba ozaman  deli bende deli :))
(7,654 puan) tarafından
HellooĞğğ
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Yani hamile kalmani istememis sorunlar olmus tmm da kadin kotu bi sey dememis esinle kotu old da bilmiyordur tmm oyle yaparim demek cok zor olmamasi gerekiyor kadin hani iyi niyetlede dese senin gozune cok batmis yads cok sey yasamissin iyiyi bile  kotu algilamissin
(12,777 puan) tarafından
Yani iyilik yap denize at demişler gun gelir yapmasa idin olur pampa
Geldin mi sen ankaraya hava bi bozuldu geldigin belli oldu ahsjshsh
tarafından
Yok valla gecikme oldu ondan aglamistir ankara ne mikropsun ya hemende benden saniyon :)
(12,777 puan) tarafından
Puuuuuahahahaha he tuh bak diyorum bende hele hava niye boyle yarin yagmurlu :D
tarafından
Ben gelince bak gor gunes acacak ankaraya ahahhaha
(12,777 puan) tarafından
Acsin açsın sende rahat gezersin
0 oy
(289 puan) tarafından
Kusura bakmayın da kayınvalidenizden çok el kadar sabiye takıldı aklım.

Nasıl **** olmuş bu çocuk kimden kapmış?

Sakın ha çok dikkatli olun size de bulaşmasın.

Tedavisi mümkün lakin zorlu ve yorucu bir süreç.

Evi temizlemesi çamaşır nevresim 60 derece kaynatılması direk temastan kaçınacaksınız mazallah size bulaşırsa işiniz zor.

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşaAllah.
(113 puan) tarafından
Allah razi olsun suan salgin varmis. Yabanciyla gorusmuyoruz temas yok ama dolmusa bile binse kaparmis. Cocugum tek cocuk kiyafetleri falan ayri yikaniyor. Anlamadik nasil oldugunu bizde yok saddce kizimda cikti
(289 puan) tarafından
Size de bulaşır ama dikkatli olun.
Yumurtlama dönemi 6 haftayı buluyor.
Kediden köpekten geçmez, geçse de ****** uyuzu insanda barınmaz.
Bu **** insandan insana geçer. Parka falan görürdünüz mü hiç?
Allah korusun evlerden ırak....
0 oy
(2,529 puan) tarafından
İyi de kötü bişey dememiş ki. Bazıları iş buyuruyor diye buraya gelip dert yaniyor bazıları da yapma dedi diye. Kaynanalik zor valla :)
0 oy
tarafından
Koskoca kadın getir ben asayim diyecek hali yok doğrusunu demiş 
0 oy
(7,177 puan) tarafından
E seni düşünmüş söylemiş ne var ki bunda 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Birikmişlikler vardır bence yoksa burda gene o kadar kötü bir durum yok şükür ki, ee napcan canım kötü de olmadan gemini yürüyeceksin yapacak bir şey yok ayrıca da bu kadar takma gerek yok ne derse desin anca der durur yutar oturur 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Seni öyle iyi anlıyorum ki, icraata gelince kimse yanında olmaz ama akıl verende çok olur. Boşver bende ne ilk gebeliğimde ne şu an ki gebeliğimde Bi fayda görmedim. Ama çok nasihat ediyorlar. İnsanın sinirlerini bozuyor bu samimiyetsizlik. 
(113 puan) tarafından
Ya allah razi olsun valla anlayan da cikiyo. Herkes gayet normal bisey soylemis diyip duruyo cildiricam :D yahu cam siliyorum aman kizim haber verseydin diyolar benim annemlerin yaninda. Annemler olmayinca silme camlari nolucak sanki diyolar. Evimi dip kose temizliyorum aman yormasaydin kendini diyolar ama yanimda bizimkilerden falan biri oldugunda niye bize haber vermedin gelirdik diyolar. Temizlik yaptigimi soyledigimde telefonda kolay gelsin cok yorma kendini diyen de onlar. Ha islerini mi bekliyorum ? Asla. Ama bana gecip de beni dusunuyo gii de yapmasin gicik oluyorum
(1,272 puan) tarafından
Yeminle aynı benim durumumu anlatmışsın. Sanki bizim ev ev değil 9 ay temizlemeden duruyor sanki. Perdelerim leş gibiydi 6 ay camlarıma el süremedim. Demediler ki gelelim yapabildiğimizi yapalım diye. Annem geldi sağolsun heryeri temizledi gitti kaynanam dedi ki niz yapardık. Bende dedim daha fazla bekleyemezdim ev leş gibi oldu psikolojim bozuldu. Evim yüksek çıkamıyorum tansiyonum düşüyor. Alışveriş yaptık biraz bebişe, demiyor ki kızım 2 takımda ben alırım diye.. Fazla bişe alma çocuk çabuk büyüyor diyor. Yani faydan yok bana bişe de beklemiyorum zaten canın sağolsun ama akılda verme yani. Sağda solda yaparız ederiz deme gösterişine ihtiyacım yok. Yani bizim durumlarda aynı canım yaopmamalarına değil, yapana suratları değişiyor biz de yapardık dercesine öyle sinirlerim bozuluyor ki.
(113 puan) tarafından
Valla aynisini anlatmissin ya. Bende hicbisylerini istemiyorum esimin ailesi sonucta sirf ondan gidiyorum falan ama burnunu da sokma benim evime gec kendi evini hallet yani. Ama yok karisir herseye
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Söylediği şey gayet normal.
0 oy
tarafından
Gelip kendi temizlesin madem bide riskin varmış, ben olsam elimi sürmem gerekirse temizlikçi al dip köşe temizlesin sen bı camasirlarini yıka ser bence. Ben ilk bebeğimi kaybettigimden ikincide bişey olmasın diye risk de yoktu genede korkumdan yerimden kalkmaya bile korkuyodum.
tarafından
Öyle canım sen onların annesisin en iyisini sen düşünürsün. Bide gelininin kızının yapacağı çocuğa karisanlari hiç anlamıyorum zaten. Onlara noluyosa gelip aranıza yatsaymis töbe töbe. Bide bu hastalık musallat oldu ülkemize. Temiz insanlariz da nerden geliyor anlamadım herkes bunu soruyo bu günlerde çok okuyorum
(113 puan) tarafından
Vallahi ben de cok sasirdim canim yani girdigim tek kalabalik pazar o da sakin saatlerde giderim. Cocugumu arada bi parka gotururum onun disinda oyle gitmem de bi yere gorusmem kimseyle.belli ki sinsi bi hastalik koronadan korkarken bu geldi basimiza..
tarafından
Parktan gelmiş olabilir kaydıraklara falan sürünüyor ya çocuklar çok geçmiş olsun geçer inşallah
(113 puan) tarafından
Evet canim bizde oraya bagladik bakalim insallah gecer :)
tarafından
İnşallah

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 535 göst.
10 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,283 göst.
17 Nisan 2021 Aile kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 653 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu