0 oy
1,151 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bu zamanda çocuk büyütmek çok zor

Benımde Allah bağışlasın 6 ıncısı doğdu

Rabbım ın gücüne gitmesin artk düşünmüyorum

Bunlara bile yetememektwn korkuyorum

Kızlar Tüplerımı bağlatsam  çok mu günah

36 Cevaplar

+10 oy
(8 puan) tarafından
Çok şey yazacaktım ama yazıp yazıp sildim. Cahil cühela kesime ne desek boş. Bacım korunmak günah olur mu ? Çocuklarına yetebilir olmak onların geleceğini iyi hazırlamak tam tersi sevaptır. Hadi hersey geçtim açıp bir Kur'an tercümesi okursun için yine rahatlar ne diyor bu kitap açıp baksak zaten bu din satıcılarına bokyemek düşecek de neyse. Ha kendin istemeyerek hamile kalmamissin ha tüp bağlatmışsın ha geri çekilmişsin ha hap kullanmissin ha prezervatif ha spiral. Aslolan saldım çayıra mevlam kayıra değil. 1 çocuk ya da 10 çocuk, onlara yetebilmek iyi yetiştirebilmek. Bu ülkenin yüzü aydınlığa dönük kadınlara ihtiyacı var ve onların yetiştirdiği çocuklara bırakın günah sevap satmaya çalışanları.
(375 puan) tarafından
Öptüm say kardeşim şu an seni ❤
(2,130 puan) tarafından
Artiladimmmmm
-Reklam-
+10 oy
tarafından
Caiz değildir Allahu tealanın kadına verdiği bir özelliği sonsuza kadar yok etmek günahtır. Herşey kuranı kerimde yazmaz fıkıh hadis sünnet boşuna mı var? " şeytan Allahu tealaya senin ebedi kıldığın herşeyi insanlara vesvese vererek senin onlara verdiğin fıtratı değiştireceğim diyor,

Yine siz bilirsiniz neden günah olsun diyenlere yorumum! 
tarafından
O zaman hadi ışığı gören gelsin :D çocuklarda aç açıkta rezillikle büyür nolcakki afafag :D
(10,411 puan) tarafından
Ne alaka saçmaladın şu anda korunmanın bin türlü hali var bende bağlamayı düşünüyorum ama cesretim yok
tarafından
Orası beni ilgilendirmez erkeklerin kendilerini tutmaları gerek kadınında kendisine sahip çıkması gerek, burda okuduğum postların hepsi yalnişlikla hamile kalmiş neden çünkü geri çekilme ile sizce geri çekilmek bir korunma yöntemimi kendi zevkleri için çocuklar perişan oluyor hiçmi okumuyorsun burdaki postları! 25 yıl anne babalarımız korunuyor hangisi yalnişlikla hamile kalmış korunmayı bilirsen kalmazsın emin olun.
tarafından
Korunmayı bilirsen kalmazsın diye bir şey yok spiralle de hamile kalınır tüpler bağlı halde de imkansız değil sadece daha düşük bir ihtimal hemşireyim denk geldim öyle vakalara. O zaman herkes tüpleri bağlatmasın korunmasın da eşiyle birlikte olmayı mı bıraksın ne saçma düşünceler ya
tarafından
Onlar ihtimal ben burda olan birşey söylüyorum kabul etmemek senin fikrin isterseniz bağlayın Allaha hesap vereceksiniz kimseye degil.
+3 oy
tarafından
Onlara yeteri kadar iyi hayat veremeyip maddi ve manevi olarak eksik kalmak daha günah bence Rabbim kolaylık versin kardeşim 
tarafından
Aynen cnm onlarda perışan olurlar
+2 oy
tarafından
acikcasi ben bu konuda Kur anda ayet gormedim varsa biri soylesin.. bu gunahin bir yorum oldugunu dusunuyorum cunku eger esin ve sen izin veriyorsan ve daha olmamis da bir cocuk varsa neden gunah olsun mantikli dusununce.. yanii bakamayacagin cocugun gunahi cocuk yapmamaktan daha agir degildir bence
(734 puan) tarafından
Tüp bağlamada eş imzası olmadan yapılmıyor
tarafından
Neden bu doğumda bağlatmadınki eşinde imza atıp bağlatabilirdin aslında bak canım yapma Etme yazık günah eşim izin veriyo vermiyo diye bir şey olamaz o çocuklara yetebilmen olanaksız bikere yani eşinle konuş imza atsın devlette yada özel demi artık nasıl olursa biran önce bağlat
tarafından
esin izin veriyorsa baglat canim
tarafından
Kuzum kafam karıştı iyice burası bıle yarısı yaptır yarısı yaptırma dıyor
tarafından
Eğer böyle giderse 7 de olur 10da kocanda izin vermiş hiç burayla kafanı yorma fetvayı ara sor internette in al numarasını ancak çok fazla çocuk yapıp da bakamamak daha büyük günah bence en kısa zamanda bağlat yazık
+2 oy
tarafından
Bence sen baglatmazsan artık 7. De olur gibime geliyor hep Allaha emanet gidiyon bacım 
tarafından
Dimi aynen öyle canım
+1 oy
(1,020 puan) tarafından
Maşallah kız sana. Eşin mi istedi sen mi getirdin bu kdr:) cidden merak ettim nerden buldun bu enerjiyi.... Ya günah işte maalesef. Normal prezervatif ile korunsanız
(3,551 puan) tarafından
Korunmanın her türlüsü günah sözde, yani bebek olacak diye korunmak günah. Tüp bağlatmaya özel bir durum değil bu...
tarafından
Valla artık enerji falan kalmadı
(3,551 puan) tarafından
Git bağlat canım durdugun kabahat.. Kitap da ayetler var ama baglatmaya dair hiç denk gelmedim. Sadece doğacak olan cocugun rızkından endişe etmeyin tarzı. Ama bu devir öyle bir devirki, sadece rızkından korkmuyoruz ki baslarına ne gelecegi belli bile değil.. Taciz tecavüz hırszılık gasp uyusturucu ne ararsan almış basını gidiyor. İşsizlik hat savhada. Nerden nasıl koruyagımızı şaşırdık. Hangi birinin peşinden koşak hangisini koruyak kollayak. Eskiden olsa salıyordun kapının önüne toprakta tasta oynayıp büyüyordu. Şimdi öyle mi okullara bile güven kalmadı. Ben 3.ye gebeyim doğumda baglatıcam. Karınlarını doyurmaktan korkum yok sadece hakkı ile büyütebilmek tek endişem..
(10,411 puan) tarafından
Korunmanın günah olduğunu. Nerden çıkardınız
0 oy
(530 puan) tarafından
Baglat bence sana yazik
tarafından
Bılmıyorum kuzum ama inan çok zor artık gücüm kalmadı
(530 puan) tarafından
Zor olmazmi biz bitaneye bakamiyoz
(289 puan) tarafından
Bağlat rahat edersin.
tarafından
İşte korkuyorum caız deyıl mış
(289 puan) tarafından
Caiz değilmi? Kuranda ayetmi var?
Ha korunmuşsun ha bağlatmışsın farkı nedir?
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Bağlat canım neden günah ki 
tarafından
Öyle dıyorlar kuzum
(4,698 puan) tarafından
Böyle bir fetva mı var kitapta mı yazıyor kim diyor ki bunu
tarafından
Ordan burdan duyuyoruz canm
Kadının kendını kısırlaştırması günah
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Su devirde 6 cocuk iyi cesaret kac yaşındasın bilmiyorum ama kendine yazık etme
tarafından
Valh çok zor durumdayım çocuklar büyüyor laf ta dinlemıyor lar
(7,654 puan) tarafından
Emin ol o cocuklara maddi manevi yetememek daha günah
tarafından
Aynen öyle ama işte
0 oy
tarafından
Bence artik bağlatmalısın 6 dogum az mı hem bağlat hemde korun nolir nolmaz
tarafından
Ah canm yemın ederım artık gücüm enerjim kalmadı
Ruhen ve bedenen çok yıprandım
0 oy
tarafından
Maşallah canım kaç yaşındasın sen 6 çocuk getirmişsin yazık sana bağlat sonuçta sende yipraniyorsun
tarafından
Aynen öyle canım zaten çok çok yıprandım
(2,165 puan) tarafından
Gerçekten yaşınızi merak ettim 6 çocuk maşallah:) ben şuan 1 tanesini nasıl doğuracam diye düşünüyorum
0 oy
tarafından

Sana tavsiyem bağlatma bende çok isterdim ama dün eşimin halasının kızıyla konuştuk asla bağlatmak dedim  başka yöntemler bul kendine.  Ben çok etkilendim. Kesinlikle istemiyorum şimdi

tarafından
Hap yasak
İğne de çok yan etkileri var
Prezervatif eşım istwmıyor
Spıral herkese yaramıyor
Geriye ne kaldı
0 oy
tarafından

Bağltmak en iyisi senin için 

Bu devirde 6 çocuk bile akıl işi değil 

Yıpranan sen olursn yaşın kac

tarafından
32  canım
Ama 88 hıssedıyorum
tarafından
Yaşın daha genç cnm
tarafından
Evet canm
0 oy
tarafından
Kız masallaaahhh ben 15 haftalık hamileyim ilk bebegim stresten gebericem nolucak nasıl dogacak acaba ona nasıl bir hayat verebilicem eğitimi vs. Nasıl olucak sen çok cesaretlisin helal olsun . Ama sağlığın acisinsanda korun bence mutlaka bağlatmak gunahmi bilemiyorum ama o 6 çocuğa güzel bir gelecek verememk daha günah doğum kontrol hapı falan kullan 
tarafından
Hap yasak diyerletı de olmuyor
Ama işte ne yapacam bılmıyorum
tarafından
Niye yasak sagliginla ilgili bir problemmi var ? O yasak bu günah dersen daha 5 tane daha dogurursun anlaşılan eşinde zevki için acımıyor sana akıllı ol biraz sen kendini düşün
tarafından
Astım hastasıyım ondan yasak cnm hemşıre öyle dedı
0 oy
tarafından
Bence bağlat spiral hapa iğneyi prezervatife güvenme çünkü 
tarafından
Evet canm güvenemiyorum
Zaten
0 oy
(151 puan) tarafından
Ay kiz benim 2.dogacak ben baglaticam sen 7ciye baglatsam mi diyorsun tabiki baglatmalisin kolay mi 6 cocuk büyütmek 
tarafından
8mayis. 2. çocuktan sonra tüpler bağlanıyor mu ? ozel de mi devlette mi bağlatacaksin
(151 puan) tarafından
Baglaniyor canım özelde olucak ama devlette de baglanmayacagini sanmıyorum sadece esin imzasini da istiyorlar
tarafından
hmm anladım canım bağlanması için sezeryan gerekiyor degilmi
bende 2.ye hamileyim  fazlasını kaldiracagimi düşünmüyorum
(151 puan) tarafından
Evet canim sezaryanda direk bagliyorlar normal dogum olursa dogumdan sonra ekstra bir islem gerekiyor o da doktora bagliymis yani 1 gun sonra yapalim veya 6 ay sonra yapabiliriz diyorlarmiş senin durumuna göre
tarafından
anladm canm  cok sağol
0 oy
tarafından

Senin 6 tane mi beben var kız bence bağlat ben şahsen kendimi 3 çocuk annesi olarak yeterli bulmuyorum sen bulabiliyormusun yemeleri içmeleri gelecekleri falan ben bağlattım ancak benim sağlık sorunlarım vardı zaten erken doğum oldu 2 bebeğimde ikiside nefes almakta güçlük çekdi vre 3 sezeryan oldum bu yüzden doktorlar bağlayalım dedi bende istedim konuşdum bağlattım birde ben mide küçültme ameliyatlıyım ondan 

tarafından
Evet canm 6
İsterım bağlamayı elımde onay verıyor. Ama dini açıdan tereddüt ettım
tarafından
Tamam ama senin psikolojin çok bozulur diyim sana yazık günah hepsine yetebilmen mümkün değil maksat çok çocuk değil bakabilecek kadar çocuk yapmak bence  ne yap ne et bağlat fetva ya sor ozaman arada benim psikolojim çokda iyi değil seninde iyi oluğunu sanmıyorum hiç
0 oy
(2,556 puan) tarafından
Canım bağlat ya bence 6 çocuk maşallah Allah uzun ömürler versin ama bence bağlat 
tarafından
Allah razı olsun
Bakalım inşallah
0 oy
(2,623 puan) tarafından
Hey maşallah canim yasin kac senin ya benimde 4 tane var 5. Olur diye korkuyorum baglatmakta günah diyorlar napacaz bakalim
tarafından
Evet canm çok korkuyorum bır tane daha kaldıracak gücüm kalmadı
0 oy
(579 puan) tarafından
Normal bağlat canım rabbim olanlara can sağlığı versin benimde 3 kızım var şimdi ikiz hamileyim son günlerim bunlarıda doğurduktan sonra normal bağlatacam kestirip baglattigin zaman günahı varmış kendi fitratini degistirsigin için kısırlaştırmis oluyorsun o zman kendini normal baglatmanin hiç bı sakıncası yok 
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
(579 puan) tarafından
Rica ederim canım

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 90 göst.
25 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 235 göst.
9 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 91 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Bugrakagan (316 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 67 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde İmren bebeğin annesi (1,790 puan) tarafından soruldu

381,442 soru

11,419,793 cevap

34,975 kullanıcı

...