0 oy
70 göst.
Aile kategorisinde (1,521 puan) tarafından

Meraba kizlar. 6 gunde bebegim sadece anne sütü ile 35 gram almis doktir mama takviyesi başlattı. Gunde 4 ölçek. 30 30 30 30 şeklinde dedi. Ama gecen hafta benim sorunum vardi sütümü o etkiledi bazende bebegin gazi oluyo firsatim olmuyo biseyler yemeye .yani kendime bakabildigim zaman oluyo sütüm bazende aksam uzeri olmuyo peki şimdi . Nasil ayarlamam lazjm bilmiyorum. Memeyi verip sonra mama deneyecem ama uyuyo memede emip. 37 günlük bebeğim. Yardimci olur musunuz. Kafam cok karisiyo. Kac saatte bir vermem lazm ve kaç ölçek sütümun azaldigi saatlerde 

3 Cevaplar

0 oy
(22,070 puan) tarafından
2 saate bi 60 ml ver canim 
(1,521 puan) tarafından
Peki arada emzirirsem. Ne jadar vermeliyim doydugunu bilir mi. Yoksa mama cok geliyo diye yermi hepsini kustu bugun 60 cc vermistim.
(22,070 puan) tarafından
Ozaman mamayı 3 saate bi ver o 3 saatin arasında 1 kere emzir canim 50 ml yeter ozaman emziriyosun bide
(1,521 puan) tarafından
İnşallah çoğalır sutum dualarinizi beklerim.
(22,070 puan) tarafından
Insallah canim emmesede bile bol bol sağ sutu yenile çoğalır merak etme kafaniza oraya takma azaldı demen bile azaltır emin ol
-Reklam-
0 oy
(4,697 puan) tarafından
Canım bir meme bir mama vereceksin eğer sütün azsa bebeğinin doymadığından eminsen memeden yarım saat sonra 30 CL mama yapıp vereceksin mamanın suyu hazır sudan olursa iyi olur çeşmeden su kullanmayın 
(1,521 puan) tarafından
Peki gogsumde uyuyo misil misil doymazsa uyurmu ağlarmı bilemedim.
(4,697 puan) tarafından
Canım çok normal yoruluyor emerken demekki sütün yetiyor yetmese açlıktan uyuyamaz ağlar sen memede uyuyunca hemen yerine yatır alışmasın ilerde zorlanırsın sütün iyi canım
(1,521 puan) tarafından
Anlamiyirum ki canim. 37 gunkuk bebek ac olsa ağlar dmei
(4,697 puan) tarafından
Canım uyuyor memede diyorsun ya doyuyor ki uyuyor aç olsa uyumaz ağlar birde emerken çene hareketi nasıl, yutkunma sesi geliyor mu
0 oy
tarafından
Canım aynı sorunları yaşadım su içmeye yemek yemeye fırsatım olmuyordu tektim bebeğe başlıcam diye bi yandan stresi vardı sütümü çok etkilemişti humana anne çayı var bulunduğun yerde e bebek falan varsa al sabah akşam ondan iç bol su iç annen kayınvaliden yanında kalabilecek biri varsa bi süre kafanın dağılması için gelmelerini rica et kendine revani yap sütlaç yap ye moralini yüksek tut her emzirme sonrası iki bardak su iç fırsat buldukça süt yapan şeyler atıştır az az sık sık kilo için korkma zamanı geldiğinde boğazına dur dersen kilo verirsin bol bol ılık duş al göğüsüne masaj yap o emerken uyuduğu için emmiyor doymuyor canım o yüZden kilo almıyor olabilir öyle devam ederse sütünü sağıp biberonla ver bi süre hem emzir hem biberonla ver ki yarasın sütün canım stres yapma sakın çok etkiliyor ben hala o stresin sıkıntısını çekiyorum bebeğim çok zor bi bebek çok stres sinir yapıyorum sütüm dolmuyor kolay kolay ama yanımda bi yardımcım olduğu gün göğüslerim dolu dolu oluyor
(1,521 puan) tarafından
Canim yanima kayinbabam kaynanam gorumcem kaynim gekdiler bugün. Sagilsunlae. Evet elimde olmadan sitrese giriyorum. Gigsumde agladifi zaman ağlıyorum bende.
tarafından
Dedikleri dene pişman olmayacaksın

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 89 göst.
10 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Fatma3400 (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 283 göst.
21 Mart 2023 Diğer kategorisinde meraklianne (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 325 göst.
3 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Kerem'in annesi❤ (2,770 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 36 göst.
14 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Umayyyy (3,996 puan) tarafından soruldu

396,397 soru

11,857,329 cevap

35,954 kullanıcı

...