0 oy
919 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Geçen gün itiraf etti. Zaten birisine aşık olduğuna emindim. Bana şunu dedi ben 20 yaşımdayken çarşıda markete sürekli bir kızla karşılaşırdık dolmuşta hatta her yerde. Kız eşimden 5 6 yaş büyük ama kızın eşimin hislerinden haberi yokmuş. Çok beğeniyordum o zamanlar seviyordum hep dua ediyorum ya o yada onun gibi birisi olsun diye. Tam 10 sene görücü usulü gittiği her kızı o kıza benzemiyor diye reddetmiş. Geçen gün dedi ki sen onun ikizi gibisin. Kendin görsen sen bile şüpheye düşersin. Üzüldüm çünkü bana her baktığında onu görüyor. Ve o çok uysal çok hanımefendi bir kızdı diyor. Bana ise yüzün aynısı ama huyundan dolayı seni sevmiyorum dedi. Düş artık yakamdan dedi. Sanki yakasına yapışan var. Soğudum çünkü söyledikleri şeyler kaldırılır gibi değil. Ama umursuyor muyum? Hayır. Ben şu hayatta önce çocuklarımı sonra kendimi seviyorum. Ve hiç kimseyi kafama takıp psikolojimi bozup bunuda çocuklarıma yansıtamam. Umrumda değil artık. Ciddiyim hiç bir şey çocuklarımdan ve benden önemli değil. Baktım üzülünce bir şey değişmiyor vücudumda yaralar çıkıyor üzüntüden. Bende üzülmemeyi seçtim bugün. Çünkü ben kafaya takarsam bir çok hastalik çıkar vücudumda. Her şey beyinde bitiyor sonuçta. Kimse canımdan önemli olamaz çocuklarım hariç. Kendimi eskisi gibi kitap okumaya adıyorum. 300 kitap bitirmiştim bekarken. Tabikide hepsi amatörce yazılmış hikayelerdi ama olsun. Her kitap farklı bir dünya. Çocuklarımla guzel zamanlar geçirmek adına balkonuma her renkten bir çiçek ekip onlarıda çocuklarım ilan edeceğim. Böyle insanlar düzelmez. Ve siz ne kadar çaba sarf ederseniz edin değişmez. O yüzden onlara yaranmak yerine çocuklarınızın önünden kalan vaktinizi  kendinize ayırarak değerlendirin. Benim gibi ayrılamayanlar için diyorum her şey bu pe.zeveklerden ibaret değil 

20 Cevaplar

+10 oy
(4,725 puan) tarafından
Bu kadar kararlı bir kadın, onu baskasina benzeten eşinden de ayrılır bence.. bir çelişki var çözemedim
tarafından
Bak canım dediğiniz kadar kolay değil. Ben kendimi okumasamda her yönden geliştirdim ama ailem bana göre çok geri kafalı. Boşanma olmaz diyorlar. Onlara göre boşanmak namussuzluk. Tabikide onlarin dedikleri önemli değil benim için. Ama 2 kızım var. Kız çocuğumu başka bir babanın heleki böyle ensest ilişkilerin arttığı bir devirde başka birine emanet edemem. Orda da belirttim her şeyden önce çocuklarım. Burda karnım doyuyor çocuklarıma gül gibi bakıyorum en azından başka bir yerde çalışsam bakamam. Gözüm arkada kalır çalışsam da annem gelip bakmaz
tarafından
belkı de ayrılamadıgı ıcın bu kadar kararlıdır....
(4,725 puan) tarafından
Ne diyeyim canım, hayırlısı olsun
(2,291 puan) tarafından
Dediklerinizde haklilik payi var bugun daha hatice kubra tongarin kitabında okudum ayrilmayin ayrışın diyor.
Bu hanimefendi de oyle yapmış kime guvensin de evlensin 2 kizi ile ******** erkek milletine guven mi olur. Sabah o kizlar büyür de allah muhafaza...
Ayrilmamis esinden ayrismis hala evliler ama herkes kendi dunyasinda bence de en mantıklısı bu...
tarafından
Onunla aynı yatakta uyumak yada onun ince fikirli olması hiç bir şeyi değiştirmez. Hayata dair tek amacım çocuklarım belirli statüye ulaşana kadar onlara hayatımı adamam. Kısacası gururum elbette var ama anneliğim ağır basıyor
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bacım herşey iyi güzel hoş eyvallah çok güclusun çok güzelsin ama niye bosamiyosun bacım 
tarafından
Çünkü bir anlık bir karar almam. Öncelikli planlarim var ev alacağız ondan sonra şimdi kuru kuruya olmaz elime bir şey gecmez
(4,698 puan) tarafından
Ben böyle birşeyi anlamıyorum yani bu samimiyetsizlik bu iki yüzlülüğe girmiyor mu onursuz gurursuz a bir evliliği sırf mülk için yürütmek hem bedenine hem ruhuna hem aklına hakaret değil mi
tarafından
bence gayette dogru dusunuyor kendı degıl cocukları ıcın ıstıyor bunu evı alsın bıraz zaman gecsın kızlar buyusun o zaman ardına bıle bakmaz boşar atar zaten :) ben anladım arkadası hayatta gururdan onemlı seyler de var adı evlat
tarafından
Ben gurur yapsam iki gün sonra hayat bana o gururu yedirir emin ol. 2 evladım var bakması kolay değil ailem destek çıkmıyor en azından elime bir şeyler geçse bakarım şöyle diyeyim sana gururumdan öte 2 evladım var onların rahatı gururumdan değerli ve önemli
tarafından
Artiliyorum cnm, gururumdan önemli iki evladım var lafını.
0 oy
(13,030 puan) tarafından

O çocuklar mutlu buyur mu acaba o evde :angel: 

Eşine de yazık çocukları hatrina o laflar edilmez dus yakamdan ne demek ya 
tarafından
Evet çocuklarına karşı zaafı var biz çocuklara yansıtmayiz. Hem o hem ben. Bizim ilişkimiz değişik ama tabikide boşanırım şuan değil şimdi bir şeyler biriktirmem gerekiyor kuru kuruya gidemem
0 oy
tarafından
Tabikide degil. Bizim aldıgımız nefes onlardan daha degerli değil. Benimkide 1hafta önce ayrılalım diyordu şimdi peşimden dolanıyor hiç umrumda değil. Kafamada takmıyorum görmüyorumda. Biz istedikten sonra herşeyin üstesinden geliriz
tarafından
Evet zaten boşanırim ama şimdi değil en azından çocuklarıma bir şeyler biriktirmem gerekiyor
0 oy
tarafından
Helal sana dicem baska yorum yok
0 oy
tarafından
Haydaaa

Bu erkeklerin g.otunu kim kaldirdi boyle, hepsi vazgecilmez, kusursuz saniyor kendini be bu ne
tarafından
Hiçte vazgeçilmez değil. Onlardan çok var ama bizden az var
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Böyle birisiyle evlimi kalacaksın çelişkili konuşuyorsun
tarafından
Böyle birisiyle evli kalmam ama zamani var. O benim gençliğimi alıyorsa bende onun yarınlarını alırım. Bir anlık kararla ayağa kalkmam ben. Her şeyin bir zamanı var elbette
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Senin bu adamdan boşanmanın nedeni nedir? Duruşun güzel ama heden?
tarafından
En üst yorumumu oku canım
0 oy
(13,021 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsın. Böyle birşey yaşamıyorum şükür ama yasasaydim senin yazına denk gelseydim çok büyük destek olurdu. Bu hayatta sağlıktan ve evlattan başka önemli birşey yok.
0 oy
(866 puan) tarafından
Anne mutluluğu önce eşten alır eş mutluluk vermiyorsa hangi enerji ile çocuklarla ilgileneceksiniz ki 

Bizler sadcee anne değiliz eşiz de yani sevilmeye de ihtiyacımız var bunu göz ardı edemeyiz evet çocuklarımız herşeyimiz ama bizler aynı zmaanda bireyiz de
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Sanki iç huzuru bulmuş gibisiniz...peki neden ayrılmıyorsunuz?
0 oy
tarafından
10 sene sonra mı? Hiçmi bişeylerin hatru yokmuş? Pezeve. Nk dediğin adamla malesef yine aynı yatağa gireceksin ve malesef oda senin çocuklarına baba sende anne olacaksın diyecek bişey yok. Varsın o kadın için olsun Kafada bitirmiş zaten sevgi de kalmamiş. Kadında bahane işte..... 
tarafından
Kim demiş ki aynı yatakta uyurum ben öyle iki günde yelkenleri indirmem. Mesela en son eve gelmedi ondan sonra gelip alkolü şekilde küfür etti ertesi gün özürler falan filan ben o günden beri hala tam olarak konuşmam bile onunla. Samimi olmuyorum ve aynı yatakta uyumam
tarafından
Allah yardımcın olsun bişey diyemiyorum....
0 oy
tarafından
Valla moral veriyim drdim moral buldum.ne guzel motive etmissin kendini takdir ettim. Bennde sana sonuna kadar katiliyorum
0 oy
tarafından
Zor ya her yüzüne baktığında o düşünmese  bile sen düşüneceksin  psikolojikmen  çöküntü  takma bosver herkesin imtihanı  iste rabbim sana  böyle  vermis
0 oy
(171 puan) tarafından
Beyinde bitiyorda maalesef ki ben başaramıyorum bunu
0 oy
(612 puan) tarafından
Ne kadar akıllı ve güçlü bi kadınsın yorumlarını da okudum. Seni tebrik ediyorum. Gurur evet önemli ama evlatlarının geleceğini garanti etmek daha önemli. Bunu yaparken de eşin olacak adamın konumunu belirleyip kendini böyle dimdik tutabilmen harika. Seni tebrik ediyorum. 
0 oy
tarafından

Yazıklar olsun eşime pislik ya ben bile sinir oldum :angry:

0 oy
tarafından
Gerçekten seni tebrik ediyorum.aynen bende senin kafadanim..kafands.bitirdiysen zaten geç kalmış onu söylemiş bunu söylemiş takmiyosun..bende.cocuklarim.icin katlanmaya iyim.tek.birsey.bile yok..onlra zarar verecek bir durum yoksa..bence buda örnek olmali..iki kız cocuyla gerçi artık.kiz erkek fark etmiyoda tekrar evlenmek güvenmek şu zmanda çok çok zor..
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yotumlarina baktim canim en guzeli bu sanirim... 

Esin dövse sovse yada cocuklara kaba  vs olsa ayrılman dogru derdim ama... Senin icin bu daha iyi sanırım.
0 oy
(119,342 puan) tarafından
peki neden ayrilmadiniz

İlgili sorular

0 oy
48 cevap 1,904 göst.
22 Ekim 2020 Aile kategorisinde minnakoglum (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 131 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 383 göst.