0 oy
322 göst.
Aile kategorisinde (839 puan) tarafından
Kızlar şimdi benim 8 aylık kızım var birde adetim 6 7 gün gecikti aslında çok istiyorum 9 10 tane çocuk yapmak istiyorum anne olmayı çoook sevdim ama kızım daha küçük yani biraz korkuyorum açıkçası hamilelik olabilir mi diye sizin başınıza böyle bir durum geldi mi

Not 9 10 tane çocuk ironi tabi 3 bebişim olsun yeter bana rabbim isteyen dileyen herkese nasip etsin inşallah 

11 Cevaplar

+1 oy
(9,171 puan) tarafından
9 10 çocuk için her sene hamile kalman gerekiyor zaten :D
-Reklam-
+1 oy
(1,929 puan) tarafından
Rabbimden gelene gönlüm hoş 
(839 puan) tarafından
Yaaa kurban olurum benimde öyle tabii ama nasıl olur ki kafam çok karışık becerebilir miyim
(1,929 puan) tarafından
Rabbim.kolaylık verir merak etme canım
0 oy
tarafından
Allah verdi derim dogururum sağlıklı olsunda sıkıntı yapma canm
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Hüngür hüngür ağladım
(839 puan) tarafından
Mutluluktan mı üzüntüden mi
(4,859 puan) tarafından
Üzüntüden ikinci bebeğe daha hazır değildim sürpriz oldu günlerce ağladım
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Nasip derdim napcam dogrcam buyutcem ama kuzum bn bu dunyaya cocuk getrmektn korkuyrm 2 evladm var rabbim acilarini yasatmasin cok zor mesele bu devirde cocuk buyutmek 
0 oy
(3,152 puan) tarafından
Valla canım bende derimki ilişkide dikkat etceksin o zaman egerde hamile kaldım başımın üstünde yeri var
0 oy
tarafından
Olduktan sonra değil olmadan önce önlemimi alırım önlemimi almadımda oldu diyelim kendim kaşındım derim paşa paşa dogururum napim
0 oy
(594 puan) tarafından
Valla bacım 4 buçuk aylık kızım var ve asla ikinci çocuk istemiyordum hatta sinirleniyodum bile konusu açılınca ama gel gör ki şuan 7 haftalık hamileyim isteyerek olan bısey değildi benim açımdan ama şuan çok şükür ki Allah beni tekrar hediyelendirmis diyorum yani şuanki tek korkum kızıma yetememek. Yapacak bısey yok yani Allah göndermiş bizede kucak açmak düşer :) 
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Kızım 10 aylıkken hamile olduğumu öğrendim canım ağladım üzüldüm ama kabullendim Rabbim nasip ettiyse vardır bi bildiği dedim şimdi son günlerimizi sayıyoruz:) korkma zor bir süreç olacak ama sonu mutlu biten bir süreç 
0 oy
(186 puan) tarafından
Allahın bana gönderdiği  bir hediye derim dünyaya getiririm :)
0 oy
(50 puan) tarafından

Canım oğlum 4 yaşında o zamanlar, biz eşimle 4 yıl boyunca sadece geri çekilme yöntemiyle korunduk ve gerçektende işe yaradı o dönem. Neyse dedim ki ben tekrar çocuk sahibi olmak istiyorum, yaş farkı yeterli dedim. 2. Çocuğuma isteyerek hamile kaldım. Normal doğumum dikişli oldu, spiral taktırmak istiyordum ama hem lohusalık dönemimin bitmesini ve ilk adetimi bekliyordum, hemde dikişlerim yüzünden korkuyordum açıkçası, 40ım çıksın, dikişlerim iyileşsin ilk adetimde giderim dedim. 40ım çıktı normalde hemen adet olurum. Bekliyorum adetim gelmiyor, o dönemdede eşimle geri çekilme yöntemiyle korunduk yine. Neyse ben dedim bir haftaya gelir falan o ara geçen zamanı fark edemedim. Kızım 2 buçuk aylıktı, bir gün midem bulandı, aklıma direk hamileliğim geldi, bir baktım ki kaç ay geçmiş ben hasta olmamışım, bebek bakma telaşına fark etmedimde. 2 buçuk aylık bebeğimle, hastaneye gittigimde 7+3  haftalık hamile olduğumu öğrenmiştim. Çok korkmuştum ve bebeğimde daha çok küçük diye oturup ağlamıştım istemiyorum diye. Bebeğime bakarken kimse yoktu yanımda, tek baktım, artık lohusalık mı dersiniz depresyon mu dersiniz, eşimi arayıp hem ağlayıp hem aldırcam diyordum. Bebeğim daha küçük ben yetişemem diye. Birde doğumum hala an an aklımdaydı, doğumdan çok korkuyordum. O ara Allah affetsin isyan ettim istemiyorum diye. Eşim çok kızmıştı bana, biz mi veriyoruz canını biz alalım, beraber büyütürüz diye. Şimdi 12 haftalık olduk. Buralarda geziniyorum işte gördüğünüz gibi, diğer hamilelerimizle aynı heyecanı paylaşmak için. Çok şükür ki kabullenmem kısa sürdü, daha fazla kendimi günaha sokmadım ama hala korkuyorum ilk öğrenişimdeki isyanım yüzünden Allah korusun bebeğime birsey olur diye, imtihan dünyası tabi. ALLAH tüm bebeklerimizi sağlıcakla kucaklarımıza almayı nasip etsin :)

KUSURA BAKMAYIN ÇOOOKK UZUN OLDU :)
(50 puan) tarafından
Bu arada doktorum hamile olduğumu söylediğinde beni öyle bir azarladı ki, gerçekten bazı insanlar sevmediği işi yapmamalı.

Kucağında 2 buçuk aylık bebek var, yazık degil mi ona, çocugun süt hakkını çaldın, elinden aldın. Diye bas bas bağırdı bana, ben hamile oldugumu oğrendiğim anda şoka girmistim zaten oda üstüne tuz biber oldu. Kapalı bir bayanım ve eşimde kürt (kesinlikle din dil ırk ayrımı yapan bir insan değilim.) Ve bende onların geleneklerine uygun giyiniyorum evlendiğimden beri. Neyse doktor döndü yanındaki asistana, bunların hepsi böyle, bıraksan kedi gibi yılda 2 kere doğururlar, yobazlar falan dedi kısık sesle sözde, ama ben duyuyorum tabi, oda duyduğumun farkinda zaten. Bilerek söylüyor laf çarpmak için. Inanın şuanki tek pişmanlığım o an kendime o kadar kıziyordum ki ben nasıl böyle bir hata yapar hamile kalırım diye, çevremde ne olup bittiğinden haberim yoktu. Şimdi şimdi düşündükçe farkına varıyorum, o doktora dünyayi zindan ederdim ama  tayini çıkmış bulamadim bir daha, en büyük pişmanlıgım onun ağzının payını verememek oldu
(1,929 puan) tarafından
Valla hepsini okudum canım merak etme rabbim var yanında ikiz gibi büyürler işte öyle düşün ikiz bebeklerim var dersin n e güzel işte canım ama o doktoru allah bildiği gibi yapsın sinir oldumm
(50 puan) tarafından
Saol canım, bende kendimi öyle adapte ettim. Ikiz bebegim varmış gibi ve evet o doktor bana hayatımın tramvasinı yaşattı resmen. Zaten çok şikayet alıyormuş, o yüzden galiba başka bir yere tayini çıkmış. Gitmeden hemen öncede benim sinirimi alt üst etti öyle gitti ş.refsiz :(

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 59 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bayanmerakli (890 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 451 göst.
1 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 481 göst.
25 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 528 göst.